Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ált.isk.-i pedagógusnak alanyi jogon jár-e valamilyen egyéb összeg (étk.csekk, stb..) a munkabéren kívül? fórum

Ált.isk.-i pedagógusnak alanyi jogon jár-e valamilyen egyéb összeg (étk.csekk, stb..) a munkabéren kívül? (tudásbázis kérdés)

2013. júl. 31. 11:22

A bértábla adott...100-150 közötti fizetéssel,kinek mennyi éve van.Nincs se jutalom,se bon,se üdülési csekk.Magánórákra nem lehet építeni,mert sokszor beteg,lemondják...stb esetleges.

Szóval lehet számolni.Ez egy jól kereső férj mellett elmegy.Egy nő,ha csinos a mai világban szerintem nem feltétélenül pénztárca függő.

16. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Tücsimücsi)
2013. júl. 31. 10:58

én nem nagyon tudnék megélni a fizetésemből, és a többiek is annyit keresnek, amennyi a bértáblában van.

Aki nem szintén pedagógus férjjel rendelkezik, az könnyen lehet, hogy jobban él, autóval jár, és nyaralni is eljut.

15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Tücsimücsi)
2013. júl. 31. 10:56
jól házasodtak :))
14. eandi78 (válaszként erre: 13. - Tücsimücsi)
2013. júl. 31. 09:09

Nekem nincs okom panaszra, de ha egyedül élnék ilyen fizetésből nem mennék külföldre, de belföldre se nagyon vagy télen 17 fokban ülnék otthon. Nem azt látom, hogy olyan jól élnének. Kivéve, akiknek jól keres férje vagy szülei. Ruhát legtöbben a kínaiból vagy turkálóból szerzik, de ez még sokakra igaz, nemcsak tanárokra. Aki egyedül él annak nem igazán van autója, esetleg egy 20 éves autó, amibe tankolni nem igazán tud.

Nem a tanárfizetés az alja, mert van ennél rosszabb, de azért így is vicc. Magánórákból bevétel?:) Olyan családokhoz járok, hogy legszívesebben ingyen vállalnám a gyereket... Ez vidék.

Szerelemből csinálom, mert egyedül megélni nem tudnék belőle. Persze igény kérdése, mert szeretek márkás holmit hordani, 4 csillagos hotelben nyaralni és télen 23-24 fokot tartani a lakásban. Hobbim se éppen olcsó fotózás és kerékpár.

Dolgoztam nem tanári pályán is, tudom melyik mennyire fárasztó, még mielőtt valaki a nyári szünettel jönne.

13. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Eandi78)
2013. júl. 31. 07:14

Én nem értem miért panaszkodnak a pedagógusok állandóan.

A gyerekeim sulijában látom milyen sz*rul keresnek a tanárok. Majdnem mindegyik autóval jár (akár független, akár házas), és mindegyik mintha a divatlapból lépett volna ki, minden nap más ruci. Sokan járnak külföldre nyaralni.

Arról nem beszélve, hogy a készségtantárgyak kivételével jó kis összegért korrepetálhatnak délutánonként, hétvégén. Erről persze a legtöbben hallgatnak....


Kihangsúlyozom: nem vagyok irigy, nem sajnálom tőlük a pénzt, főleg hogy diplomáztak érte, de a síránkozásukat már nagyon unom.

2013. júl. 30. 20:16
Köszönöm!
11. fagyii
2013. júl. 30. 18:54
Csak az kap, aki kapott az önkormányzattól is. Vagy az sem. Mi korábban kaptunk, de most nem, és végül a pedagógusnapi jutalom sem érkezett meg olyan formában, ahogy ígérték, hanem némi kp-ben, az ígért összeget meg se közelítve.
10. holdem
2013. júl. 30. 18:04
Ha azt szeretnéd megtudni, hogy milyen többletet kell a pedagógusnak kötelezően kifizetni, akkor semmit. Eddig is teljesen változó volt, hogy melyik intézményben mit adtak, és mennyit, és szerintem most is az.
9. holdem (válaszként erre: 7. - 17aadc1082)
2013. júl. 30. 18:00
Ez nem volt túl kedves. :)
2013. júl. 30. 17:50

Önkormányzattól kaptunk valamikor üdülési csekket és étkezési utalványt is. Majd elvették az üdülésit, maradt az étkezési, amit sok helyen elfogadtak. Majd az étkezési kicserélték egy olyanra, amit szinte sehol nem fogadtak el. Mikor jött a szép kártya ez is megszűnt. Állami átvételkor mindenkitől elvették, majd azok akik közvetlenül átvétel előtt kaptak, visszakapták.

Fizetés se jobb. 9 éve dolgozok, de lehet kevesebb nettóm, mint amikor kezdtem.

2013. júl. 30. 17:30
Alanyi jogon??? Max a szája. Bocsi, de miért kapna a pedagógus alanyi jogon bármit is? A csp. Az alanyi jogon jár, ha van gyerek. Meg a gyes.
2013. júl. 30. 17:18
Csak a bér jár és az is csak annyi, amennyi a lefaragások után marad. De annak utána nézhetsz, hogy mit ír az adott hely kollektív szerződ. szabályzata. Minden, ami adHató, azt nem kötelező adni, de ha abban szerepel, akkor lehet, hogy megkapod.Most is vannak olyan helyek, ahol van étk.utalvány, kafetéria stb. Nálunk pl egyik sincs.
2013. júl. 30. 16:48
Köszi, én most szeptembertől fogok tanítani, konkrét szerződésem csak aug.15-én lesz, kíváncsi vagyok, mire számítsak. Azt hittem, némi kajajegy jár...
2013. júl. 30. 16:46
Most ugyan más lett az isten az ált.sulikban ugye, nem önkormányzati kézben vagyunk,hanem államiban, így nem tudom, most mi a helyzet. De anno nekünk sem járt alanyi jogon semmi. Az önkormányzat döntött, hogy mennyi caffeteria jár.
2013. júl. 30. 16:39
nem, alanyi jogon csak a szája járhat...én középsuliban tanítok, SEMMIt nem kapunk,sőt, még a pedagógus napi "jutalom", amit úgy beharangoztak, pontosan 0 ft. Erzsébet utalvány volt. És erről még nyilatkozni is kellett....
2013. júl. 30. 16:23
Gondolok itt SZÉP kártya, étkezési utalvány, vagy bármi más. (Az utazási térítésen kívül) Köszi előre is!
2013. júl. 30. 16:22
Ált.isk.-i pedagógusnak alanyi jogon jár e valamilyen egyéb összeg (étk.csekk, stb..) a munkabéren kívül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook