Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hós babámnak a karján a születésekor kapott oltás (BCG) nagy gennyes pattanás szerűséggé változott. Normális ez? Milyennek kell lennie? fórum

2 hós babámnak a karján a születésekor kapott oltás (BCG) nagy gennyes pattanás szerűséggé változott. Normális ez? Milyennek kell lennie? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 15. 16:20

Lehet BCG lymphadenitis is.

Ezt azért tudom, mert 18 évig minden korosztálynak-újszülötteknek is, ha a kórházban nem kaphatták meg-én adtam be ezt az oltást.

A váladékozás normális, és pörk lesz a helyén-NE KENJ RÁ SEMMIT,LERAGASZTANI NEM SZABAD MERT SIPOLYT OKOZHAT!!-de a túl nagy reakció gyógyszeres kezelést, leoltást és rendszeres ellenőrzést ígényel.Ezt a gyerekorvos megmondja.

De nem kell aggódnod, ha néhány hónapig gyógyszert is kell kapnia-legrosszabb esetben maradandóságot nem okoz-esetleg a vállacskáján nem csak pontszerű heg fog rá emlékeztetni, hanem kicsit nagyobb::)))

2008. máj. 15. 15:37
nekem sem mondta senki előre és megijjedtem:((de normális
2008. máj. 15. 15:34

AHHA! normális. Rosszul hangzik, de az egy hideg tályog... Az a gond inkább, ha nem látszódik.

Ne izgulj, az ki is fog fakadni. Beszélj a védőnőddel. Nyugi!

2008. márc. 21. 21:47
Igen ez a jelenség teljesen normális
2008. márc. 10. 22:01
Ne izgulj, engem a védőnő előre felkészített, hogy ilyen lesz!
2008. márc. 10. 22:01
Teljesen normális, ha így néz ki. Valószínűleg ki fog fakadni, ne ijedj meg. Nyomkodni nem szabad, hagyni kell, hogy magától "megérjen". Tudomásom szerint, amennyire lehet, kerülni kell, hogy víz érje. (Nekem ezt mondta a védőnő.)
2008. márc. 10. 21:53
Pont igy kell kinéznie majd kifakad ne aggodj:)
2008. márc. 10. 21:53

De jó!! Akkor holnap nem rohanok el vele a dokihoz, lassan úgy is megyünk a 2 hós állapotvizsgálatra, meg az újabb oltásra, akkor úgy is látja majd a doki. De a lényeg, hogy addig is alhatok nyugodtan, márha a kismanó engedni fogja!! :))


KÖSZI A VÁLASZT MINDENKINEK! jó éjt!

11. dee
2008. márc. 10. 21:42
Teljesen normális dolog.De megnyugtatás képpen mutasd meg a gyermekorvosnak.
2008. márc. 10. 21:40

Szia!


Az a jó, ha ronda! :-) Nekünk azt mondták,hogy ha nem fog látszódni, akkor újra kell adni neki. Úgyhogy ennek most kivételesen örülhetsz, ez tényleg nem probléma!

2008. márc. 10. 21:21
Szia! Az én kicsimnek még csak be sem pirosodott. Pedig jó lett volna, ez a normális. Úgyhogy kapott is másikat! Minden rendben lesz!
2008. márc. 10. 21:11
Nekünk is ilyen volt. Fürdés közben egyszer ki is fakadt. Szépen helyrejött, teljesen normális. Nem kell tőle félni.
2008. márc. 10. 21:10

Minket is "elfelejtettek"figyelmeztetni a "kedves"védônénik,hogy számítsunk rá,hogy ilyen lesz.Persze nagyon megijedtem,mikor megláttam,rohantam a rendelôbe,hogy mi lehet.Azt mondták,hogy nem kell különösebben foglalkozni vele,ha úgy látom,hogy nagyon nedvezik,esetleg tegyek rá steril gézt,hogy a ruha nehogy beleragadjon,és vigyázzak,hogy ne érje víz.

Szerencsére tényleg nem volt gond,egy hét a alatt szépen helyrejött.

2008. márc. 10. 21:03
Milyennek? Olyannak amilyennek leírod.
5. Arka
2008. márc. 10. 21:00
Nálunk is ilyen volt, és nagyon meggyűlt, de a lányomat nem zavarta. Szépen elmúlt.
2008. márc. 10. 20:58
Az én kislányomnak csak 6 hónapos korára múlt el. Én nem csdináltam vele semmit, nyugodtan fürdettem (úgyse tudod elkerülni, hogy vizes legyen). Ha nagyon csúnyának látod, mutasd meg legközelebb az orvosnak/védőnőnek, de dokihoz futni nem kell vele.
2008. márc. 10. 20:58

Szia!

Teljesen normális,ne aggódj!

Nekünk is ilyen volt,szépen leszáradt idővel.

2008. márc. 10. 20:56
Igen, normális. Majd szépen kifakad és leszárad, meggyógyul, de a heg megmarad. Vigyázz, hogy fürdéskor ne érje víz. Napközben is leragaszthatod egy kis gézdarabbal.
2008. márc. 10. 20:53
2 hós babámnak a karján a születésekor kapott oltás (BCG) nagy gennyes pattanás szerűséggé változott. Normális ez? Milyennek kell lennie?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook