Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Titoktartási megállapodást ha megszegem, mik a következmények? fórum

Titoktartási megállapodást ha megszegem, mik a következmények? (tudásbázis kérdés)


25. e6ab535ead (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2013. júl. 31. 07:55
A nem fizetik a túlórát, az itt is játszik-viszont legalább le lehet nagyját csúsztatni... Igazad van, nem biztos, hogy az issza meg a levét, akire én haragszom. A tapasztalat azt mutatja, sajnos, hogy a felsővezetés kikezdhetetlen, pedig nem viccelek, amikor azt mondom: a saját dolgozók (is) tudják, hogy hogyan, hol, és miképp lopják/mentik ki saját részre a boltból az árut...(és nem tejre meg nápolyira gondolok) Ez a szomorú-hogy ezek tényelg mindent megúsznak:(
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - E6ab535ead)
2013. júl. 31. 07:05

Ha ilyenről van szó, akkor egy névtelen levél elég lenne a csúcsgórénak. ehhez nem kell külső hivatal. Sem NAV, sem más. És igen, ez nem tartozik a titoktartási megszegéséhez.


Én is jelenthetem pl., hogy a túlórát nem fizetik ki vagy azt, hogy a munkakörülmények nem megfelelőek, de azt nem mondhatom el senkinek, hogy bizonyos ügyfelekkel milyen szerződéseket kötöttek, mennyi pénze van a számlán, stb...


Bár azt gondolom, hogy tök feleslegesen foglalkozol ezzel, mert ettől neked nem lesz jobb. Nem lesz tőle állásod, nem fogod jobban érezni magad, tehát semmi hasznod nem lesz belőle, de lehet, hogy szintén egy kis ember alá teszel. A dögöljön meg a szomszéd tehene is felfogás nem biztos, hogy célravezető ebben az esetben. A nagyok úgy is megúsznak mindent, a kicsiknek meg fontos az állásuk...

2013. júl. 30. 22:41

Bocsánat, nem volt időm. Ma meg már késő van. Szerintem, a titoktartás csak üzelti, (belső) dolgokra vonatkozik. Az hogy szétlopják a boltot, kartonszámra viszik ki az árut, az akárhonnan is nézzük lopás. Ezt mint tisztes adófizető állampolgárnak kötelességem volna jelenteni...

Hagy tudja meg a csúcsgóré, milyen emberekre bízta egy nagy áruház vezetését:(

22. e6ab535ead (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2013. júl. 30. 09:27
most mennem kell kilépést intézem, de du. jövök...
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - E6ab535ead)
2013. júl. 30. 07:50

Írsz pár példát, amiért feljelentenéd a céget?

Azért kíváncsi lennék rá, hogy beletartozik a titoktartás megszegésébe....

20. e6ab535ead (válaszként erre: 16. - Bd55e3f068)
2013. júl. 30. 07:46
Benneteket olvasva már kicsit megingottam. Gondolkozom rajta még erősen. Nyilván nem az a célom, hogy még én járjak rosszabbul, hanem hogy ők megfizessenek, amiért büntetlenül bármit megtehetnek a dolgozókkal!!!
19. jstefan (válaszként erre: 2. - E6ab535ead)
2013. júl. 29. 23:07
Ha névtelenül teszel feljelentést egy olyan cég vagy szervezet ellen amelyiknek nagyon jó kapcsolatai vannak akkor biztosan megtalálnak,és vállalnod kell a következményeket.Ha emailben küldöd nagyon gyorsan beazonosítható vagy.Ha postán adod fel a levelet akkor a térfigyelő kamerák felvételei alapján megtalálnak ha akarnak.Ha a pszichológiai profil alapján kell a levél íróját megtalálni az is nagyon gyors beazonosítást eredményez,a stílus elemzése alapján.A korábbi ,és jelenlegi dolgozók körében a stresszor alapján vizsgálhatják a gyanusítottak körét,és biztosan felmerülne a neved.Utána ha gyanúba kerülsz kapsz rendőrségi idézést,és elbeszélgetnek veled, akkor teljesen biztos hogy eljárás indul ellened,azzal a kockázattal hogy amit állítasz azt rád terhelhetik mintha te követted volna el,vagy csak rágalmazás,hitelrontás címén milliós nem vagyoni kártérítésre perelhetnek.Az igazságérzeted érthető,de bosszút állni nagyon kockázatos mert fordítva is elsülhet.Ahogy írtad nem "szemét" vagy hanem nagyon naív!
2013. júl. 29. 21:57

A titoktartási nyilatkozat egyértelműen tartalmazza, hogy milyen információkat nem adhatsz ki és azt is, hogy milyen hosszú ideig.

Ha csak azt akarod elmondani, hogy milyen szemét módon viselkedtek veled, akkor azt teheted, hiszen nem nagyon létezik olyan titoktartási nyilatkozat, amely ilyenekre kiterjed.


Én is írtam már jó néhányat alá, amelyben azt vállalom, hogy nem adok ki információt ügyfelekről, a cégről, szerződésekről, illetve nem megyek át konkurens cégekhez, mármint azokhoz, amelyeket a szerződésben említettek, de időnként megszegem:) A férjemnek szoktam mesélni céges ügyekről, de persze ő nem él vissza vele.


Névtelenül tehetsz bejelentést, de ha olyan a probléma, akkor fognak kérni pontos adatokat, mert különben nem tudnak semmit tenni.


Ha csak arról van szó, hogy az étterem konyhája piszkos, romlott húst készítenek el, stb., akkor kimennek a névtelen bejelentésre is...

2013. júl. 29. 21:46

a titok az titok.

de ha mondjuk életet mentenék vele megszegném, amúgy nem.

16. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - E6ab535ead)
2013. júl. 29. 21:43
Saját profilon?
15. inta (válaszként erre: 14. - E6ab535ead)
2013. júl. 29. 21:28
Ahogy érzed :)
14. e6ab535ead (válaszként erre: 13. - Inta)
2013. júl. 29. 21:15
Meg lehet azt sztem oldani, hogy nem írom ki a cég nevét, csak írok egy kis "szösszenetet" a mai magyar valóságról... Aztán, aki magára ismer az így járt!!!!!
13. inta
2013. júl. 29. 20:42

Bizonyíték nélkül ez leginkább egy kirúgott alkalmazott vagdalkozásának tűnik majd, ami miatt többféleképp ütheted meg a bokádat, akár perre viszik, akár a következő céged HR-ese ránéz a profilodra FB-on és nem találja majd szimpatikusnak a rágalmazást - még ha te tudod, hogy nem is rágalmazás.

Vagy komoly feljelentést tegyél, vállalva annak a következményeit, vagy ne mutogass vaktában, mert nem jössz ki jól belőle.

12. e6ab535ead (válaszként erre: 10. - Gkreka)
2013. júl. 29. 18:13
Kedves Réka!!! Amit ők csinálnak én nem azt csináltam... Én csak egy olyan szabályt szegtem meg, (egyszer), amit ők rendszeresen+ még mellette lopnak is. AMúgy igen fejlet az igazságérzetem, ezért sem hagyom annyiban a dolgot. :D
11. bc257fd221 (válaszként erre: 1. - E6ab535ead)
2013. júl. 29. 18:01
Ne szegd meg!
10. gkreka (válaszként erre: 2. - E6ab535ead)
2013. júl. 29. 17:11
A fene nagy igazságérzeted persze csak akkor támadt fel, amikor kirúgtak?! Amíg hozzáfértél a mézesbödönhöz, addig jó volt minden úgy, ahogy...
9. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - E6ab535ead)
2013. júl. 29. 16:58
ha nem torvenytelen csak szemet dolog, akkor pert akaszthatnak a nyakadba.
8. Z.Era (válaszként erre: 7. - E6ab535ead)
2013. júl. 29. 16:15
Kimehetnek, sőt valószínű ki is mennek ellenőrizni név nélküli bejelentés alapján. De találnak-e bármit is? Nem egyszerű, de tedd amit az igazságérzeted diktál.
7. e6ab535ead (válaszként erre: 6. - Z.Era)
2013. júl. 29. 16:06
nyilván név nélkül teszem, ha teszek valamit. Amúgy meg állampolgári kötelességemnek is tekinthetem, hogy felfedjem azt a sok szemétséget, ami ott folyik...
2013. júl. 29. 16:00
Ha megszeged a titoktartásit a cég beperelhet.
2013. júl. 29. 15:56
igazából az a baj, hogy senki nem akar bszélni, pedig sokan tudják, látják, csak félenk a kirúgástól. Olyan embert is ismerek aki nyitás óta van, kinyalják a s*ggét, a hallgatásáért egy csomó előnyhöz jut...
4. e6ab535ead (válaszként erre: 3. - Kiscsibe kicsibe)
2013. júl. 29. 15:55
Arra gindoltam megírom a Face-n is, esetleg újságoknak elküldöm...
2013. júl. 29. 15:53
Névtelenül tehetsz bejelntést bárhol, a kérdés csak az, hogy mennyire fogják névtelenül komolyan venni? :(
2013. júl. 29. 15:50

Ha lenne egy melóhelyed, ahonnan elküldtek: és te tudod, mi folyik ott, mindenki lop, csal, és hazudik, azt magadban kell tartanod, ha ezt aláírtad??? Még mielött megkérdi bárki, igen, pl. személyes bosszú (is) vezérel. Mert olyan valami miatt küldtek el, amit ők (sajnos nem elég nyiltan) de csinálnak. Bajom, mégis csak nekem lett belőle.

Szóval ha ezt én valahol névtelenül megszellőztetem, az minek minősül? (de kis szemét vagyok, mi?! )

2013. júl. 29. 15:48
Titoktartási megállapodás/nyilatkozat...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook