Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mivel lepjem meg anyukámat a születésnapján? fórum

Mivel lepjem meg anyukámat a születésnapján? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 18. 05:48
ajandekutalvannyal es azon azt vesz maganak amit o akar.
28. boldogliz (válaszként erre: 4. - 4251c8780f)
2013. júl. 29. 12:41
Én is fotóalbumot készítettem anyukámnbak a 60. szülinapjára. Jó sok munka volt összeválogatni a képeket, időrendi sorrendbe tenni fiatal korától (sajnos gyerekkori kép nincs róla). De megérte. Tetszett neki, örült neki. Szerintem ez nem rossz ötlet. Persze csináltattam még neki egy szív alakú tortát is,amire az volt ráírva, hogy a "Boldog születésnapot a legjobb anyának".
27. jajjj (válaszként erre: 24. - Jajjj)
2013. júl. 29. 12:37
Ja... és a kifli karika szendvics az nálunk azért viccees, mert amikor én pici voltam, akkor anyukám csinált a zsúromba ilyen szendvicseket, és mindenféle vetélkedőket talált ki nekünk. Az egyik többek közt az volt, hogy ki evett több ilyen szendvicset (pálcával voltak átszúrva, a pálcikákat számoltuk a végén). Most az unokái játszanak ilyet az ő zsúrjában :) Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a "visszaadás" jó értelemben, sokszor lehet jó ajándék.
26. 18e79e1970 (válaszként erre: 13. - C6d087edcb)
2013. júl. 29. 12:36
Régi osztálytársaktól képek? :) Vagy esetleg nincs olyan személy az életében, régi barátnő, tanár, szomszéd, akit messze sodort tőle az élet, de szívesen látná, mert jó barátságban volt vele? Esetleg meghívhatnád az ünnepségre.
25. c6d087edcb (válaszként erre: 24. - Jajjj)
2013. júl. 29. 12:35

Köszönöm szépen! Egyébként valóban, én is azt gondolom, hogy a születésnapon nem az ajándékok mennyisége a fontos, hanem az, hogy milyen minőségben, hogyan, kivel tölti el az ünnepelt a napot.

Mindenképpen le fogom írni, köszönöm az eddigi, és várom a további ötleteket!

24. jajjj
2013. júl. 29. 12:34
Szia, tudom írtad, hogy a torta nem jó. Én is kb. úgy állok anyukám megajándékozhatóságával mint te, semmire nincs szüksége. Én évek óta mindig egy marcipán bevonatú tortát készítek neki, minden évben más tematikával... az én kezeim sem ügyesek, de virágokat tudok gyurmázni. És bár már tudja, hogy ezt kapja, mégis mindig meghatódik. Össze szoktam hívni a szűk családot, testvéreimet gyerekeit, és a torta mellé még csinálok kifli karika szendvicseket, meg egy kis pogácsát. Anyu ilyenkor már annak nagyon szokott örülni, hogy lehetővé teszem számára, hogy az unokáit mind egy helyen lássa. Tudom, hogy ez nem annyira a te élethelyzeted, de hátha ötletet kapsz valamiből. Ha megvan a te ajándékod, majd írd le, hátha más is hasznosíthatja.
23. c6d087edcb (válaszként erre: 21. - Norah87)
2013. júl. 29. 12:34
Nagyon köszönöm! :)
22. Norah87 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2013. júl. 29. 12:33
Ezt még én is megfontolom :)
21. Norah87 (válaszként erre: 13. - C6d087edcb)
2013. júl. 29. 12:32

Na igen :) Ez így lehet, hogy nem a legnyerőbb ötlet :P Viszont ha kihagyod az előző házasságát, és csak az utóbbi X év eseményeit vetítenéd le, szerintem az is szép lenne :)


Akárhogy is lesz, sok sikert! Anyu szülinapja nálam is mindig olyan nagy "dilemma" :)

20. c6d087edcb (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2013. júl. 29. 12:32
És ez is!!! :)
19. c6d087edcb (válaszként erre: 17. - 4251c8780f)
2013. júl. 29. 12:32
Köszönöm, ez is szuper ötlet! ;)
18. c6d087edcb (válaszként erre: 16. - Bowie)
2013. júl. 29. 12:31
Igen, azt el is felejtettem írni, hogy ezt az ötletet már a tavalyi anyák napján megvalósítottam, és elsöprő sikert aratott. ;)
2013. júl. 29. 12:30

Vagy pl. a szülinapi héten minden nap egy kis kedvesség,apróság, pl. párna alatt egy csoki, kis kedves szöveggel, hűtőben valami fincsi joghurt szintén valami kedves szöveggel.

Fürdőszobában egy finom szappan, belekarcolva valami kis kedves szöveg, vagy csak köszönés.

Hűtőre mágnesezni valami szép verset.

Minden nap kapjon valami kis apróságot, apró figyelmességet és az ünneplésen pedig énekeljék el neki a Boldog szülinapot, ahogy írtad.

És ha már tortát nem szeretnél, készíts muffint, legyen annyi db ahány éves, mindegyikre egy pici gyertya szépen elrendezgetve, meggyújtva, szerintem gyönyörű és különleges :)

16. bowie
2013. júl. 29. 12:30
A kártyákhoz, amiket írtam, csak írni kell tudni..:)))
15. Guruljka (válaszként erre: 1. - C6d087edcb)
2013. júl. 29. 12:29

Van az Ezenanapon.hu a neten. Begépeles az év, hó, nap dátumot, és kapsz egy listát, hogy mi minden történt aznap.

De gyűjthetsz még a netről is eseményeket.

Szépen kinyomtatod, esetleg formázod a kész szöveget.

A végére meg odaírod:


...és megszülettél Te!!!


Bekeretezve...vagy album-szerűségbe spirálozva, színes papírra nyomtatva, akkor képeket is leszedhetsz hozzá a netről.

14. c6d087edcb (válaszként erre: 12. - 18e79e1970)
2013. júl. 29. 12:27

Ez is nagyon jó lenne, csak sajnos nincs kézügyességem. :\

De feljegyzem az összes ötletet, tippet, mert nagyon jók! ;)

13. c6d087edcb (válaszként erre: 11. - Norah87)
2013. júl. 29. 12:26

Huhhh, ez valóban nagyon jó ötlet! A hideg is kirázott, miközben elolvastam és elképzeltem anyukám arcát.

Lehet, hogy azt gondoljátok, nem is akarok semmit csinálni, annyi a kifogásom, de sajnos a gyerekkori képek mind elvesztek, amikor a nagyszüleim költöztek, úgyhogy alig maradt belőlük.

Mondjuk 18-20 éves korától kezdve megvannak, de mivel (sajnos) kétszer is elvált, egy kicsit morbid lenne (bár nem biztos :D), ha úgy jönnének a képkockák, hogy: házasság -> megszületnek a testvéreim -> építkezés -> válás -> munka -> újra házasság -> megszületek stb. :)

2013. júl. 29. 12:22
Akár kézimunkázhatsz is, ha van hozzá kézügyességed. Én a páromnak hímeztem kispárnát anno karácsonyra. Nagyon tetszik neki, illetve az egész családnak. Lehet egy szép kisebb terítőt, párnát stb. Bármit, és a siker garantált. :-) Sok mintát lehet találni a neten, a keresztöltés meg nem egy nagy dolog, az egy hétbe is belefér. Most jut eszembe! ez a fotó album is jó ötlet,annak a fedelét is bevonhatod egy szép hímzett borítóval :-)
2013. júl. 29. 12:20

Akár vegyíthetnéd az eddigi ötleteket :)


Derítsd ki, hogy mi anyukád kedvenc száma. Célszerű úgyis valami régebbi, fiatalkori dalt kifogni.

Készíts egy diát a gyerekkori képeitől, az apukáddal való fiatal házasságán és a te/testvéred születésén át a jelen korig.

Az étterem tulajától kérj engedélyt ennek levetítéséhez, majd beszélj a zenekarral, hogy játsszák el a számot (remélhetőleg ismerik).


Na jó, ez lehet már kicsit komplex, de ha úgy érzed meg tudnád valósítani, ennek biztos örülne :)

10. bowie (válaszként erre: 9. - C6d087edcb)
2013. júl. 29. 12:20

És mondjuk ilyen beváltható kártyák?


"ma én mosogatok", ma én vasalok..stbstb..és amikor akarja, akkor váltja be őket nálad, akár egyesével...:))

2013. júl. 29. 12:15

Nagyon aranyosak Vagytok, köszönöm, hogy ennyien írtatok!

Hihetetlenül jó ötleteket kaptam, de sajnos a kézügyességem egyenlő a nullával: leragadtam a pálcikaemberek rajzolásánál és a papírhajó hajtogatásánál.

Illetve mivel kisvárosban élünk, ezek az Ikeás ötletek sem megvalósíthatóak, nagy bánatomra. :\

Lehet, hogy egy kicsit rosszul fogalmaztam (igazából sajnos még én magam sem tudom, hogy mit szeretnék), de nem feltétlenül kézzelfogható ajándékra lenne szükségem. Csak azt szeretném, ha nagy meglepetést okoznék vele. Az nem baj, ha sok energiát kell belefordítani, vagy szervezni kell - ezeket mind szívesen és örömmel csinálom -, csak kézügyesség ne kelljen hozzá.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 29. 12:13
Javítás: egy szál virág kiséretében
2013. júl. 29. 12:11

Lehet kapni bevásárló központokban, a butik soron egyedi köszöntő lapokat, amin vagy valami szárított virág, termés van, vagy valami kézi díszítésű valami.

Én írnék bele egy versikét, amit Te írsz Édesanyádról, és rúzsos szájjal puszilj rá a köszöntő lapra. Egy szál kíséretében én örülnék ilyennek bárkitől. A lapot esetleg Te is elkészítheted.

Nekem sem jönnek be ezek a fotós dolgok.

Érezzétek jól Magatokat, vidám ünneplést!

2013. júl. 29. 12:04

Vagy dekupázzsal nagyon szép, ha szalvétára nyomtatod a képet, majd ezt egy kis éjjeli lámpa búrájára dekupázsolod és este ahogy világít, gyönyörű.

Ikeában lehet venni natúr pici éjjeli lámpát, szupi mód lehet díszíteni.

Vagy szintén ikeában lehet venni azt a fajta tükröt, amiben pici a tükör rész, de széles a fakerete.

Nem drága és ha veszel belőle mondjuk 6-ot, és díszíted, akkor a hálószobájukban tök szépen föl lehet tenni 3 sorban 2-2 tükröt kb 10 centis kihagyással.

Nagyon jól mutat!

2013. júl. 29. 11:58

Vagy egy szupi jó képet anyudról megszerkeszted pl. picasa-val, van olyan opció, hogy rajz hatású, megszerkeszted, kinyomtatod és át tudod rajzolni tök egyszerűen egy másik papírra az egészet, szupi hatása van.

Mintha teljesen saját kézzel rajzoltad volna.

Egy szép keret, és nagyon személyes ajándék.

Vagy ha nem anyudról szeretnéd, akkor valami olyanról amit anyud nagyon szeret.

2013. júl. 29. 11:53

Szia!

Pedig a fotóalbum nem rossz ötlet és szerintem nem unalmas, pláne ha mondjuk anyukádról szól végig , egészen pici korától :)

Vagyis aminek ő van a középpontjában és az ő életét kíséri végig a mostani szülinapjáig és majd lehet folytatni is, vagy akár egy jó nagy képként elkészíteni montázsolva,hobbi boltban lehet kapni tök jó nagy fatáblákat, a keretét pedig te tudod gyöngyökkel, dekupázzsal díszíteni.

Vagy nyomtatóval, jó minőségű szalvétára anyudról egy olyan képet amit ő nagyon szeret önmagáról és azt elkészíteni dekupázs technikával, és akkor olyan mint egy festmény :)

3. gkreka (válaszként erre: 1. - C6d087edcb)
2013. júl. 29. 11:46
Ha jó a kézügyességed, akkor csinálj családi képekből egy fotómontázst! Keretezd be és kész a meglepetés. Garantált siker :)
2013. júl. 29. 11:44
Hát szerintem azért meglepi lenne anyukádnak, hogy ha az együttes eljátszaná a boldog szülinapot :) H
2013. júl. 29. 11:41

Anyukám jövő hétvégén ünnepli a születésnapját, és szeretném meglepni valami olyannal, ami maradandó, emlékezetes lesz számára.

A tervek szerint a jövő hétvége forgatókönyve az lesz, hogy a szűk család (öten) elmegy vacsorázni egy étterembe, ahol általában minden hétvégén játszik egy együttes. Az már megfordult a fejemben, hogy, mivel ismerem a zenekar egyik tagját, megkérem, hogy játsszák el a Boldog szülinapot!, de ugye ez nem lesz túl nagy meglepetés, mivel anyukám tudja, hogy szülinapja alkalmából megyünk vacsorázni.

Tortára is gondoltam, de nemigazán szereti a család az édességet, ebben a nagy melegben meg főleg nem kívánja a szervezetünk.

De akkor mit lehetne? Anyukámnak mindene megvan (tehát lakberendezési kellékek, ruhák, ékszerek, táskák stb. kilőve), és nem akarok általános, unalmas szülinapi ajándékokat (fotóalbum, CD, DVD) adni.

Olyasvalamire gondoltam, ami apróság (tehát nem kerül sok pénzbe - mivel még nem rendelkezem önálló keresettel, tanuló vagyok, ezért sajnos nem tudok nagy összegekben gondolkodni, sőt!), de mégis nagy örömet okoz neki. Lehet vicces, érdekes, bármilyen, csak kreatív legyen. ;) Kérlek Titeket, segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook