Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valakinek méhszáj varrás terhesség megtartás miatt? fórum

Volt már valakinek méhszáj varrás terhesség megtartás miatt? (tudásbázis kérdés)


30. szepa74 (válaszként erre: 29. - Vandi05)
2014. jún. 19. 18:51
szívesen el olvasnám én is,hogy nálad ,hogy zajlík mert nekem arabin pesszáriumot javasoltak,állítolag azért mert már nem nagyon varrnak.
29. vandi05 (válaszként erre: 28. - Nbandus)
2014. jún. 17. 15:11
Szia! Én nem tudok még a kérdéseidre válaszolni, nekem jövő héten fogják megcsinálni a bevarrást. Ha túlestem rajta szíveen leírom milyen volt! Neked mikor csinálják?
2014. jún. 2. 14:46

Sziasztok,


Hátha még olvastok, gondoltam kérdezek. Az előző terhességemnél 5 hetet kórházban feküdtem gyógyszerezve, mert a 32. héten gyorsan kezdtem nyílni, így bent sikerült tartani a 36. hétig. Most ismét babát várok, és a doki azt mondta, hogy szeretné összevarrni a méhszájamat, mert félt. Több kérdésem is van, amiket neki nem tettem még fel, mert teljesen ledöbbentem a hírtől, jövőhéten megyek majd ismét.

-mi a műtét utáni procedúra? ok, pár nap a kórházban, és utána meddig van fekvés?

- dolgozni utána már egyáltalán nem lehet?

- mikor veszik ki a varratokat?

- milyen gyakran van kontroll?


köszönöm a válaszokat.

2013. nov. 6. 18:11

Ma voltam Timmermann doktor úrnál.Nagyon jó fej kedves doki,azt mondta megcsinálja a legközelebbi terhesség 16. hetén a peszárium feltételt.azt mondta nem kell majd kórházban feküdnőm és,hogy hetente néznek kenetett.Ha tudtam volna már az elözőnél is hozzá mentem volna lehet lenne egy egészséges babám.

Köszi lányok a segítséget,mindenkinek nagy kítartást kívánok.:)

26. pgergel1 (válaszként erre: 25. - Szepa74)
2013. nov. 2. 15:29
A Bajcsyban. Igen, azóta szigorú fekvés van. Nem könnyű tartani, a lakáson belül azért mozgok, ha meg megyek valamerre, felturbózom magam egy extra erős magnézium-adaggal. A doki azt ígérte, ha túl vagyunk a kritikus időszakon (még pár hét), akkor majd többet mozoghatok, persze csak mértékkel és óvatosan...
25. szepa74 (válaszként erre: 24. - Pgergel1)
2013. okt. 31. 17:52

Hol csinálták neked?

Én szerdán megyek a Timmermann dokihoz,mert ő állítólag foglalokozik azzal a peszárium záró gyürűvel amit itt a forumon ajánlotak.


Elég hamar hazaengedtek,de akkor neked is szígorú fekvés van?

2013. okt. 30. 15:38
Sziasztok! Tévedés, hogy nem csinálnak már méhszáj-záró műtétet. Engem most, október 16-án műtöttek, altatásban. Egy kb. 15-20 perces beavatkozás. Szerdán volt a műtét, szombaton jöhettem haza. Két napig kaptam infúzióban magnéziumot, ipari mennyiségben, utána már csak bogyóban. Azóta itthon vagyok, sokat fekszem. Előtte én is két babát vesztettem el, nekem azt mondta a dokim, nem lát más esélyt...
2013. okt. 26. 09:43

Ha valakinek volt ilyen mütétt légyszi segítsetek,belehalok ha mégegy babát elveszítek:(


Ez a gyűrűmegoldás jónak tünik.

22. brizo (válaszként erre: 21. - Szepa74)
2013. okt. 25. 15:32

Nekem hüvelygyűrűt rakott fel a dokim 3 hete 16.héten prevencióként a méhszájamra.

[link]

2013. okt. 24. 16:01

Szertném megkérdezni ha manapság nem csinálnak méhszájzáró mütétett mit javasolnak helyette?

Ma egy doki elkeserített ezzel kapcsolatban,de azt sajnos nem mondta mi van helyette.Akkor,hogy tudnám kihordani már végre a kisbhabámat?:(

20. brizo (válaszként erre: 18. - BenKír)
2013. szept. 12. 13:47
Nekem is anno véletlenül a 4D-s uhun vették észre a kinyílt és megr.méhszájat és előző héten a 18.heti gen.ultrahangon még nem vettek észre semmit.
19. brizo (válaszként erre: 1. - Szepa74)
2013. szept. 12. 13:45

Volt nekem is méhszájzáró műtét 2010-ben az előző terhességnél, engem is altattak, 37.héten vették ki a szálat, és 41.héten szültem. Hirtelen kinyilt és megrövidült méhszáj miatt kellett a műtét, mert más lehetőség már nem volt. Végig keményedtem a 41.hétig, és szigorúan feküdve a 37.hétig, megemelt ágyvéggel töltöttem napjaimat kisebb megszakításokkal a terhespathológián, rengeteg mg infúiót kapva.

Mostani terhesség 13.hetében járok és már most is elkezdtem keményedni, 3x2 béres magnézium mellett is, ami még jó az a magnosolv por, viszont a dokim most nem akar összevarrni, mert tényleg elavult módszer. Hüvelygyűrűt akar felhelyezni a méhszájamra az összevarrás helyett prevencióként és heti 1 proluton depot progeszteron olajos injekciót fogok kapni, amelynek tartós adása méhlazító hatással bír, csökk. ezáltal a koraszülés és a vetélés kockázatát. Az orvosoknak viszont nem nagyon érdekük ezt a szurit felírni, mert csak Ausztriából lehet beszerezni.

2013. aug. 16. 19:37
Nekem 5 hónaposan varrták össze, mert nyitva volt a belső meg a külső is 1,5 cm-re. Nagy szerencsém volt, hogy mentünk 4D-s UH-ra, mert ott vette észre a doki. Előző héten voltunk a kórházban sima UH-on, ott nem vették észre, pedig állítólag nem 1 hét alatt nyílt ki. Én is bármikor megszülhettem volna idő előtt, ha nem veszi észre a 4D-s doki. Örök hála neki. 38. héten szedték ki, másnap meg is szültem. Engem altattak az összevarrásnál. Nagyon szorítok, hogy mihamarabb titeket is megajándékozzon az élet egy gyönyörű szép babával.
17. Ancika (válaszként erre: 5. - Szepa74)
2013. aug. 2. 21:16
kb 20ik héten
2013. aug. 2. 14:04
Nekem is volt. mindet altatásban csinálták,igaz 17 éve volt az utolsó. 9 vetélésem volt,de egyik sem a méhszáj kinyílása miatt,mert tartott a varat.Mindet úgy kellett a vetélés megkezdődése miatt kibontani.Tehát ha a gyenge méhszáj miatt varrtak be,akkor szinte biztos,hogy ki tudod hordani a babát.Sajnos nálam más dolgok jöttek közbe,de végül 41 évesen 10.terhességként megszültem a fiam, aki ma 17. éves,egészséges. Nekem a 16-23 hét közt varrták be.
2013. aug. 2. 13:50

sajnos nem a házaséleten múlot ,mert azt egyiknél sem lehetett.Ma megkaptam a leleteket nem volt fertőzés sem nekem sem a babának és a vérkép is jó lett.a patológia szerint is minden rendben volt úgyhogy egyértelműméhszájelégtelenség volt.:(


most a sote II-n van egy idős doki bízom benne

14. bc257fd221 (válaszként erre: 12. - Szepa74)
2013. aug. 2. 06:25

A terhesség kihordására mindenképp,csak nagyon sokat kell pihenni,kímélni magadat,általában házasélet tilalommal jár,csak ezért nem normális terhesség.:)

Mindenképp keress egy jó dokit,nekem kétszer írták elő a műtét napját,egyszer sem sikerült,mert nagyon féltem és bekeményedett a hasam.A dokim bejött szombaton még eszmélni sem volt időm már a műtőben voltam.

13. Hmv. (válaszként erre: 12. - Szepa74)
2013. aug. 1. 20:59

hogyne, egy jó orvos kell hozzá.


A második terhességemnél nem kellett elvégezni ezt a beavatkozást.

2013. aug. 1. 17:17
Akkor van esélyem egy normális terhesség kihordásra?
2013. júl. 31. 16:27
Hat hónapos terhesen végeztek méhszájzáróműtétet,a szülés várható ideje előtt két héttel távolították el a varratot.Semmi komplikációm nem volt,41-42 hétre szültem, 4250grammos babám lett.
10. KovácsnéRami (válaszként erre: 8. - Szepa74)
2013. júl. 31. 11:26
Szerintem kérd az orvostól! Jogod van hozzá!
9. a079ae5db2 (válaszként erre: 8. - Szepa74)
2013. júl. 31. 09:56
Na ezt sem szó szerint kell érteni,nem bevarják hanem bekötik mint egy zsákot,és igenis létezik .A menyem a napokban fog szűlni és bevan kötve ugyszintén félidő óta
2013. júl. 31. 09:13
valahol azt olvastam elavult modszer mert nagy a fertőzés veszély,de akkor mi a helyzet ha már 3* szor volt félidős szülésem?mit csinálnak helyette csak a magnézium adag növelése elég hozzá?El vagyok keseredve még egy koraszülés és teljesen összeroppanunk a párommal:(
2013. júl. 31. 00:23
22éve ikrekkel a 20 heten,altattak:-) 41 heten indították meg:-)
6. Hmv.
2013. júl. 30. 20:58
engem altattak ezzel a beavatkozással, de annak már 39 éve lesz lassan.
5. szepa74 (válaszként erre: 3. - Ancika)
2013. júl. 29. 09:56
Hanyadik hétben vartak?
2013. júl. 29. 09:27
Szia! A barátnőmnek volt, helyi érzéstelenítsben csinálták a 24. héten és a 37 hét első napján megszületett a baba.
2013. júl. 29. 09:25
nekem igen és 39. héten szedték ki a varratot ..
2013. júl. 29. 09:22
Engem ebbe a témába annyi érdekelne,hogy jól gondolom és csak helyi érzéstelenítéssel csinálják??
2013. júl. 29. 09:16
Volt már valakinek méhszáj varrás terhesség megtartás miatt?És ha igen meddig sikerült kíhordani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook