Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdekes megoldás szúnyogok ellen fórum

Érdekes megoldás szúnyogok ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Érdekes megoldás szúnyogok ellen

2013. szept. 29. 14:46

Igaz lassan itt az október, a kerti partiknak-szunyogoknak vége de van remény még vissza jönnek ha nem igaz idén, de jövöre egy meg oldás van.


Ventillátor - se a légy se a szunyog nem birja....

22. kavalasz (válaszként erre: 15. - Grizus)
2013. aug. 8. 11:27
Én már igen és rengeteg hangyát fogtam vele. Szúnyogot egyet sem. :)
21. M0ncsa (válaszként erre: 18. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 30. 21:43

Ez ugyanaz a hatoanyag, mint az elozo, csak mas koncentracioban tartalmazza. Meg a forgalmazoja is ugyanaz.


Ha mar riaszto, sztem ez az egyetlen ertelmes: [link] hu/arcanum/id/02313_Galaktiv_bio_szunyogriaszto_spray_pumpas_100ml


Ocsem hasznalja, es nagyon elegedett vele (pedig o allergias a szunyogcsipesre, iszonyuan bedagad a csipes helye).

20. syria (válaszként erre: 10. - M0ncsa)
2013. júl. 30. 21:29
Az cseppet sem zavar, hogy KERTI és nem erdei partiról szólt a cikk? Ugyanis arra reagáltam. Bocsánat, hogy a többi lehetőséget kihagytam. :D
19. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2013. júl. 30. 19:34
Pálinka és fokhagyma. Nem szeretik.
18. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 13. - SzánI.)
2013. júl. 30. 18:49
Az Off pumpás kiszerelésű permet.
17. tashadow (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2013. júl. 30. 17:03

"dietil-toluamid"


Én még a gondolatától is bőrkiütést kapok. :)

16. M0ncsa (válaszként erre: 14. - Trillian*)
2013. júl. 30. 13:45

Az Autan hatoanyaga egy dietil-toluamid nevu vegyszer.


Idezem a wikipadiat:


"Egészségügyi hatásai


Elővigyázatosságként a gyártók azt javasolják, hogy a DEET-tartalmú készítményeket ne használják ruha alatt vagy sérült bőrfelületen, és újabb adag használata előtt, illetve ha már nincs szükség a hatására, mossák le az érintett felületről.[14] A DEET irritáló hatást fejthet ki,[4] ritkán bőrreakciót is kiválthat.[14]

Egészségi okokra hivatkozva Kanadában a hatóság (Health Canada) 2002-es újraértékelésében betiltotta az emberi felhasználásra szánt, 30%-nál több DEET-t tartalmazó rovarriasztószereket. 2–12 éves gyerekeknél csak 10%-os vagy hígabb DEET-alapú készítmény használatát javasolják, naponta legfeljebb 3 alkalommal; 2 évesnél fiatalabb gyerekek esetén naponta legfeljebb 1-szeri ajánlanak. 6 hónapnál fiatalabb csecsemőknél semmilyen DEET-tartalmú készítmény használatát nem javasolják.[15][16]

Kimutatták, hogy a DEET mind a rovarokban, mind az emlősökben gátolja a központi idegrendszer egyik enzimének, az acetilkolinészteráznak a működését.[17] Ez az enzim az acetilkolin neurotranszmitter hidrolízisét végzi, így szerepet játszik az izmokat irányító neuronok működésében. Ezen a tulajdonságon alapul számos rovarirtószer: blokkolják az acetilkolinészterázt, így az acetilkolin felhalmozódik a szinaptikus résben, ami neuromuszkuláris paralízist és fulladásos halált okoz.[18] A DEET-t rendszerint inszekticidekkel kombinálva alkalmazzák. A DEET növeli az acetilkolinészterázt blokkoló inszekticidek egyik csoportjának, a karbamátoknak a toxicitását.[19] Ezek az eredmények bizonyítják, hogy a szaglórendszerre kifejtett toxikus hatáson kívül a DEET a rovarok agyára is hat, és toxicitása más rovarirtószerekkel együtt alkalmazva erősödik.

2012-ben médiabeszámolók szerint két kanadai testvér meghalt, amikor Thaiföldön fogyasztottak ebből az anyagból."


...csak azert szolok, nehogy valaki kisgyerekre, ne adj' isten csecsemore fujkalja. Akkor inkabb a tekeros ventillator :D

15. grizus
2013. júl. 30. 03:34
Azt hallottam, hogy le kell tenni valami edénybe cukros vizet, bele élesztőt morzsolni és kitenni. Az összes szúnyog belemegy. Állítólag. Még nem próbáltam.
2013. júl. 29. 22:32

Nagyon kreatív ötlet!


Párom Autent használ mikor horgászni megy. Kölcsönadta húgomnak, aki a Balatonra ment. Azt mondta húgom, hogy egy sem csípte meg. Pedig őt is kimondottan szeretik a szúnyogok. Azóta már vett ő is.

13. SzánI. (válaszként erre: 2. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 29. 18:44

Mmng !!!


Melyik vált be neked??

12. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - M0ncsa)
2013. júl. 29. 17:07
:D
11. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2013. júl. 29. 17:06
O, azok a regi, szep, balatoni estek... :o) regi trukk meg jo, csak erosen helyhez kotott. mobil verzioja a legyezo. Engem eloszor kirohogtek erte sokan, de aztan rajottek, hogy milyen hasznos a melegben es a szunyogok ellen is.
10. M0ncsa (válaszként erre: 9. - Syria)
2013. júl. 29. 16:21
Dehogynem erti. Es az erdobe pl. mit viszel, aggregatort?
9. syria (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 29. 16:14

Nem érted? Éppen a szabadban való időtöltést szúnyogmentesíti az ötlet: ventilátorral szelet imitálni, s a vészívók hanyatt-homlok menekülnek. :)


Egyszerű és nagyszerű ötlet. Csak kellő számú szerkezet kell hozzá. Azt meg mindenki hozhat magával a kerti partira; már ha kocsival érkezik.

8. bc257fd221 (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2013. júl. 29. 13:57
Este ki is próbáljuk,köszi,hogy megosztottad!:)
2013. júl. 29. 11:36
Már-már kezdtem örülni valami hatásos ötlet. Teraszon még bejön, de a szabadban még mindig nincs megoldás.
2013. júl. 29. 10:20
Én ezt a technikát már régóta alkalmazom a szobámban. :))
5. málnabogyó (válaszként erre: 2. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 29. 10:02
Melyik ez a szer?
4. tashadow (válaszként erre: 2. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 29. 10:02
Szerintem magas fokozatra, és jó távol ülni tőle. Egyrészt szélesebb a szélcsatorna, másrészt kevésbé irritáló/káros.
2013. júl. 29. 09:20
Nagy ötlet,like:)
2013. júl. 29. 09:16
Biztos jó lehet. Milyen közel kell lenni a ventilátorhoz és milyen fokozaton kell járatni? Amúgy nekem az egyik szúnyog-és kullancsriasztó permet teljesen bevált, jó illatú, max. 1-2 szúnyog környékez meg ,pedig imádnak, kullancs meg azóta nem volt bennem amióta ezt fújom magamra.
2013. júl. 29. 09:08
Itt a nyár, a kerti sütögetések, grillezések ideje. Pompás szórakozás, leülni a kertben a barátokkal, beszélgetni, jókat enni. Egyetlen dolog zavarhatja meg ezt és keserítheti meg az ember gyönyörű nyári estéit: A SZÚNYOGOK!

Ugrás a teljes írásra: Érdekes megoldás szúnyogok ellen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook