Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítséget szeretnék kérni a fogyókúrámban. fórum

Segítséget szeretnék kérni a fogyókúrámban. (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. 117b1693d0 (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2013. aug. 1. 16:00
Az elmélete szempontjából ez teljesen indifferens.
64. Guruljka (válaszként erre: 63. - 117b1693d0)
2013. aug. 1. 13:47

De nem fogyókúrával fogytam, hanem életmódváltással, ami együtt kezdődött egy nagyobb, mentális átalakulással is. Már az elején nem fogyókúrát kezdtem, hanem visszatértem a normális táplálkozáshoz.

Ettől persze "technikailag" kúra-szerűen is hasznosítható ez az étkezési forma. Optimális esetben az életmód részévé válik.

63. 117b1693d0 (válaszként erre: 60. - A882c7138a)
2013. júl. 31. 07:53

A helyzet az, hogy Guruljka elég sokat fogyott korábban ahhoz, hogy már ne kelljen neki fogyókúráznia.


Ezt most, hogy magyarázod? A duci testszelleme lefogyott mielőtt ő fogyni kezdett volna vagy mitől sikerült neki lefogynia? ;-)

62. 117b1693d0 (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2013. júl. 31. 07:50

Csak lehet, hogy éppen a dopaminszinted csökken és a benne lévő cukor miatt kívánod, nem valami nemes alkotórésze miatt :))


Na, félre ne érts, nem akarom rád kényszeríteni, hogy mikor egyél és mit!!!


Csak érdemes ezen egy picit eltöprengeni, aztán vagy betartani vagy nem. De ha utána olvasol, lehetőség szerint akár még változtatni is tudsz a szokásaidon. Ha pozitív következményeket tapasztalsz, akkor megtartod az új szokásod, ha meg nem ér annyit, akkor visszatérsz a régihez, ha az kényelmesebb. Ha meg egyáltalán nem érdekel, akkor nem foglalkozol vele :D

61. 117b1693d0 (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2013. júl. 31. 07:47

Nos, aki bizonyos időszakot nem mély alvással tölt - mindegy miért -, annak egyes hormonjai túltermelődnek a normálishoz képest és máris hízékonyabb lesz. Ez csak egy példa és még van sok más hasonló.


Szóval, lehet itt éjszakásnak lenni és este is enni, mert nyilván, ha nappal alszik, máskor nem tud enni. De annak lesznek következményei. Biztosan feltűnt már, hogy az éveken át 3 műszakban dolgozók vagy az állandóan éjszakázók bőre gyorsabban öregszik vagy ennek ellensúlyozására, hatványozottan kell törődniük a bőrükkel függetlenül attól, hogy mennyit alszanak.

60. a882c7138a (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2013. júl. 31. 02:57

Én köszönöm, a kedves visszajelzésedet.

Sok sikert ezen az úton! :D

2013. júl. 31. 02:53

Igazad van, ez a "hú de pipa lettem" kicsit méltatlan dolog.


Köszönöm, hogy leírtad azt a mondatot, amire most éppen szükségem volt.

58. a882c7138a (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2013. júl. 31. 02:51

Köszönöm, hogy magadba tekintettél.

Nagy lépést tettél a tudatos testkép és az egészség útján.

Amiktől mérges leszel az említésed szerint, az teljesen jogos, de ne legyél mérges, inkább nevess ezeken!

2013. júl. 31. 02:39

Nem fogyókúrázom. Csak mindig mérges leszek, ha ilyen dolgokat olvasok: edzés után egyél fehérjét, szénhidrátot ne! --és: Ennyiannyi óra után ne egyél gyümölcsöt!!! ---és: ennyiannyi óra után ne egyél semmit!

Egyébként érdekes, amit mondsz, rövidke magamba tekintés után konstatáltam: nálam is valóban így van.

56. a882c7138a (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2013. júl. 31. 02:34

Minden fogyókúra betarthatatlan, a szellemi testképed más, mint amit el szeretnél érni.

Ez egy szellemi törvény - áthághatatlan.

2013. júl. 31. 02:31

...és betarthahatlan, maga elé állított akadályokkal igyekszik hárítani?


Hüm.

2013. júl. 31. 02:14

Annyira túlbonyolítjátok ezt a kérdést.

Mindenki úgy néz ki, amilyen a "szellemi testképe".

2013. júl. 31. 02:07

Viszont ha szeretnék megenni egy almát, akkor biztosan nem fogom megvonni magamtól csak az időpont miatt. Bármikor keljek is fel.

Nyilván azért kívánom, mert az alma valamelyik alkotóelemére még szükség ven "odabent".

A fogyás lehet persze sanyargatás, óranézegetés és előírások betartása is. De lehet totál happy is, stresszmentesen, az étel és az étkezések okozta örömmel.

Végül is azt az egészséges testet szeretnénk visszaszerezni, amit eredetileg, a génjeink által kaptunk. Amikor már egyre jobban kivehető ez a test, az hatalmas öröm.

52. Guruljka (válaszként erre: 51. - 117b1693d0)
2013. júl. 31. 01:20

Nemcsak azokás kérdése.

Aki több műszakban dolgozik, az sem tudja értelmezni, hogy pl. ne egyen 18.00 óra után.

De akinek olyan munkája van, hogy reggel korán kezd, és amíg a munka tart, azaz akár késő estig is dolgozik, az sem fog időpontokkal cirkuszolni. Pedig az ilyen munka-beosztású emberek között is vannak túlsúlyosak.

Szerintem ezek a megfigyelések kevésbé a napszakhoz, inkább az ébrenlét óráihoz köthető élettani folyamatok. Azért terjedhettek el ebben a formában, mert valaki a "szabványos" életrendhez igazítva magyarázta.

Aki este 8-9 óra körül fekszik le aludni, mert korán kel, az persze hogy ne egyen már 6 óra után...De aki éjszakás műszakba készül menni, az este 6-kor ébred fel esetleg, és akkor "reggelizik".

51. 117b1693d0 (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2013. júl. 30. 10:37

Lehet, hogy te nem értesz egyet vele, de akik a szerveket vizsgálják felfedeztek dolgokat, amik napszakhoz köthetők. Függetlenül attól, hogy milyen életet élsz, éjszakázol vagy sem.


Ezt lehet támogatni, meg ellene dolgozni, könnyen kimatekozható, hogy melyikkel járunk jobban.


Persze, ez nem jelenti azt, hogy nem lehet baromi kényelmetlen, ha szöges ellentétes szokásai vannak az embernek :))

2013. júl. 30. 10:35
Most voltam vásárolni .csomó minden.. khm finomat vettem. :d tojás,uborka, light felvágott, szőlő, répa, savanyú uborka,citrom :Dmini virsli. Mert olyan aranyos :D
49. Szoszkeeee (válaszként erre: 46. - Orsibigyu)
2013. júl. 30. 10:13
Na majd hétvégén újjúlt erővel akkor nekiugrok :)
48. Szoszkeeee (válaszként erre: 47. - Franc22)
2013. júl. 30. 10:13
Köszönöm és sok sikert a továbbiakban. ! Majd számolj be időnként :)
2013. júl. 30. 10:08
Szia! Én már lassan egy hónapja csinálom a 90napos diétát. Én soha nem fogytam egy diétától sem, és mindegyiket nagyon hamar abba hagytam, mert semmi változás nem volt a súlyomnál, centire sem és éhen vesztem. Most 2hét alatt 4kg-tól szabadultam meg, és már 1,5számmal lett kisebb a ruha méretem. Ja és nem veszek éhen. Azt hamar meg lehet szokni, hogy reggelire csak gyümit ehetsz. [link] ezen az oldalon pedig minden napra egy jó receptet is kapsz. Én imádom csinálni és szerintem 90nap elteltével is ezt fogom majd csinálni.
46. orsibigyu (válaszként erre: 41. - Szoszkeeee)
2013. júl. 30. 10:03
Te, en birtam es jol esett, es utana olyan buszke voltam. Vagy 3szor szakitottam ra idot. Teny, hogy a legkomplexebb edzes:-)
45. Guruljka (válaszként erre: 43. - Szoszkeeee)
2013. júl. 30. 00:43

Köszi!

A mai összevissza alvás miatt ez gyakorlatilag a mai ebédem vagy mi, még egy darabig nem fekszem le.

A kurmplit vízben megfőztem, majd két kanál tejfölt zabkorpával kevertem el, ezzel sűrítettem a főzeléket. Ez a két kanál tejföl 20%-os ugyan, viszont a főzelék csak ezt a zsiradékot tartalmazza, és bár ketten ettünk belőle, úgy nézem, még legalább egy-egy adag maradt a lábasban.

A csirkemell-szeletkék alá kevés olajat öntöttem, azon lepirítottam, de a további párolás már scak vízzel és fűszerekkel történt. Tehát összességében laktató, de nem hizlaló ételt ettübk. No meg, nem ettem belőle nagy adagot. :-D

2013. júl. 30. 00:36

Ebben a cikkben sem találtam arra való utalást, hogy a gyümölcs és a hús együttes vagy közvetlenül egymás utáni fogyasztása bármit is megzavarna.

[link]

A hús fehérjéje a gyomorban emésztődik, a gyümölcs szénhidrátja már a vékonybélben.

A fehérje eleve rothadásos folyamat, a szénhidráté erjedéses, de egyrészt ezt még a suliban is tanultuk, feltételezhetően köztudott.

Másrészt, ahogy a cikkben is olvasható, ez a két folyamat nem zavarja egymást.

A cikkből másolom:

"A szénhidrátok erjedése során savanyú, szagtalan termékek (tejsav, ecetsav, szénsav, H2-gáz, stb.) keletkeznek. A fehérjék ugyanakkor rothadásnak indulnak, és erõs szagú, mérgezõ hatású lúgos terméket (ammónia, szén-hidrogén) képeznek. A felszabaduló gázok a levegõ nitrogénjével együtt alkotják a bélgázokat. A mérgezõ anyagok egy része eltávozik, más részük felszívódik és méregtelenítés után a vese kiválasztja. A rothadási termékek a bél mozgásait gátolják, az erjedési termékek pedig segítik."


Szóval ebből az derül ki, hogy továbbra is a normálisan zsírszegény, vegyes étrend a legjobb a szervezetnek, és nem kell ide annyi faxni.

43. Szoszkeeee (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2013. júl. 30. 00:01
Jó étvágyat :)
42. Szoszkeeee (válaszként erre: 39. - Dodi44)
2013. júl. 30. 00:01
Nem is rossz ötlet. Kipróbálom
41. Szoszkeeee (válaszként erre: 37. - Orsibigyu)
2013. júl. 30. 00:00
Mit gondosz az 1000kcalos edzéséről a fitnessblendernek?
40. Guruljka (válaszként erre: 38. - Gyöngyszemü)
2013. júl. 29. 23:53

Mért erjed a hús után?

Sokan egyenesen hús mellé esznek gyümölcsöt, befőtt formájában.


Be lehet tartani bármilyen "babonát", a fogyás szerintem nem ezen múlik. Ha én folyton azt nézném, mit mikor ehetek és mivel, az egész evéstől úgy elmenne a gusztusom, hogy egy jóízű falatot nem tudnék megenni. Akkor meg már megette az egészet a fene. Még az emésztésen sem lenne optimális.

Tavaly óta fogytam elég rendesen, és mindent ettem, még szalonnás rántottát is, ha megkívántam. El lehet azt is készíteni úgy,hogy több legyen benne a fehérje, mint a zsír.

Most is krumplifőzeléket eszem, sült husival.

Közben kikeresem mindárt az anyagcsere-folyamtokat, hogy ide tudjam hozni linkben.

39. Dodi44
2013. júl. 29. 23:14
javaslat, teaskanal hasznalata, az evo kanal helyett... nekem az bevallt!
38. gyöngyszemü (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2013. júl. 29. 23:13
Persze halat elég gyakran eszek. Olajjal főzök azt is csak minimálisan. Ezt hogy érted hogy a szervezet az órát nézi? Nem a ritmus miatt hanem mert a gyümölcs hamarabb szeretne "szabadulni" de ha ezt hús evés után teszem felfúj, erjed....
37. orsibigyu (válaszként erre: 35. - Szoszkeeee)
2013. júl. 29. 13:15
En nem maradtam:-P 2 db 4,5 kilos fiut szultem, a hasam akkora volt, hogy ikernek neztek oket. Mikor megszultem az elsot eleg hamar visszaallt, de a masodik nem sokara jott es mar nem tudtam ujra olyan eros hasfallal izomzattal hozzaallni. Igy miutan megszultem 1 evig nem tudtam beiktatnj az intenziv sportot, eleg farasztoak voltak a gyerekek, szoptattam, stb. Mindenki 5 honapos terhesnek nezett ra is kerdeztek, hogy jon a harmadik?! Akkor elhataroztam, hogy este 10 utan mikor lefekszenek nekikezdek sportolni.
36. Szoszkeeee (válaszként erre: 30. - Gkreka)
2013. júl. 29. 12:55
Igy igaz csakboda akarok figyelni csak nem telesen tudtam/tudom, hoy mit lehet és mit kerüljek
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook