Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ideiglenes személyi igazolványt azonnal adnak? Vagy várni kell rá pár napot? fórum

Ideiglenes személyi igazolványt azonnal adnak? Vagy várni kell rá pár napot? (tudásbázis kérdés)

1 2
2018. márc. 24. 18:35
sikerült
2018. márc. 23. 19:48
Javítok... Indulna... Indult volna...
2018. márc. 23. 19:46
Sziasztok! Nagy bajban vagyok, vasárnap reggel 7-kor indul 14. életévét éppen betöltött gyerek Lengyelországba versenyre. Persze kábé 3 hete lejárt a személyije. :(( A Visegrádi utcai Kormányhivatalban vagy Kormányablakban azt mondták, id. személyivel utazhatna, aprócska probléma, hogy nincs időpont... Tud valaki valamit segíteni, hogy hátha holnap (szombaton) mégis lehet valamit intézni? Köszönöm!
38. .Liv. (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2013. aug. 5. 11:34

Igen, mert 2 kérdeztem, a harmadik előtt már kérték, hogy húzzak el, pedig nem vagyok bunkó, hőbölgös, soha! Csak ők már 2 kérdésből leszűrtek mindent, és azt mondták nekem, hogy ezeket tudnom kellene. Én meg akkor elmagyaráztam, hogy talán, ha akedves kolléganő azt mondja amit, akkor hiszek neki, nem melleseleg honnan kellene tudnom? Mert a neten teljesen mást írnak, mint amit ők állítanak...

Akkor megnézték, hogy hol tart a személyim és mondta, hogy pénteken postázták, akkor kezdtem vadászni a postásra.

37. .Liv. (válaszként erre: 36. - Eandi78)
2013. aug. 5. 11:29
Én a neten azt olvastam, hogy KAPNOM KELL ideiglenest, és azzal mehetek. Bent azt mondták nek kaphatok, de, ha kapnék sem mehetek vele. :P Szerintem minde arra megy ki, hogy akinek nagyon kell az kifizesse az útlenelet.
2013. aug. 4. 23:04

Pár évvel ezelőttig én se tudtam, hogy jogosítvány külföldre nem jó. Akkor se engem érintett a probléma, hanem egyik ismerősömet aki lejárt személyi helyett nem szeretett volna újat, mert van jogsija. Mondták neki, hogy az külföldre nem jó. Hülyének néztem:) Rákerestem neten és tényleg nem jó.

Semmi értelme annak, hogy nem fogadják el, de ez van:( Ettől még nem érzem magam tudatlannak.

Van útlevelem és jogsim, személyit kb. 5 éve nem használtam. Már nem is sokáig érvényes, bordó könyv:)

35. andi6020 (válaszként erre: 34. - .Liv.)
2013. aug. 4. 14:39
Sajnos nagyon sok függ attól is, hogy mit tud az ügyintéző. Sokszor tök hülyeségeket állítanak, a kedves ügyfél meg rá van utalva, hogy elfogadja, mint szentírást.
34. .Liv.
2013. aug. 4. 13:36

Akkor most elmondom mi az igazság. :P

Ha valakinek van érvényes jogosítványa, akkor nem kaphat ideiglenes személyit. Viszont jogsival nem mehet át a határon. Szóval, ha 1 hónapig vár a személyiére, és nincs útlevele akkor szépen itthon marad...

Ha nem akar, akkor csináltathat 15.000ft-ért útlevelet. Nekem megérkezett hétfőn a személyi igazolványom, szó szerint vadásztam a póstásra, mindent az utolsó pillanatban sikerült elintéznem, de sikerült. A határon voltak fináncok, de nem kérek semmilyen igazolványt tőlem, kettővel arrébb egy másik nőtől viszont igen.

33. .Liv. (válaszként erre: 32. - Diegóóó)
2013. júl. 28. 13:21
Köszönöm. Nem nagyon járok vonattal, nővérem is csak kocsival jár, neki sincs útlevele és kb. 1 hete ellenőrizték a határon, és elég volt a jogsija. Sőt, a banktól kezdva mindenhova azt adja, és nincs gond, nem is volt. Vonaton viszont szigorúbbak. Így jártam. Lényeg, hogy kell, és kapok! Köszönöm! <3
32. diegóóó (válaszként erre: 31. - .Liv.)
2013. júl. 28. 12:51
Nekem nem kellett. Fényképeztek és 10 perc múlva készen is volt minden. Ne hagyd magad lerázni. Remélem sikerrel jársz. :)
31. .Liv. (válaszként erre: 29. - Diegóóó)
2013. júl. 28. 12:37
Igen, nekem hála az égnek nem kell olyan sokat várni. Tudodm, hogy ideiglenessel mehetek, az a kérdés azonnal meg kapom e, -mert szerintük a jogsi is elég, ami ugye nem igaz- holnap dél után utaznom kell, nem tudom elhalasztani. A megnyugvásom miatt kérdezem, mert jelenleg tele vagyok ideggel. Hogy őszinte legyek elhinném már azt is, hogy várni kell az ideiglenesre is...
30. .Liv. (válaszként erre: 26. - Arrival)
2013. júl. 28. 12:33
A nyilvános fórum nem azt jelenti, hogy ide gyere alázni a másikat, csak mert te így érzed jól magad, pláne úgy, hogy te sem tudsz semmit. És pont.
2013. júl. 28. 12:12
Én is így jártam tavaly. Debrecenben élek és itt napokat kell várni arra is, hogy időpontot kapjon az ember. Elmentem egy kisebb városba és ott kb 10 perc alatt lett kész az ideiglenes személyim, amivel mehettem külföldre. Papír alapút nem fogadnak el, hanem csinálnak laminált ideiglenes igazolványt, fényképpel. Azt gond nélkül elfogadták. Hollandiába mentem.
28. andi6020 (válaszként erre: 21. - Arrival)
2013. júl. 28. 11:58
Mondjuk nem értem mitől érzed felhatalmazva magad arra, hogy ilyen stílusban beszélj.
27. andi6020 (válaszként erre: 21. - Arrival)
2013. júl. 28. 11:50

de durvics vagy


[link] sz_id=1197

26. arrival (válaszként erre: 24. - .Liv.)
2013. júl. 28. 11:43
Ha nincs kozunk hozza, akkor miert egy nyilvanos forumon kerdezel?
25. .Liv. (válaszként erre: 23. - Forrest2010)
2013. júl. 28. 11:13
Ideiglenest nem kaptam, anyakönyvi sem kellett, pedig lejárt. Várom, hogy küldjék, de most akkor v, mehetek. Nem baj, csak adjanak. Szerintem lusták voltak megcsinálni. Valami paprikáscsibéről beszélgettek. Olyanok mint az AldiHáziasszonyok.
24. .Liv. (válaszként erre: 21. - Arrival)
2013. júl. 28. 11:11
Sok közöd nincs hozzá szerintem. És ha megkéredezem a hivatalba, ahol az mondják, hogy elég... Gondoltam érti a dolgát.
2013. júl. 28. 06:04
Én tavaly ideiglenest kaptam egy hasonló , műanyagborításút , mint a végleges volt , ott csinálta meg előttem az ügyintéző , az A4-el + mehettem a véglegesért . / nem egyformán működik mindenhol a rendszer ? /
2013. júl. 28. 05:59
Adnak akkor ott rögtön , egy A4-es lapot + egy ideiglenest is , amit addig használhatsz , amíg elkészül a végleges ,amit aztán , v postán kiküldenek , v menned kell érte , nem tudom ez mitől függ , lehet , h kérni kellett volna a postai kézbesítést , tavaly én mentem érte , ha már lejárt , akkor feltétlenül vidd a születési anyakönyvi kivonatodat .
21. arrival (válaszként erre: 3. - .Liv.)
2013. júl. 28. 01:12

Komolyan azt hitted, hogy a jogsi eleg kulfoldre???

Hihetetlen az emberek tudatlansaga...

Az ideiglenes szemelyi az egy papirlap, azzal nem engednek at a hataron.

Egyebkent eleg felelotlenseg, hogy se ervenyes utleveled, vagy szemelyid sincs.

20. Meda
2013. júl. 28. 00:20
Az ideiglenest kiadják azonnal, a véglegesre várni kell.
19. .Liv. (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2013. júl. 27. 23:34

Pont Magyarban :D

Köszi! <3

18. andi6020 (válaszként erre: 17. - .Liv.)
2013. júl. 27. 23:33

Pont mint itt :DD

Sok sikert :)

17. .Liv. (válaszként erre: 16. - Boszy28)
2013. júl. 27. 23:30
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Csak meg akartam nyugodni, mert ez most tényleg fontos lenne kijutnom. Ez már nem az első hasonló eset, de most már biztosan tudom, hogy mindennek utána kell nézni, mert vagy nem mondanak semmit, vagy hülyeséget mondanak... :S
2013. júl. 27. 23:28
Akkor nem tudom. Elvileg ki kell, hogy adják az ideigleneset is.
15. .Liv. (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2013. júl. 27. 23:22
Igen, innen tájékozódtam.
14. .Liv. (válaszként erre: 10. - Boszy28)
2013. júl. 27. 23:21
euvona.hu-n olvastam, hogy elég az ideiglenes. Szóval meg kell kapnom, kérdés, hogy ki adják e.
13. andi6020 (válaszként erre: 10. - Boszy28)
2013. júl. 27. 23:20
12. .Liv. (válaszként erre: 8. - Agnik1)
2013. júl. 27. 23:16
Voltam bent 2 hete, mert lejárz a személyim, és csináltattam másikat, amire ugye még várnom kell, és akkor megkérdeztem, hogy nem kapok-e ideiglenest, azt mondták nem kell, mert van érvényes jogosítványom. Erre ma visza küldtek, és megjegyzem, csak azért nem büntettek meg, mert tudok németül, és megbumáltam! Hétfő este ott kell lennem, mert kirúgnak! A főnök kedd reggel érkezik, addig falaznak a kollégáim, szóval félek, hogy nem tudok kimenni. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook