Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sziámi harcoshal fórum

Sziámi harcoshal (beszélgetős fórum)


2013. aug. 3. 22:38
Nálunk úszik a harcos, és nem zavarja a többi hal. Pedig összesen 20 hal van az akváriumban. 90 literesben persze, nem kicsiben. Olyanokat válogattunk amikkel kijön, nem bántja egyiket sem. Én a víz felszínén még csak enni láttam a halunkat. Szerintem szép, és jó választás is egy ilyen halacska
2013. aug. 3. 13:42
Egy sziámi harcost én is nemsokára beszerzek, mert annyira szépek és kedvesek is. Néznek az emberre.
2013. aug. 3. 13:40
Megvetted már a halacskát meg az akváriumot?
2013. júl. 27. 20:33
Miért kellene hetente cserélni a vizet? Nekem éveki nincs takarítva max részleges vízcserét csinálok. Meg hát nem sima csapvízet kell adni a mi klóros kellenek hozzá vegyszerek van már kombinált amiben minden benne van az egy kicsit drágább mintha külön venném meg de sokáig elég és rá van írva az adagolás bármilyet veszel. Ha meg akváriumot akarsz akkor rendezd be szépen had érezze jól magát benne az a hal bármilyen is. Szűrővel évekig elvan a víz, viszont 10 liter nem túl nagy szinte semmire nem elég, ha lehet és még nem vettél szánj rá még legalább 5 litert nem drágák ezek. Fűtő nem kell az nekem sose volt, 20-27fok lehet max a víz hőmérséklete. A sziámi fiú ha egyedül van néha felvillantasz neki egy tükröt akkor mutatkozik meg a szépsége mert harcolni szeretne a saját tükörképével amire azt hiszi egy másik hím :-)de ezt biztosan tudod.
12. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 3. - Annie1130)
2013. júl. 27. 16:40
Igen, van hogy a hím meg a nőstény párosítás sem jön be és kicsinálja egyik a másikat. Két hím meg semmiképp sem.
11. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 10. - Nicak)
2013. júl. 27. 16:38
Nem sokba. Ezért jó a haltartás, mert néhány 100 Ft-nyi kaján hetekig elvannak, nagyobb dobozos kaja esetén hónapokig. A lemezes díszhaltápot meg a szárítva fagyasztott szúnyoglárvát vagy vízibolhát szivesen eszik a halak. Én a lemezes díszhaltápot kombinálom vagy a szárított szunyoglárvávál v. szárított vízibolhával. A lemezes azért kell, mert abban megvan minden ami a halnak kell, a többi inkább kiegészítő.
10. Nicak
2013. júl. 27. 16:32
Köszi a válaszokat! Kajája kb mennyibe kerül?
2013. júl. 27. 16:27
Nagyon szép, dekoratív hal, de úgy vettem észre szereti a nyugalmat, úgyhogy valószínűleg egyedül érzi jól magát. Amúgy nem bántja a neonhalakat ,azokkal tartottam már együtt (30 l-es akváriumban), de zavarják a többiek ,így gyakran tartózkodott a levegőztető tetjén, amit felett csak kb. 1,5 víz van. Ha legközelebb sziámit tartok, akkor egyedül tartom, hogy ne idegesítse a többi hal, mert akkor bujkál előlük.
2013. júl. 27. 16:22
Hajlamos a hasvízkórra, ha imbolyog, vagy puffadt ,venni kell neki hasvízkór elleni tablettát az állatkereskedésben.
2013. júl. 27. 15:59

hú, de utáltam, nekem is volt, unalmas egy hal, csak fenn volt a víz felszínén , mint aki megdöglött, nem csinált semmit


Én a helyedben mást választanék, ami impozáns, szép, és legfőképpen , ami úszkál!

2013. júl. 27. 15:40
Fontos, hogy ne etesd túl, mert hamar felfordul, szegény!
2013. júl. 27. 15:37
Csak egy szép díszes fiút akarok...10 literes akváriumba és heti 1x cserélném a vizet...azt mondják nem kell levegőztető meg fűtő, ilyesmi...
2013. júl. 27. 15:36
Szia! Ezt találtam: [link]
2013. júl. 27. 15:33
Arra, hogy ne vegyél mellé társat!:) De tényleg!:)A barátnőm hala kicsinálta a másikat!
2013. júl. 27. 15:32
Labirin kopotyolús de néha nem árt bekapcsolni kicsit a a levegőztetőt,Viszont egy akváriumba max egy párt rakhatsz,de semmiképpen se két fiút,mert kinyírják egymást!
2013. júl. 27. 15:29
Tervezek, egy sziámi harcoshal vásárlását... 10 literes akvárium elég neki? Levegőztető tényleg nem kell? Csapvíz megfelelő neki? Várok minden véleményt tapasztalatot... Sosem volt még halucim. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook