Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy kis léböjt sosem árt - 2013.07.29-től fórum

Egy kis léböjt sosem árt - 2013.07.29-től (beszélgetős fórum)


1 2
2013. júl. 30. 21:16

Sziasztok!Nagyon nagy csend van erre felé!

Nálam minden rendben, sok citromos vizet iszok, meg a leveket. Jól vagyok. Nálatok mi újság van?

42. klaudia. (válaszként erre: 37. - Szöszykeh)
2013. júl. 30. 15:56
Vásárhelyen lakom, de amúgy a napjaim nagy részét Szegeden töltöm :)
2013. júl. 30. 15:56

Sziasztok! :)

Bocsi, de nem volt netem tegnap délutántól ideáig, az elején a nagy meleg miatt, utána a nagy vihar miatt :D

Mostmár minden van.


Ki hogy bírja a gyűrődést? :)

Én elég jól, tegnap csak vizet ittam citrommal, ma már egy kis friss almalevet is :)

Éhes nem vagyok, és tegnap reggelhez képest ma reggel 7 dkg-mal vagyok könnyebb, remélem vízből :)

40. Annie1130 (válaszként erre: 39. - Forrest2010)
2013. júl. 29. 19:14
A kávét sem nagyon kellene igazából...:)Mondjuk nagyban függ attól, hogy mit enged meg magának az ember, meg mit nem, hogy mi a célja a célja a kúrával. A teát le kell forrázni, mert az úgy a jó, abból úgy áznak ki a legjobban a hatóanyagok. Igazából 90 fokos vízzel kellene, de sokan csak rázuttyantják a 100 fokos forró vizet.:)Na jó, nem kukacoskodok tovább! Nagyon ügyes mindenki, aki eddig is kibírta szilárd táplálék nélkül! Csak így tovább, lányok!:)
2013. júl. 29. 17:55
Oké , tejet ne , csak a reggeli kávéhoz muszály egy korty tej , v kávét se kéne ? Végül is , nem hiányozna az se . Akkor marad a dinnyelé , az fini. A teát se fontos főzni , áztathatom is .
2013. júl. 29. 17:25
Egyébként hogy brjátok az ilyen majdnem-kajákkal? Én régebben lazán 10 napokig csak ittam, de ha valami kajára hasonlító dolgot ettem/ittam volna, tuti elkezdtem vona enni. Ügyik vagyok :D
2013. júl. 29. 17:23

Klaudia Szegedi vagy?? Én is :D

én most iszom a vizem, szerintem mára ennyi lesz :D

36. Annie1130 (válaszként erre: 33. - Forrest2010)
2013. júl. 29. 16:52
Az biztos, hogy kíméli az emésztőrendszert minden olyan dolog, ami pépes, vagy leveses. Ha ez a cél, akkor rendben, de ha méregtelenítés a cél, akkor semmilyen tejterméket nem lenne szabad fogyasztani és véleményem szerint a nyers zöldség-, illetve gyümölcslevelek a legalkalmasabb a sejtszintű tisztításhoz. Amikor megfőzzük az ételeket, elvesznek belőlük a fontos bioenzimek, ásványianyagok és vitaminok. Tudom, hogy sokan vannak, akiknek fontos, hogy legyen valami meleg a gyomrukban, de pár nap nyers zöldség-gyümölcslé kúra nagyon intenzív eredményekre képes. Nem mondom, hogy rossz az, amit csinálsz, mindenki maga érzi, hogy hol vannak a határai... Kitartást mindenkinek! Ügyesek vagytok/vagyunk!:)
2013. júl. 29. 15:03
én eddig csak citromos vizet ittam ma, most megfőztem egy fej vöröshagymát, picit sós vízben, majd leturmixolom, és estefelé az lesz a vacsi, leves
2013. júl. 29. 15:00

tejterméket nem kéne, meg ilyesmiket.

víz, tea, gyümölcs-zöldséglé, stb minden cukor és tejtermék nélkül, szerintem.

2013. júl. 29. 11:27
Ma főztem magamnak egy spenótlevest ebédre , valahol a hoxán olvastam hogyan készíti valaki a spenótot , mivel most semmi friss nincs , ez is jó ? meg dinnyelét szűrtem le 1 üveggel , az is lé . A spenót direkt fini lett , egy fél kockát beleraktam tejbe felolvadni + 3 gerezd fokhagymát , 3 kiskanál saját ételízesítővel felfőztem , higítottam a csalánteával , leturmixoltam , átszűrtem , lett belőle kb 1,5 l lé .
32. forrest2010 (válaszként erre: 28. - Szöszykeh)
2013. júl. 29. 11:19
Hajrá ! lányok ! és hajrá mumi ! / én /
2013. júl. 29. 10:38

Szauna helyett kifekszem napozni a nem tiltott órákban, nem tudom felétek milyen idő van, de itt nálunk Szegeden már most az árnyékban van 34 fok. Így sokkal könnyebb kibírni a nemevést és az elegendő folyadékbevitel betartását.

Tökéletes nap :)

30. klaudia. (válaszként erre: 28. - Szöszykeh)
2013. júl. 29. 10:35
Akkor már 4en vagyunk :)
2013. júl. 29. 10:03
Szép, jó reggelt mindenkinek!Kb. 10 perce ébredtem, mert egész éjszaka valami buli volt a szomszéd házban és nem sok alvás volt. Én is itthon vagyok, mostanában itthonról dolgozok, úgyhogy nem okoznak problémát az ilyen jellegű kúrák. Mindjárt jöhet a citromos víz. Ha megtalálom a centit, akkor én is lemérem magam. Biztos "tömörebb" leszek pár nap után!
2013. júl. 29. 09:52

Sziasztok!!

De jóó, pont mától terveztem én is. Hát hajrá lányok :D

2013. júl. 29. 09:18

Itthonról :) egyetemre járok, mellette dolgozok, de így nyáron keveset, így a napokban is most itthon süttetem majd a hasam a cicámmal együtt:))

Jöhet a citrom+lime karikás hideg víz, mmm:)

Ebédre 1 almából és pici fahéjjal készült levest tervezek, gyakorlatilag frissen turmixolt almalé fahéjjal, összefőzve 1 percben, jól lehűtve :)

Lecentizem magam most is, és a hétvégén is majd, mikor befejezem a kúrát :) Az érzés mellett szeretem látni, hogy hány "centi" vizet hajtottam ki magamból.

Este leírom a mai menüt, valaki kérte.


Hajrá mindenkinek! :))

2013. júl. 29. 06:12

Én eddig is a reggeli szódabikarbónás vizemet ittam , 1/2 l melegvíz bele 2 kiskanál szódabikarbóna / és wc-től nem szabad távolabb menni 1-2 órát , mert !..... /

Megfőztem a mai csalánteámat , aztán jöhetnek a levek , meg a levesteák . Szoktam szárított zöldségekből ételízesítőt keverni , darálni , főzni magamnak , ha valami sós ihatnékom van . Ezek levesalapnak is nagyon jók .

2013. júl. 29. 01:20
Indul, bizony!:)Reggel citromos vízzel kezdek, majd egy kis idő elteltével megcsinálom az első levemet.Te otthon leszel végig, vagy munkahelyről "koordinálod" a kúrát?:)
2013. júl. 28. 23:15
Na, "lányok", indul a mandula? :)
23. Annie1130 (válaszként erre: 22. - Forrest2010)
2013. júl. 27. 15:58
Szuper!Én is szeretem a hibiszkuszt. Jeges teaként is finom!
22. forrest2010 (válaszként erre: 20. - Annie1130)
2013. júl. 27. 15:43
Sose vagyok szomjas , iszom a teáimat egész nap , elkészítek csalán v bármilyen gyógyteát , v gyümiteát / hibiszkuszvirág a kedvencem / auch.nból mindig hozok 5-10 cs 4 dekás , nem filterest , így a legolcsóbb , és nagyon fini .
21. Annie1130 (válaszként erre: 17. - Klaudia.)
2013. júl. 27. 15:32
Egyetértek! Nagyon fontos figyelni a testünk jelzéseire!Sajnos eléggé el vannak tompítva a különféle kemikáliáktól ezek a bizonyos jelek, de azért igyekezzünk megfigyelni, hogy mikor mire hogyan reagál a szervezet és annak megfelelően cselekedni. Kemény kardioedzést nem célszerű méregtelenítés alatt végezni, de a könnyebb mozgás, ami még jól esik, az mehet. Én úszni szeretek. Itt jegyezném meg, hogy a szauna is egy áldás...
20. Annie1130 (válaszként erre: 16. - Forrest2010)
2013. júl. 27. 15:18
Miért ne sikerülne?!Nem kell félni a léböjttől, szuper dolog!:)A lényeg az, hogy mindig figyelni kell a szervezet jeleire. Ne várd meg amíg éhes vagy szomjas leszel, hanem folyamatos legyen a folyadékbevitel. Ha éhes vagy, igyál egy dzsúzt. Ha pedig szomjúságot érzel, akkor az nem jó, mert a szomjúságot akkor jelzi a szervezet, ha már ki van száradva, tehát elvileg nem lenne szabad szomjasnak érezni magunkat. A sok-sok folyadék a lényeg, így a detox-tünetek is gyorsan alábbhagynak.
19. klaudia. (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2013. júl. 27. 15:16
Ez nagyon jó ötlet, erről még nem hallottam, de mindenképpen ki fogom próbálni! :)
18. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Annie1130)
2013. júl. 27. 15:15
Ezt a szódabikarbónás fürdőt én is rendszeresen alkalmazom , többnyire olyankor mikor ólomnehéz a lábam , nagyon klasszul megkönnyebbül tőle .
2013. júl. 27. 15:14

Kora reggel (6 körül) szoktam futni, ilyenkor csak laza kocogás. :)

Mindenhol azt olvastam, hogy nem kéne nagyon mozogni, de már tényleg csak abban hiszek, amit jónak érzek. Bárki bármit is ír, papírforma szerint, ha a testem nem jelez rosszat, sőt, akkor csinálom :) Ez mindenre vonatkozik.

Ti mozogtok ilyenkor?

16. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Annie1130)
2013. júl. 27. 15:13
Köszi , ha sikerül , ennek töredékének is örülnék .
15. klaudia. (válaszként erre: 10. - Filona9)
2013. júl. 27. 15:09

Köszönöm :)

Hátha a következő alkalommal már Te is tudsz csatlakozni. Ha nem is hozzám, de valakihez:))

2013. júl. 27. 15:07
Legnagyobb kiválasztó szervünk a bőrünk, ezért segítsük a méregtelítést a bőrön keresztül is!Minden nap dörzsöljük át finoman luffa szivaccsal, vagy pl. házi készítésű bőrradírral (cukor/só+olívaolaj vagy bármilyen "nemesebb" olaj+tetszés szerint pár csepp illóolaj). Ajánlatos méregtelnítő fürdőt is venni. A szódabikarbóna vagy a magnézium-szulfát, más néven keserűső olcsó és hatékony megoldás a nehézfémek bőrön át történő kivezetésére. Oldjunk fel 1-2 bögre szódabikarbónát vagy keserűsót a fürdővízünkben és üldögéljünk benne minimum 20 percig. Érdekes színe lesz a víznek!A végén dörzsöljük le a bőrt majd tusoljunk le!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook