Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zajkeltés-feljelentés? fórum

Zajkeltés-feljelentés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
191. 4c1a787e8f (válaszként erre: 182. - Pankakukac)
2013. aug. 16. 17:28

Ezzel max max max egyetértek...


Ugyanis ez a "jaj istenem csak ne zajongjon a gyerek" pont oda vezet, hogy amikor már végigjátszottátok az összes társast, meg már hatszor megbeszéltetek mindent, akkor mennek a tv elé... Mert baj, ha legóznak, mert zörög, meg baj, ha a kertben vannak, meg stb... Persze nyilván azért nem mindig, de sokkal előbb hajlok én is erre sajna, mert itt a város közepén télen egy idő után nem tudok mit csinálni...


Ja, és persze utána ők szidják a leghangosabban a mai ifjúságot, akik nem viselik el őket...

190. 4c1a787e8f (válaszként erre: 188. - Forrest2010)
2013. aug. 16. 17:25

No jó, az alap inteligencia, meg jólneveltség az más kérdés...


Csak valahol az élet úgy lenne normális, ha volna annyira jó viszony a szomszédok között, hogy nem gond az, ha átmegy a labda, mert már az évek során annyit segített másik az egyiknek, meg fordítva, hogy ez nem okoz gondot. Persze nyilván az is elvárható a gyerektől, hogy azért "annyit" ne menjen már át. Ha meg mégis, akkor szépen intézem el, visszakérem, stb...


Lusták megismerni egymást az emberek, mert ha ebbe ölnének kis energiát, akkor jobban megszeretnék egymást, és nem lenne ez akkora gond. Nem hiszem, hogy egy kisgyereket, akit születésétől ismerek, mellettem nő fel nem lehet annyira megszeretni, hogy normálisan lehessen élni. Meg persze fordítva. Én is szerettem a szomszédainkat még gyerekként, volt akivel még elköltözés után évekig tartottuk a kapcsolatot. Annyival jobb volt úgy.. Pedig kétszer áztattak le, meg stb.. Semmi jelentőssége nincs már a leáztatásnak, de egy sok éves jó barátságnak annál inkább..

189. 4c1a787e8f (válaszként erre: 181. - Simple)
2013. aug. 16. 17:16
Az éjszaka nem kérdés, nem is erről szólt a dolog. (Persze leszámítva azt amiről nem tehet az ember, betegség, vagy nagyon pici baba)
2013. aug. 2. 08:08

Itt nálunk a szomszédnéni mesélte , h a gyerkőc rendszeresen átrúgta a labdát , aztán ,nemhogy szólt volna , h bocsi , kérném vissza , átmászott , aztán már bent is volt a nappaliba , miközben az öreganyó a másik oldalon a kertbe , mikor + bement , majdnem frászt kapott a bent vizslató gyerektől .


Ugyanez a szomszéd egyik nap ott kiabált a kerítésnél , h hol a labda ? a férjem nézett rá , mint a borjú az új kapura , aztán körülnézett hátul a kertbe , de labda nem volt , másnap mondta a gyerkőc , h az albérlő elment a gyerekével valahova , vitték magukkal a labdát .

Az élet nem egyszerű .

187. forrest2010 (válaszként erre: 182. - Pankakukac)
2013. aug. 2. 08:00
Pláne , ha még át is mászik a labdáért , azt se fogják díjjazni !
186. forrest2010 (válaszként erre: 182. - Pankakukac)
2013. aug. 2. 07:44
Panka ! mi az az " árokmacska " ? még sose hallottam ezt a szót !
185. Pankakukac (válaszként erre: 184. - Michelle.r)
2013. aug. 1. 23:39
Nálunk nincs semmi zaj, persze! (Budapesten élünk:-D)
184. michelle.r (válaszként erre: 182. - Pankakukac)
2013. aug. 1. 22:48

Felétek egyébként siklóernyővel közlekednek az emberek? Se autó, de busz, semmi kommunális zaj? :o))


A topic egyébként tökéletesen leképezi az emberek egymáshoz való viszonyát, toleranciáját :/

183. michelle.r (válaszként erre: 162. - Gkreka)
2013. aug. 1. 22:36
Ööööö, az megkövetés volt :o))
2013. aug. 1. 22:05

Olvasgatom itt az embereket és elgondolkodtam.

Minden közösségi oldalon megy az okfejtés a mai és a régi gyerekekről. Konkrétan: nekem nem volt számítógépem, de tudtam mi az az árokmacska. Nekem nem volt iphonom, de a szomszéd gyerekekkel bicikliztem egész nap....stb.

Ezt nagyon tudja minden régebbi generációs ember szajkózni. De ha egy gyerek most nem a számítógép mellett ül, hanem kimegy a kertbe játszani, akkor megy a feljelentés, hogy a gyerek zajong. Soha, semmi nem jó az embereknek. És nem is lesz jó, sőt, egyre rosszabb lesz. Senki nem tud tűrni, senki nem tud tolerálni a másiknak, de megszólják az anyukát pl. ha a gyereke a tv előtt ül, hogy miért nincs kinn az utcán és játszik, mert "bezzeg az én időmben". Ha meg kimegy a gyerek focizni és véletlen átrúgja a szomszéd kertbe az a fene nagy gond.

181. simple (válaszként erre: 179. - 4c1a787e8f)
2013. aug. 1. 12:37
Nézd, az egy dolog hogy napközben van pár óra zaj, bármilyen zaj, azt az ember azért elviseli. De mikor egész éjjel nem lehet aludni mert döng valaki, rendszeresen azt nem. Meg amikor 0-24-ben megy a zajongás. Én elég toleráns vagyok, felőlem lehet házibuli is reggelig, csak akkor tegyék már meg azt hogy bekopognak és szólnak, hogy elnézést reggelig dáridózni szeretnénk. És akkor azt mondom hogy oké, úgy készülök hogy nem fogok aludni aznap éjjel. Meg lehetőleg este 10-11 körül csendesedjenek már el. Mostanában rendszeres, hogy szombaton is hajnali hatkor már megy a fűnyíró meg a kopácsolás... Értem én, hogy meleg van már reggel, de akkor miért nem lehet ezt inkább este 7-8 körül megcsinálni? Szóval bőven van gond az emberekkel.
180. kukucos
2013. aug. 1. 12:30

Tökéletesen egyetértek szurikátával, kicsit kiegészítve az elmondottakat.

Mi családi házas területen lakunk, viszonylag távol vannak az épületek, sajnos elég kevés a gyerek, de azért itt is van probléma bőven: kutyaugatás, fűnyírás, zenehallgatás stb. Tény, hogy az emberek - legyenek akár fiatalabbak, akár idősebbek - tűrőképessége nagyon kicsi. Azonban a másik oldalról is meg kell vizslatni a problémát. Lányom óvónő, ezért jól ismerem a gondokat. Maradva szurikáta régen és ma összehasonlításánál: manapság nagyon kevés szülő ér rá, ill. van türelme, hogy egyáltalán foglalkozzon a gyerek(ek)kel. A pedagógus nem nevelhet - nem mer sokszor - már óvodáskorban sem, mert esetleg elcsattan 1-2 pofon. Nem csoda, hogy a gyerek nem tudja, mi az amit egy társadalomban, közösségben megtehet. Így aztán azt csinál, amit akar, nincs tekintettel senkire és semmire. A szülő sokszor akkor sem szól, ha éppen megtehetné, mert ő "nem korlátozza a gyereket a fejlődésben"!

Persze vannak még szerencsére kivételek, de sajnos már ez az általános.

Beszélni, megbeszélni pedig lassan elfelejtünk. Egyszerűbb feljelenteni és másra bízni a probléma megoldását. Pedig itt kellene kezdeni. Hátha mégis...

2013. júl. 30. 11:48

Ilyen problémák mindig is voltak a világon.


Most egy kicsit távolabbról közelítem meg a problémát, nem szűken az itt leírt "autós" eset felől.


De általánosan igaz, hogy manapság nagyon durvává vált a gyerekkel szembeni intolerancia. Érezhetően rosszabbá. Mindazzal együtt, hogy természetesen léteznek flegma, meg sokat megengedő szülők, de azért ilyenek régen is voltak, legalábbis az akkor átlagoshoz képest..


Ezeknek nagyon durva megnyilvánulásai pl. a Szita Bence gyilkosság.. Ez azért volt annyira durva, mert nem pénz, meg váltságdíj motiválta, hanem az, hogy az ÉN JÓÉRZÉSEMNEK EGY KIS HERNYÓ GÁTAT VETETT. Elvben nem áll ettől messze a valójában rosszindulatú szomszédnéni rendőrségi feljelentése, vagy akár a szomszéd macskájának megmérgezése, mert a kertemben merészkedett. Ezért volt ez olyan félelmetes. Aztán ehhez jönnek hozzá a naponta olvasható hírek, hogy kicsi gyerekeket bántalmaztak, vertek félholtra, mert SÍRT, ZAJONGOTT.


Hogy mik lehetnek az okok?


1.Talán egyrészt az, hogy egyre kevesebb a gyerek. Nagyon-nagyon sok olyan fiatal, és már idősebb fiatal van, akiknek nincs. (Ez most pusztán tényközlés, nem szeretnék erről külön vitatkozni, mert nem erről szól a dolog) Ők maguk is gyermektelenek. Ezt ki jobban viseli, éli meg, ki rosszabbul. Ők is egy embertömeg, de amiről még kevesebb szó esik, az az ő szüleik. Ma idősek tömege él unoka nélkül, amit a legtöbben - még ha soha be nem vallanák - akkor is nagyon rossz nekik. Ez vagy úgy nyilvánul meg, hogy sütik a sütit a szomszéd kisgyerekeknek, vagy úgy, hogy senki élőt, de még vidámságot se viselnek el maguk körül. Se állatot, se fiatalt, se gyereket, de még a másik öreget is nehezen... Sajnos mi egy ilyenbe futottunk bele, alattunk egy ilyen néni lakik, és hát álla báll itt is. Nyilván tényleg zaj van, ahol 3 gyerek van, de én betarttatom azt, hogy nincs labdázás, fogócskázás, táncolás, tornázás, motorozás. Nálunk egy elektromos autó a legtávolabbi lehetőség között sincs. De a két évesnek sajnos a lába használatát nem tudom megtiltani. Meg azzal se tudok mit kezdeni, hogy igen, én többet mosok, mi többet használjuk a kádat, meg a csapot, meg a wc-t, mert nagycsalád vagyunk.. Ez van.


2. Valóban ok lehet az, hogy ma egy 60 éves is elgyötörten, fáradtan esik haza, stb.. Ilyenkor valahogy meg, még mielőtt elmérgesedik a helyzet le kell ülni a szomszéddal, elmondani mi van, és valahogy kompromisszumot kötni. Csak ez azért nehéz, mert ugye a gyerekek is akkor esnek fáradtan haza oviból, suliból, ők is akkor a legkevésbé gyúrhatóak.. De azért valahogy csak zöldágra lehet vergődni.. Ha akarnak az emberek.


3. A gyerekeket sokkal nehezebben lehet kiengedni az utcára egyedül. Mi 5-6 évesen már nem a lakásban kínlódtunk, hanem lent voltunk egyedül, ahol ránk láttak. Ma ezt el se lehetne képzelni... Autók, emberek, stb.. Nagyon sokat jelent.. Régen ugyanott ez a helyzet fel sem merült, mert apámék este 9-re estek be még Pesten is télen-nyáron, és közben elment 2 autó.. Ja, úgy könnyű volt nem bent zajongani..



Az emberek sajnos a nagy - jogom van hozzában - elfelejtik, hogy amíg a gyerekekt nem 18 évesen lombikból fogjuk kivenni, addig bizony


sír a kisbaba, sokszor éjszaka is


a hisztikorszakos 1,5-3,5 évest sokszor a legjobb szülő is legfeljebb uzival tudná csendre bírni, mert csak üvölt valamiért


egy 2-3 éves gyerek járása sajátos, sarokjárás, ami a legtöbb födémen hallatszik, egy rosszabb, régebbin nagyon hallatszik. De akkor se köthetjük ki az ágyhoz, ha mást nem is engedek meg neki, azt, hogy jöjjön-menjen nem tilthatom meg, mert akkor meg engem vinne el a gyermekvédelem, és az alapvető fejlődésében akadályoznám.


igen, a kisautót is le fogja ejteni. Persze dobálni nem engedem, de véletlenül is le fog az esni..


ha testvérek vannak, azok még a legjobb nevelés mellett is fognak kiabálni, sőt még verekedni is. Még ha rá is szól a szülő, meg lekezeli a helyzetet úgy ahogy kell, az akkor is valamennyi idő, az alap kiabálás, a földreesés - döngéssel - az utólagos hiszti akkor is megtörtént dolog..


aztán adott esetben - jó esetben - fognak énekelni, zenét, hangszert tanulni. Ezt általában szabályozza a házirend, amit be kell tartani, ez természetes, de még ezzel együtt is utálat tárgyává válhat ezáltal valaki..


..................meg stb.. folytathatnám


Én egész életemet panelban - jó helyen, budán - de panelban éltem le viszonylag inteligens emberek között. Nálunk hálisten nem volt baj abból, hogy zenéltem, hogy gyerekek voltunk. Aztán később abból sem, hogy mi megnőttünk, de a szomszédba született kisgyerek. Meg aztán felettünk lakott egy zongorista csaj. Minden nap 12-1-ig gyakorolt. És pár évvel később az újszülött lányom istenien aludt Lisztre... Sőt a kiskutyájuk kopogó körmét is kibírtuk. De ők is kibírták a gyereksírást, meg az alattunk lakó is a lábdobogást. Mi meg kibírtuk a férjének az egész nap hallható mobilon fojtatott üzleti tárgyalásait. Sőt, x néni kutyájának eszmecseréjét y bácsi kutyájának eszmecseréjével.. Mert mindkettő dolgozó, de egyedülálló volt, és mindenki megértette, hogy van kutya, de délutánra kicsit megbolondul... Ez van.


KUTYA UGAT

MACSKA NYÁVOG

GYEREK VISÍT

ZONGORA ZENG


Ezeket aki alapvetően lélekben elutasítja, tényleg ne menjen társasházba lakni, mert örök keserűség lesz az élete. Hálát adok annak a 40 lakásnak, akikkel mi együtt laktunk, hogy inkább igyekeztünk szeretni egymást, érteni egymást, mint piszkálni.


Csak most tudtam meg ennyi év után, hogy milyen emberek vannak, amikor mi is összsefutottunk egy ilyen mélyről rosszindulatú, vagy megkeseredett emberrel.


Én úgy gondoltam a viszonyt, hogy jó, mi zajosabbak vagyunk, ez igaz, de mondjuk segítenénk a néninek cipekedni, meg néha átmenne a lányom segíteni, hogy ne legyen egyedül, vagy neki is legyen kihez szólnia, ha rosszul van, vagy valami.. De hát ide el se lehetett jutni sajnos.. Pedig mennyivel jobb lett volna..


Visszatérve a fórumindító dolgára: én eleve nem vettem volna ilyen zajos játékot, bár ha már van: akkor játszon a gyerek 1 órát vele délután. Az nem három, de azért mégis játszik vele. Egyébként is nem árt, ha mást is csinál a gyerek, homokozzon, szaladgáljon, biciklizzen, stb.. Bár zaj akkor is lesz, de hát ha már kertes házban is ez a baj, akkor aztán már tényleg nem tudom, hogy hova lehet gyereket szülni... Szóval valamelyest vegyétek figyelembe a szomszéd nyűgjét, de azért a józan észen felül ne alázkodjatok meg, mert az már tényleg csak rosszindulat, azt meg le kell sz.ni.


A játszóteres dologról meg már leírtam a véleményemet a többinél..

178. 5847448901 (válaszként erre: 177. - Pankakukac)
2013. júl. 30. 10:41
Addig jó míg dűlőre tudsz jutni a szomszéddal,sajnos az enyém nem ilyen :DD
177. Pankakukac (válaszként erre: 176. - 5847448901)
2013. júl. 29. 21:19
Hacsak fel nem ajánlom neki, hogy mehet pár kört a fiam autójával:-DDDDD
176. 5847448901 (válaszként erre: 175. - Pankakukac)
2013. júl. 29. 11:35
Ezután lehet hogy össze jártok? :)))))
175. Pankakukac (válaszként erre: 174. - Andi6020)
2013. júl. 28. 20:48
Nem hiszem, hogy oka lenne panaszra velünk kapcsolatban, mert pár éve egymás mellett vagyunk és még csak nem is találkoztunk.
174. andi6020 (válaszként erre: 173. - Pankakukac)
2013. júl. 28. 20:42

Beszarás.

Mármint az, hogy a rendőrségnek ilyen ügyekkel kell foglalkozni. :(

Sajnálom, hogy ilyen kretén a szomszédod. Kíváncsi vagyok mi lesz a következő problémája.

2013. júl. 28. 20:25

Köszönök minden hozzászólást!

Bementünk tegnap a rendőrkapitányságra, hogy hogy is van ez.

Azt mondták a rendőrök, hogy nyugodtan használjuk az autót tetszés szerint. Mivel voltak kinn a kollégáik a feljelentés után, hallották az autót és nem ítélték hangosnak, vagyis zavarónak.

Mondjuk én nem értek igazán egyet ezzel, hogy bármikor, tetszés szerint használjuk. Csak ugyan úgy mint eddig is, ésszerű határokon belül. De már nem kell félni a kellemetlen meglepetésektől, hogy a rendőrség jön és büntet.

172. forrest2010 (válaszként erre: 169. - Noarashi)
2013. júl. 28. 19:18
A férjem egyik kollegája a " Szigetfesztivált " nem igazán kedveli , éppen ilyen okokból , amíg tart , addig füldugóval lehet csak aludni , nem épp a közelében is .
171. forrest2010 (válaszként erre: 168. - 5847448901)
2013. júl. 28. 19:15
Ő beleketyósodott a munkájába , már nem él .
170. simple (válaszként erre: 64. - Pankakukac)
2013. júl. 28. 14:55
Kompromisszum kell? Menj át, és beszéld meg vele, hogy legyen napi fél óra, amikor használja a gyerek az autót, ezt közösen döntsétek el. Én is ezt tettem, mikor társasházban a lakásban focizott apuka a fejem felett a gyerekeivel. az más kérdés hogy utána sem az volt amiben megállapodtunk.
2013. júl. 27. 15:52
Na drágáim, nálunk meg tegnap este a városban koncert volt. Az egész város hallotta, ha vett rá jegyet, ha nem. Miután Balaton parti város, hát ehhez hozzá kell szokni. És ilyenkor kit jelentsek fel? Mert h én ma dolgozom, tehát éjszaka nem a háttérkoncertzajt szeretem. Ez van.
168. 5847448901 (válaszként erre: 167. - Forrest2010)
2013. júl. 27. 15:47
És még van foga???
2013. júl. 27. 15:29
Feljelentgetős ember : ideköltözött egy nyugdíjas bíró a falunkba , rettentően hiányzott neki a sok per / gondolom én / mert itt elkezdte macerálni a szomszédot a sövény miatt / orgonasövény választotta el a kerteket egymástól / a szomszéd nem vitatkozott , kivágta a sövényt , csakhát a perhez szokott emberke talált mást amibe beleköthetett .
2013. júl. 27. 15:21

Összefoglalva:

1.) Soha nem hívnám ki a rendőrséget, mert egy kisgyerek berreg a kisautójával.

2.) Ettől függetlenül lehet zavaró bárki számára akár 10-20 perces berregés is egy adott időszakban.

3.) A probléma megoldható, ha elmennek sétálni, és ott használja a kicsi az autót.

Egyébként az ilyen feljelentgetős embert nem is értem. Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy legközelebb a szomszédja van, aki esetleg tud rajta segíteni (nálunk a panelban sok ilyen történet volt már). Én is mindig azt mondom a körülöttem lévőknek, hogy ha baj van, éjjel is jöhetnek bármikor!

2013. júl. 27. 14:56

Elolvassátok a hozzászólásokat, vagy csak írogattok?

A gyerek 17 és 20 óra között használhatja a motort, de "nem 3 órán keresztül nyomja folyamatosan a pedált. Beleül, 10 percig megy vele, utána fél óráig mással játszik."

164. evamaria0803 (válaszként erre: 162. - Gkreka)
2013. júl. 27. 14:49
Látom, útban vagyok, így inkább nem jövök ide többet!
163. bc257fd221 (válaszként erre: 161. - 5847448901)
2013. júl. 27. 14:42
Anarchista!:DDDD
162. gkreka (válaszként erre: 153. - Evamaria0803)
2013. júl. 27. 14:34
Túl sokat emlegeted a megkövezést... És most a hamuszórás.
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook