Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem rég szült Anyukák segítségét kérem fórum

Nem rég szült Anyukák segítségét kérem (beszélgetős fórum)


2013. júl. 29. 21:37
Pécsről esetleg van valakinek tapasztalata?
16. Roza78 (válaszként erre: 15. - Babszibobó)
2013. júl. 29. 19:27
Amugy mindegy ahany varos annyi szokas :-)
15. babszibobó (válaszként erre: 14. - Roza78)
2013. júl. 29. 16:31
Akkor kiegészítem, mert jogos, minden a postaládában volt, ill. volt amit még a kórházban a kezembe nyomtak (a születési-anyakönyvit):-D
14. Roza78 (válaszként erre: 13. - Babszibobó)
2013. júl. 29. 16:17
Na bocs kimaradt az ,hogy majdnem, amugy te is csak az adokartyat irtad , hogy a postaladadban volt.
13. babszibobó (válaszként erre: 10. - Roza78)
2013. júl. 28. 12:10
érdekes, mert én azt írtam, hoigy a posatládánkban volt, és nem azt hogy érte kellett menni
12. Roza78
2013. júl. 27. 22:59
vagy letoltitek a nyomtatvanyokat a Kincstar honlapjarol vagy bementek a kirendeltsegre es kertek ott
11. Roza78 (válaszként erre: 7. - Lili bárónő)
2013. júl. 27. 22:58
csp es egyszeri tamogatast a kincstarnal kell igenyelni en mindent postan kuldtem, a tgyast azt hiszem a munkaltatonal de ezt nem tudom biztosan mert en nem dolgoztam
10. Roza78
2013. júl. 27. 22:56
erdekes, hogy mindenki azt irja erte kell menni az iratokert , nekunk mindent postan kuldtek es minden megerkezett egy heten belul (adokartyan kivul)
9. babszibobó (válaszként erre: 7. - Lili bárónő)
2013. júl. 26. 12:29
Attól függ, ha vállakozó volt teljesen más a menet, mintha alaklmazott volt.
8. babszibobó (válaszként erre: 6. - Papp Szilvia)
2013. júl. 26. 12:28

Sajnis most papír gondjuk van, de tényleg a NAV-nak, ezért csúsznak, de pl: 2009 ben 5 nappal a születés után a postaládánkban volt az adókártyája, de az Adószámát, ha most csúszás van el lehet már kérni a születésének a hetében.

Ezeket mostmár szerencsére automatikusn intézik a kórházak, minden okiratot ami a nyitáshoz kell. TB kártya, Lakcím kártya, Adókártya és Anyakönyvi

2013. júl. 26. 12:26

KÖszönöm szépen...

Nem nekem lesz rá szükségem, én már lassan nagymama korban vagyok, de köszönöm..:-))

És akkor hogyan tovább?

CSP, TGYÁS,és az egyszeri támogatás hol és hogyan intézendő?

2013. júl. 26. 11:37

adókártya is postén jön,kb 1évvel később:)))

mi 13hósan kaptukmeg:)

2013. júl. 26. 11:32
Anyakönyvi kivonat, lakcímkártya: soron kívül apuka átveheti pár nap múlva, TAJ: postán küldik, adókártya: ha szeretnél babakötvényt, akkor meg kell igényelni mielőbb megkapd.
2013. júl. 26. 11:30
Anyakönyvi kivonatot, lakcímkártyát pár nappal a szülés után lehet átvenni, de a kórházban mondják majd, hogy mikor, hol. TAJ-kártyát, adókártyát pedig küldik szerintem automatikusan. Az adókártyát mondjuk még csak most, hogy a gyerek már egyéves is elmúlt küldték, nem kellett igényelni. Elvileg haramabb kijön majd, de most valami alapanyaghiányra hivatkoztak, ez az új kártya meg már kemény, mint a személyi.
3. 79d2f5a3df (válaszként erre: 1. - Lili bárónő)
2013. júl. 26. 11:25
Adó-lakcímkártyát küldik autómatikusan a lakcímre.
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Lili bárónő)
2013. júl. 26. 11:23

Az anyakönyvi kivonatot a kórházban intézik. Naponta megy egy nénike, bácsika (kórháztól függ) és felveszi a te és a baba adatait. Majd megmondja,h melyik nap kell az anyakönyvi kivonatért menni.

A TB kártyát kb a baba születése után egy-másfél hét után küldik a lakcímedre. Az adókártyánál meg szerintem az illetékes APEH központba kell menni. Nekünk még nincs így ezt nem tudom.

2013. júl. 26. 11:17

Sziasztok!


Olyan kismamák segítségét szeretném kérni, akiknek nemrég lett meg a babájuk és elmondanák nekem, hogy milyen hivatalos teendők vannak ilyenkor, mi az ügyintézés folyamata, stb.

Anyakönyvi kivonat, TB kártya, adókártya, stb..

Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook