Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epekő és terhesség... tanácsok fórum

Epekő és terhesség... tanácsok (beszélgetős fórum)


2017. ápr. 16. 19:56
Van valakinek hasonló gondja, amiről beszélhetnénk?
2014. máj. 21. 07:19
Es mi lett azota a koveiddel? Baba jol van?
2013. aug. 2. 14:14
Hát minden nap szoktam neki mondani, hogy anyának ez fáj és légyszi csak azt a kis részt ne rúgdosd és legfőképp ne ott támaszd meg magad a lábacskáddal... Eddig még hatásosnak tűnik... :)
2013. aug. 2. 07:30
Jól is teszed, hogy attól függetlenül tartod a diétát! Remélem ahogy növöget a szép és ritka nevű babócád, úgy nem fekszik megint rá az epevezetékedre. :D
2013. aug. 1. 09:06

telnek bizony!! :) és tegnap volt egy hete, hogy nem görcsöltem... illetve az a szombati volt ugye, de azt csírájában elfojtottam! :D

Arra jutottam, hogy tuti, hogy nem a kajáktól görcsölök, hanem ha Véda elnyomja a vezetéket... persze azért tartom a diétát...

2013. aug. 1. 07:10
Hát a méhszáj ha akar akkor gyógyszer nélkül is kinyílik...sajnos. Szóval az ellen talán csak a sok pihenés hatásos...vagy még az sem. Szépen lassan telnek a napok, szóval kitartás! :D
2013. júl. 29. 20:14
én is nagyon örültem, gondolhatod! aztán felmentem amúgy a terhesgondira, megkérdezni az orvost, hogy ugye a babának nem árt ez a sok injekció?! és azt mondta, hogy ha ártana, nem adnák, és ő sem engedné! a méhszájat pedig nem puhítja el a nospa annyira, hogy az pl. koraszülést okozzon!!
2013. júl. 29. 14:06
Ez igazán jóóóó hír! :D
2013. júl. 29. 10:19
ma voltam egyébként a házidokinál, és szerencsére a labor nem mutat a májfunkcióban eltérést!!
11. dokianya (válaszként erre: 10. - Macskussz)
2013. júl. 28. 08:27
Ez jóó hír! Lehet hogy kissé elmozdult a babócád. Remélem lesz ettől még jobb is. De azért szerencséd hogy otthon lehetsz. Én a kórházban voltam egész szülésig. :-(
2013. júl. 27. 22:02
kéééépzeljétek, ma hatott a sima gyógyszerben bevett nospa+algopyrin!!! nem kellett ügyeletet hívni!! jajj, akkora öröm ez most nekem, hogy el sem hiszitek!
9. dokianya (válaszként erre: 5. - Macskussz)
2013. júl. 27. 08:13
hát nálam 36. héten indult be a szülés és 4.10 kg-mal született a lányom ( nem voltam elszámolva az előzmények szerint szinte napra pontosan tudtuk, hogy mikor estem teherbe)..szóval a nagysággal nem volt gond, csak tényleg szegénykém már sárgán bújt ki. Mondta is a doki, hogy ez a gyerek már tudja a jövőt és alkalmazkodik a sok kínaihoz. :-) Ami nagyon kellemetlen volt, hogy a következő terhességem alkalmával jártam meg a poklot amikor közölték, hogy a véradáson levett vérből (első véradás teherbeesésem előtt) kiderült, hogy hepatitis B-vel vagyok fertőzött....az érzést gondolhatod...4 hónapos terhesen, mire hetek múlva kiderült, hogy félreértés az egész és csak az látszódik a véremben, hogy volt egy májgyulladásom és az ellenanyag szintje magasabb a véremben a normálnál. Erre mondtam is az orvosoknak, ha ezt mondják, akkor elmeséltem volna, hogy az epekövek miatt volt májgyulladásom anno, mert mire szültem olyan szép sárga voltam én is, hogy bármelyik kínai elbújhatott volna mellettem. Szóval előfordul hogy évek múlva is nyoma lesz ennek a kis "kalandnak" a vérképedben, de azért ne ijedj meg. És a nagylányom is elég sok szuriban részesült a görcsök miatt a pocimban....de szerencsére nem lett semmi baja még így sem, hogy 4 héttel előbb érkezett...hacsak nem foghatom a szurikra hogy iszonyat jó alvókája volt picinek is és most nagynak sem változott. Biztos jól elkábult a nagy dózistól. :D
8. dokianya (válaszként erre: 6. - C9f9b53798)
2013. júl. 27. 08:03
Látom egyet értünk! Nekem sem volt olyan rossz a szülés, mint az epegörcs, pedig a nagylányom akkor 4.10 kg volt...a kicsi 5 kg, de az sem volt olyan rossz mint a görcsök. És a vicces az, hogy a szülés fájdalmait elfelejtettem nagyon gyorsan, de az epegörcsöktől még így 16 év után is rettegek. Csak soha többé ne legyen!!! A halálfélelem nálam is megvolt...borzasztó érzés! :(
2013. júl. 26. 15:59
pont oda van befészkelve az egyik lába... én is tegnap voltam kontroll laboron, pont a májfunkciós értékek miatt... hétfőn lesz eredmény. nekem azt mondták a házidokinál (pont ott volt egy szülésznő is), hogy ha nem lesz jó az eredmény akkor befektetnek a terhespatológiára...
2013. júl. 26. 13:20

Valóban a természetes szülés lóf.sz volt egy epegörcstől, meg a hozzá tartozó halálfélelem érzéstől... legalábbis nekem minden egyes alkalommal az volt, mintha fojtogatnának... nem is tudom, szörnyű volt.


Amikor műtét előtt az ügyeletre bementem, és csináltak egy gyorslabort, és a májértékeim a megengedett 15-20szorosa volt, nah akkor azt mondta, hogy rögtön műtét!!! és akkor még előjegyzésbe akartak venni!!! kerestem magánúton egy orvost, aki azonnal megműtött, még jó, nem tudom az újszülöttel ki lett volna, ha rámegy a hasnyálmirigyemre és hetekig dekkoltam volna a kórházban!


Sajnálom! jó lenne, ha kicsit elmozdulna onnan a Babád, mert valószínű nagyon nyomhatja a vezetéket, rajta ülhet, taposhat:(.

5. macskussz (válaszként erre: 3. - Dokianya)
2013. júl. 26. 12:55

őszintén... én is csak remélem, hogy ha a baba eléri a megfelelő súlyt és érettséget, akkor talán majd ki akar bújni...

egyébként első baba, de én eddig még ilyen fájdalmat nem éreztem, mint az epegörcskor...de ez még hagyjaán, csak tényleg attól félek, hogy a baba is már 2-3 naponta részesül a nospa+algopyrin injekcióban...

4. macskussz (válaszként erre: 2. - C9f9b53798)
2013. júl. 26. 12:50
nekem is csak annyit mondanak, hogy a szülést meg kellene várni a műtéttel... hát csak az nem mindegy, hogy mikor is van az a szülés...
3. dokianya (válaszként erre: 1. - Macskussz)
2013. júl. 26. 12:02

Hasonló "élményben" volt részem, hasonló korú terhességnél. Végig is szenvedtem rendesen...algopyrin-nos-pa koktél..olykor algopyrin-nospa-demalgonil injekció keverékkel. Iszonyatos fájdalmakkal, görcsökkel...úgy ahogy Te is írod. A 36. héten beindult a szülés..szilveszterkor...de addigra már tiszta sárga voltam és a lányom is úgy született. Nem akartak megműteni rögtön így amikor már napokig csúsztam a földön a fájdalomtól nem foglalkozva még a babával sem, így szülés után 28 nappal megműtöttek...ennek 16 éve lassan és azóta is 3 évente egyszer ha van egy enyhe görcsöm. A diéta nekem sem ért már semmit, szinte már csak folyadékon éltem de akkor is görcsöltem mert a baba is nyomta az epémet...

Szerencsére egyikünknek sem volt a sárgaságon kívül semmi baja...de még évek múlva is kimutatták a véremben, hogy volt egy májgyulladásom (az epekövek miatt). Szóval tudom mit érzel...és nem tudom hanyadik babádat várod, de állítom nekem a szülés nem volt olyan fájdalmas mint az epegörcs...pedig szültem 5 kilós gyereket is. Csak kitartást tudok kívánni neked és sok-sok erőt a kínok elviseléséhez. Egyébként egyes esetekben megműtenek terhesség alatt is de azért jobban szeretik megvárni a szülést. Nekem szerencsére laporoszkóppal sikerült eltávolítani a köveket szóval nem kellett vágni így már nyoma is alig van és gyorsan fel is épültem műtét után. Szorítok, hogy minél kevesebb görccsel vészeld át a hátralevő időt!!!!

2013. júl. 26. 11:21

Igen, félidőben mutatták ki nekem is uh, pozitív teszt előtt voltam egy héttel szintén hasi uh, egy darab kövem sem volt:( - diétáztam, szerencsére háromszor volt csak gond a szülésig, viszont utána napi szinten jöttek a görcsök, három hetes sem volt a Kislányom, amikor megműtöttek, teljesen be volt gyulladva a hólyagom, órák kérdése lett volna, hogy a hasnyálmirigyre nem ment rá... az orvosok sem igen értették, miképpen tudtam kihúzni a szülés utánig, meg se számolták a köveket, annyi volt...


Kitartást! Nem tudok mást tanácsolni, mint a diéta, meg a mozgás, van olyan jógagyakorlat, ami segíti az epelefolyást.


Oldaladon fekszel és könyöködre támaszkodva emeled a felsőtestedet, így nyúlik az epehólyag és vezeték körüli rész, nekem az mindig segített.

Gyógynövényeket sem szabad várandósan szedni.


Azt mondták, hogy műteni nem igazán mernek várandósság alatt:(, inkább megindítják a szülést, és utána, 29. hetesen az még nagyon korai.

2013. júl. 26. 11:10

Sziasztok!

Jelenleg 29 hetes terhes vagyok és a 20. héten tudtam meg, hogy epeköveim vannak. Utána kezdtek jelentkezni a görcsök is. Jelenleg 2-3 naponta ügyeletet kell hívni, mert annyira fáj. De ez azért így nem állapot, hisz még vissza van 11 hetünk. És szerintem a babának sem túl jó, hogy 2-3 naponta kapjuk az algopyrin+nospa koktélt... Ráadásul az algopyrint elvileg a 36. héttől nem nagyon lehet adni.

Természetesen diétázok, de mint látjuk semmit sem ér.

Volt már valaki hasonló helyzetben??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook