Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan neveljem szobatisztaságra a kutyám? fórum

Hogyan neveljem szobatisztaságra a kutyám? (tudásbázis kérdés)


28. simple (válaszként erre: 27. - Mitil)
2013. júl. 29. 08:01
Na ez szuper! Csak így tovább!
27. Mitil
2013. júl. 29. 08:00

Sziasztok,

Egész jól állunk, eddig a 3 napból egyszer volt este pisi, akkor is a pelusra. Ez egész biztató. :)

2013. júl. 26. 13:08
Majd számolj be kérlek, engem nagyon érdekel, mi változott! :)
25. Mitil
2013. júl. 26. 12:02
oks, köszönöm a segítséget, remélem lesz változás :)
2013. júl. 26. 11:58

Az nem baj. szomjas. meleg van kint. a mienk is mindig nekiesik, ez az első...:)

de estére tényleg nem kell, talán csak egy kevés.

23. simple (válaszként erre: 21. - Mitil)
2013. júl. 26. 11:53
Szerintem pár kortyot akkor is adhatsz neki, de utána vedd el tőle.
22. simple (válaszként erre: 20. - Mitil)
2013. júl. 26. 11:53
Ja jó, akkor az úgy maradhat is.
21. Mitil (válaszként erre: 19. - Simple)
2013. júl. 26. 11:52
most jut eszembe, hogy az esti séta után éppen hogy haza esünk, neki szokott esni a vizének. Most akkor ne adjak akkor se neki?
20. Mitil (válaszként erre: 19. - Simple)
2013. júl. 26. 11:43
Két adagban kapja, így nem mohó, reggeli séta (eddig 7), és a du-i séte(4-4:30) után kb. negyed órával.
19. simple (válaszként erre: 18. - Mitil)
2013. júl. 26. 11:39
Nyugi, semmi baja nem lesz ha éjszaka pár órán át nem iszik. Bent van, és éjjel amúgy is kicsit hűvösebb van. Etetés mikor van? Azt célszerű lenne megejteni olyan nyolc körül, mert utána még szomjas lehet, hogy legyen ideje inni még alvás előtt.
18. Mitil
2013. júl. 26. 11:33

Igen, szerintem is ez lesz.

Eddig este 9-kor és reggel 7-kor mentünk, meg persze du-n.

Egy-egy óra elcsípve innen is, onnan is, ez így jól hangzik.

És ne rakjak ki vezet... ez biztos? :) csak nem szeretném ha szomjazna.

2013. júl. 26. 11:23

ha csak éjszaka pisil be, akkor nem a jelöléssel vagy a tartogatással van gond.

jó ötlet, amit simple ír, kíváncsi lennék az eredményre. :)

16. simple (válaszként erre: 15. - Mitil)
2013. júl. 26. 11:21
Vidd le este tízkor, éjszakára ne hagyd kint neki a vizet, és szaladj le vele reggel hatkor. Ki kell így bírnia.
15. Mitil (válaszként erre: 13. - Simple)
2013. júl. 26. 11:18

Mint írtam, alapvetően nincs gond, megvárja sétákat, akkor végzi a dolgait, csak az az esti pisi, azt nem bírja tartani (gondolom én, hogy nem csak nem akarja)

Csak gondoltam megkérdezek másokat, hátha más is járt így, és tud vmi megoldást.

14. Mitil (válaszként erre: 11. - Gomboc7)
2013. júl. 26. 11:14

Semmi jele hogy beteg lenne, nekem úgy tűnik szimplán nem bírja ki az estét. ami kb. 10 óra. Lehet este még később kéne vinne, csak már én is bealszok

amúgy köszi a tanácsokat, épp azért írtam ide:)

13. simple
2013. júl. 26. 11:07
Ja hogy 6 éves és nem szobatiszta? Hogyhogy?
12. simple (válaszként erre: 2. - Mitil)
2013. júl. 26. 11:05
Mennyi idős? Napi 3 az kevés neki, két óránként le kéne vinni, amíg meg nem tanulja.
2013. júl. 26. 11:00

Az is lehet, hogy valamilyen szervi problémája van, nem? Dokitól nem kérdezted meg? Bár ez csak egy ötlet, nem gondolom, hogy beteg. meg nem is öreg ahhoz.

nem tudom egyébként, mennyire szomjasak a kutyák. nem hinném, hogy megkínzod, ha nem adsz neki éjszakára inni. de azért adjál, csak lehet, hogy kevesebbet kellene.

igazából nem vagyok én se állatorvos, se állatidomár, se kutyaoktató...csak próbálok tanácsot adni. :)

10. Mitil
2013. júl. 26. 10:50

Éjszaka hallom sokszor mikor kimegy inni, addig lefetyel, míg van. De most ne tegyek ki neki vizet? Az nem lenne rossz neki?

Alommal anno én is próbálkoztam, nem sok sikerrel, állandóan meg akarta enni, és csak jól beleragadt az ínyébe. Szóval az se játszik igazán.

Ezt a pelus dolgot próbálgatom még... Az egész helyiséget jól felszoktam ilyenkor takarítani, forró fertőtlenítős vízzel.

Még van kis türelmem, és várom a csodát:)

Amúgy pici kb. 2,8kg, szóval tuti nincs vmi nagy hólyagja, ezért is nem tudok rá igazán haragudni, meg amúgy nagyon jól tud viselkedni.

2013. júl. 26. 10:28
Ja, és nem tudom, összefügg-e az ivartalanítással. nekünk lány kutyánk van. ő az első szobakutyám. van egy fiú kutyusom is, de ő vidéken él és udvaron, így sok vizet nem zavar, ha pisil...:)
2013. júl. 26. 10:28

Fiú kutyával tényleg nehezebb lehet.

Nem csináltunk semmi különöset, rájött, hogy lent kell elvégeznie. Mindig morogtunk, amikor félrepisilt...

van neki alom is, mint egy macskának. :)

használta sokszor, és ma is van, hogy még belemegy. ha belement, mindig megdicsértük jó alaposan. de legalább oda végzi és nem a nappaliba...

Nem lehet, hogy sokat iszik? Mi azt vettük észre, hogy mikor előtte van a kádja vízzel, akkor előszeretettel lőtyöl belőle...és nem átlagosat. mintha ki akarná inni...és így sokkal többet is pisil...

2013. júl. 26. 10:17
Szerintem a régire teregess az uj helyet szagtalanítsd..oda megy ahol már járt.Enyén is három éves volt mikor szobakutya lett.
6. Mitil (válaszként erre: 5. - Gomboc7)
2013. júl. 26. 10:10

Felnőtt, 6 éves. Ezért is nehéz. Már 1 éve napi 3-szor viszem, szeretek menni, jó látni rajta hogy élvezi a sétákat, nem teher. Szerencsére a kaksi nem gond, azzal bírja. Csak az a fránya pisi.

Amúgy kisfiú, és nincs ivartalanítva... Ezzel lehet összefüggésben? Bár nem jelölgetésnek tűnik.

Hogy szoktattad rá hogy kibírja a pisit, és jelezzen?

2013. júl. 26. 09:37

Mennyi idős a kutya?

Nekünk is sok idő volt, mire megtanulta...nem kívánom vissza azt a nappaliban kakilós időszakot és mindenhova odapisilünk...

ma már elég ügyes. jelzi, ha mennie kell. kitapasztaltuk, hogy reggeli séta előtt nem kell neki enni adni, mert akkor nem bírja ki.

a 3x-os sétáról nekem az a véleményem, hogy ha egyszer elkezded, nehogy hozzászokjon! ha a következő húsz évben meg tudjátok oldani a napi háromszoros sétát, akkor oké. de ne szokjon hozzá, tartogassa csak.

rossz lehet a kutya élet, én nem bírnám napi 8 óráig tartogatni...ha egyszer kell, akkor kell...:D

2013. júl. 26. 09:19

Igen, tettem ki én is. Oda, ahova előtte járt, és be is jött. Csak utána láttam meg, hogy most egy új helyre is odapipilt :(

Mindenhová meg csak nem teríthetek :)

2013. júl. 26. 09:10
Miénk is--de pelenkára megy a fürdőszobába.Eldobható pelus.
2013. júl. 26. 09:07

Sziasztok, lenne valakinek használható ötlete?

Naponta 3-szor sétálunk, igyekszem este minél később, reggel minél korábban vinni, de éjszaka mégis bepisil...

2013. júl. 26. 09:06
Hogyan neveljem szobatisztaságra a kutyám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook