Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha azt veszed észre, néha magadban beszélsz, annyi a mondanivalód, itt a helyed! :) fórum

Ha azt veszed észre, néha magadban beszélsz, annyi a mondanivalód, itt a helyed! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
755. Guruljka (válaszként erre: 753. - Napsugár8)
2021. okt. 22. 23:19

Bizony, összevissza alszom néha.

A gépen állandóan be van kapcsolva már csak a mailek miatt is. "Lemegy alfába", de egy kattintás és máris aktív.


Szóval ha véletlenül felébredek, akkor mráis itt vagyok.

2021. okt. 22. 23:13

Egyszer telfonált is az egyik szembeszomszéd, hogy mintha valamit látna a háznál.

Hívtam a rendőrséget, de nem ígértek semmit. Küldenek valakit, de nem biztos, hogy hamar.

Elindultam oda, és mire odaértem, ott volt a ház előtt egy szép nagy darab rendőr, akivel együtt bejártuk a házat, de nem találtunk senkit és semmit.

753. Napsugár8 (válaszként erre: 752. - Guruljka)
2021. okt. 20. 06:52

Guruljka!

Valóban te írsz ide hajnalok hajnalán, és nem valamelyik alteregód??? :))

Akkor valóban rendes szomszédok vannak, ha így odafigyelnek a házra.

Ja! A szomszéd megkérdezné, hogy ki van ott? Te pedig csak annyit mondanál: Én! Mint az én szomszédasszonyom, amikor már eléggé este volt, és becsöngetett! :)

752. Guruljka (válaszként erre: 751. - Napsugár8)
2021. okt. 20. 06:23

Nincs ott kutya, de a szembeszmszéd ismer is, és engem hívna fel, ha gyanús mozgást látna.

De nappal akarok odamnenni amúgy is, nem sötétben. Sajnos a szoba annyira sötét, hogy nappal is kell a világítás,. pláne az én szememmel.


Kicsit belegondoltam, a helybeli módi szerint tartott kutyák közül hány akadna olyan, amelyiket uszítani lehetne...

Ha kiengednék a kapun kívülre, inkább befelé törekedne, nem hogy még támadjon is.

Az lehet, hogy a szomszédok odajönnek és megkérdezik, ki van ott és miért.


(Jól elírtam az előzőt, a húgomnak nem kincs a fonal, hanem nincs értéke.)

751. Napsugár8 (válaszként erre: 750. - Guruljka)
2021. okt. 17. 09:27
Inkább napközben mennék át ha nincs villany. Még a szomszédok azt hihetnék az esti világításról, hogy betörő jár a házban, és ha nem is a rendőröket, esetleg a kutyákat eresztik rád. :))
750. Guruljka (válaszként erre: 749. - Napsugár8)
2021. okt. 16. 20:58

Tömegközlekedéssel jött-ment, egyetlen nagyobbacska válltáskával, de a fonalnak kincs értéke a számára. Másnak se nagyon.

Majd megyek át úgyis, utánanézek. Nem sürgős.

Mielőtt ott nagyobb rendezkesédbe fogok, kell még vennem egy kisebb akkus fényszórót, mert nincs áram a házban.

749. Napsugár8 (válaszként erre: 747. - Guruljka)
2021. okt. 14. 07:33
Azért kérdezz rá a hugodnál, meglehet, hogy pártfogásba vette. Ez esetben csak át kellene nézni, és szépen megosztozni rajta. Szerintem ő sem dobta ki.
2021. okt. 14. 03:47

Sosem tanultam meg kötni. Anyu pedig nagyon szépen tudott.

Egy idő után abbahagyta, nem volt ár türelme hozzá.

Amikor engem a suliban tanítottak volna kötni, az én mintadarabom (egy négyzetes "dényfogó") egy majdnem deszka keménységű valami lett, vastag fonalból.

Alátétnek jó lehetett volna, de műszálas fonalból volt.

No, ahhoz meg nekem eleve nem volt türelmem, hogy tovább kísérletezzek. A mindenféle tűkkel való ügyködés nem lett az én világom.

747. Guruljka (válaszként erre: 744. - Napsugár8)
2021. okt. 14. 03:42

Nem, illetve Anyu házában találtam a szekrényben, de akkor nem hoztam át.

Azóta a húgom takarított ott és sok mindent kidobott. Sajnos azt hiszem, a zsáknyi fonalat is. amit én a beépített verandán hagytam.

Nem hoztam ide, mert a cicáim matt csak gond lett volna a tárolása.

746. cilabogyó (válaszként erre: 745. - ,zumba)
2021. szept. 29. 17:49
Hát az idővel én is így vagyok. Négyig dolgozom, mindig van mit csinálni. Ahogy öregszem, egyre hamarább álmosodom. De tv nézés közben fogok kötögetni.
745. ,zumba (válaszként erre: 743. - Cilabogyó)
2021. szept. 29. 14:32
Én is sok évvel ezelőtt kötögettem. Jelenleg nincs időm.Legkedvesebb pulóverem, amit maradék fonalakból készítettem, (mindből volt kötve)saját magam állítottam össze a színeket, illetve a színek elhelyezését.Egyedi lett.Valóban, jön az az időszak amikor kellemes elfoglaltsággá válik a kötés és remek darabokat lehet alkotni.
744. Napsugár8 (válaszként erre: 741. - Guruljka)
2021. szept. 29. 14:25
Azt írtad, hogy találtatok pakoláskor a szekrényben...
743. cilabogyó (válaszként erre: 742. - ,zumba)
2021. szept. 29. 12:35
Régen nagyon sokat kötöttem. Most mellényt tervezek kötni,ha már mindent befőztem és elraktam télire. Úgyis visszaveszik az órát, esti programom lesz. Én is védem a fülemet, mert elég érzékeny.
742. ,zumba (válaszként erre: 740. - Cilabogyó)
2021. szept. 29. 12:33
Nekem is van, ugyan nem kötött, hanem polár anyagból készítettem.Én a fülemre és a homlokomra szoktam helyezni, nagyon szeretem ,jó kis védelmet ad.Ügyes vagy hogy meg tudod kötni.
741. Guruljka (válaszként erre: 732. - Napsugár8)
2021. szept. 28. 20:51
De ha nincs meg... ?
740. cilabogyó (válaszként erre: 739. - Napsugár8)
2021. szept. 27. 15:52
Mindenképpen kell próbálni. Lehet, hogy este elő is veszem a pamutjaimat. Kedvet kaptam. A lányom tavaly elvitte mindhármat amit kötöttem. De ő reggelente kb. 25 percet gyalogol a kórházig, így fázik a füle.
739. Napsugár8 (válaszként erre: 738. - Cilabogyó)
2021. szept. 27. 13:34

Ez tök jó! Ilyenem nekem is van 1-2 db. Nem tudom, miért gondoltam valami olyan fülvédőre, mint a fejhallgató, hogy egy-egy tömött karika mint a fejhallgató, és valami vékony kötött pánttal összekötni őket???

Alapból kettőt. Az időbe még belefér, mire ide ér a hideg idő!

A dr.Pol c. filmben láttam az egyik dr-nő úgy ment télen a haszonállatokhoz, hogy nem volt a fülvédője középen összefogva egy kis pánttal, így a fejtetőn kívül szinte az egész fejét védte körben és egy kicsit ráhúzva a homlokára. Esetleg még mielőtt az összefogó pántot rávarrnád, esetleg felpróbálod, valójában milyen érzés, és milyen a kinézeted úgy.

738. cilabogyó (válaszként erre: 736. - Napsugár8)
2021. szept. 27. 12:17
Tettem fel egy képet. Hasonlót csináltam, de egyszerűbb mintával. Most a hosszú esték programja lesz, hogy elő veszem a maradék pamutjaimat és magamnak is kötök. Sokat vagyok kint télen is az udvaron, így kelleni fog. Szeretnék még egy jó kis mellényt is csinálni magamnak. Hátha nem viszi el a lányom. De lehet, hogy alapból kettőt kellene kötnöm?
2021. szept. 27. 09:06
Nem csodálom, ha sokan nem értik, hiszen nem ezt tanulták, ezért kérdeznek. Ez természetes. Csak az nem mindegy, kinek a válaszára figyelnek oda! Erre figyeljen mindenki oda! :))
736. Napsugár8 (válaszként erre: 735. - Cilabogyó)
2021. szept. 26. 16:26
Sajnálom, de ezt most így nem igazán tudom elképzelni. De nem gond, mert úgy sem akartam hozzákezdeni.
735. cilabogyó (válaszként erre: 734. - Napsugár8)
2021. szept. 26. 15:06
A lányom elvitte mind.Saját ötlet volt. Kötöttem egy szélesebb csíkot, a azt összevartam. Majd kötöttem egy keskeny, nem túl nagy csíkot, azzal eltakartam a varrást ás kicsit összehúztam. A másikra pedig horgoltam ugyanezt, kicsit mutatósabb lett. De az egészet lehet horgolni is. Amúgy régi, bontott pamutból is csináltam már dolgokat.
734. Napsugár8 (válaszként erre: 733. - Cilabogyó)
2021. szept. 25. 15:59
Nem gond! Ez saját ötlet volt, vagy valahol láttad, olvastad?
733. cilabogyó (válaszként erre: 728. - Napsugár8)
2021. szept. 25. 14:47
Sajnos nem fotóztam le.
732. Napsugár8 (válaszként erre: 731. - Guruljka)
2021. szept. 25. 08:14

Nézd meg, milyen könnyen tudod elszakítani a két kezeddel a szálat. Ha nem szakad könnyen, akkor még használható.

Ha könnyen szakad, akkor max. valami szikével, hasonlóval kettévágod a gombolyagot, akkor szét tudod lazítani a viszonylag rövid szálakat, és egy-egy öreg kispárna huzatba beletömködni. Jó a cicáknak, kutyusoknak fekvőhelyként. Majd meglátod, mennyire fognak örülne neki!

731. Guruljka (válaszként erre: 730. - Napsugár8)
2021. szept. 24. 22:23
Értem - hát nem tudom, Anyu mikor vehette és mindek vett ilyen sokat.D lehetm hogy nem volt kár érte, legfeljebb megvenni volt kár.
730. Napsugár8 (válaszként erre: 729. - Guruljka)
2021. szept. 24. 17:54
Attól függ, hány év óta vannak már ott. A fonalak (és szövetek is) elöregednek, és könnyen szakadnak, nem biztos, hogy lehet belőlük dolgozni.
2021. szept. 24. 16:54

Na, a húgom, meg alighanem kihajigálta azt a so fonalat, ami Anyu házában volt.

Még bontatlan boti motringokban volt több kilónyi, el akartam osztogatni azoknak, akik kérnek belőle.

728. Napsugár8 (válaszként erre: 719. - Cilabogyó)
2021. szept. 24. 13:44
Ez jó ötlet! Esetleg tudnál fotókat is feltenni róla??
2021. szept. 23. 18:01
* " ilyen jelenségeket figyeltem meg" = ilyen jelenségeket figyeltek meg...
726. Bless the child (válaszként erre: 721. - Napsugár8)
2021. szept. 23. 17:06

" ahogy írtam is, ilyen jelenségeket figyeltem meg az utóbbi időben Japán közelében, és a Florida-Mexico közötti tenger bizonyos területein is."


Ez nagyon tetszik. Mikor jártál arra, hiszen mindig itt lógsz😂

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook