Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Veszprém városa fórum

Veszprém városa (beszélgetős fórum)


23. Vykusz (válaszként erre: 22. - Ba7da9cfc0)
2013. júl. 24. 18:33
Köszi!
22. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 13. - Vykusz)
2013. júl. 24. 13:54
A Betekincsnek van wellness részlege, medence is ha jól emlékszem.
21. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 14. - B838f88be5)
2013. júl. 24. 13:53

Végig tékövezett, murvás, vagy aszfaltos út van az áltkerttől a forrásig. De végig erdős tájon mész, nagyon szép.

Ahogy írták, lemész a híd alá és a Betekincs Hotelnál tudsz parkolni, onnan végigsétálni. De azt is lehet, hogy nem kanyarodsz le a hotel felé, hanem tovább mész a Veszprémvölgyi úton, ameddig csak tudsz, az a Betekics völgy végébe vezet, ott is le lehet tenni au autót és csak onnan sétálni a forrásig. Végül is autóval is el lehet menni a forrásig, mert kivezet oda az út, de azért gyalog szebb.

20. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 13. - Vykusz)
2013. júl. 24. 13:50
Ezek mind jók, de kissé drágák, bár nem ismerem a pénztárcád. Esetleg még a Hotel Magisert tudom ajánlani. Van pár kisebb fogadó is, azok se rosszak.
19. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 18. - F49b154b31)
2013. júl. 24. 13:49
Igen, a Betekincs völgy végénél balra el kell fordulni, emrt ott nem tudod konkrétan követni a Sédet egy darabig, mert a házak mögött folyik.
18. f49b154b31 (válaszként erre: 17. - B838f88be5)
2013. júl. 24. 12:27
De igen, a Kittenberger utca bevezet az Állatkertbe, le kell térni róla jobbra, de arra már csak gyalog vagy kerékpárral lehet menni. A Séd patakot kell követni, az irányt mutat.
2013. júl. 24. 12:21
Akkor jól sejtettem, a Hotel előtt el, arra végig lefelé a Kittenberger Kálmán utcán és nem kell elkanyarodni?
16. f49b154b31 (válaszként erre: 14. - B838f88be5)
2013. júl. 24. 12:20
Le kell menni a völgyhíd alá, és a Betekints fogadó felé elindulni, végig a Séd patak mentén.
15. f49b154b31 (válaszként erre: 13. - Vykusz)
2013. júl. 24. 12:19
Mindegyik jó. Villa Medici, és az Oliva sem rossz.
2013. júl. 24. 12:18

Ez a Laczkó forrás érdekelne, ehhez sokat kell menni erdőben vagy túrázniu is kell?

Honnan tudom megközelíteni a Völgyhídig ok, addig tudom az utat...

13. Vykusz (válaszként erre: 11. - Ba7da9cfc0)
2013. júl. 24. 12:14

Köszönöm.Főleg hogy csak belekotyogtam....

Szállás után érdeklődnék,leginkább hotelbe mennénk néztem egy párat már.Betekints,Gizella,Historia.Szerintetek melyik jobb?

2013. júl. 24. 12:02

A legjobb program végig sétálni a Séd völgyén, a Laczkó forrástól a Pajta utcáig, majd utána felmászni a Benedek hegyre, és bemenni a Várba.

Vagy ugyanezt fordítva.

11. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 9. - Vykusz)
2013. júl. 24. 10:38

Közel van a Balcsi is.

Városlődön van kaladpark.


A többi látnivalót nagyjából leírtam ami Veszprémben van. A várba és a vár környékére összpontosul nagyjából minden.

A Betekincs völgyben van egy jó nagy játszótér is.


Élelmiszer bolt van Tesco, Lidl, Aldi, Penny a Környűrün van mind egykupacban. Persze van mindegyikből több is csak elszórtan a városban. Van Interspar a Stop.Shop-nál, ez a körgyűrűről érhető el könnyen.


Van Pláza a Budapest úton(ez is nagyjából a városközpont), alatta van egy parkesz ami ingyenes.


Piac van minden nap, kedden és pénteken nagyobb, akkor már árusok is vannak. Ez a Budapest úttól a Jutasi út felé van, szintén a központban.


A városban egyébként mindenhol fizetni kell a parkolásért. A Betekincs völgyben, az állatkertnél nem kell.


Nem tudom esetleg kit mi érdekel még?

2013. júl. 24. 10:26
van színház, viadukt, állatkert, régebben vidámpark is volt. a vár is nagyon szép, keresztanyuéknál nyaraltam ott jópárszor
2013. júl. 24. 10:17

Bocs hogy beleoffolok,de mi is hamarosan oda készülünk két kisgyerekkel.

Engem is érdekelne,mit érdemes megnézni.

8. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - B838f88be5)
2013. júl. 24. 07:09

A Vár nagyon szép, ott van a tűztorony is, fel lehet menni. A vár végéből ki lehet menni egy sziklára, ahol van egy kereszt, nagyon szép a kilátás.

A vár alatt vannak a Margit romok, szép sétálos hely, ott is végig folyik a Séd patak.

A vártól a Völgy hídig végig lehet sétélni, ott van végig a Séd, a híd túloldalán az állatkert és a Betekincs vögy, ami ismét nagyon szép sétálos hely. A vögy végén ha balra fordultok a murvás útra, annak a végén van a Laczkó forrás.

Szerdától szombatig Utcazene Fesztivál is lesz, mindig nagyon népszerű és tényleg nagyon jó is.

A Kossuth utca is szép, bár épp felújítás alatt van, a városközpont többi részével együtt.

Ha bármi kérdésed van írj csak, én itt lakom :)

2013. júl. 24. 06:32

Sokszor voltam már Veszprémben, időről-időre visszatérünk, még függetlenként szerelmesedtem bele a városba, aztán kiderült, hogy a férjemnek is az egyik kedvenc magyar városa.


Egy felejthetetlen napot biztosan megér! Viszonylag könnyen bejárható a belváros, amennyiben egyházi témában érdeklődést mutattok, akkor nagyon sok az ilyen jellegű látnivaló (templomok és gyűjtemények), illetve maga az érseki palota is látogatható, szerintem nem érdemes kihagyni, de amikor én voltam ott (már jó régen), akkor még előre kellett bejelentkezni, és úgy biztosítottak az adott napra idegenvezetést.


Tűztorony előtt az egyik épület falában régi bombák vannak, nagyon érdekes!


Tűztoronyból, és az alatta lévő kilátóteraszról is szép a panoráma, jó képeket lehet készíteni.

2013. júl. 23. 22:41
Itt van tőlünk 13 kilóméterre. ÉS HOLNAPTÓL UTCAZENE FESZTIVÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁL!!! :-D jeeeeeeeees!
2013. júl. 23. 22:25
Szép város...Én éltem ott 2,5 évig.
2013. júl. 23. 22:09
(a linkben a tuztorony szóból töröld ki az r előtti szóközt és működni fog a link!)
3. gatto4 (válaszként erre: 1. - B838f88be5)
2013. júl. 23. 22:08

Szia!

Persze, hogy megéri! A viadukt alatt van a Séd (kis patak), a középkori épület témakörben a vár és környéke mindenképp, illetve a tűztornyot írtad, itt a látogatási rendje:

[link]

Szóval hajrá Veszprém!

2. bnedora (válaszként erre: 1. - B838f88be5)
2013. júl. 23. 22:06

Nem is tudtam, hogy Veszprémben van tűztorony, én még csak Sopronban láttam.


Amennyiben szereted a középkori hangulatot, akkor merem neked ajánlani Bikali Élménybirtokot, ahol egy hatalmas területen felépítettek egy városrészt, egész napos programon vehetsz részt (színdarabok, lovagi torna, héjászat).

2013. júl. 23. 22:00

Sziasztok!

veszprémbe terveztünk egy kis kiruccanást. Érdekelne, hogy megéri, szép város?? Engem a hangulatos, szűk utcácskák, középkori épületek, kis patakok vonzanak, legutóbbi pl. van ott?

A tűztoronyba fel lehet menni vagy zárva van?? Onnan szép a kilátás?

Köszi aki segít!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook