Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mi a véleménye a védőnőkről? fórum

Kinek mi a véleménye a védőnőkről? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 72497ec515)
2013. szept. 19. 00:28

Az elso vedononk tunderi volt, segitokesz, tajekozott.

Majd koltoztunk, atkerultunk egy masikhoz, aki kb.olyan,mintha nem is lenne, ossz. 2x sikerult ideernie, de jobb is igy.

32. Durciful (válaszként erre: 24. - Dagika86)
2013. aug. 5. 21:37
A babám pár nap múlva 3 hónapos. A védőnőről nem hallottunk az ominózus eset óta, hogy a párommal aláiratta a papírt, de látni nem akarta a gyereket. Lehet, hogy már nem is fogunk vele találkozni? Azóta a gyerekorvost lecseréltük egy nagyon aranyos, gyerekeket szerető és nagy tapasztalattal rendelkező doktornénire. Legalább az rendben van.
31. Csillag29 (válaszként erre: 29. - Dagika86)
2013. aug. 5. 18:53
Ez a hivatásotok ezt választottátok és nem tudom mi lenne ha a boltos a sok adminisztrációra hivatkozva mindig tegnapi kenyeret árulna mert nincs ideje kipakolni. Ha ezt választotta végezze rendesen és amikor havonta ki kell járni akkor ejtse meg vagy legalább hívjon fel telefonon! Ha ki se jön sose, milyen jelentést is ír a gyerekemről????
30. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 28. - 569a7df0cf)
2013. aug. 3. 22:13
De jo!!! Nincs egyetlen tavaly lebarnult, mindenki diplomas!!
29. Dagika86 (válaszként erre: 25. - Csillag29)
2013. aug. 3. 22:08

"1 védőnőre nem sok csecsemő jut"?? Nekem csak az előző hónapban 6 újszülöttem volt, pedig faluban dolgozom. AZ a baj, hogy sokan nem értik meg, hogy a családnak 1 védőnője van, de nekem van 130-140 családom. Mi is napi 8 órában dolgozunk, mint bárki más. És a családlátogatások mellett ott van a rengeteg adminisztráció, jelentések, iskola, óvoda, terhes és csecsemőtanácsadások, stb.


Mondjuk azt én sem értem meg, ha a védőnő bejelentkezés nélkül megy ki a családhoz, én a 4,5 év alatt mióta dolgozom, soha sehová nem mentem úgy, hogy nem szóltam minimum előző nap. Hisz ha belegondolok, én sem örülnék, ha ki tudja mit csinálok, miben vagyok, kivel vagyok stb, és berontana valaki...


Nem egyszerű nekünk sem. Egyik családnak az a baja ha mész, a másiknak ha nem mész, az egyiket gyakran hivod tanácsadásra, a másikat ritkán..

2013. aug. 3. 21:52
Magyarorszag a 10 millio futballedzo, kozgazdasz, orvos, pedagogus, es-termeszetesen-vedono orszaga.
2013. aug. 3. 21:30
Nekem már kamasz a lányom,de első gyerekes aggódó szülőként annó több segítségre,tanácsra szorultam volna.Egy csomó hülyeséget tanácsolt,amit így utólag már tudom,hogy nem kellett volna betartanom...pl.vegyem el a cumit..teljesen felesleges.. a szülők feleslegesen szoktatják rá a gyereket..Elhittem,elvettem a gyerektől...az eredmény még 8 éves korában is az újját szopta,kiskamaszként meg persze fogszabályozásra jártunk,mert össze -vissza álltak a fogai..Ja és általában bejelentés nélkül..reggel 8 órakor nyomta a csengőt..,volt,hogy egy átvirrasztott,hányós éjszaka után voltunk ,aludni szerettünk volna....Sok értelmét nem látom a védőnői szolgálatnak..Ha gondom volt felhívtam az orvost ill. elmentem hozzá tanácsadásra.
26. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 24. - Dagika86)
2013. aug. 3. 21:13
Vegre!! Ilyen hozzaszolast vartam!!
25. Csillag29 (válaszként erre: 24. - Dagika86)
2013. aug. 3. 21:00

Szia!

18 évesen szültem a lányom volt egy pályakezdő védőnőm aki könyvből látott gyereket és ha valamit nem a nagykönyv szerint csinált a gyerek akkor hű meg ha volt :/ Úgy kerestem fel volt osztálytársam anyukáját aki szintén védőnő mert az enyém semmiben nem tudott segíteni se szoptatás terén se semmiben mert a lányom semmit nem a nagykönyv szerint csinált! Ja azóta a lányom védőnőjének van gyereke és szoktam vele találkozni a játszótéren egész más a hozzáállása mint annó :) ......

A fiamat 29 évesen szültem a védőnőm fiatal nem pályakezdő nincs gyereke és kisvárosban lakunk szóval 1 védőnőre nem sok csecsemő jut a 4 év alatt sokat mondok ha 10* volt kint és mennünk sem kellett. Ha rákérdeztem a válasz látlak titeket az utcán..... Bár ha gondom volt/van felhívom segít De akkor is, hogy ír róla jellemzést????

2013. aug. 3. 19:20

Én is védőnő vagyok, és nekem sincs gyerekem, sajnos. Igaz, 3 éve vágyunk rá, de nem akar összejönni :( Ugyebár ez nincs ráirva senkire sem, ezért nem is értem ezeket a "nincs gyereke" előitéleteket. És?? Adott anyukának van 1-2-3 gyereke, mi meg több százat látunk a munkánk során, 4 évet tanulunk főiskolán, aminek 80%-a gyakorlat. Évente több továbbképzésen veszünk részt, naprakész információink vannak, igy, gyerek nélkül is.

Miért várja el kötelezően mondjuk egy 35 éves anyuka hogy a 23 éves, pályakezdő védőnőnek legyen gyereke? Ennyi erővel visszakérdezhetne a pályakezdő h és te miért nem szültél már 23 évesen?! Egyik egészségügyi főiskolán sem felvételi követelmény a védőnő szakon, hogy csak azt veszik fel, aki már szült legalább egy gyereket!

És a férfi szülész-nőgyógyász?? Az hány gyereket szült már? Mégsem mondja neki senki, hogy le tudja-e vezetni a szülést!

A másik pedig, ha a védőnő már idősebb, akkor meg az a baj hogy óó, nem tud az már semmit, régen volt gyereke..

Bocsának, ez most kikivánkozott. Sajnos vannak jó és kevésbé jó védőnők, nem lehetünk mindenkinek szimpatikusak, ahogy egy orvos, egy boltos, vagy más szakember sem...

23. Meababa (válaszként erre: 21. - Durciful)
2013. júl. 26. 10:40

ohh hhát ez durva ... nálunk a 3 hós után volt az, hogy két napra rá hívott, hogy jól emlékszik, hogy gondunk van a hasonfekvéssel? mondom nem, mert nincs gondunk, vígan el van, nézelődik. Erre hogy azért kijönne.

Aztán jött a papírjával és bevallotta hogy valakinek vagy odakutyulta a papírunkat, vagy nem is tudja, de a lényeg nincs meg, ezért megint megnézné :O őrület.

2013. júl. 26. 00:29
Sajnos nekem is van ismerősöm,aki ugyan oda jár,ahova mi,de másik doki,másik védőnő,és ő is csak a rosszat tapasztalta eddig. Nekünk a dokink is nagyon jó,igaz azután választottam,hogy a hugomat félre diagnosztizálta,mert tudtam,hogy azóta kétszer olyan alapos,lelkiismeretes. Igazam is lett,jó választás volt!
2013. júl. 25. 15:28

Sziasztok!


Az én véleményem, mint egy 10 hetes baba anyukája, mind a védőnőkről, mind a gyerekorvosokról lesújtó. Legalább is a miénkről. Nem hogy semmi értelme a létüknek, még kárt is okoznak.

Csak egy rövid kis szösszenet a tapasztalataim sorából: 1 hónapos státuszon voltunk, ahonnan lényegében 5 perc alatt szó szerint kidobtak minket gyerekestül, mint macskát szarni. Ennyi volt a vizsgálat. Pár nap elmúltával csöngetnek. A védőnő állt az ajtóban, aki arról kérdezte a páromat, hogy emeli-e a gyerek a fejét. Mint mondta, elfelejtették beírni a számítógépbe - ez azért volt, mert meg sem nézték, meg sem kérdezték - és a gyerekorvos küldte hozzánk, hogy kérdezze meg. Mikor a párom mondta, hogy igen, a védőnő előkapott egy papírt, hogy í párom írja alá, hogy a büntető felelőssége tudatában kijelenti, hogy a gyerek emeli a fejét. A gyereket nem akarta senki látni. A párom aláírta a papírt és a védőnő elment.

2013. júl. 25. 01:06
Mi a védőnönkkel jó kapcsolatban vagyunk,annyira,hogy néha átugrik a párjával egy koccintásra,dumálásra. Nincs gyereke,éppen ezért nem akar kioktatni,ha kérek,tanácsot ad,de volt,hogy ő kérdezett valami gyakorlati kérdést. A nagyobbik fiam születése után elköltöztünk a kerületéből,de a kicsinek is ő a védőnője (na,nem kis herce-hurca után).
19. 72497ec515 (válaszként erre: 18. - 76a5050894)
2013. júl. 24. 10:42
??ELmeséled?
2013. júl. 24. 08:41
Nekem is van véleményem a mi védőnőnkről. A feleségem majdnem meghalt miatta....Most meg már okoskodik
2013. júl. 23. 22:56

Ez is ugyanolyan halatlan munka, mint a pedagogia, az egeszsegugy, es meg sokminden mas.

Aki emberekkel foglalkozna, inkabb a Dunanak menjen...

2013. júl. 23. 19:03

Nálam teljesen felesleges volt,nem tudott semmiben sem segíteni,és nem értettem a jövését sem,még így utólag sem.

Persze biztos szükséges,csak másnak.

2013. júl. 23. 13:16

Én mint első gyermekes anyuka, nem mondhatok rosszat a mi védőnőnkről. Ha jön ami ritka,nem szól, ha itthon vagyunk jó, ha nem az sem gond.

Most voltunk betegek és majdnem 40 fokos láza volt a fiamnak estére, délelőtt voltunk orvosnál, de csak vírusfertőzést mondott. Este felhívtam mit csináljak vigyem ügyeletre? Nem rázott le pedig este volt tehát nem dolgozott, hanem megnyugtatott és elmondott egy két dolgot. Másnap felhívott és érdeklődött milyen éjszakánk volt és most mi van vele.

2013. júl. 23. 12:24

Sajnálom a negatív tapasztalattal rendelkezőket. Nekem is van olyan, ami elég baj. Minden ember más, nem csak ebben a szakmában. Van aki rendesen végzi a munkáját, van aki nem.

Érdekes megfigyelni a véleményeket. Sokan arra panaszkodnak, hogy nem foglalkozik velük. Van akinek az a baja, hogy minek jön... Nehéz mindenki igényeihez alkalmazkodni.

Ismerek olyan védőnőt, akit gyerek közelébe sem engednék. Viszont van olyan, aki a lelkét is kiteszi.


Ahol élek, nincs védőnő. Van valaki hasonló, de inkább kerülöm, ha lehet. Meg is lehet nézni az itteni gyerekeket és anyukákat. Csodaszámba megyek, amiért szoptatok. Vannak ám durva dolgok, szülni is hazamentem inkább. Bármi baj van, nincs nagyon kihez fordulni.


Ja igen, egy mákom van, otthon védőnő voltam. :-)

Én a rendszeresen kijárós, érdeklődő, látogatás előtt bejelentkezős, nem rátukmálós fajtához tartoztam, szinte csak pozitív élményem van. Negatív csak annyi, hogy akinél volt valami gond, az nem szerette, hogy kijárok. De soha ne legyen nagyobb gondom. :-)


Hiányzik a munkám, pedig nagyon hátrányos helyzetű településeken dolgoztam, messze a lakóhelyemtől.


Abban viszont igazatok van, hogy amíg nem volt gyerekem, addig sok mindent másképp gondoltam én is és a tankönyvi dolgokkal tudtam csak jönni.

2013. júl. 23. 12:14
Nekem is már a 3. van, de sok jót nem tudok mondani egyikről sem. Talán a védőnő a problémás területeken fontos, ahol nincs a közelben gyerekorvos, vagy ilyesmi.Nekem huszonéves csajok voltak a védőnőim akik nem szültek még, és csak a tankönyvet ismerték...
2013. júl. 23. 12:11
Nekem csak 1 védőnőm volt, de csak pozitív dolgokat tudok róla írni:)
11. frogi
2013. júl. 23. 12:00
én sajnos csak negatív tapasztalattal rendelkezem. Pedig csak 3 ismerek. A mostanit nem is látom csak ha én keresem mert kell valami papír, vagy az éves státusz vizsgálaton. Közölte a gyerek pár hetes korába ha gondom van hívjam fel és telefonon megbeszéljük. Ha a gyermekem tartós halmozottan beteg és ezt tudja hisz telefonon szóltam neki.Na ez sem izgatja.
2013. júl. 23. 11:58

Szerintem többnyire tök feleslegesek. Hiszen az ember úgyis bejár a gyermekorvosához tanácsadásra rendszeresen. Ott látják a gyermekemet és engem is, ha valami nem világos megkérdezhetem. Akkor meg minek jár a nyakamra rendszeresen, önkényes időpontokban??

Az első védőnőm egy rémálom volt, egy-két találkozás után már be sem engedtem a házba, hiába csöngetett. A hülye tanácsait meg inkább tartotta volna meg magának, még tíz év után is bánom, hogy megfogadtam őket tapasztalatlan anyaként.

A második védőnőmnek épp ezért már az első alkalommal finoman megmondtam, hogy nem igénylem a látogatásait, ha kell valami, majd hívom. Ezt Ő sértődés nélkül megértően tudomásul vette. Talán kétszer volt rá szükség, hogy felhívjam telefonon: egyszer mert begyulladt a mellem a szoptatástól, egyszer pedig egy babahasmenés miatt. Mind a kétszer remek tanácsokat adott, és hamar túljutottunk a kríziseken.

A harmadik védőnőnk kellemesen elteázgatott nálunk, de én jobban értettem a babázáshoz mint Ő, akinek szinte ott volt még a tojáshéj a fenekén, annyira fiatal volt és tapasztalatlan. A negyedik védőnőnk pedig még rendesen beszélni sem tudott, úgyhogy vele hamar megszakítottam minden kapcsolatot. Ő már csak akkor hív fel, ha vinnem kell a gyereket oltásra vagy x-éves kontrollra.

2013. júl. 23. 11:58

A mi védőnőnk egy álom.

Mindig mehetünk hozzá (rendelési időn kívül is ha kell!), mindig szívesen jön ha hívom, segítőkész, hasznos tanácsokat ad és a hülye kérdéseken se akad fenn :D Ha meg valamit esetleg nem tud, akkor tapasztalt anyukáktól és a többi védőnőtől kérdez, hogy nem mondjon hülyeséget.

Nem mellesleg imádja a hivatását és a gyerekeket is, pedig sajátja még nincs.

2013. júl. 23. 11:54
A mi védőnőnktől akár bármit csinálhatnék a lányommal, ugyanis a szülés óta 2-szer láttam, pedig 2,5 éve volt. Felhív, hogy menjek be, de amikor mondom, hogy mennék, neki sose jó. Szóval hála Istennek nem is találkozunk vele. Amikor 3 napos lányomhoz kijött, kéznmosás nélkül akart a gyerekhez nyúlni... Na ez tette be a kaput...
2013. júl. 23. 11:54
Fél éves a fiam, a harmadikat fogyasztjuk. Az elsőt hagyjuk, minden egyes hízott kilómnál szemrehányóan röhögött (62kg-val mentem szülni), a második miután felfogta hogy napi 65fejés és full cici ellenére sincs tejem, egészen jó volt. A mostani 3. viszont szuper, nem akar beleszólni, eljön elmondja, elmegy, vagy megfogadom vagy nem. Igaz gyermeke nincs.
6. f49b154b31 (válaszként erre: 1. - 72497ec515)
2013. júl. 23. 11:51
Szép hivatás.
2013. júl. 23. 11:48
3 gyermek,sok költözés után,"elhasználtam" pár védőnőt.Az én tapasztalatom szerint vannak szuper védőnők-nekem kb.4 ilyen volt!!!-vannak az átlagosak,és van az agyrém kategória.Szerencsére ez utóbbiból csak kettővel találkoztam,de az is épp elég vóóóóóót!Most van a 2. ilyen,de csak akkor megyek hozzá ha felhív,hogy be kéne menni.A gyermekorvos úgyis látja a gyermekem-tanácsadáson,nem csak ha netán beteg-így minek menjek az időm pazarolni egy hülyére? :)
2013. júl. 23. 11:43

Nekem az, hogy semmire nem jók.

3 védőnőm volt, egy mikor a lnyom született, az egy nagy nulla volt, se gyereke se tapasztalata, azt mondta hogy nem tudja hogyan dugná be a saját gyereke fenekéne a lázmrőt. Elköltöztünk, az itteni már tapasztalt de smemi hasznosat nem tudtam meg sose tőle, elment lett hewlyette másik, ez meg egy agyrém.

Kioktatta a szomszédot hogy szülés után hoygan kell lefeküdjön a feleségével.


Konkrétam hasznosat nem kaptam tőlük sem tanácsot sem ötletet sose, arra jó, hogy ne a gyerekorvos csinálja a státuszt a gyereken mikor kell :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook