Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mellső fali méhlepény fórum

Mellső fali méhlepény (beszélgetős fórum)


2013. júl. 23. 16:23

Szia!


Nekem ez a harmadik terhességem, és a méhlepényem most a mellső falon tapad, egy 16 hetes uh szerint kicsit rálóg a széle a méhszájra. Az orvos annyit mondott: nuku házasélet, és lehetőleg ne bunji jumpingozzak. Megígértem. A szextilalom a méhszájas ügy miatt van. Most a 18. hetet taposom, eddig semmi bajom, remélem feljebb húzódik az a huncut lepény is.Amúgy annyi különbség, hogy az előző két terhességemnél a babákat sokkal intnzívebben éreztem már ilyenkor,most még csak alig valamit.

24. *MysticMyra* (válaszként erre: 1. - Ildiko1984)
2013. júl. 23. 10:01
Nekem mellso fali volt, sot a 12 heti uh-n meg a mehszajat is elerte, aztan felhuzodott, ahogy novekedett a meh. De ezt mondjak is, raadasul az hogy eleri -e annak semmi koze ahhoz hogy mellso vagy hatso fali a lepeny. Nekem sem volt gondom soha vele, meg csak verzes sem es termeszetes uton szultem. Csaszar tudtommal akkor van ha fedi a mehszajat vagy eleri az utolso hetekben is.
2013. júl. 22. 14:37
gratulálok rinike :)
22. rinike
2013. júl. 22. 14:27
Nekem is mellsőfali volt+ túlsúlyos vagyok éppen a hasamon. Én alig éreztem magzatmozgást, és szerencsére mégis egészséges, szerintem kifejezetten mozgékony a 8 hónapja született kislányom.
2013. júl. 22. 14:15
nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat! a kevesebb netezést megfogadom :D
2013. júl. 22. 14:09

Semmi. Kicsit később éreztem a mozgást, kb. a 20. hét környékén, de semmi bajom nem volt ebből.


A múlt héten természetes úton szültem meg a kislányom. Szóval szerintem ne aggódj! Nekem abszolút nem kellett kimélnem magam, ugyanolyan normális terhességem volt, mint akinek hátsófali lepénye volt.


Boldog babavárást és kevesebb netezést :)) Nem kell mindent elolvasni :)

2013. júl. 22. 13:38
Nekem is melső fali,eddig nincs semmi gond,24 hetes vagyok,a mozgást is már 16 hetesen éreztem,első baba,és elég rendesen érzem a mocorgását:).Még nem hallottam róla h lenne bármi hátránya a melső fali placentának.
2013. júl. 22. 13:21
Nekem mindkét terhességem mellső fali méhlepényű volt, semmi de semmi gondom nem volt vele.Semmi!
2013. júl. 22. 12:59

Szia!

Nekem is mellső fali volt a méhlepényem. Én elég későn kezdtem érezni a mozgást, csak a 19-20. héten. És a 4D-s ultrahangon nehezebben lehetett jó képeket készíteni mert útban volt a felvételnél a méhlepény. De kb ennyi hátránya volt.

2013. júl. 22. 12:58
Nekem is mellső fali volt,picit érintette a méhszájat,de ahogy nőtt a pocak,feljebb jött:) Nem volt vele semmi gondom. :)) Ne aggódj miatta :)
2013. júl. 22. 12:51
Teljesen normális dolog. Az, hogy a méhlepény fedi vagy érinti a méhszájat, az már egész más dolog. Egyébként az még fog feljebb menni. Nekem a 31. heti uh-n is érintette és simán szültem.
2013. júl. 22. 12:40
köszi válaszokat! Ez a netes dolog is igaz,sok a marhaság :( első babámmal nem neteztem és nem is volt semmi kétely bennem,most meg annyi mindent olvasni..... :/ egy másik portálon is feltettem ezt a kérdést és ott leginkább csak tovább riogattak,nem tudom miért!! mégegyszer köszönöm válaszokat! Kellemes babavárást/babázást mindenkinek! :)
2013. júl. 22. 12:36

Nekem is mellsőfali van, a 28. hétben járunk.

Azzal amivel riogatnak, nagyon kevés igaz - szerintem.

Attól, hogy mellső fali még nem császároznak. És nem is kötelező a vérzés, ez magában nem okoz vérzést, ez butaság. akkor tele lenne a kórház olyan kismamákkal. A mellsőfali lepény teljesen normális.

És az sem törvényszerű, hogy rálóg a méhszájra. Előfordulhat, de nem kötelezően mindenkinél. Akkor valóban császár van ha így alakul.


A magzatmozgásról én is hallottam már, de nem tudom mi lehet igaz belőle. Én nagyon hamar éreztem, kb. 15-16 hetesen már éreztem. És azóta is.


Nyugi és ne aggódj!! A neten sok marhaság van! A legjobb ha a dokitól kérdezősködsz és benne bízzál meg!

2013. júl. 22. 12:16

Nekem is mellsőfali most is és az előző terhességnél is.Annyi hogy tényleg kevésbé intenzíven éreztem az első terhességnél a mozgást és most is csak alig a 15. héten.Ha nem tudnám hogy ő az akkor simán betudnám bélmozgásnak!:)

Természetes úton szültem egyébként és soha nem mondta egy orvos sem hogy emiatt császár kellene vagy bármi komplikáció lehet mert mellsőfalon van.

2013. júl. 22. 12:06

Én mindkétszer hamar éreztem a mozgást (14-16.hét körül),de a harmadik kisfiamnál -nála hátsó falon volt a lepény- sokkal intenzívebben,erősebben lehetett érezni(vele már a 13.héttől éreztem).Mondjuk ez lehet amiatt is,hogy a pici fiam egyébként is aktívabb (3,5 hónapos),mint a testvérei voltak.

Uh-egyébként szintén nem okozott semmilyen nehézséget a vizsgáló orvosnak sem.

2013. júl. 22. 12:05
Ahogy növekszik a méh, még vándorolhat. :) Nekem a 16. héten az első falon volt, 18. héten hátsó falon, széle elérte a méhszájat, a 20. héten a hátsó falon jó helyen, és így is maradt.
2013. júl. 22. 11:58
Picit én is aggódtam a rálógó placenta miatt, de a nődokim azt mondta, nagy valószínűséggel feljebb fog vándorolni, nyugodjak meg. :)) meg, hogy csak picit a széle érinti...
2013. júl. 22. 11:56
és uh-n sem okoz gondot? másik kérdésem h ti később éreztétek magzatmozgást?
2013. júl. 22. 11:55
Nekem is mellső fali, ráadásul a 12.uh alapján picit rá is lóg a méhszájra. Egy hét múlva megyünk a 19.hetire...akkor bízom benne azt fogják mondani, hogy feljebb vándorolt. :) Amúgy emiatt sem ijesztgettek. Nincs semmi gondom vele, még a magzat mozgásokat sem éreztem később miatta. Az első mozgást már 14 hetesen, intenzíven meg 16. héttől éreztem, pedig első baba. A rúgásokat elől is érzem. :) mire vagy jobban kiváncsi?
2013. júl. 22. 11:53
igen,sokan ezt mondták h mellső fali? akkor tuti h hozzáér a méhszájhoz! meg h bevérezhetek,tuti császároznak :( pedig mikor 3 hete voltam 12hetes uh-n nem mondták h rálógna méhszájra... nem tudom miért riogatnak feleslegesen. :( első babámnál hátsó fali volt,ezért is kezdett el érdekelni a dolog! köszönöm a válaszokat! :) máris megnyugodtam! :)
2013. júl. 22. 11:49
nekem egy hátsó és egy mellsőfali lepényem volt egyébként
4. eperlevél (válaszként erre: 1. - Ildiko1984)
2013. júl. 22. 11:49

a mellsőfali ugyan úgy normális, mint a hátsó fali


az a nem jó, ha rálóg a méhszájra, részben vagy egészben fedi azt, de a hátsó falról is rálóghat..


ezeket szerintem sokan keverik

2013. júl. 22. 11:49

Nekem a két nagyobb fiamnál mellső falon volt,soha semmilyen problémát nem okozott.


Pontosan mire gondolsz,miket hallasz/olvasol róla?


(egyébként személyes tapasztalatom:nagyon jó az internet,de sokszor többet árt,mint használ...az első két fiamnál még nem volt,csak az ösztöneimre hallgattam -na,jó,azért kaptam egy-két tanácsot-,most pedig néha túl sok -nem mindig jó- információ áramlik az ember felé.És ez különösen igaz a várandósságra-gyermek(csecsemő)nevelésre)

2013. júl. 22. 11:46
Nekem mindkétszer az volt, semmi gondom nem volt vele, nem is mondták hogy gond lenne...
2013. júl. 22. 11:43
Sziasztok! kinek milyen tapasztalata van/volt a mellső fali méhlepénnyel? Annyi mindent hallok róla.. köszi válaszokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook