Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Februárig le lehet fogyni 88 kg-ról 60 kg-ra? fórum

Februárig le lehet fogyni 88 kg-ról 60 kg-ra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
50. elizabett85 (válaszként erre: 39. - Sun-shine)
2013. júl. 24. 15:43

Végre, sikerült egy kicsit megint ideülnöm, két gyerek mellett nem egyszerű, már kérdezték tőlem privibe többen így bemásolom, amit "összehordtam" hirtelen, kicsit össze-visszának tűnhet, de nekem ezeket kombinálva sikerült lefogyni és nem igazán koplaltam:

Persze, van néhány hatékony dolog, amit együtt alkalmazva biztos a hatás.

Az első ami nekem bejött az a Mecsek Fogyi tea, felgyórsította az emésztésemet és ez nagyon fontos. Elhagytam a cukrot, de nem teljesen, csak teába, kávéba nem raktam, az ételekből nem vontam el. Cukor helyett Steviát használtam, de ha drágállod a sima édesítő is jó, amiben szaharin vagy ciklamát van, aszpartan tartalmút semmi esetre se vegyél.

Továbbá a fehér kenyeret teljesen kiiktattam, helyette az Aldiban vagy Lidlben vettem a csomagolt, szeletelt teljeskiörlésű kenyeret Vollkorn a neve és kb. 200-250 Ft között van fél kg és az íze egészen jó. Néha öt napig egy folytában mindennap megittam 1 liter 100 %-os ananászlevet, ettől látványos eredmény volt, 1-1, 5 kg rögtön lement,persze rendesen ettem mellette.

Próbáltam figeylni arra, hogy 18 óra után ne egyek, de ez nem mindíg jött össze. Továbbá az ivás nagyon fontos, minimum 1, 5 liter ásványvíz (mindegy milyen). Gyakran ettem két szelet piritóssal élőflórás kefírt, ez is jó az emésztésnek, természetesen az előbb említett kenyérből csináltam a piritóst. Napi egyszer próbáltam gyümölcsöt enni, mindent lehet kivéve banánt, legjobb a narancs vagy alma. Továbbá, ami nagyon fontos, hogy napi sokszor egyél kevesebbet. Én például úgy csinálom, hogy reggel eszek elég sokat, aztán 10 körül egy kefír vagy gyümölcs, délben nem eszek csak főételt 16 óra körül eszek szintén valami egyszerűbbet, mondjuk egy melegszendvicset vagy fagyit, aztán estére eszek levest.

Nyugodtan igyál napi 2-3 kávét, ha szereted a zöld teát az is jó, csak arra ügyelj, hogy édesítővel idd őket. Én azt mondom, hogy egyél mindent csak próbáld ezt naponta 4-5 alkalommal, nekem a kalóriaszámítás nem jött be, mert nem tudtam, meg nem is akartam követni, de ez a sok minden így együtt jó, azóta is így eszek és már nem esik nehezemre, még mindig akarok fogyni 5 kg-ot, de ez már nagyon lassan megy kb. havonta 0, 5-1 kg megy le mostanában, de vissza nem nagyon jön. Egyébként 70 kg-ról kezdtem, ja és semmit nem mozogtam.

49. AlBundy (válaszként erre: 48. - Sun-shine)
2013. júl. 24. 15:03

Igazából, ha jó az étrend nem megerőltető a diéta. Itt inkább azzal van a probléma, hogy nagyon hosszú időről van szó, megkockáztatom, hogy érdemes volna 2 részletben csinálni. Mozogni meg muszáj lesz mellette..

Auguszustól-február az 7 hónap 30 hét. Heti fél kiló fogyással szépen meg lehet csinálni.

48. Sun-shine (válaszként erre: 47. - AlBundy)
2013. júl. 24. 14:40
Az ilyesmit senki sem élvezi,vagy lehet hogy van néhány "őrült" kivétel. :)
2013. júl. 24. 09:29
Nem fogod élvezni, de le.:)
46. Sun-shine (válaszként erre: 42. - Piros52)
2013. júl. 23. 17:34
És neked is gratulálok az elért eredményhez!
45. Sun-shine (válaszként erre: 41. - Gabeema)
2013. júl. 23. 17:34
Gratulálok az elért eredményhez! Én nem próbáltam még ezt a fajta életmódot,de majd utána nézek.
44. 117b1693d0 (válaszként erre: 42. - Piros52)
2013. júl. 23. 10:05

És veled sem találkoztam még a paleóson:)

Nem szemrehányás akar lenni, félre ne értsétek. Csak egész jó ott a csapat és jó kis diskurzusok vannak a témával kapcsolatban, meg sokszor csak úgy, éppen kinek, mi jut eszébe...

43. 117b1693d0 (válaszként erre: 41. - Gabeema)
2013. júl. 23. 10:00
Sose látlak a paleós fórumon (itt a hoxáson). Nem érdekel vagy csak még nem találtál rá?
42. piros52 (válaszként erre: 1. - Sun-shine)
2013. júl. 23. 08:07

Igen, szerintem jó esélyed van rá. Én tavaly november 3-án kezdtem el a paleolit étkezést - mert már annyi testi bajom volt, hogy láttam: ha így megy tovább, akkor kórházak, orvosok, gyógyszerek és injekciókúrák tömege... Azt már nem is reméltem, hogy jelentős túlsúlyomból valaha is leadhatok, mert ez tartósan sosem sikerült.

Most igen.

Hihetetlen, de meggyógyultam a betegségeimből! (Pedig csak úgy fogtam neki a paleózásnak, hogy szkeptikus voltam: "egy próbát megér".

Egészséges lettem, visszanyertem az energiámat, életkedvemet, s 'mellékhatásként' 23 kg-t fogytam (eddig, mert szép lassan megy le a többi is). 116 kg voltam (170 cm magasságomhoz), most 93 kg vagyok. Nem éhezem, imádok enni :), újabb és újabb recepteket próbálok ki (paleósokat természetesen) és kreálok magam is. Nem érzem diétának, kúrának, megszorításnak - és semmiért nem adnám, hogy megtaláltam a nekem való megoldást. Ha nem velem történik, nem hiszem el!!! (Nem 'öregedett meg' a bőröm, sőt mindenki azt mondja: fiatalabb vagyok, mint voltam :)). Nemsokára betöltöm a 61. évemet :) - tavaly november 3-án azt gondoltam, adok egy hónapot magamnak a paleó kipróbálására (a 90 napostól kezdve annyi mindennel kísérleteztem már!)... Az egy hónapból egy (hátralévő) élet lesz :).

2013. júl. 23. 07:45

Sziasztok!

Hosszú-hosszú évek 'kihagyása' után még egyszer úgy döntöttem, hogy legyőzöm a túlsúlyomat. Ez tavaly novemberben volt. Azt már tudtam, hogy 3-4 hónap diéta nem segít tartósan. Ha azt akarom, hogy ne jöjjön vissza az, mit már leadtam, akkor állandósulni kell a másképp étkezésnek. Így keresgéltem. Felhívták a figyelmemet a paleó diétára. Sokan azt mondják, hogy betarthatatlan lemondásokra kényszeríti az embert, de én állíthatom , hogy 9. hónapja betartom többé-kevésbé, és még mindig ugyanolyan energiával rendelkezem, sőt! Sokkal egészségesebbnek és fiatalabbnak érzem magam, mint azelőtt!( 52 éves vagyok)Ebben a diétában nem a fogyás a lényeg, hanem az egészség helyreállítása és megőrzése. A fogyás csak mellékes eredmény, de nem elhanyagolható. Én soha nem vagyok éhes, és ezért életmódszerűen tartom be a diétát,nem várom a végét, mert ilyen nincs. Néha megszegem, ha nagyon kívánok valamit, ami nem paleós. A kulcsszó, hogy néha. Egyébként meg azokkal az ételekkel lakom jól!, amiket megenged ez a diéta. Semmiben nem szenvedek hiányt! És semmilyen gyógyszert nem szedek, az orvost csak messziről ismerem.

2013. júl. 23. 07:23
Regiztem a kalóriabázisra tök jó oldal remélem sikerülni fog a fogyás elkezdtem szobabiciglizni is hozzá egyenlőre fél órákat naponta de az intenziven nyomom .Az ivással van gondom még mert napi 1 litert vagy ritkán 1,5 et iszok valahogy fel kell turbozni azt még 2-2,5 literre .
39. Sun-shine (válaszként erre: 37. - Elizabett85)
2013. júl. 22. 22:38
Szia! Igen érdekelnének a tippjeid! Légyszi írd meg őket!
38. 117b1693d0 (válaszként erre: 37. - Elizabett85)
2013. júl. 22. 21:52

Ügyes vagy, gratula:)

Pont jó az ütem? Milyen szabályrendszert találtál ki, ha egyáltalán volt valami?

2013. júl. 22. 21:39
Simán lefogysz, ha gondolod, szívesen mondok néhány dolgot, én is most adtam le 10 kg-ot 3 hónap alatt...
36. Fishyke (válaszként erre: 35. - 117b1693d0)
2013. júl. 22. 11:39
Igen, én is így voltam vele:D
35. 117b1693d0 (válaszként erre: 33. - Fishyke)
2013. júl. 22. 10:09
11-kor már tényleg kár lett volna bepótolni :)
34. simple (válaszként erre: 1. - Sun-shine)
2013. júl. 22. 08:45
Hogyne lenne. Ha akarod simán menni fog.
33. Fishyke (válaszként erre: 31. - EsztyMorgan)
2013. júl. 22. 08:20

:DDD

Én este 11-kor jöttem rá, hogy elfelejtettem vacsorázni, délután 3-kor ettem utoljára. Igen nehéz volt elaludni, és éjjel is korgott a gyomrom, de szerencsére kibírtam:) Na, rám se szokott jellemző lenni, hogy elfelejtek enni:D

32. 117b1693d0 (válaszként erre: 31. - EsztyMorgan)
2013. júl. 21. 22:35
:DDD
31. EsztyMorgan (válaszként erre: 29. - 117b1693d0)
2013. júl. 21. 22:05
Na igen ezért is mondtam,h nálam nem működött ez a hat után semmi. Az a baj h én imádok enni :) ennek eszem most a böjtjét. Sajnos :((( hajlandó vagyok most már tenni a mínusz kilókért de az esti jóllakottság érzéséről nem tudok lemondani. Pl nagy Gyilkos elmék rajongó vagyok.. és volt már olyan,h úgy néztem h ettem mondjuk két kefírt vacsira és kész. Röhej de nem tudtam koncentrálni a sorozatra mert csak arra tudtam gondolni h ott van a hűtőben 20 deka diákcsemege....
30. Sun-shine (válaszként erre: 28. - EsztyMorgan)
2013. júl. 21. 22:04
Én a dinnyét eszem most ha megéhezem,azt legalább szeretem.
29. 117b1693d0 (válaszként erre: 26. - EsztyMorgan)
2013. júl. 21. 22:01

Mindenkinek más működik.


Ha belegondolsz van, aki legalább 5 étkezést javasol, míg más meg csak egyszer eszik, akkor bármennyit és pont este.


Egy lényeg, működjön! :)

28. EsztyMorgan (válaszként erre: 27. - Sun-shine)
2013. júl. 21. 21:59

Gyümölcsöt én is. Bár abból se mindegy, hogy mit.

Én inkább mostanában paradicsom, paprika és uborka ami megy nálam. Ha mondjuk ehetnékem van akkor vágok egy kis paprikát és uborkát lelocsolom natúr joghurttal erre iszok kb fél liter vizet és eltelít.

27. Sun-shine (válaszként erre: 22. - EsztyMorgan)
2013. júl. 21. 21:56
Én sem eszem fehér kenyeret,de nekem nagyon hiányzik,bár itt inkább a barna kenyér a jellemző (nem Magyarországon élek). Sok gyümölcsöt eszem most,ez a nyár előnye,hogy nagy a gyümölcs választék. És próbálok zöldséget is enni,de nem nagyon szeretem őket. Húsból csak csirke mellet eszem és halat. Én cardió edzést csinálok heti 5 napon 1,5 és 2 óra között. Elég nehéz,mert nagyon lusta vagyok,de mivel nagyon le akarok fogyni,ezért kibírom.
26. EsztyMorgan (válaszként erre: 24. - 117b1693d0)
2013. júl. 21. 21:52

Na, pontosan :)

Persze van aki arra esküszik,h hat után semmi. Én is próbáltam, de kb egy hétig bírtam és utána feltéptem a hűtőt és megettem két szál kolbászt.

Ezzel a módszerrel pedig nem éhezem és ez nagyon jó!

25. EsztyMorgan (válaszként erre: 23. - 117b1693d0)
2013. júl. 21. 21:51
Többet, de ugye ha tornázol, biciklizel vagy futsz x km-t, akkor pl amit én napközben megeszek x kalóriát azt a biciklivel tulajdonképpen benyelem. Így enyhe túlzással de olyan mintha addig mégse ettem volna semmit. A napi keretem most már 1114 kcal, ma pl. maradt még 96 kcal-om amit ehettem volna.
24. 117b1693d0 (válaszként erre: 23. - 117b1693d0)
2013. júl. 21. 21:50
Ja, leesett, napközben eszel max. 300-at és a többit vacsorára :))
23. 117b1693d0 (válaszként erre: 22. - EsztyMorgan)
2013. júl. 21. 21:49
Összesen 600 kalóriát viszel be naponta?
22. EsztyMorgan (válaszként erre: 18. - Sun-shine)
2013. júl. 21. 21:47

Van ugye egy napi kcal kereted, amit ugye a rendszer kiad neked. Ezt a keretet túl nem lépem! Ez fontos. Cukor helyett édesítőszerrel iszom a kávét, igaz... nem mindig, mert ha pl. anyuéknál vagyok, ott cukorral iszom ha megkínál. Fehér kenyér helyett barna kenyér, rozskenyér, korpás kenyér vagy akár graham lisztből készült kenyeret eszem. Ezek persze drágábbak de ugye megéri.

Én nem tornázom, hanem szobabiciklizem. Naponta 2x25 percet tekerek. Nehéz.. mert kb a felénél már úgy leugranék a járgányról de végig szoktam csinálni. Napközben 2-300 kcal-t eszem kb, nálam a vacsora a fontos. Én nem tudok jóllakni salátával. Ilyenkor eszek többet. Persze nem szalonnát meg csülökpörköltet, de ami jól esik.. bizonyos kereteken belül. Naplót vezetek a fogyásomról: rögzítem a napi adagokat és beírom a végeredményt amit a Bázis kiszámol nekem.

21. 117b1693d0 (válaszként erre: 19. - Sun-shine)
2013. júl. 21. 21:25

Én már régebben regisztráltam. Én is 88 vagyok. Ha nem is pont hatvan kilóra, de hatvanvalahányra kellene visszafogynom.


Szerintem nagyon fókuszáltan meg lehet csinálni akár februárra is. Bár nálunk semmi komoly családi esemény nem várható akkorra, úgyhogy megelégszem, ha 70 alatt leszek addigra :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook