Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen felolvasós mesekönyvet ajánlanátok 5-6 éves kislánynak? fórum

Milyen felolvasós mesekönyvet ajánlanátok 5-6 éves kislánynak? (beszélgetős fórum)


2013. szept. 19. 23:57
szerintem ami mese, és nem tűnik olyan lebutító gagyi mesének, az mehet. nekem kiskoromban grimm meséket olvasott anyu, meg ritkaszép magyar népmeséket, 77 magyar népmesés könyvből, ami elég vastag, 5 évesen kiválasztottam a 2 leghosszabb mesét, az volt a kedvencem. szóval én jobb szeretem a régebbi meséket, mint ezeket a mai "már nem is tudjuk, mit lehetne még kitalálni" meséket
17. hottie
2013. júl. 25. 23:31

Berg Judit: Mesék a Tejúton túlról

Nemes Nagy Ágnes: Bors néni könyve

2013. júl. 22. 09:54

Köszönöm szépen mindenkinek! Utánanézek az ajánlott könyveknek! Elég sokáig nézegettem a boltban, de nem találtam olyat, ami szerintem tetszene neki. A tündéresek viszont tuti befutók lesznek, meg a Pöttyös Panni is!

A magyar népmesék nem igazán érdeklik, Andersenhez meg Grimmhez meg szerintem pszichésen még éretlen!

2013. júl. 21. 19:23
Bármelyik párt választási propagandakiadványát - jobb, ha már most hozzászokik:)
2013. júl. 21. 16:26
Az én gyerekeim ebben a korban már szerették a folytatásos könyveket. Ahol a könyv ugyanazokról a szereplőkről szól, de minden mese önálló is egyben. Pl Rémusz bácsi meséi, Vackor, Brumi kalandjai. Pöttyös könyvek.
2013. júl. 21. 15:54

Grimm legszebb meséi (még amit a 80-as, 90-es években adtak ki)

Andersen meséi

Benedek Elek meséi

Magyar népmesék

Én is ezeket hozom majd el otthonról

12. timycat (válaszként erre: 1. - MissFree80)
2013. júl. 21. 15:49
Én anyutól a régi mesekönyveimet hoztam el, a gyerek imádja. Abszolút favorit a Grimm összes (mondom még a 25 évvel ezelőtti kiadás), a Sicc-könyvek és Benedek Elek meséi, de jók a Pöttyös Pannik is
11. trapiti (válaszként erre: 9. - Sabomian)
2013. júl. 21. 15:33
Berg Judittól nálunk a Tündéres sorozat nagy kedvenc :)
10. Milup2 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2013. júl. 21. 15:28
De jól írtad:) Tényleg úgy kell könyvet választani, hogy neked is tetszen, szívesen olvasd, na meg a gyerkőcnek is tetszen...:)
2013. júl. 21. 15:23
Szia!Lehet, hogy írták már, sajnos nem tudtam végignézni,de: Berg Judit könyvek nagyon jók....
2013. júl. 21. 15:12
Egyébként a közeli könyvtárban érdemes bogarászni ... ott tudnak segíteni az olvasói visszajelzések alapján hogy melyek a népszerűbb könyvek a hasonló korosztály körében . Párat kikölcsönzöl , és ha a lánykádnak is tetszik akkor már nem választasz mellé a boltban sem. ;)
2013. júl. 21. 15:10
Egyébként szerintem a legjobb ha rá tudsz szánni egy-két órát és végigböngészed a könyvesbolt kínálatát :) Kincsekre lehet bukkanni és ha belenézel, beleolvasol a könyvekbe, rá fogsz jönni, hogy mi az amit Te is szívesen olvasol és a kislányodnak is tetszik :)
2013. júl. 21. 15:10

Pöttyös Panni könyvek. Azok tuti tetszenének neki.


Sztem legjobb, ha neten nézegetsz először, én is azt csinálom, pl. az alexandra oldalán, s ott látod, mi a választék...Ha nem is onnan rendelsz, de legalább a kínálatot látod...:)

2013. júl. 21. 15:08

A Márti - sorozatot. Szépek a mesék , csodás a grafika.

[link]

2013. júl. 21. 15:06
Bagossy LÁszló: Sötétben látó tündér.
3. trapiti (válaszként erre: 1. - MissFree80)
2013. júl. 21. 15:03

Van egy klubom a témában :) Ha gondolod, szeretettel várunk!


Ami nálunk 5-6 évesen nagyon bejön:

Zalán Tibor: Királylányok könyve

Finy Petra: Maja tizenkét babája

Ludwig Bechstein: Az elvarázsolt királykisasszony

Benedek Elek: Ezüst, Kék és Arany meséskönyve

Grimm mesék )nem a lebutított hanem az eredeti változat)

2013. júl. 21. 14:57
Pöttyös Panni sorozat- nagyon fog neki tetszeni
2013. júl. 21. 14:51
Öt éves kislányomnak keresek felolvasós mesekönyvet. Bementem egy könyvesboltba, ahol öt padlótól mennyezetig érő polcnyi gyerekkönyv fogadott. Egy darabig tanácstalanul álldogáltam közöttük, majd megkérdeztem egy eladót, aki a több száz közűl két könyvet emelt ki, amelyek szerintem idősebb gyerekeknek valók. A neten csak általánosságokat írnak, hogy hosszabb történeteket, kevesebb képet igényelnek ebben a korban. Én most konkrét, már bevált javaslatokat várok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook