Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem becsülnek meg? Miért mindig csalódás a vége? fórum

Miért nem becsülnek meg? Miért mindig csalódás a vége? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. aug. 10. 16:14
Van egy olyan érzésem,hogy hiába mondanék én bármit....már egy levélre sem ér rá... :(
33. 55416fb8e2 (válaszként erre: 32. - Kingling)
2013. júl. 24. 10:58
szerintem egy baratsagban fel sem merulnek olyan ketelyek es szemrehanyasok, mint nalatok. a baratsagot nem lehet kikovetelni, sem elvarni, de ha az ember kulfoldre koltozik, szamolnia kell azzal, hogy megvaltozik a kapcsolattartas. neked inkabb az a bajod, hogy hianyzik a baratnod, sokkal tobbre jutnal, ha ezt normalisan kozolned vele, valoszinuleg orulne es jobban odafigyelne :)
32. Kingling (válaszként erre: 28. - 55416fb8e2)
2013. júl. 24. 10:42
Egyáltalán nem fordultam el Tőle,szó sincs erről!Aki elfordult az Ő.Talán igazad van....és egyszer helyre áll ez a dolog!Vagy nem!Én minden esetre bízom benne hogy lehetünk még olyan jó barátni viszonyban mint régebben....
31. Baatkaa (válaszként erre: 30. - Baatkaa)
2013. júl. 21. 13:17
Nekem is nagyon rosszul esett, de mar tultettem magam rajta.
30. Baatkaa (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. júl. 21. 13:17
En is igy jartam, azota nem hiszek az orok baratsagban.
29. Miss Angel (válaszként erre: 28. - 55416fb8e2)
2013. júl. 21. 13:09
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
28. 55416fb8e2 (válaszként erre: 26. - Kingling)
2013. júl. 21. 12:53
nem lehet, hogy te is elhamarkodod a dolgokat? te sem lehetsz tul jo baratja, ha azon megsertodsz es elfordulsz tole, mert most ugy jon ki a helyzet, hogy kevesebbet beszelgettek. lehet, hogy egy-ket honapig ez van, utana meg sulve-fove :) van ugy, hogy a baratnot lefoglalja egy uj pasi vagy uj elmenyek, attol meg a baratsagot nem kell eldobni
27. Kingling (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2013. júl. 21. 12:27

Kivételes kapcsolat a Tiétek! :)

Ez nyilván ember függő is! Ehhez is két ember kell!

Szerencsés vagy hogy ilyen embert tudhatsz magad mellett! :D

2013. júl. 21. 12:26

Köszönöm ahozzászólásaitokat! :)


Elöször is tisztáznám az a feltevést hogy Én elvárom a barátnőmtől azt hogy állandóan Velem beszélgessen és elvárom hogy otthon üljön!Ez sosem volt így ezután sem lesz! Mind össze eddig is egy héten egyszer beszéltünk egy két óra hosszát....szerintem ez pont normális!

Szerintem ha érdekelné hogy mi van Velem szakítana idöt arra hogy pont úgy mint eddig egy héten egyszer egy órára odaüljön a gép elég és beszéljünk,de hát ezek szerint nem érdekli!

Valóban ahogy írtátok eltávolodtunk egymsától! Egy ember kevés ahhoz hogy helyrehozza vagy életben tartson egy szoros barátságot,mert a Mi barátságunk elég szorosnak mondható!Volt!

Nem irigylek Tőle új embereket új társaságokat a nyár élményeit sem,Nekem is megvannak a magam programjai idekint csak Vele ellentétben Én ezek között még mindig tudok rá időt szakítani!Dehát ezek szerint nem vagyunk egyformák! Nem is megyek haza olyan nagyon ritkán haza,mert szerintem 2-3 havonta az nem sok idő!

Mi is mindig mindent megbeszéltünk egymással...eddig!

Ő már nem avat be a történésekbe....

Igazából lehet tényleg hagynom kéne!

25. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. júl. 21. 08:55

Sztem 18 ev utan mar nincs olyan, hogy eddig nem volt rad irigy, most meg az. Lehet, hogy nem volt az soha, es most sem az, csak egyszeruen felmerte, hogy te messzebb vagy de az elet megy tovabb. Lemorzsolhatod ezt a baratsagot vagy atalakihatod egy olyanna, hogy kevesebbet taliztok, kevesebbet beszeltek de azokon a ritka alkalmakon megoleled, barik vagytok es dumaltok egy kicsit es kesz.


Ha benned ilyen sok ketseg felmerul, ne cipeld tovabb, nem kell osszeveszni csak te se hivd tobbet es kesz, zard le, ennyi.


Es alakits ki a mostani kornyezetedben baratsagokat, ne zarkozz el, illeszkedj be!:)

24. e438349773 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2013. júl. 21. 08:26
pontosan! a baratsag nem arrol szol h sulve-fove egyutt vagytok! nem attol baratsag a baratsag. nen kell teljesen kiadnotok magatokat egymasnak s csak egyik a masikaval baratkozni kotelessegszeruen. ez nem szerelmi kapcsolat h csak egymasei lehettek. el vannak tulozva a dolgok. s egyebkent ha az emberek ritkabban talalkoznak s tiszteletben tartjak egymas maganszferajat s nem fojtjak meg egymast az az IGAZI megbecsules!
2013. júl. 21. 07:12

Mindig elgondolkodok, amikor ilyen történetet olvasok, hogy pl. a 18 éve tartó barátság miről szólt? Főleg azért érdekelne, mert már nem szól semmiről. Hogy lehetséges ez?

És mindig azzal jövök, hogy nekem 35 éve barátnőm a barátnőm és soha nem távolodunk el egymástól, ha valamit meg kell beszélni valakivel, akkor egymást választjuk, soha nem volt akadály a férjhez menés, gyerek szülés, távolság. Van, hogy 2-3 hétig nem beszélünk, nem találkozunk, de ez nem jelenti azt, hogy új barátokat keresünk. Sosem zavar minket, ha a másik elmegy valakivel nyaralni, moziba, szórakozni. Örülünk egymás sikerének, szórakozásának, stb. Én sokszor azt gondolom, hogy a barátságnak nevezett kapcsolat legtöbb esetben egy jó haveri kapcsolat és semmi más, mint akár a fórumban felhozott kapcsolat is, és ez esetben a fórumindító sokat várt egy haveri kapcsolattól...

22. miccer (válaszként erre: 7. - Kingling)
2013. júl. 20. 18:12
Azt gondolom, csak az idő miatt nem kell ragaszkodni egy olyan barátsághoz, amelyik csak elvesz belőled energiát, szeretetet, és vissza nem sok mindent kapsz. Ha ez így teher neked, lépj tovább, felesleges így ragaszkodni emberekhez, rövid az élet ahhoz, hogy ezen aggódj, görcsölj. Ha tényleg igazi barátság, akkor majd keresitek egymást. Szerintem, ne félj váltani.
21. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4. - Kingling)
2013. júl. 20. 17:47

Ha ebben, vagy más "barátságban" az egyik mindig

csak ad és ad, akkor az nem barátság, mert csak egyik oldalról van rá törekvés!

Ha a másik fél nem ugyanannyira óhajtja, vagy

nem tesz érte semmit, akkor ez nem barátság!!

(nem kéne rágódni ezen, hanem az új helyen új

"barátokra" lelni)

Én inkább ismerősöknek nevezném, mert az igazi barátság az életünk vége felé derül ki, hogy ki marad mellettünk végig!

Sok szerencsét kívánok!

20. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. júl. 20. 17:16
Egyébként mit kellene rajtad irigyelni?
19. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. júl. 20. 17:11
szerintem tulzasba esel ezzel a 'nagy fajo dolgokat tapasztalatok' es 'nehez turni szo nelkul' kijelentesekkel. azt sem ertem, miert gondolsz irigyseget a baratnodrol, mikor beloled sut. azt varnad, uljon orakat a gep elott, hogy veled beszelgessen? nem varhatod azt, hogy mert te elkoltoztel kulfoldre, es valoszinuleg nincs ott baratnod, o ne baratkozzon massal, ne menjen sehova es mindenrol szamoljon be. biztos nem akar megbantani, azert fullenti, hogy nincs skype, mert nem akarja azt mondani, hogy dolga van, masokkal megy ide-oda, nem akar ott ulni a gepnel. lehet, hogy megfojtottad picit ezzel a hozzaallassal, ha nem lennel szamonkero es raakaszkodo, talan tobbet beszelgetne veled. a tavolsag igenis nagy akadalya lehet a folyamatos kapcsolattartasnak. attol meg szerethet ugyanugy teged, de valoszinuleg erzi, hogy te sertve vagy es tobbet akarnal, ezert kenyszerited mellebeszelesre
18. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. júl. 20. 16:54

nem lehet esetleg,hogy te is túl elnéző vagy?azért nem becsülnek meg?



magát a nyaralást önmagában nem érzem annyira súlyos esetnek,ez még nem jelenti azt/mármint hogy nem vitt magával/,hogy nem szeretne.De azt ne hagyd,hogy ő "követelőzzön",kicsit erős szóval élve,mint ahogy írod:ki van akadva ha hazajössz és nem tudsz eleget vele lenni,de ha már neked esik vmi rosszul azt neked szó nélkül kelljen tűrnöd,mint pl a skypos dolog...ahogy ő szóvá teszi ami neki nem tetszik,te is tedd neki szóvá azt ,ami neked rosszul esik.ne hagyd magad,de azt sem,hogy elvesszen ez a barátság a semmibe..márpedig ha nem beszélsz vele,el fog...

2013. júl. 20. 16:39
De miért ez az általánosítás az kérdésben? hogy mindig azaz MINDIG csalódás a vége?
16. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. júl. 20. 16:38
Mondjuk ez az eset a barátnőddel okot ad azokra a kérdésekre, hogy "Miért nem becsülnek meg? Miért mindig csalódás a vége?"
15. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. júl. 20. 16:34
bármelyik lehet.mindenesetre én az öszinte elbeszélgetést javaslom,vagy legalább mondd meg neki,mik esnek neked tőle rosszul.Én -bár nem 18 év után-de megtettem,megmondtam hogy ne keressen többé,és mindent elmondtam,mi minden esett tőle rosszul amiket már nem tudok tolerálni.egy percig se bánom hogy megtettem,sőt,óriási balek voltam hogy nem hamarabb tettem.egy barátságban nem kell mindent eltűrni,a tietek még lehet jh menthető,nálunk problémásabbb volt az egész,és teljesen más dolgok,de ott is az irigység meg a másikkal való nem törödés volt a legelső ami probléma volt,ez meg már ha van,nem jo jel. mindenképp egy öszinte elbeszélgetést javaslok kettőtök közt,a szemtől szembeni beszélgetésnél meg látni fogod a reakcioit is,aztán majd érezni fogod,merre lépj.sok sikert,remélem még helyrehozható!
14. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 7. - Kingling)
2013. júl. 20. 16:33
Figyi ,kifogás mindig van :)Ha az ember nem akar valamit igazán..De ha akarja,megoldja..
13. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. júl. 20. 16:33

Ismerős a szitu... Mi is elköltöztünk külföldre. Első pár hónapban még kerestek az emberek, én is őket. Aztán szépen elfelejtettek. Maradt 1 barátom akivel beszélek. Volt is nálunk. Győzködöm, hogy költözzön ide...

Mondjuk örülök neki, mert nem kellett mindenkit meghívni az esküvőnkre. Ha megyünk vissza látogatóba és összefutunk valakivel, max kölcsönt kérnek... Aranyosak... Nekem nem hiányoznak már. Jobb ez így :)

2013. júl. 20. 16:32
Ilyen az élet. Nekem is van ilyen barátom. Meg vannak periódusok, amikor eltávolodnak a barátok. Aztán 20 év múlva mégis számíthatsz rá, ha úgy hozza az élet.
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. júl. 20. 16:32

Ez van sajnos. Rengetegen mennek külföldre, aztán panaszkodnak, hogy az itthon maradt barátok új barátokat keresnek. Mi is ezzel a baj? Miért gond, hogy van még, aki fizikális kapcsolatban szeretne lenni azzal, aki a barátja? Nekem a skype meg facebookon kevés a kapcsolattartáshoz. Mentőövnek jó, de hosszú távon nagyon nem elég.

Próbálj ott kapcsolatokat kialakítani, ahol élsz. Neked is könnyebb lenne.

10. 342402de6d (válaszként erre: 7. - Kingling)
2013. júl. 20. 16:31
Én kimehetek??:)
9. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - Kingling)
2013. júl. 20. 16:30
Igen, ez így van, kettő kell ehhez is. Sajnos nem éreztek ugyan úgy, ráadásul felteszem, neked szűkösebb lehetőségeid is vannak barátkozás terén - gondolom nem egyszerű ez egy másik országban.
2013. júl. 20. 16:30
Volt hasonlo tapasztalatom,10évig voltunk jobarátnök ténleg sok idöt töltötünk együtt,aztán más suli hejet választotunk és onnantol kezdve elmaradt a barátság söt nem is vesztünk össze,de azóta még köszöni semm szoktunk egymásnak,másik példa a másik jóbarátnö évekig joban voltunk amikor szabad idönk volt mindég együtt voltunk sok közös emlékel aztán megismerkedet egy fiúval és ugymond a fiú hatására joformán minden barátot elhanyagolt bele értwe engem is,késöbbiekben férjhezment és azota semmi jele h valmikor jobarátnök voltunk.pedig nem vesztünk össze nem neheztelek rá csak valahogy rosszul esett,a h mondani szoktam barátok jönnek mennek.
7. Kingling (válaszként erre: 6. - Kingling)
2013. júl. 20. 16:30
Mondam Neki tavaly szilveszterkor azt is hogy jöjjön ki hozzám...állok minden költséget csak jöjöön ki....nem jött...azt mondja szeretne kijönni de valami mindig van ami miatt nem lehet...hol ez hol az...nem is akar ide kijönni....:(
6. Kingling (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2013. júl. 20. 16:28

Én minden igyekezettem azon vagyok hogy tartsam Vele a kapcsolatot és hogy ne maradjuk le azokról a dolgokról amik történnek,de Ő sosem akarja leírni Ő elmondani akarja de mivel nincs Skype így semmit sem tudok róla....

Igen eléggé eltávolodtunk de egyedül kevés vagyok a helyrehozatalban sajnso...:(

5. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. júl. 20. 16:27
Leírtad ,elvileg;)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook