Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a neve a káposztán lévő fehér repdedő bogaraknak? Mit lehet ellene tenni? fórum

Mi a neve a káposztán lévő fehér repdedő bogaraknak? Mit lehet ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


11. air
2013. dec. 15. 14:30
Növénytársítás ,nagyon érdekes néha ez is megoldás lehet :))
10. Linnax
2013. szept. 26. 18:01

Nagyon szeretem a pacalt, mikor főztem (nyitott ablaknál természetesen), a szomszédok azt mondták, világgá mennek, ha még egyszer ezt akarok enni.

Nos, a csalánléhez képest a pacal francia parfüm...

Inkább nem termesztek káposztaféléket.

9. Porcica (válaszként erre: 8. - SzánI.)
2013. júl. 21. 07:13

Pedig akkor jól csináltátok! Nálam vitte a pajzstetveket is. Akkor sajnos nem tudok okosat mondani! :(

Káposztával még nem volt dolgom...

8. SzánI. (válaszként erre: 7. - Porcica)
2013. júl. 20. 19:45
Csalánt mi is próbáltunk, valahogy vízben sokáig rothasztani kell. Amikor permetezünk, állati büdös, még a szomszéd is elmenekült. :D
7. Porcica (válaszként erre: 4. - 3d0696d927)
2013. júl. 20. 17:07
A csalánlevet hogy állítottad elő? Nem tudom, jó volt e a módszered.
6. Linnax (válaszként erre: 4. - 3d0696d927)
2013. júl. 20. 16:20
Nekem is ugyanez a módszerem! :)
5. pista55 (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2013. júl. 20. 16:11
Valóban liszteske az. Nálam bevált a Venus nevű rovarölő szer.
2013. júl. 20. 15:49
Azt mondják a káposztát nem lehet permet nélkül. Kétszer megpróbáltam, mind a kétszer megtaláltam a megfelelő bio módszert: kihúztam a növényeket és befejeztem a káposztával! :( Itt nem lesz permetezés. A csalánlé nem hat rá és a fahamu sem.
2013. júl. 20. 15:42

Talán a káposztamoly lehet. Még keresem, hogy néz ki.

"Káposztamoly


Plutella maculipennis Curt. ), a Kis lepkéknek (Microlepidoptera) egyik faja. Szürkésbarna, keskeny mellső szárnyain a belső szegély hosszában egy fehéres, efölött egy fekete sáv található; alsó szárnyai füstösek. Szárnyterj.: 11-16 mm. Évente 2-3 nemzedéke van. Zöldszínű, orsóalakú kis hernyója a vadon növő keresztesekben él, ám kedvező elszaporodás esetén a termesztett kereszteseket: repcét, fehér mustárt, káposztát, kelt, kalarábét stb. -t is megtámadja s leveleik rágásával nagy kárt okozhat. Rendesen a gazdanövényen vagy a szomszédságában kis sajkaalakú laza szövedékben bábozza be magát. Az őszi bábok áttelelnek. Irtása: pyrethrum-poros keverékkel vagy dohánylúgoldattal való permetezéssel történik. A bőséges locsolás fejlődésére kedvezőtlen, azért a bolgár-kertészetekben ritkán okoz számottevő kárt."

2013. júl. 20. 15:40
Üvegházi molytetű más néven liszteske a neve. Legjobb az a bizonyos ragasztóanyaggal ellátott sárga lap kihelyezése, mert én úgy tudom, hogy a kémiai anyagoknak nagyon ellenáll ez a repkedő gazfickó.
2013. júl. 20. 15:35
Mi a neve a káposztán lévő fehér repdedő bogaraknak? Mit lehet ellene tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook