Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most akkor az orvosnak, vagy az ultrahangnak higgyek? fórum

Most akkor az orvosnak, vagy az ultrahangnak higgyek? (tudásbázis kérdés)


10. kszb (válaszként erre: 7. - Bobo78)
2013. júl. 20. 14:01

igen, csak szakorvos kérheti, de ezek szerint néztek antitesteket nálad.

(háziorvos csak TSH-t kérhet)

9. bobo78 (válaszként erre: 6. - Mafalda)
2013. júl. 20. 13:47
Semmit nem írt fel. Annyit mondott, hogyha inszeminációra, vagy lombikra kerülne sor, akkor letrox-ot kell szednem. Vagy ha esetleg spontán összejön a baba, akkor is soron kívül menjek, szerintem akkor is kapok valamit. Én kis naív azt hittem, hogy az anti-TG-re rögtön kapok valamit, hogy legalább az rendben legyen.
2013. júl. 20. 13:45
Az anti TPO-m rendben van, viszont az anti TG-m magas. 40 a határérték, márciusi vérvételen 112 volt.
2013. júl. 20. 13:44
A márciusi TSH-m 2,04 volt (azt a meddőségiben nézték) A májusi vérvétel eredményét (endokrinológián nézték) elfelejtették kiküldeni. Mikor tegnap rákérdeztem a doktornőnél, azt mondta, hogy 1, valamennyi. De persze nem írta rá pontosan a papírra, csak azt, hogy a pajzsmirigy működése rendben volt. Erről a TRAK-ról, illetve ATA-ról nem is hallottam még. Ezt gondolom a háziorvos nem kérheti, csak szakorvos, ugye?
2013. júl. 20. 13:40

Szerény tudásom szerint a gyulladást nem a TSH-ból lehet megállapítani és azt az uh se mutatja.Nekem a TPO vérvizsgálatból derült ki.Az is elég hihetetlen,h tapintásból ezt meg tudják állapítani.Ilyet még nam hallottam,de attól még lehet.

Na és ezután h szerinte gyulladásod van,mi lett a köv.lépés?

5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2013. júl. 20. 13:38
néztek anti TPO-t?
4. kszb (válaszként erre: 2. - Bobo78)
2013. júl. 20. 13:38

TRAK-ot, ATA-t és más pajzsmirigy ellenanyagot is néztek vérből, vagy csak TSH, FT3, FT4?

Mert a kezdeti gyulladást a TSH még nem mutatja.... És lehet az UH is ezért nem mutatta még ki.

3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Bobo78)
2013. júl. 20. 13:38

mennyi a TSH-d?

néztek T3, T4 értékeket is?

2013. júl. 20. 13:35
Csütörtökön voltam pajzsmirigy ultrahangon (meddőségi kivizsgálás kapcsán). Az ultrahang szerint rendben van a pajzsmirigyem. Tegnap elmentem az endokrinológiára, ott a doktornő megtapogatta a nyakam, és közölte, hogy egyértelmű, hogy pajzsmirigy gyulladásom van. Kérdeztem tőle, de akkor az ultrahang miért nem mutatta? Annyit mondott, hogy óhhh, az ultrahang nem megbízható. Hát ez tök jó, gondoltam magamban. Ezért vártam hónapokat az ultrahangra, és ehhez igazítottam a nyaralásomat is. Most akkor kinek higgyek? Az orvosnak, vagy az ultrahangnak? Egyébként a TSH-m rendben van.
2013. júl. 20. 13:34
Most akkor az orvosnak, vagy az ultrahangnak higgyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook