Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után újra teherbeesni, menzesz nélkül? fórum

Szülés után újra teherbeesni, menzesz nélkül? (beszélgetős fórum)


18. orsibigyu (válaszként erre: 17. - Ducibaba)
2013. júl. 24. 22:44
Mindenkepp egeszseges legalabb 1 evet varni. Nekem a 2 fiam kozt 19 honap van. Tudom mit beszelek. A fiam 10 honapos volt mikor teherbeestem. Nem volt mensim, megis elsore sikerult. Pedig legyintettem: igy biztos nem esek teherbe, majd jott a hanyinger, gyengeseg. Nagyot neztem mikor pozitiv lett a teszt:-D
2013. júl. 23. 09:47

szia!

Az én lányaim között 1év 1 hónap különbség van, szülés után 4 hónappal estem teherbe. Nem volt mensi, egyszer nem védekeztünk és rögtön terhes is lettem.

A tejem eléggé lecsökkent, pedig rengeteg volt, ezért is kezdtünk el gyanakodni, hogy valami bibi lehet :).

Viszont 8 hetesen bevéreztem, úgyhogy rögtön leállítottak a szopizásról, nehogy elvetéljek. TEljes mértékben nem kizáró ok a terhesség és szoptatás, de általában nem javasolják a kettőt a méhösszehúzódások miatt (főleg az első 3 hóban).

2013. júl. 19. 12:03

Köszönöm mindenkinek!


Várok még válaszokat :)

15. Yaweb
2013. júl. 19. 11:31
Persze mindenki maga donti el. Mi most allunk keszen egy tesora :-)
14. Yaweb
2013. júl. 19. 11:29
Igaza van orsibigyunak. Nehez 2 ketto eves alatti babaval egyszerre. Az 5.honaptol mar beindul az erdeklodes. Maszas. Aztan 1 eves kora korul elkezd jarni. Az enyem 19 honapos de 8 kilot fogytam mar az utana valo rohangaszas miatt...egy gyerekkel is nehez. Nemhogy 2-vel...
2013. júl. 19. 11:28

Mennyi idős pontosan a babád? Milyen gyakran szoptatsz?


A fogantatástól a kizárólagos szoptatás, ha sosem telik el a két etetés között 6 óránál több, akkor is max 6 hónapos korig véd. Figyeld a tested, lehet,h. már van pé-d, de próbálkozzatok! :))) Előbb utóbb összejön! :)


Én a fiam 2 éves koráig szoptattam (félidős várandós voltam a lényommal amikor elapadt a tejem), de még 8 hetes sem volt amikor megjött először, de csak 10 hónapos korára állt be a menzeszem, de nálunk kb végig 3-5 óránként szopizott. A lányommal kb 5 hónap után jött meg először és állt be 28 naposra rögtön, pedig ő egészen 2 éves és 7 hónapos koráig 2-3 óránként cicizett éjjel-nappal...Szóval ezzel azt akartam mondani,h. a szoptatás-és a menstruáció közötti összefüggés alkati kérdés is...Kevés az olyan, akinek szoptatás alatt egyáltalán nem jön meg vagy ne lenne pé-je, én ismerek is olyat, aki rögtön az első pé-nél teherbe esett! :D

12. Jaina
2013. júl. 19. 11:24
13 hónapos a kislányom, még 3x szopizik naponta, se mensinek se tesónak nyoma sincs még sajnos :-(
2013. júl. 19. 11:17
Úgy gondoljuk,hogy mire megfogan az is idő,mert ugye az se biztos,hogy termékeny vagyok.
2013. júl. 19. 11:13
menzesz nem kell hozzá, elég a peteérés, ha eltaláljátok :)
9. Trinitas (válaszként erre: 5. - Bobita0212)
2013. júl. 19. 11:11
Akkor beindult, bár lehet, hogy nem tudott tüsző repedni a szoptatás miatt, mindene esetre a nyák után 2 héten belül várható a mensi.. hacsak nincs úton már a tesó :)
2013. júl. 19. 11:09
Nekem is ugy lett a masodik, de varj par honapot. 1 evet! Egy 4 honapos baba konnyu falat, meg sem mozdul szinte. Mikor szaladni kezd ott hajolgatsz utana nagy hassal?! Es ha teherbeesel 4 - 5 honaposan es nem lesz eleg tejed? Abbahagyod a szoptatast. Persze a te dolgod.
7. Trinitas (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2013. júl. 19. 11:09

A ciklus akkor indul sok nőnél, ha csökken a szopik száma.. 4 hónapja szültél, két hónap múlva kezdődhet a hozzátápi és aztán jó eséllyel beindul a ciklusod is. :)

Persze van akinek 2-3 óránkénti szopinál is, másnak meg hozzátápi mellett sem..

2013. júl. 19. 11:03
Nekem így lett a hugom :) A hugom meg köztem 11 hónap a korkülönbség- bár nem szándékosan. Ameddig szoptatni akarsz, ne ess teherbe újból, mert megváltozik a tejed íze, és lehet, hogy elutasítja majd a tejedet, így az szépen el is apad, etetheted a babádat tápszerrel.
2013. júl. 19. 11:00

Nagyon köszönöm :)

Hogy visszatért e már a peteérésem nem tudom,de kb egy hete hasonló hüvelyváladékot tapasztaltam kb 2 napon át,mint amilyen pé-kor szokott lenni.Meg fájt az alhasam,ami után meg is szűnt.

2013. júl. 19. 10:57
:) Igen az van,szerencsére!
2013. júl. 19. 10:57

Tenni lehet érte.


Ha szoptatni szeretnéd, akkor várj még...

Menzesz jó esetben akkor jön meg, ha már megkezdődik az anyatejről való leválás időszaka.


Terhes lehetsz, ha a menses visszatérte előtti peteérésnél esel teherbe... illetve ha már visszatért a peteérés...


mindez a szervezeted ösztrogén és progeszteron szintjétől függ.


Ne légy türelmetlen ez a legfontosabb


Szeresd a babád és a kedvesed! Tölts velük sok időt és közben magadról se felettkezz meg ;)


Sok boldogságot neked és családodnak!

2013. júl. 19. 10:56
Tanács: Sok szex! Összejön...előbb vagy utóbb.
2013. júl. 19. 10:51

Sziasztok!


Pár hónapos a babám,de szeretnénk kistestvért.Nehezített a dolog,mivel a picim még szopik (és szeretném jó sokáig szoptatni),illetve mióta szültem (4 hónapja) még nem jött meg a menzeszem.

Van köztetek olyan aki ezekkel a feltételekkel lett újra kismama?Esetleg tudtok valami tanácsot adni,hogy mit tehetnék a cél érdekében?

Nagyon köszönöm a válazokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook