Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtok nekem ajánlani kipróbált (és bevált) kukoricás kenyér receptet? fórum

Tudtok nekem ajánlani kipróbált (és bevált) kukoricás kenyér receptet? (tudásbázis kérdés)


8. Nikk_1982 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. júl. 19. 08:42

Köszi, ezeket kipróbálom

Eddig egy kis sikérrel próbáltam csak javítani

7. kszb (válaszként erre: 6. - Nikk_1982)
2013. júl. 18. 22:01

figyi! Én lisztérzékenyként ismerem a kukorica lisztet, h miylen :) minél magasabb a k. liszt aránya, annál morzsálódósabb, nehezebb, stb....

Nehéz belőle jó kenyeret, stb sütni. Nem lehetetlen, legalábbis ízre, de amint ki hűl, morzsálódik, ha magas a kukoricaliszt aránya. Maga a glutén (sikér) az, ami a hagyományos (búza) liszteknek megadja a ruganyosságát, és az egy természetes ragasztó anyag is. A Hagyományos lisztes dolgok ezért nem morzsálódnak x ideig. Na, a kukorica glutén mentes, vagyis nincs benne ez a ragasztó anyag természetesen meg. Ezért morzsálódik.

Amit még tudsz tenni, h főtt krumplit adsz hozzá, csökkented a k. liszt arányát, teszel bele lenmagot (abból kioldódik egy oylan anyag nedvesség hatására, ami segít összetartani a tésztát), tojást teszel bele, és lazítod a szerkezetét kefirrel, olajjal, 1 löttyenetnyi ecettel, vagy aszkorbinsavval, vagy citromlével, stb.

6. Nikk_1982 (válaszként erre: 4. - Kszb)
2013. júl. 18. 21:30
Ez a már ehető, de még nagyon morzsálódós 30 százalék kukoricalisztet tartalmazott. Olaj volt benne, meg tej is. Most csináltam egyet 20 % k.liszttel, magasabb lett de még nem vágtam meg.
5. kszb
2013. júl. 18. 18:48

amúgy, itt egy :)

[link]

4. kszb (válaszként erre: 2. - Nikk_1982)
2013. júl. 18. 18:42

hát, az bizony olyan :)

Amúgy mennyi búzaliszttel keverted?

Adhatsz hozzá kefírt és olajat, h tovább puha maradjon, de a morzsálódás.... a kukorica már csak iylen.

2013. júl. 18. 12:31
senki?
2013. júl. 18. 11:20

Nem vagyok glutén érzékeny, csak hobbiból kísérleteznék vele. Így búzaliszttel kevertem eddig a kukorica lisztet, ízre jó volt, de az állaga...

A tegnap délutáni kenyér ma már annyira morzsálódik hogy kenésnél atomjaira esik.

2013. júl. 18. 11:19
Tudtok nekem ajánlani kipróbált (és bevált) kukoricás kenyér receptet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook