Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 5 kismacskát találtam - tanácsokra lenne szükségem, tudtok segíteni? fórum

5 kismacskát találtam - tanácsokra lenne szükségem, tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
41. 6f257fd90e (válaszként erre: 40. - Spatifillum)
2013. júl. 20. 07:35

Helló Spatifillum!


Hogy vannak a kutyusok? Ezek szerint még mindig három, nem történt létszámbeli változás :) Tökéletesen igazad volt ezelőtt egy évvel a menhelyes kutyákkal kapcsolatban, értelmesebb, hűségesebb és hálásabb lénnyel nem találkoztam még, mint Lábas kutyámmal. Több, mint egy éve, hogy kihoztuk a menhelyről, öreg kutya létére minden lehetségest megszokott - autóban utazás, bezárva lenni akár 10 órára is, amig mi dolgozunk, a másfél szobás panelt, a rendszeres sétákat, és ami a legfantasztikusabb: a szemem rándulásából megért, rögtön tudja mit szabad és mit nem.


Most a macsekokat szokta meg - pedig azok annyit virnyákolnak, hogy borzalmas. Egy etetés alkalmával már simán betolnak egy-másfél cumit (az öten összesen), járkálnak, hisztériáznak, és akkor hajlandóak csak elaludni, ha plüss plédbe csavarjuk őket... De az az érzés amikor ott van az ölemben, cumizik, közben simogatom a hasát, és ő dorombol (nem is tudtam, hogy ennyi idős korukban már dorombolnak), markolássza az ujjam a mancsával és nagyokat pislog a két hatalmas szemével - hát az mindent megér!

2013. júl. 20. 06:14

Nagyon jó a kép, Imola!


Jóóó nagy áldozatot hozol, még akkor is, ha szívből és önként teszed:)

Nagyon régen anyósoméknál voltak "odaellett" idegen macskák...volt, amikor tudtunk a kicsiken segíteni, volt, amikor nem.

Aztán lett két saját macskánk is....megmérgezték őket is rövid időn belül.

Szóval: a legproblémásabb a kismaccsoknál a hasmenés volt.


Jelenleg 3 kutyával rendelkezünk....

39. 6f257fd90e (válaszként erre: 38. - Andi6020)
2013. júl. 19. 22:00
Köszi a tippet!
38. andi6020 (válaszként erre: 37. - 6f257fd90e)
2013. júl. 19. 21:38
A Virbac-Effipro spray kutyákra macskákra egyaránt 2 napos kortól használható.
2013. júl. 19. 21:32
Nnna, megvolt az esti kajálás, kb két órán át ettek, kiürítették a cumit egyszer, utána meg szinte félig. Vinnyogtak egy fél órát, most úúúgy alszanak... de találtam bennük bolhát... úgyhogy holnap ismét irány a patika, remélem tudnak valamit adni az ilyen kis nyomiknak is, nem fürdetős módszert.
2013. júl. 19. 18:26

Nem akartam ilyen konkrétan kimondani, hogy mit gondolok, pedig egyetértek, az állatok többet érnek a legtöbb embernél :D


Valószínűleg tudja, hogy a "mi macskáink" és nem hiszem, hogy később bántaná őket. A tengerimalacokat sem zaklatta, pedig tengerimalac hamarabb volt, mint kutya. Okos állat, tudja.


Jaj, itt egy kép róluk, még tegnapelőttről:

[link]


Megértük, hogy lábujjhegyen járkálok, hogy még ne ébredjenek fel, tudjak vacsorázni :D

35. selena78 (válaszként erre: 33. - 6f257fd90e)
2013. júl. 19. 17:23

Tudja!


Tudja, hogy ez a "mi macskánk". Nem szabad bántani.

Az állatok okosak.

34. Lara1984 (válaszként erre: 33. - 6f257fd90e)
2013. júl. 19. 17:22

Az öreg kutya nyilván nem érzi semmilyen szempontból "rizikófaktornak" a kis jövevényeket; talán, mert (még) magatehetetlenek. Amikor a cicák kicsit nagyobbak lesznek, elöfordulhat, hogy a játékukkal felingerlik a nyugalomra vágyó, koros állatot. Akkor majd nem árt résen állni, nehogy baj történjen.


Hogy az állatok többet érnek, mint egy-két ember? A legtöbb embernél többet érnek! (Na igen, én elfogult vagyok és mizantróp - de nem ok nélkül.) :-)

2013. júl. 19. 17:07

Na még van pár perc a munkaidőmből, felhasználom fórumozásra, mert otthon már nem hiszem, hogy lesz erőm/időm írni.


Lara1984, nem hiszem, még mindig, hogy a különleges bennem lenne, inkább azt dobnám az utcára, aki a macskákkal ezt tette.


Sajnálom a cicádat, mindig nagyon megrendítő, amikor egy kedves állat meghal, sok állat többet ér mint egy-egy ember... Szertintem legalábbis.


A cicákról elég jó híreim vannak, reggel másfél órán át cumiztak, délben még egy órán át, jól ettek, megvolt a 10 ml fejenként mindkét alkalommal, szerintem este több lesz, mert akkor több időnk van nekünk is foglalkozni vele. Már tudják, hogy az ember ölébe kell mászni, mert ott a cumi, úúgy tülekedik mind :D Reszket még a lábuk, alig látnak, a járás se nagyon megy még, de azért elverekszik magukat odáig és az összes karmukkal kapaszkodnak, hogy kajaaa :D Nagyon drágák :)


Még mindig sokat sírnak, nyávognak, de hogy jön a hétvége, megpróbálom őket kicsit kiengedni járkálni, erősödni, legalábbis többet mint eddig. Eddig a franciaágyon mászkál 3 felváltva, amig a negyedik cumizott, az ötödiknek meg a hasát simogattuk, hogy pisiljen. Elég érdekes, amikor viszonylag nyugi van, aztán az egyikőnk (vagy a párom, vagy én) hirtelen hátranyúl, hogy hopp, hopp, hopp - és elszedi a kismacskát az ágy széléről, a macsek nem kis meglepetésére.


A kutya csak figyel, nem bántja őket, pedig amúgy minden macskát megkerget, amit csak lehet. Megnyalta az egyiket, nem bántotta, pedig egy öreg, 12-13 éves kankutya, én nem tudom, mi van vele, honnan tudja, hogy nem szabad...

32. Lara1984 (válaszként erre: 30. - 6f257fd90e)
2013. júl. 19. 15:34

Mindegy egyes írásodon újra és újra örülök annak, hogy mennyi szeretettel, türelemmel és profizmussal viseltetsz e kis lények iránt. Míg ezt írom, párás a szemem a meghatottságtól... Bárcsak több olyan ember lenne, mint te!!


A Cicám (kötelezöen így nagybetüvel :-) ) 2011. áprilisában súlyos betegség után "elment"... Egy részem halt meg vele... :'-( Hálás vagyok és leszek neki mindig azért a rengeteg jóért, amit töle kaptam.


Kíváncsian várom, mit írsz, mi van a kiscicákkal. Szurkolok nektek! :-*

31. Lara1984 (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2013. júl. 19. 15:18
Azt én is használtam (igaz, akkor szeptember volt és nem volt már ilyen meleg). De egy próbát megér! Legfeljebb ki kell venni, ha szemmel láthatóan nem esik jól nekik.
30. 6f257fd90e (válaszként erre: 22. - Lara1984)
2013. júl. 19. 09:11

De drága lehetett a cicád :D Azóta is megvan és boldogan éli veled világát?


Azzal a kicsi "nyomival" egy kicsit többet és másképp kell foglalkozni, mert egyfeszt hisztériázik és csak nyávog, nem akar cumizni. Vettem neki macskaszemtisztitot, mert olyan csipás volt a szeme, hogy nem is nyilt ki, azzal simogattam a szeme körül. Ma reggelre az egyik szeméről leesett a csipa, kicsit már ki is nyitotta (nem erőltettem, azt ő tudja, mikor kell kinyissa) és remélem, hogy holnapra a másik is leesik (már a szeméről a csipa...). Etetni másképp kell, többször, mert egyszerre csak nagyon keveset hajlando enni, de ma reggel 5 alkalomból 1-szer már elfogadta a cumit, nem kellett szinte lenyomni a torkán, hogy egyen. Nagyon remélem, életben marad, nekem ő a kedvecem, bár nagyon nyomi és hisztis szegény (úgy nézem, kislány) :D

2013. júl. 19. 09:08

Na itt vagyok :) Mostmár fűzök némi reményt a macskákok megmaradásához, mert elég jól esznek - tegnap este vagy 100 ml-t összesen, ma reggel 50 ml-t. Én ezt jó evésnek kategorizálom, mivel az elején alig cumiztak 15-20 ml-t, összesen. Tegnap este vagy másfél órán át ettek felváltva, mohón, meg pisiltek egyfeszt, vagy két tekercs wc papirt elhasználtunk velük :D De utána átaludták az éjszakát, csak kora reggel kezdtek el nyivogni. Kaptak egy régi, kötött pulicst a dobozba, ami alá vagy másfél, két kiló sót tettem, felmelegítve (amikor fáj a torkom és azt szeretném, hogy melegben legyen, akkor is ilyen melegíett sót teszek rá).


Kietettük őket a franciaágyra, van egy plüss plédem, annak a fodraiba, gyűrődéseibe mászkáltak, látszott, hogy keresnek valamit, gondolom, az anyukájukat... :(


Viszont ma reggel történt valami. Az egyikőjük magától a plédre pisilt. Létezik, hogy ilyen kicsin már kezdjen magától pisilni, ne csak a WC papir-törölgetős módszerrel?


Amúgy az én végtelenül intelligens kutyám, akinek a világon csak egy ellensége van (tudomásom szerint), éspedig a macska, aki ha teheti világgá kergeti őket, odajött hozzánk mikor etettük a kicsiket, megnyalta őket és lefeküdt elénk...

28. lgaga (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2013. júl. 19. 08:15
most eszembe jutott, h anno mi is melegvizes palackot tettünk a talált kismacska mellé...
2013. júl. 19. 08:08
Le a kalappal Előtted, küldök egy kis vermutot, hogy bírd az elkövetkező napokat is.
26. csgybzs (válaszként erre: 20. - 6f257fd90e)
2013. júl. 19. 07:55

Jól írták, anyahiány. Ha tudod kicsit dajkáld meg őket, kell a testközelség, és egy nagy plüss valóban jó ötlet, vagy akár egy kitömött pulóver kukacba tekerve, hogy oda tudjanak bújni!

Nagyon jól csinálod!!!! :)

2013. júl. 19. 07:54
Vagy meleg vizes palack, valami ronggyal betekerve. Bár így is hőség lesz, szóval lehet az nem túl jó ötlet.
24. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 20. - 6f257fd90e)
2013. júl. 19. 07:52

Ha van plüss álatod tedd be nekik!

Sokszor az is segít, hogy van ott valami mami pótló.

23. selena78 (válaszként erre: 20. - 6f257fd90e)
2013. júl. 19. 07:05

A cicák túlélőbajnokok.:)


Hiányzik nekik az anyjuk. Azért vinnyognak. Ha átrakod őket nagyobb kosárba, tegyél melléjük egy régi plüssjátékot. Tudjanak hozzábújni.

22. Lara1984 (válaszként erre: 20. - 6f257fd90e)
2013. júl. 19. 04:46

Az én Cicám is ilyen volt. :-) Az anyjuk hiányzik szegényeknek... :'-(


Hozzád hasonlóan én is találtam (lassan 9 éve) egy kiscicát - illetve egymásra találtunk. :-) Úgy gondolom, kb. 2 hetes volt akkor...

Kezdetben én is javarészt dobozban tartottam öt. A legelején sokat "sírt". Egyszer csak gondoltam egyet, kivettem öt a dobozból és a mellkasomra tettem. Talán a testem melege, a szívdobogásom tette, hogy azonnal megnyugodott, és bármilyen kicsi is volt, elkezdett rajtam mosakodni...

Ö lett (volt...) a legjobb barátom; rajta kívül soha nem éreztem magamhoz olyan közel még egy élölényt (föképp nem embert); a legöszintébb lény volt, akit ismertem.


Öt cicával biztosan nem egyszerü; de értük, az állatokért a tölünk telhetö legjobbat érdemes, kell, söt muszáj megadni, mert: "felelös lettél azért, akit megszelídítettél" - írta Exupéry.

Kitartás! ;-)


Örülök annak, amit teszel. A szívembe zártalak - az öt kiscicával együtt. :-*


P.S.: Ha jól tudom, jártál velük/miattuk dokinál... Tanácsos lenne rákérdezni, hogy mi lehet a gond azzal a kiscicával, amelyik kicsit le van maradva a többitöl. Engem nyugtalanít, hogy nem vagy csak nagyon keveset eszik.

21. lgaga (válaszként erre: 20. - 6f257fd90e)
2013. júl. 19. 00:03
"aktiválódtak mint macska", bocs, ezen jót mosolyogtam. az lehet egyébként-gyakorolják a járást. élvezik az újdonság varázsát.
2013. júl. 18. 19:57

Na ismét itt. Hasonlóan látom én is, mint ti, hogy az ivartalanítás nem kérdéses. Bár talán az a köztes állapot, hogy kap az állat évente 1 v 2 fogamzásgátló injekciót, és a kecske is jóllakik meg a káposzta is megmarad.


Most volt az esti etetés, másfél órán át nyávogtak, ettek és pisiltek - van egy, amelyiknek nem nyílt még ki a szeme, nagyon aggódok érte, nem akar enni. Pisilni pisil egy keveset, de csak akkor eszik, ha lenyomom szinte teljesen a torkán a cumit, így is alig sikerül meggyőzzem egy-két cseppnyi tejre... A többiek nagyon szépen rákaptak, főleg a három sárga, gyanítom, belőlük kandúr lesz. Úgy tűnik, a tejport jobban szeretik, mint a tehéntej mixet, vízzel és tojással.


Elég rendesen kajáltak, szinte 50 ml-ert benyomtak öten, ami eddig nem sikerült egyik etetésnél sem, csak 25 ml-t ettek. Melegítettem nekik sót, de fél órája csak virnyognak, fogalmam nincs miért. Mind evett, pisilt, a dobozból is simán kimásztak, úgy rohantam be a konyhából h te jó ég, miért visít a macsek olyan kegyetlenül. Hát mert a szőnyegen volt... A következő zaba 3 óra múlva esedékes, addigis Vermuth-tal kúrálom magam, mert teljesen leizzadtam tőlük. Köszi mindenkinek a lelki támaszt!


Esetleg van tippetek, hogy mi a bánatért virnyognak még mindig? Egyfeszt tepernének kifele a dobozból. Aktiválódtak mint macska és mennének?

19. Lara1984 (válaszként erre: 17. - Afa36800cf)
2013. júl. 18. 18:53

Régebben? Bárcsak így lenne!... :'-( Egyes területeken még ma is vízbefojtják, agyonverik vagy élve elássák szegénykéket... Csak azt sajnálom, hogy azok, akik ezt teszik, nem ugyanilyen halállal végzik! Rohadékok!


Számomra nem vitás, hogy az ivartalanítás hasznos-e vagy sem.


(Ideje lenne, hogy az emberiség saját magán is alkalmazni kezdje.)

18. emagdi (válaszként erre: 16. - 6f257fd90e)
2013. júl. 18. 12:11

ha kinövik a dobozt, akkor tedd át őket egy nagyobb dobozba. annál jobb hely egyelőre nincs nekik, ott védve vannak, nem tudnak kimászni-kiesni, érzik egymás közelségét.

béleld ki nekik az alját rongyokkal, lehetőleg valami olyannal amit nem tudnak összegyűrni (esetleg több régi pólót össze lehet varrni és az úgy már elég stabil, nem gyűrik össze maguk alatt)

17. afa36800cf (válaszként erre: 16. - 6f257fd90e)
2013. júl. 18. 11:55

Aki azt mondja hogy kegyetlenség az ivartalanítás, az nem gondolja végig.

A cicák (és az élőlények általában) nem családtervezés, hanem mértani haladvány szerint, exponenciálisan szaporodnak.

Nem vihet haza az ember minden állatot.

Régebben a fölös macskatermést vízbe fojtották.

2013. júl. 18. 11:24

Na sziasztok, bocs a késői, ritkás válaszért, közben bejöttem dolgozni... Hát kaptak kaját reggel 6-kor meg 9-kor, mielőtt eljöttem volna, hazaszaladok ebédszünetben 2kor, és 6-kor végzek, remélem nem lesz nagyon nagy a rés a kajáltalás között, de sajnos sűrűbben nem tudom megoldani. Úgy néz ki, hogy már délben táp lesz, legkésőbb estére, köszi mindenkinek a tanácsokat! Apropó, kecsketej, a dokinő, akit felhívtam, hogy baj van, ő is a kecsketejet javasolta, hogy jobb nekik mint a tehéntej :)


Ezzel az ivartalanítással kapcsolatban pedig pont a múlt héten volt anyukámmal egy jó nagy vitám. Ő azt állította, hogy kegyetlenség ivartalanitani őket, én meg azt hogy jobb megoldás egyelőre nincs, fogamzásgátlót mégsem adhatok nekik., Ugyanis van 3 kismacskájuk nekik is, a nagymacsek fialt, és összevesztem vele, hogy én ivartalanítottam a kutyámat, ők meg miért nem képesek a macskát, miért jobb az, hogy évente 2-szer legalább gond van abból, hogy hasas a macsek. Miért jobb megölni a kiscicát, vagy esetlegesen megtartani, utána meg kunyerálni ismerősöknek, hogy fogadják be. Szóval még családon belül is nagyon sok vita van ebből, pedig elvártam volna tőlük, hogy legalább ennyire felfogják, mit jelent az egész.


Apropó, hasmasszírozás. Reggel futószalagszerűen ment az egész, mert siettünk. Amíg én cumiztattam az egyik cicát, a párom masszírozta az egyik megetetett macska hasát, meg törölgette WC papirral. Tettem alájuk "pisipadot", olyan műanyag nyavalyatörést, hogy arra pisiljenek, nagyjából sikerült is. A dobozt, amiben vannak, lassan kinövik, talán még holnap ellesznek benne, de utána mindenképpen más megoldás után kell nézzek - jelenleg semmi ötletem, hogy lehetne, hogy jó legyen...


Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat és tanácsokat, de szeretném visszautasítani a dícséreteket - inkább annak küldjetek szidalmakat, aki kidobta őket...Az ilyet börtönözném, minimum...

15. emagdi
2013. júl. 18. 08:09

húha, elég kicsi cicák, de nem lehetetlen őket megmenteni.


írtad, hogy ma beszerzed a tápszert, az jó. tejjel ne etesd, mert még a felnőtt állatokat is meghajtja, ilyen kicsi cicáknál ki tudja mit okozhat :(


a hasukat gyakran kell masszírozni, a feneküket törölgetni, mert amíg nem járnak alomra addig az anyamacska "dolgozza ki" a kiscicákból az ürüléket.


3-4 óránként kellene etetni őket, remélem meg tudod oldani.


remélem sikerrel jársz, drukkolok!!!

2013. júl. 18. 08:00

Lelkiismeretes potmami vagy :)

Sok sikert hozzajuk :)

Valoban, a macskak szervezeteben nincs meg az az enzim, amely kepes lebontani a tejcukrot, ettol fuggetlenul vizzel higitva tenyleg szoktak ajanlani, de eppen ezert ma mar kaphato laktoz mentes tej kifejezetten macskaknak.

Kepzeld, apukameknal is szuletett mar tobbszor nem kivant cica alom es olyankor azt szokta csinalni- persze csak ha mar eleg erosek a kiscicak az onallo elethez- hogy kiviszi oket a piacra :D

Eddig elvittek mind egy szalig :)

Persze csak olyanoknak adja oda, akiken azert latszik, hogy tenyleg szeretnenek macskat es "normalisnak", felelosnek tunnek.

2013. júl. 18. 07:57
Próbáld meg a kismacska tejport, azt vízzel kell kikeverni és fecskendővel meg tudod őket etetni (ha a cumisüveget nem fogadják el, mert nagy a feje)
2013. júl. 18. 07:31
Kecsketej jobb lenne, mint a tehéntej. Tényleg le a kalappal előtted!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook