Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 5 kismacskát találtam - tanácsokra lenne szükségem, tudtok segíteni? fórum

5 kismacskát találtam - tanácsokra lenne szükségem, tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
101. lgaga
2013. aug. 29. 06:16
ez a történet lezárult...
2013. aug. 29. 05:14

Látom, nem írsz. Kár... De megértelek.

Minden jót neked! Puszi a távolból. :-*

2013. aug. 23. 04:10

Eltelt egy idö azóta, hogy a fórumon jártam. Feszültséggel vegyes lelkesedéssel jöttem, hogy megtudjam, hogy vannak a kiscicák. Aztán elolvastam...

Alig találok szavakat...

Talán -vagy helyesebben: valószínüleg-, ha nem szakították volna el öket az anyjuktól, most is élnének. Igaz, nem ismerem azon személy körülményeit, ill. az okokat, amiért ezt tette, de, hogy öszinte legyek, sz.rok rá, mert az, ami neki megkönnyebbülést jelentett, azért a kiscicák az életükkel fizettek. Erre nincs mentség. Kívánom, hogy vele is így bánjanak, és szenvedjen irgalmatlanul, míg megdöglik! Az összes ilyen genny alak, nem csak ö!


Sajnálom, hogy ezt éltétek át, hogy ez lett a vége... Olyan szívesen olvastam volna egy "happy end"-et.

Ha még erre jársz, írd meg, kérlek, ha van bármi újdonság vagy megjegyeznivalód e téren (pl. mennyire sikerült feldolgoznotok a történteket; kiderült-e az ismeretlen kiléte?).


A szívembe zártalak azért, amit a cicákért tettél...

2013. aug. 1. 17:11
Nagyon sajnálom a kiscicákat! Te megtettél mindent amit csak meg lehetett! Remélem hamar tul tudod tenni magad a cicákon!
2013. aug. 1. 15:45
Nekem ezzel a cikkel indult a napom, nem volt vidám...
2013. aug. 1. 07:36
A "dobtak" előtt felesleges szóköz van.
2013. aug. 1. 07:34

És tessék itt az újabb idióta, véglény:

[link]

94. Kohanoor (válaszként erre: 90. - 6f257fd90e)
2013. júl. 31. 20:33
Nagyon sajnálom. Sajnos tudom mit érzel. Te tényleg mindent megtettél, de néha nem sikerül. :-(
93. andi6020 (válaszként erre: 90. - 6f257fd90e)
2013. júl. 31. 19:58

Sajnálom :(


Aki meg kirakta őket.....hát az szarjon és szüljön sünt egyszerre. Büdös gyökér. :(

92. selena78 (válaszként erre: 90. - 6f257fd90e)
2013. júl. 31. 19:47
Sajnálom...
2013. júl. 31. 18:31
Nagyon, nagyon sajnálom:(((
2013. júl. 31. 18:30

Meghalt, ennyi volt... Délben már étvágytalan volt, rohantam vele az orvoshoz. A nyelve, torka tele volt hólyaggal, ezért nem evett és hányt. Kapott erősítő injekciót és fájdalomcsillapítót. Legalább nem szenvedett, délutánra ment ő is a tesói után.


Köszönöm mindenkinek a sok tanácsot és támogatást, nagyon sokat segítettetek. Sok helyzetben nem tudtam, mit csináljak velük. Köszi még egyszer.

2013. júl. 30. 20:31
Még jól van, él és eszik. De sokat alszik és alig mozog. Állandóan cuppogtatja a száját és rágja a cumit. Azt hiszem, nõ a foga, de nagyon félek, hogy baja van, úgyhogy még nem merem elkiabálni, hogy lehet oké minden...
2013. júl. 30. 08:52
Megpróbáltam közben megtalálni azt, aki ezt tette velük, kérdezgettem a szomszédokat, hátha láttak valakit dobozzal a kezében (még akkor amikor megtaláltam a kicsiket), de sehol senki... Még az az angol pasas sem látott, aki igazán nagy állatbarát, és mindig figyeli a környék kutyáit/macskáit az erkélyéről. Fel lehetne legalább jelenteni, talán kapna egy figyelmeztetést, ha jól tudom, az , aki 6 hónapnál fiatalabb kölyköt magára hagy, állatkínzásnak minősül a román törvények szerint. Nem mintha bíznék annyira a rendszerben, hogy bármit is tennének a zsaruk a dologért.
2013. júl. 30. 08:22
Remélem, hogy aki sorsára hagyta ezeket a kicsiket, élete végéig verni fogja a sors.
86. lgaga (válaszként erre: 85. - 6f257fd90e)
2013. júl. 30. 06:53
régen néztem be ide, és ilyen szörnyűséget olvasok. szegény kicsikék. te mindent megtettél, de néha a minden is kevés:(((
2013. júl. 30. 06:51
Azt hiszem, ma este vége lesz az utolsónak is. Most vettem ki a dobozból, már szomorkodik, kedvetlen. Mindig így kezdődik... :(
84. 6f257fd90e (válaszként erre: 83. - 3532273647)
2013. júl. 29. 19:55

Féregtelenítve volt szombat reggel, immunerősítőt is kap.


A helyzet az, hogy még nagyon kicsi, ezért is haltak meg olyan sokan, de talán, talán ez az egy megmarad. Percről percre, amikor nem látok rajta semmi tünetet, nő a reményem, hogy életbenmarad... Még jól van, már járkál, kijött utánam a konyhába és rendszeresen a szívrohamot hozza a kutyára, hogy rámászik (próbál) a lábára :)

83. 3532273647 (válaszként erre: 79. - 6f257fd90e)
2013. júl. 29. 17:04

Adj neki valami immunerősítőt,akár cica multivitamint is,azzal nem árthatsz,persze az adagolást be kell tartani.

Más,de nekem ez bevált.6 hete vettem egy erősen alultáplált 3 hónapos kiskutsát,normál,korának megfelelő kajára álltunk át,+ egy kis multivitamint kapott,csodát tett!-képet felraktam.

Az állatorvos esetleg a féreghajtást nem ajánlotta?Nem olvastam végig,de egy telefont megérne,hogy ilyen gyenge állapotban lehet-e.

82. spatifillum (válaszként erre: 79. - 6f257fd90e)
2013. júl. 29. 16:51

Talán életképes marad!!!!

Bízzunk együtt, nagy túlélők a maccsok!

81. andi6020 (válaszként erre: 79. - 6f257fd90e)
2013. júl. 29. 10:33
Drukkolok!
80. selena78 (válaszként erre: 79. - 6f257fd90e)
2013. júl. 29. 10:30

Szegény fejed....nagyon sajnálom.

Hátha ez az egy most már megmarad...

2013. júl. 29. 10:10
Egy macsek még megvan. Az utolsó. Egyelőre nem látszik rajta a gyengeség jele, eszik, járkál, élvezi a babusgatást...
2013. júl. 28. 18:23
Nem bántásból írtam. Egyébként szó szerint csipát írtál, innen következtettem. Azt, hogy milyen vírus, pontosan csak vérvételből lehet megállapítani. Még egy orvosnak is. De egyébként bármilyen vírus, ugyanezt az eljárást követeli meg. Fel kell őket erősíteni, amennyire csak lehet. Abban tud segíteni a vitamin. Ha még van remény, egy infúziót meg lehet próbálni, az nagyon gyorsan hoz javulást. (parvós mentett kutyánál pl)
77. 6f257fd90e (válaszként erre: 76. - Kohanoor)
2013. júl. 28. 17:57
Amit a macskák kaptak, NEM macskanátha. Az állatorvos látta őket, megvizsgálta, és azt nem tudom, hogy honnan szeded, hogy csipás a szemük, mert ilyet én nem írtam. Az egyiknek nehezen nyílt ki, de a JÓ állatorvos doktornő tanácsára kenegettem teával és azzal az oldattal amit adott, 1 nap alatt kinyílt a szeme, további fél nap alatt a csipa is leesett. Speciális vitamint adott nekik. A doktornő megfelelő, nem viszem a macskákat máshoz. Folyamatos melegítőpárnán vannak, a vitamin sem segít. Ez nem macskanátha.
76. Kohanoor (válaszként erre: 71. - 6f257fd90e)
2013. júl. 28. 17:27
Valószínű a macskanáthát kaptátok el, legalábbis a csipás szem erre enged következtetni. Amit én a helyedbe csinálnék, hogy keresnék egy tuti JÓ állatorvost, aki nem csak telefonon ad tanácsot, hanem meg is próbálja gyógyítani őket. Van valami paszta, ami rengeteg energiát, meg vitamint, meg nem tudom, miket tartalmaz. Illetve infúziót is lehetne bekötni. Mi is így mentettünk meg két kiscicát, akiknél már olyan szintű volt a macskanátha, hogy sajnos, az egyik szemüket ki is kellett venni. Ja, és folyamatosan legyenek melegítőpárnán. De én tényleg azonnal mennék egy orvoshoz, aki meg is vizsgálja őket!Igaz, hogy oltás utólag nem segít, de fel kell erősíteni, hogy egyedül le tudja győzni a szervezete. Sok vitamin, tápanyag, illetve folyadék! Ezzel együtt, ha mégsem sikerülne, azért nem te vagy a hibás, te tényleg mindent megtettél!
2013. júl. 28. 10:54

Ma reggelre a negyedik is elkezte nehezen mozgatni a fejét, kedvetlen, nem eszik. A kicsi szürke az, amelyiknek nem sok esélyt adtam, amikor megtaláltam, amelyiknek össze volt ragadva a szeme. Szerintem holnap délig tőle is búcsút veszünk...


A kis kedvencem, a dorombolós, tegnap éjszakáig húzta, nagyon keservesen sírt, ahányszor próbáltam etetni, símogatni, melengetni. Ilyen rossz eredményekkel szerintem nem kell azon gondolkodnom, hogy kinek adom őket örökbe, vagy hogy mi is lesz velük, amíg mi nyaralunk.


Köszönöm mindenkinek a biztatást, tanácsokat, sajnos az anyamacskát nem tudom helyettesíteni, pedig úgy tűnt egy hétig, hogy összejön, megmarad mind... :(

74. andi6020 (válaszként erre: 71. - 6f257fd90e)
2013. júl. 27. 20:45
Őszintén sajnálom. :(
73. spatifillum (válaszként erre: 71. - 6f257fd90e)
2013. júl. 27. 20:27

Pedig bíztam benne, hogy megmenthetők, de látod, sajnos a természet törvénye erősebb:(


Sajnállak, tedd magad túl rajta, nem rajtad múlott.

72. Sakinah (válaszként erre: 71. - 6f257fd90e)
2013. júl. 27. 20:17
Szörnyen sajnálom!!!:(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook