Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi idő alatt eszközölnek végrehajtást? fórum

Mennyi idő alatt eszközölnek végrehajtást? (tudásbázis kérdés)

2013. júl. 19. 20:03
Hétfön megyek gyötröm a végrehajtót mert már a saját lakásom van veszélyben, egyébként bolond az ex is 1 hét múlva már 39.000 ft lesz a tartozása plusz a végrehajtó dija.
2013. júl. 19. 13:46
Szia! Elvileg az állam megelőlegezi a gyerektartást. Ezt onnan tudom, hogy minket nagyanyámék neveltek a testvéreimmel, anyám fizetett gyerektartást, apám nem. Érdeklődtünk hogy lehet elérni, hogy fizessen? Akkor mondták, hogy az állam kifizeti a gyerektartást helyette, de majd, ha lesz jövedelme, vagy pl. örököl, akkor onnan le is vonják... Így nem intéztük így, mert akkor majd levonnák a házrészből amit örökölni fog egyszer, és így akkor mi is buknánk majd.....
2013. júl. 19. 13:19

Ja, és azért van az ingyenes bírósági panasznap, ahol tanácsot is adnak.

Habár most ítélkezési szünet lesz, így sztem ilyen sem lesz már a nyáron.

2013. júl. 19. 13:18

Ha nem bacogatod a végrehajtót, akkor nem hamar lesz valami.

Egyébként a munkáltatót is lehet perelni ilyenkor, nekem azt mondta végrehajtó épp múlt héten, de ha Te befenyíted a munkáltatót, akkor valószínűleg nem csücsülnek rajta tovább.

Ha nem vette át a munkáltató a papírt (habár sztem a munkáltatónak nem küldenek papírt a bírósági végzésről)akkor meg pláne eljárást kell kérni ellene. Utána kell járni. Marhára igaz az, ha az ember nem veszi a kezébe a dolgok intézését, akkor a hivatalok előszeretettel ülnek rajta. Nem csak ilyen ügyben, sok másban is. Számos példa volt saját életemben is ilynekre.

4. eff29cd04f (válaszként erre: 3. - Csinoska2012)
2013. júl. 17. 22:59
Akkor majd a végrehajtó intéz egy fizetési meghagyást. Sajna nem arról híresek, hogy gyorsak, mert sok a dolguk, érdeklődni kell folyamatosan. Sok sikert
2013. júl. 17. 21:03
Van jövedelme csak az az érdekes hogy a munkahely a birósági papirokat nem vette át nyilván megbeszélték hogy igy nem kell letiltani.2 hónapja nem fizet már a végrehajtónál van az ügy de nagyon kéne a pénz
2013. júl. 17. 13:21
Attól függ, hogy van-e tiltható jövedelem. Ha nincs, akkor nehéz behajtani, ingóságokon történő behajtás hónapokig is húzódhat. Valahol hallottam, hogy gyerektartást megelőlegezi az állam, és majd apehon keresztül behajtják, ennek már utánajártál?
2013. júl. 17. 11:51
Gyerektartás miatt végrehajtást kértem, de a végrehajtó még mindig nem szólt, közben a pénz kellene.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook