Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyaralj otthon! fórum

Nyaralj otthon! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nyaralj otthon!

1 2
34. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 33. - Jozsi.38)
2013. júl. 25. 21:25
Tudom. Kar hogy nekem csak 50 kmre van jatszoter stb, marad az aszfalt mentes termeszet- erdo.Feltee, hogy adig nem lovi el.
2013. júl. 25. 20:20

köszönöm! :) este vagy reggel kerülök gépközelbe, napközben el vagyok foglalva :D

Ibi a forintokat ne számold, viszonyításnak egy sima bevásárlás néha többe kerül, mint a jegyárak. már amiben ilyenek vannak, hogy tej, kenyér, felvágott margarin stb.

2013. júl. 25. 08:22
Kata en gratulalok. Tudod sokat tanulok tolled, bar a forintokal en nem tudok mit kezdeni.
2013. júl. 25. 08:20

Nagyon jó cikk volt Kata! Gratulálok!

Nálunk az ikrek a kerti bográcsozást is szeretik,mert segíthetnek.

30. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 13. - Krisz42)
2013. júl. 25. 08:18
A heten volttunk varos nezobe, allatkert felvono, kiskutya farka... Jo volt, csak en a vegere allig birtam egyik -labam a msik uttan rakni.O meg uttana kiment focizni.
29. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 3. - B74f6e5cdd)
2013. júl. 25. 08:15
3 vagy 4 huncutka anyukaja, remek, orok vidam- tevekeny anyuka.
2013. júl. 24. 07:38
visszaolvastam, a hsz-eidből nekem az jött le újra, hogy a kóláról van szó. egyébként nem kapnak napi szinten édességet az oviban, akárhogy számolom. 25 szülinap+ farsang, karácsony,húsvét, gyereknap, vagyis másfél hónapnyi mennyiség szétosztva 9 hónapra,szerintem nem akkora katasztrófa, ha nem süteményel és csokival meg mindenféle nyavalyával kelnek fekszenek
27. 117b1693d0 (válaszként erre: 26. - Jozsi.38)
2013. júl. 23. 19:26

Elbeszélünk egymás mellett.


Az édességre mondtad, hogy a mennyiséggel van baj, nem azzal a ténnyel, hogy édesség.


Én meg azt mondom, hogy az oviban egyáltalán nem kellene édességet, csemegéket osztogatni napi szinten vagy hetente többször, még kicsit sem, mert hozzáadódik az otthon és vendégségben kapottakhoz és már egyáltalán nem biztos, hogy az olyan kevéske.


Azt nem tudod követni, hogy az oviba mikor, melyik szülő, mit visz be kedveskedésképpen vagy szülinap, névnap címszóval.

26. jozsi.38 (válaszként erre: 25. - 117b1693d0)
2013. júl. 23. 19:21
azt írtam, hogy fél évente egyszer kapnak. az oviban pedig tuti hogy nem adnak nekik. napi nem= fél évente egyszer
25. 117b1693d0 (válaszként erre: 23. - Jozsi.38)
2013. júl. 23. 14:55
Napi szinten picire sincs szükségük az oviban, mert nem tudod követni és hozzáadódik az otthonihoz, aztán úgy már nem is biztos, hogy olyan kevéske. :(((
24. 117b1693d0 (válaszként erre: 22. - Töprengő)
2013. júl. 23. 14:53

Csak annyit mondok, hogy pici gyermekeknél kis mennyiségű koffein is okozhat halált. Főleg, ha valami rejtett rendellenességgel él.


Én nem kockáztatnám.

2013. júl. 23. 14:42
úristen kóla! maga az ördög :P azenyémek is 3évesen kaptak először,és azóta is adok nekik,, félévente egyszer. nem az édességekkel van a baj, hanem a mennyiségekkel általában
22. töprengő (válaszként erre: 21. - 117b1693d0)
2013. júl. 23. 13:19

Nem volt 3 éves még, és kólázott??

Nem folytatom... mert olyant találok írni hogy na...

21. 117b1693d0 (válaszként erre: 19. - Töprengő)
2013. júl. 23. 12:14

A gyerekek egy része a sok édes löttytől, keksztől, lekváros/nutellás stb. kenyértől meg a szülők által bevitt finomságoktól pörög, amit ebéd után osztogatnak. Mert pár keksz nem árthat, mondják. Csak éppen ezek mind összeadódnak és sok gyerek túlpörög tőle.


Egyszer láttam egy bölcsis kisfiút, aki kólát ivott, nem telt el fél óra, olyan volt, mint egy motoros egér. Na, aki alapból pörgős, annak nem javít a helyzetén, ha ilyesmiket kap, mert olaj a tűzre (a többi egészségre gyakorolt hatásról nem is beszélve).

20. 117b1693d0 (válaszként erre: 19. - Töprengő)
2013. júl. 23. 12:10

Ezt már két különböző edzőtől is hallottam, akik bevezető foglalkozásokat (nem edzéseket) tartanak ovisoknak. Az egyik judo, a másik karate edző volt, nem is ismerték egymást, két különböző korosztály és azonos tapasztalat.


A múltkor a fiam egész nap a kedvünkben akart járni, szóval mindenre figyelt, amire máskor csak módjával szokott. A férjem meg is jegyezte, hogy látványosan kidőlt a nap végére a "jófiúságtól" :))

19. töprengő (válaszként erre: 18. - 117b1693d0)
2013. júl. 19. 20:39
És ezt az óvónők nem tudják? Lehet hogy nem is " hiperek " azok a gyerekek, akire rámondják...
18. 117b1693d0 (válaszként erre: 13. - Krisz42)
2013. júl. 19. 16:22
Ovis korban nem a fizikai tevékenységtől dőlnek ki, hanem inkább olyanoktól, aminél több az agymunka, még akkor is, ha kevesebb mozgással jár.
17. jozsi.38 (válaszként erre: 16. - D7ba7bf7ff)
2013. júl. 19. 07:30
tudod Zolcsika, boldogan heverésznék egész nap az ágyban egy sötét szobában, de nem hiszem hogy a gyerekek elviselnék :)
16. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 15. - Hamyka)
2013. júl. 18. 19:09
Igen, de a legtöbb embert az ideg rángatja, ha nem kell csinálni semmit. Vergődik mint a partra vetett hal.
15. hamyka
2013. júl. 18. 02:39

nem rossz ez a topik sem :)


nekem nincs ilyen gondom, ha unom magam ezt teszem:


lefekszem az ágyamba és döglök egész nap, és mikor érzem hog éhes vagyok eszek valamit :D ennyi :D

2013. júl. 18. 01:36

Bizony fél óra játszóház az én gyerekeimnek sem elég:D

Mi úgy szoktuk,hogy a kupon oldalakon megvesszük fél áron az egész napos belépőt-ez általában 1000-1200 forint/gyerek/nap-és korlátlan játékidő társul hozzá,meg esetenként egy-két plusz zseton:))

Most már a Vodafone kedd akció keretében rengeteg helyre el lehet jutni-igaz ez csak keddi napokra érvényes,de egy jegy áráért két belépőt adnak.

Megnéztük a térképen,melyik tó van a legközelebb hozzánk,ahol lehet fürdőzni-ez a Haraszti tó-kb 10 perc autóval.Nagyon olcsó a beugró,tiszta a víz,kellemesen el lehet tölteni egy napot a gyerekekkel.Mi így foglaljuk le magunkat a nyáron.

2013. júl. 18. 01:08
Irigylek mindenkit.Nekem a 4évest fél óra játszóházzal nem lehet kifárasztani.Egyébként semmivel.Volt,h csúszdaparkban voltunk.Na ő reggel 10-től este 6-ig a vízben volt,egyszer ment ki enni,meg akkor itattuk,mikor egyik medencétől a másikig ment.Igaz,h egyedül megtanult úszni víz alatt is-ez tesz boldoggá-anélkül,h mondtam volna mit hogy csináljon,de miko otthon beesnék az ágyba,akkor ő este 10-kor alszik el.Ha játszótér,akkor 3óra meg se kottyan,de több sem,utána megy itthon trambulinozni a tesókkal.Soha nem fáradt.
12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2013. júl. 17. 23:17
Valakitől hallottam hogy a tudatban dől el minden. Tehát egy szűk helyen is érezheted magad jól. Persze, addig rendesen ki kell szenvedtetni az egót. Ugyanis az egónak mindig cél kell, újdonság, élmény, kárpe díem. Ha nincs mit tenni, akkor haldoklik. Van olyan buddhista szerzetes aki a falat nézi. Mért csinálja? Nyugati elmével nem lehet felfogni.
2013. júl. 17. 20:55
köszönöm hogy cikket írtál.Én ugyanezt teszem csak 4 gyerekkel hetente kétszer az egyik játszótér(szomszéd város)a másik valami más,kalandpark,múzeum,Margitsziget,igyekszem pénztárca kímélő programokat kitalálni.Nincs annál roszanbb ha 4 gyerek egyszerre unatkozik.
10. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - D7ba7bf7ff)
2013. júl. 17. 19:58
tőled nem is vártam mást :)
2013. júl. 17. 19:04
Nyaralj a szobában. :)
2013. júl. 17. 18:16

Mi is ilyenkor "körbe kiránduljuk" kis városunkat,szépen bringára pattanunk és nézelődünk, meglátogatjuk azokat a játszótereket, amik tőlünk távolabb esnek.

Most nagy favorit a kártya! Gyerekeim 5 és 8 évesek, először csak színre-szín, számra-szám stílusban nyomtuk, de megmutattam nekik a römit, azóta napi 2-3 órát játszunk.

Mindíg figyelem a netet és az újságokat, hol van vásár vagy egyéb látványosság és oda is kilátogatunk. Általában sütök valamit az útra, víz mindenhol van, megszokták, hogy nem édességgel tömjük magunkat.

Ha nagy meleg van, nem strandra megyünk, hanem valami közeli vízpartra, ahol nincs belépő. Szintén viszük elemózsiát és kellemesen telik a nap.

Sütés-főzésbe is nagyon szeretnek segítkezni és örülnek a végeredménynek.

2013. júl. 17. 16:17

alakul, alakul :)

ezért írtam ezt a cikket végülis. ötletbörzének, hogy ki honnan vesz ihletet, azt ő tudja

2013. júl. 17. 12:53

Meg lehet turistásat játszani saját településen is, térképpel, fotózkodással. Nagyon jó móka a vizipisztolyos kiruccanás is, oda ahol van ivókút vagy szökőkút, hogy meg lehessen tölteni. Ide lehet csereruhát is kell vinni. Messzebb játszótérre egész napra ki lehet költözni, piknikezéssel egybekötve. Az aszfaltkrétázás is menő nállunk. Vannak múzemok, ahol minden hónapban van egy ingyenes nap, a mezőgazdaságiba például minden hónap második szombatja, közlekedésibe minden utolsó vasárnap.

Ha van tó vagy folyó akkor a kacsaetetés is külön program lehet, de a galamb is megteszi.

A süti készítés is jó program, mi veszünk egy receptes újságot és kinézzük, hogy melyiket készítsük el.

Kartonból szoktunk várost készíteni és berendezzük autókkal, legókkal, állatokkal.

Állomáson vonatnézés, vagy találomra két településnyit vonatozni, ott szétnézni s a következővel vissza.

2013. júl. 17. 10:13

Már felnőtt a lányom. Papírmassé se rossz ötlet.

Pár dolog ami hirtelen eszembe jut. ( yutubon is találtok ha angolul beírjátok papír )

A nem fényes reklámújságot érdemes lenne egész évben félre tenni. Egy bizonyos adagot.

Fül nélküli edény, ez az újság, és tapéta ragasztó.

Én nagyon rég csináltam, kíváncsiság vitt rá.

Kerek tálnál az alját kell kivágni, és trapéz alakokat. A folyamatos rétegezés után látni hol vastagabb a réteg. ( kár hogy nem csináltam pár fotót, most egy naplóba bemásolhattam volna )

Néhány dolog pl mindenképp a szája nagyobb legyen mint az alja, csak ilyen tálat, dobozt válasszunk.

És hadjuk rajta ezt a papírt amíg meg nem szárad, napra nem kitenni, szellős helyre..

Biztosan akad a konyhaszekrénybe olyan ételdoboz ami szóba jöhet.

Vagy kosárka... Talán a piacon vettem szív alakú kosárkát. a " szája " szélesebb mint az alja...

Ami szintén mindenhol van : wc papír guriga. Nem összegyűrni. Érdemes akár az újsággal megerősíteni, alját csinálni. És van egy ceruza tartó...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook