Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha még csak kapcsolatba vagyunk a párommal mi kell ahhoz, hogy hitelt vehessünk fel? fórum

Ha még csak kapcsolatba vagyunk a párommal mi kell ahhoz, hogy hitelt vehessünk fel? (tudásbázis kérdés)

20. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Törpilla 89)
2013. júl. 17. 12:27

Ebben nem tudok segíteni,viszont megértelek.Szerintem is jobb,ha venni akartok sajátot.Én is tudom,hogy hitel nélkül soha nem lesz saját házunk.És ha már fizetni kell havi 50-60-70 ezret albérletre,abból már a hitelt is lehet törleszteni.Persze,nincs rá garancia,hogy nem lesz valami probléma,de attól mert fiatal vagy (meg én is) még nem azt jelenti,hogy meggondolatlan és hülye,mint ahogy sokan hiszik,mert hitelt vennél fel.

A szüleim is fizetnek hitelt és elég annyit mondanom,hogy svájci frankos...egyikőjük fizetését viszi a törlesztés.Ennek ellenére ők is azt mondták,hogy inkább a hitelt törlesszem és enyém lesz előbb-utóbb a ház.Kb ugyanannyi,mint az albérlet díja.

Persze mi is gyűjtögetünk önerőre és ha végre eldöntik,hogyan is legyen a szocpol,azt is igényeljük majd.A bankban azt mondták nekünk,hogy a terv szerint a szocpol is lehet majd önerő.

19. 937a2a883a (válaszként erre: 8. - 17aadc1082)
2013. júl. 17. 12:18
Nem feltétlen 25 év.Szüleim 15 évre vettek fel.
2013. júl. 17. 09:57

Ertheto, hogy az emberek egy resze felt a hiteltol; akik mar tulvannak rajta, tudjak, milyen lelki teher; a masik resze pedig vastagon benne;

az embereket leszoktattak a takarekossagrol, az elotakarekossagrol; a tortenet folytatasat tudjuk; es bizony a bankok nem jotekonysagi intezmenyek;

jobb felni, mint megijedni; inkabb magatokak tegyetek felre, minthogy a banknak fizessetek;

tobb hazaspart is ismerek, akik megvettek kis hazikot, egy szoba-konyhat tettek lakhatova, a kovetkezo evben a furdoszobat, tetocsere, kutfuras, stb. Es most nem tartoznak senkinek semmivel.

Nekem masfel evtized utan modositott egyoldaluan szerzodest x penzintezet! :( Vagy 2 evvel kesobb jott csak a hatarozat, hogy torvenytelenul. A + befizettetett osszeget jovairtak, igy hamarabb kerult a hitelem kiegyenlitesre. Meg egy mosogepet sem vettem meg hitelre. Inkabb havonta teszek felre x osszeget.

17. vica66 (válaszként erre: 16. - Törpilla 89)
2013. júl. 17. 09:36
Ha komoly a dolog, akkor elsősorban mindkettőtöknek kell bejelentett munkahely, (a banknak) megfelelő jövedelem, és önerő se ártana. Lehet előtakarékoskodni is, aztán a későbbiekben hitelt kérni hozzá. Ha nem is vagytok házasok, az élettársad lehet adóstárs. Így kettőtök nevén lesz a hitel, és az ingatlan. Manapság nem könnyű kölcsönt felvenni, és (érthető módon) félnek is tőle az emberek. Legjobb, ha bementek együtt egy, vagy több bankba, és érdeklődtök, de sok banknál van tájékoztató jelleggel telefonos, vagy internetes előzetes hitelbírálat is.
16. Törpilla 89 (válaszként erre: 15. - Mzsuka)
2013. júl. 16. 22:48
Igazából mi is egy kis faluba akarunk venni ahol nem annyira drágák a házak mint nagyvárosba a lakás :) és igenis akarunk mi is majd a további terveket és ahogy írtad a főbérlő kedve szerint mi sem akarunk ide oda költözni... olyan párom van,hogy hosszútávra terverünk mindent ( sokat szenvedtünk még ha fiatalok is vagyunk bárki bármit is mond...) És ki tudja,h mi is pár év múlva nem-e leszünk házasok ;) Nem még most sajnos nem azonnal de a jövő évben benne vannak a terveink között a közös élet :)
15. Mzsuka (válaszként erre: 14. - Törpilla 89)
2013. júl. 16. 22:42

Nincs mit. Mi nem bántuk meg. Annyi,hogy mi már házasok vagyunk és van egy kislányunk,na meg 30-asok vagyunk. De pl mi jobban érezzük így magunkat,hogy tudjuk nem kell költözködni a főbérlő kénye-kedve szerint,és úgy alakíthatunk mindent,ahogy mi akarunk. Igaz,mi nem vettünk fel sok hitelt,tudjuk,tudtuk,hogy mennyit merünk bevállalni,így egy kis faluban vettünk olcsón házat. És így a kislányomnak is megvan a saját kis megszokott birodalma.

Esetleg ha nem azonnal akartok venni,akkor a lakáselőtakarékosság jó ötlet.

14. Törpilla 89 (válaszként erre: 12. - Mzsuka)
2013. júl. 16. 22:35
köszönöm szépen,hogy válaszoltál! Végre valaki olyan hozzászóló aki nem csak lebeszélni akar hanem ír jó példákat is :) Igen mindenképpen kettőnk nevére akarjuk :) Ha odáig jutunk akkor minden bankot végig járjuk... Igen remélem,hogy kifogunk valami jó hitelt,mert vannak más terveink is :) És igen lehet fiatal vagyok,de tudom mit akarok/akarunk... Önerő meg lesz kis félretett pénz mind ketten dolgozunk otthon lakunk szóval még gyűjthetünk :)
2013. júl. 16. 22:31
Bérlakás sokkal egyszerűbb. Minek kell, hogy a tiétek legyen? Hogy gondotok legyen vele? Fizetitek a törlesztést + állandóan költeni kell rá. Bérelt lakással semmi gondod nincs. Nem neked kell felújítani stb. Semmi esetre se vennék fel így kölcsönt!!
12. Mzsuka
2013. júl. 16. 22:28

Szerintem ezt a bankban kérdezzétek meg. De menjetek el több helyre,mert különbözőek a feltételek és persze a kamatok is. Sőt,ha szerencsétek van,kifoghattok akciót is. Mikor 2011-ben felvettük a hitelt,akkor az Ot../nem akarom kiírni/,kaptunk kamatkedvezményt+még egy pár díjat elengedtek.


Amúgy ha biztosnak érzed a kapcsolatodat,szerintem is jobban jártok a hitellel. Mi is kb 5000Ft-tal fizetünk többet mint amennyi albérletet fizettünk. De mindkettőtök nevén legyen a hitel és az ingatlan is/utóbbi fele-fele arányban/. Viszont ha nincs önerőtök,akkor kell ingatlanfedezet és persze kezes is. És a törlesztési biztosítás/az Ot..-nél kötelező is volt/ nem árt. Sok sikert!

11. kisj
2013. júl. 16. 22:27
Ha a 89 a születési dátumod, akkor még bőven sok időd van arra, hogy néhány évet kivárjál és utána hozzál rossz döntést.
10. 17aadc1082 (válaszként erre: 9. - Törpilla 89)
2013. júl. 16. 22:26
42 vagyok, albiban 3 gyerekkel. És? Külföldön meg ez a normális. Igaz, ott kissé más az albérleti kultúra.
2013. júl. 16. 22:25
igen tudom igazatok is van... de akkor egész életemben csak albérletbe lakjunk? Mert egyik szülő sem tudd segíteni...
8. 17aadc1082 (válaszként erre: 4. - Törpilla 89)
2013. júl. 16. 22:18
albi, plusz pénz nem magyar bankba. jobban jártok, mint a hitellel. A hitellel is csak legalább 25 év múlva lesz a tiétek, és ott lebeg a fejetek fölött, hogy elviszik. bármi történhet.
7. kisj
2013. júl. 16. 22:17
öngyilkosságra való erős hajlam
2013. júl. 16. 22:15

csak nehogy egyedül maradj, és egyedül kelljen fizetni, amit majd esetleg mégsem tudsz.


a mai világban hitelt felvenni csak annak érdemes, akinek egyébként is van tőkéje és ha bármi történik, akkor is vissza tudja fizetni a felvett pénzt.

2013. júl. 16. 22:15

nem vennek ilyen hosszutavu anyagi terhet a nyakamba; tul fiatalok vagytok ehhez; ha mondjuk 35-on mar tul vagytok, akkor talan megfontolas targya lenne a hitel;

aso-kapa-nagyharang-amig a hitel ki nem lesz fizetve;

4. Törpilla 89 (válaszként erre: 2. - Sonysony)
2013. júl. 16. 22:08
tudom sajnos...de inkább fizessük a kölcsönt mint albérletből albérletbe járunk és soha se lesz a mienk a lakás...
2013. júl. 16. 22:07
Élettársi kapcsolatról hallottunk ahhoz mi kell egy ideiglenes lakcím mind kettőnknek elég? Vagy kell egy állandó?
2013. júl. 16. 22:07
Megfontoltság!
2013. júl. 16. 22:06
Ha még csak kapcsolatba vagyunk a párommal mi kell ahhoz, hogy hitelt vehessünk fel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook