Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pasim nem akar a házasságkötésig szexelni! fórum

Pasim nem akar a házasságkötésig szexelni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
326. orsibigyu (válaszként erre: 317. - Krisz42)
2013. júl. 23. 22:38
Utobbi kerdesedre csak azt tudom valaszolni, hogy egy nap mindannyian egy nagy torvenyszek elott allunk. Lesznek vadloink es aki kapcsolatot tartott Jezussal annak Ugyvedje is lesz! Aki nem tartott kapcsolatot Istennel az sajat magat kell megvedje. Lehet, hogy eleteben 1 bunt kovetett el, de azt raolvassak, es ott nem lehet majd mutogatni senkire, hogy bezzeg o megtobbet. Ott csak egyedul all meg az ember. Szivbol kivanom, hogy eleg legyen a te josagod!:-)
325. orsibigyu (válaszként erre: 319. - F758a7200f)
2013. júl. 23. 22:32
Az utolso bekezdessel nagyon egyetertek!:-)
324. orsibigyu (válaszként erre: 314. - 17aadc1082)
2013. júl. 23. 22:25
Nem emberek irkaltak, hanem Isten ihlette meg. Leghitelesebben az Ujszovetseg irja le Isten akaratat, mert Jezus maga volt Isten, es azok irtak az Ujszovetseget akik talalkoztak vele. De Jezus sokszor idezett az Oszovetsegbol, es azt is hitelesse tette.
323. orsibigyu (válaszként erre: 315. - 17aadc1082)
2013. júl. 23. 22:21
Az regen volt, de manapsag azert a keresztyenek is megszelidultek:-D
322. orsibigyu (válaszként erre: 314. - 17aadc1082)
2013. júl. 23. 22:18
Isten szeretne, ha ugy fuggnenk tole mint gyerek az apjatol, biznank abban, hogyha valamit tilt azt a javunkra teszi, ezert megtartanank amit o mond. De minden ember szabad, csak akkor kell Istennek szolgalnia, ha akar, ha nem erdekli Isten mehet szabadon ahova akar. Nem biztos, hogy boldog lesz, de probalkozni szabad:-D
321. ce24db56a5 (válaszként erre: 290. - C8ec504c40)
2013. júl. 23. 13:53

Jobb nem, de mivel termelődik a sperma vagy kiizzadja, vagy kimaszírozza vagy kimaszíroztatja:)

Mert ugye arról nem volt szó, hogy senkivel nem akara házasságig dugni, csak a T. arával:)

320. 130454e42d (válaszként erre: 305. - Dodi44)
2013. júl. 23. 13:28
Amerika börtönökben csináltak erről statisztikát, erősen felülreprezentáltak a hívők. Akkor etek szerint a vallásos emberek közt jóval nagyobb a bűnözők aránya.
319. f758a7200f (válaszként erre: 317. - Krisz42)
2013. júl. 23. 11:25

Az orgazmus nem ajandek. Ha igy allitod be, egyik forumindito meg azt fogja hinni, hogy neki ilyen ajandekot nem dobott a gep holott szimplan bena es gorcsos...


Orgazmusa olyan embernek is lehet aki nem is szerelmes eppen:)


A tobbi amit leirtal, az a szeretetrol szol, de egy nick es par hsz alapjan nincs jogod eldonteni ki szerelmes vagy sem, masreszt meg ugy altalaban a hivo ember szeretettel teli, barmilyen vallast kovet. Neked ez a 8 ev patologias:)


Vannak itt olyanok is akik joval tobb ideje atelik amit te, csak nem lobogtatjak egyfolytaban masok elott mint valami posztert

318. nyaligátor (válaszként erre: 317. - Krisz42)
2013. júl. 23. 09:42

Nem tudhatod, hogy "igazán szerelmesek" voltak-e!

Mindahhoz, amit leírtál, még csak szerelmesnek sem kell lenni.

"Csak" szeretni kell a másikat.

Sokan ugy gondolják, hogy a szeretet a szerelem alsobbrendü része.

A szeretet önzetlen, es aki igazán szeret, az ad, nem a saját hasznát keresi, hanem a másikét...

Persze, lehet cimkézni, hogy ez most szerelem, mert romantikusabbnak hangzik, de a szeretet a lényeg, nem a neve.

317. Krisz42 (válaszként erre: 312. - Orsibigyu)
2013. júl. 23. 09:07

Annyira nem értelek titeket.Szerelem x évig....Majd ha igazân szerelmesek lesztek,akkor nyilatkozzatok.Az igazi szerelem önzetlen,nem vársz el semmit,csak adni akarsz,mert ez tesz boldoggâ.Ezért ha a párod el akar menni elengeded,mert szereted és ha ő nem boldog màr veled,akkor keressen mást,mert te jót akarsz neki.És ha egyedül maradsz,akkor is képes leszel boldog lenni,mert arra gondolsz majd,h megtapasztaltad az igaz szerelmet és ez olyan érzés,amiét már érdemes volt élni akár 1napig is.És a testi szerelem ugyanaz.Mikor az izgat fel,h adsz,akkor az orgazmus egy ajándék,ami jön,mert adtâl.És nem a kémia miatt működik minden,mert akkor nâlunk már rég le kellett volna húzni a rolót:)De nincs kedvünk,mert mindennap úgy ébredünk,h szeretjük egymást és szeretnénk adni,emiat csodálatosakat szerelmeskedünk 8év után is,nem kémiából,hanem szerelemből.

Te is írtad,isten engedelmességet vár el.Na én meg szabad akaratomból segítek embertársaimnak és nem várok el érte semmit.Ki jobb,aki nem önzetlen,állandóan bűnt követ el,amitmeg is gyón vagy az,aki önzetlenül segít embertársain,jó szívű,nem bűnöz,csak éppen nem hisz istenben,nem imádkozik,stb.?

2013. júl. 23. 08:27

ilyent már én is csináltam..hirtelen szentéletű lettem..valamit összeszedtem, mégsem adhatom tovább..

nos a Te esetedben természetesen nem ez van, hanem..

szóval, ha nem az életed függ tőle, lecserélni..érthetőbben lapát. nézz új, racionálisabb pasi után..

bááár..nem egyszerű, belátom..

315. 17aadc1082 (válaszként erre: 313. - Orsibigyu)
2013. júl. 23. 08:11
A keresztes háborúkról tán te is hallottál, nem? :)
314. 17aadc1082 (válaszként erre: 300. - Orsibigyu)
2013. júl. 23. 08:06

omg.. tehát isten egy tőle függő embert akar. hát, ez aztán a szabad akarat :D amit elvileg isten adott. Nem látsz itt ellentmondást?



Egyébként, honnan lehet tudni, hogy isten mit akar? Valaki felhívta telefonon? Vagy mert leírta a biblia? Jól tudom ugye, hogy azt emberek írkálták össz? akkor honnan lehet benne bárki is biztos, hogy isten azt akarta, ami oda le van írva? :D

313. orsibigyu (válaszként erre: 310. - C8ec504c40)
2013. júl. 23. 04:53
Igazad van! Sajnos sok pap ilyen. Bar a keresztyenek nem szoktak ongyilkos merenyletet elkovetni, ez az iszlamra vall. Ok egy bunteto Istent vallanak, mi egy Megbocsajto, szereto Istent. En halas vagyok azert a Ferenc papaert, igy reformatuskent is, mert o izelitot ad abbol mit jelent a hit. Maradjon ilyen!
312. orsibigyu (válaszként erre: 309. - C8ec504c40)
2013. júl. 23. 04:48

Nem bantottal meg, csak ugy erzem ez a szentfazeksag olyan embertelen, mintha aki hisz ott lebegne a vilag folott, itelkezve es o mindenkinel kulonb.

Talan van egy plusz toltete, de nem mindig kepes aszerint elni, kovet el hibakat, de mindent ugy el meg, hogy Isten joindulataban bizik. Isten sem egy bunteto rendor vagy leigazo hatalom a szemeben, hanem maga a Szeretet, az Apja, aki a javat akarja es akire ha hallgat jol teszi, mert a legjobb uton halad a boldogsag fele. A hivo ember nem savanyu ember, hanem halas ember optimista ember. Van hogy kisse fel, de nem rabja a felelemnek. Oda tud menni Isten ele es ki tudja mondani, hogy a kezedben vagyok, es minden aggodalma eltunik. En ezt elem meg. Es volt olyan, nem is 1 alkalom mikor Isten maga szolt hozzam. Mikor megijedtem mert a fiam a hasamban volt a ferjem cege 0 profitos volt sot -. Es imadkozva elmondtam ezt Istennek es az aznapi Istentisztelet: Gyermek voltam, megoregedtem, de nem lattam, hogy elhagyatotta lett volna az igaz es gyermeke kenyerkeregeto( koldus), valamelyik zsoltarbol. Veletlen, hogy pont akkor pont ott ez az igevers hangzott el? De nem egy ilyen esetet tudok elmondani, amikor Isten erot adott.

311. orsibigyu (válaszként erre: 308. - C8ec504c40)
2013. júl. 23. 04:29

Pedig az a bizonyos bekezdes akkor ert meg bennem mikor megirtam. Persze nem en talaltam fel a spanyol viaszt, de eddig nem fogalmaztam igy meg.

Ez pedig a szerelemrol egy hazugsag, vagyis nem, mert testileg osztonileg igy mukodik, de Isten plusz toltetet ad neki, ami miatt a szerelem szerelem marad mindvegig. Mert egy ido utan kiismersz egy embert, jobb esetben megtanulod elviselni a hibait. De mivel Isten a buneinkre nem emlekezik, nekunk is sikerul igy nezni egymasra. Nem csak elviselni, de elfelejteni. Egy hivo embernek nem ez a jelszava: en ilyen vagyok igy fogadj el! Mindennap tud valamit valtozni. Ferjemen latom ezt. Annyit kepes alakulni. Mintha mindig uj emberrel elnek. Sohasem akad meg egy szinten. Nem azt mondom nincsenek gondjaink, de mivel Isten fele halat erzunk, mindig ra tudunk egymasra is csodalkozni.

310. c8ec504c40 (válaszként erre: 305. - Dodi44)
2013. júl. 21. 06:54

Erre sokkal jobb egy pszichoterapeuta. Mégis milyen jogon "büntet" meg egy pap?? - ezzel sem tudok egyet érteni.

Vonzódhatsz a papokhoz, a te dolgod.

De ha már felhoztad a témát, vagy folytattad, pl. a pénz, elvileg lelkiismereti kérdés lenne, miközben majd kibökik a szemed, amikor körbejárnak a "kasszával"...

Törvények nélkül... sokszor a leg"vallásosabbak" követik el a legborzasztóbb kegyetlenségeket úgymond a Biblia és Isten nevében, lásd öngyilkos merénylők, stb.

Rossz papokból sokkal több van, mint jó, mert egy idő után a fejükbe száll a dicsőség és nem látnak az orruknál tovább. A legtöbbje csak kihasználja a híveit, tipikusan bort isznak és vizet prédikálnak.

309. c8ec504c40 (válaszként erre: 303. - Orsibigyu)
2013. júl. 21. 06:48
Tényleg nem akartalak megbántani a szentfazék kifejezéssel, de aminek te meg akarsz felelni (meg amiket leírtál), abból ez jön le. Természetesen jogod van hozzá így élni, de mivel nyilvánosan leírtad, válaszok is érkeznek rá. Az én személetemmel valóban nem egyezik. Pedig én is hiszek :) csak tényleg másképp.
308. c8ec504c40 (válaszként erre: 301. - Orsibigyu)
2013. júl. 21. 06:45

A szerelem maximum 2 évig tart! Utána alakul át szeretetté, jó esetben.

A hűséggel egyetértek, anélkül nincs sem szerelem, sem szeretet.

Az utolsó bekezdésed egy előre begyakorolt szöveg, olyan robotos.

307. c8ec504c40 (válaszként erre: 300. - Orsibigyu)
2013. júl. 21. 06:42

függés tőle

engedelmesség, stb. ezek azok a szavak amikkel a történelem során a gazdagok leigázták a tudatlanokat.... nekem minden, csak nem pozitív kicsengésű, vagyis amit te írsz, nekem túlzás.

306. orsibigyu (válaszként erre: 305. - Dodi44)
2013. júl. 20. 09:45
Nem vagyok katolikus, de egyetertek valamilyen szinten. Mindig irigyeltem ezt a szolgaltatast a katolikusoktol., bar az imaismetles nem tetszik, de az,, hogy be kell ismerd a bunod, mindenkepp jofele visz, mert legkozelebb mar szegyenbol sem teszed meg. Bar jogos a kerdes, hogy amit emberektol szegyelunk a Mindentlatotol nem szegyeljuk?
305. Dodi44 (válaszként erre: 295. - C8ec504c40)
2013. júl. 19. 19:16

ebben nem oszozom a velemenyedben.

A papok feladata egyike, a lelek karbantartasa.

Elmondod, mi rosszat csinaltal, az ad egy "buntetest" , elmondasz egy imat 15-25 szor... Az faj???

A lelked megnyugszik, es vele az igazsag erzeted, mert tudod ha rosszat teszel azert buntetes jar.

Ha valami bantja lelkedest, vagy az eletedben problemad van, egy jo Pap mindig ad egy fuggetlen velemenyt, amivel gazdagodsz, es hogy rossz fele nem iranyit, azt elhiheted.

Ha masnak nem vedd a jo Papokat pszichologusoknak. Raadasul meg ingyen is adnak tanacsokat... Talasz valami nem eticalt a tiz parancsolatban? Nem egy jo iranyito elv a kozossegi elethez? Ha hiszel Istenben, ha nem...

Vannak kik torvenyek nelkul elnek, nezd, ugye nem ures a borton sehol sem...

Hogy vannak rossz papok is, azt nem vitatom.

Ha az egyhazi adomanyok ellen tiltakozol, hat ha moziba, szinhazba megy, oda nem kell jegyet venned? De ha nekem problemam adodna, amit magam nem tdok megoldani, inkabb egy jo papot keresnek, mint egy pszichologust.

De a te valasztasod meg a te jogod.

304. syria (válaszként erre: 296. - C8ec504c40)
2013. júl. 19. 18:47

Az van, hogy aki nem vallásos, adott esetben nehezebben teszi magát a lelkifúron, mint a vallásos, akit feloldoznak, teljesíti a penitenciát, és jobban vigyáz, hogy még egyszer ne kövesse el ugyanazt a hibát. :)


De ne menjünk mélyebben bele a vallásos dologba, az mindenkinek a legszemélyesebb magánügye. (S nagyon szomorú ha van valóságalapja orsibigyu állításának: 100-7.)

Pusztán azért hoztam fel, mert a fórumindító párja a vallásával takarózik.

303. orsibigyu (válaszként erre: 294. - C8ec504c40)
2013. júl. 19. 11:02
Ne erts felre. Nem kaosz csak nem egyezik a te szemleleteddel. Szentfazeknak hiszel. Te irtad! Vagy mas! En nem tartom magam tokeletesnek, meg csak jo keresztyennek sem. En egy Istenkereso ember vagyok. Sokat tudok Rola, mert erdekel, probalok engedelmeskedni, de nem mindig sikerul. Probalok a szeretet torvenyeben elni. A 3as szereteteben. Mert tudom ez a helyes, de nem lettem rogton angyal es nem lebegek 3 meterrel a fold felett. Ugyanugy feltekeny vagyok, ugyanugy s neha jobban is mint mas. Igyekszem magam Isten szemevel nezni es belesimulni az O tervebe. Igyekszem az O torvenyeben jarni mert ugy gondolom az a boldogsag. Mindenki a boldogsagot keresi, en ugy hiszem, hogy csak Istennel lehet igazi orok boldogsagot kapni. A tobbi mulando es a vege a boldogtalansag.
302. orsibigyu (válaszként erre: 293. - C8ec504c40)
2013. júl. 19. 10:48
Olvass vissza, mire valaszoltam?! Arran, hogy valaki, azt mondta nem Isten vezetett arra, hogy ne fekudjek le a pasimmal, hanem a jozan eszem. Szerelmes voltam, ha nem gondolkodok el Istenrol es az eletemrol tuti belemegyek abba a korai dologba. Mert 1,5 eve egyutt voltunk, mert 3 eve szerettem, es ha a jozan esz vezet max vedekeztunk volna. De nem csak a jozan esz vezetett.
301. orsibigyu (válaszként erre: 292. - C8ec504c40)
2013. júl. 19. 10:41

Amit te szerelemnek nevezel az testi vagy! Ez az ami 7 evig tart utana kifullad, ez az ami kemian alapszik. Isten ezt nem szerelemnek nevezi. Neki az a szerelem mikor 2 ember elkotelezi magat, hogy egy eleten at huseges lesz, elviseli a masik bogarait es probal mindent kozosen megoldani, es mindemelett vegig szerelmes lesz abba akit Istentol kapott. Ami ezen kivul van az bun, ugyanugy mint a bankrablas. Csak egy kulonbseg van.

Isten 3 dologra szukitette le a 10 parancsolatot: Szeresd az Urat, szeresd felebaratodat mi n t magadat. Ez a 3. Es bun is 3 van: 1. Isten fele elkovetett. 2. Felebaratos fele elkovetett. 3. Magad fele elkovetett. A vilag ugy tartja, hogy csak 1 van: a felebaratod fele elkovetett, csak azt tartja ervenyesnek. A hazassag ellen elkovetett bun kicsit magad ellen kicsit a masik ellen iranyul. Mert fel sem fogjuk hany olyan ember van akinek igy torik ossze a szive. Persze sokan megerositik magukat es tovabb mennek, de sohasem lesz ugyanolyan artatlan a lelkuk, sohasem fognak ugyanugy hinni a szerelem orok voltaban.

300. orsibigyu (válaszként erre: 290. - C8ec504c40)
2013. júl. 19. 10:26
Isten nem jobb embert akar, hanem olyan embert aki fugg tole, akinek fontos, hogy O mit akar. Nem valami vilagi merce szerinti josagot, hanem engedelmesseget.
2013. júl. 19. 10:03
Ne csinaljon=Ne csinaljunk rosszat..
298. f758a7200f (válaszként erre: 296. - C8ec504c40)
2013. júl. 19. 10:02

Pont ez:)))


Torekedni kell ra, hogy lehetoleg ne csinaljon rosszat es ha akaratlanul becsuszik hogy megbantottunk masokat, azt valljuk be!

:DDD

297. nyaligátor (válaszként erre: 295. - C8ec504c40)
2013. júl. 19. 05:23

Ez egy valláson belüli szabályrendszer, irreleváns, tetszik-e nekünk, s hogy a teologiai tartalma mennyire logikus számunkra.

Én analógiát állítottam fel a képmutatást illetöen.


(egyébként veled értek egyet)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook