Bodyrock (beszélgetős fórum)


2016. febr. 14. 14:15

Sziasztok! Van itt mèg valaki aki Bodyrock-ozik?

Èn most irmerkedtem meg vele ès nagyon szimpatikus! Eddig Pèntek Eniköztem de nyitok az uj dolgok felè is. Milyen eredmènyeitek lettek? Nekem egy ismerösöm ajanlotta, nagyon bejött neki a Bodyrock! 👍

2013. júl. 28. 12:37

Jól megfogalmaztad. :D Érthető volt. :))

Ja igen, a karate. :) Én is jártam kiskoromban.. sosem ment jól. :P

Én olyan 50 körülre mondom az álomsúlyt. :)

Régen pár kg-val több voltam, de nem ilyen izmos.. mindig olyan "stabil". :)

Aztán lementem 31 (!)-re, onnan fel - nagyon és ezek után nehéz rávennem a szervezetemet, hogy merjen lemenni, teljesen még szerintem nem álltam vissza hormonálisan (mert akkor a hormonális rendszerem kb. "hibernálta magát") meg persze a túl szigorú korlátok, számolás, ilyesmi sem nekem való. .. :)

Nálad voltak nagy ingadozások?

2013. júl. 26. 07:41

Örülök ha tetszik és jó véleménnyel vagy :). Fogyhatnánk együtt, pontosabban fogalmazva formálódhatnánk együtt :). A futás azért "rázósabb", mert ott 30-40 percig folyamatosan lötyög, itt meg max. 15 percig, de nem is biztos, hogy végig, mert vannak olyan gyakszik, amiknél nem rázkódsz. Na ezt most jól megfogalmaztam :).

Az én álomsúlyom 55,5-56 kiló. 158 cm vagyok, de masszív csontozattal, meg tömörebb izomzattal, mert elég korán elkezdtem sportolni (12 évesen) és 10 évig versenyszerűen edzettem, szóval nekem még szinte a bokám is vastagabb egy kicsit az átlagnál, mert pont akkor kezdtem bele az intenzív edzésbe, mikor kezdtem "kifejlődni" :).

Mesélsz Te is magadról?

2013. júl. 25. 21:46

Húh, ez tényleg nagyon Enikős.. és nagyon tetszik! :)

Én ma az első zuzkalightos videót csináltam, de csak félig, mert pirosnapok küszöbén nagyon begörcsöltem tőle.. most pár nap kényszerpihi lesz szerintem vagy valami nagyon lájtos dolog.


Hát igen, ez teljesen más típusú edzés, jó kis sokk a testnek.. és nem csak eleinte, mint a legtöbb. :)

Azért ezekben is van sok rázkódás. :D

Mondjuk én sosem futottam, lehet, hogy az komolyabb "megrázkódtatás mellesleg". :D

Én sportmelltartó alá mindig veszek egy simát is. :)

Tükörre megyek inkább, pláne, hogy már nem tudom bemérni az ideális súlyomat, mert elég sokat változott a testösszetételem és kifejezetten izmos testalkatot tűztem ki célul, azért -15kg-nak örülnék, de az izmaimat többet nem áldozom be! :)

Neked mi az "álomsúlyod"? :)

2013. júl. 25. 19:26

[link]


Nekem ma ez volt az adag :). 12 perc, nem több, de iszonyat :D

2013. júl. 25. 14:52

Az Enikő edzései - ahogy megnézegettem őket - nagyon hasonlít Zuzanáéra, bár gondolom vannak azért különbségek, bár ezt a részét nem tudom pontosan, mert még nem Enikőztem :). A Zuzanás-féle edzéssel megvan az erősítés is, az biztos. Az a jó benne, hogy egyszerre kardió és erősítő is egyben. Én évek óta Rékáztam, de elkezdtem ezt a Bodyrock-ot és hát had' ne mondjam olyan izomlázam volt a karjaimon át a vádlimig, pedig edzett vagyok, de ez az edzés valahogy másképpen mozgat meg...

Gondoltam arra, hogy lenyomok egy Réka-blokkot és utána egy Zuzkát, de a tegnapi után is belegondolva: most elég Zuzana is :). A futást meghagyom majd azokra a nehezebb napokra, amikor kedvem lenne kiereszteni a gőzt... Az a baj azzal, hogy hiába viselek sportmelltartót, megnyúlik picit a mellem, ha fogyok belőle. Gondolom a sok rázkódástól, mert hiába a melltartó, azért libeg az :). Te mennyit akarsz fogyni?

2013. júl. 25. 13:57

Nagyon durván hatékony akkor! oO

Én már elég régen.. bár inkább úgy mondom, hogy egészséges életmódot folytatok (évek óta nem eszem semmi finomított dolgot és vegetáriánus vagyok, ilyesmik).

Pár cm-rel alacsonyabb vagyok nálad és pár kg-mal nehezebb (még!?:).


Rékáztam én is, aztán kezdtem nehezíteni, mostanában Enikőzök és az is nagyon hatékony (az intervallum csodája ugye :), de mindig keresem a kihívásokat, most úgy tervezem, hogy 1 Zuzanna és 1 intervall.

Szerinted ezzel az erősítés is megvan?

Futni már nem fogsz?

2013. júl. 25. 07:23
Most csak ezt csinálom, ha végre sikerülne elnyernem régi alakom (kb.5-6 kiló mínusz), akkor visszatérnék Rékához, de ezt is ugyanúgy megtartanám mellette, csak nem heti 5x, csak mondjuk 2x-3x. Te is fogyózol?
2013. júl. 24. 22:03

Egyetértek. :)

És mellette mást is vagy most tényleg "csak" ezt?

2013. júl. 24. 22:00
Nem, egy héten 4-5x. Pont elég, pihenni is kell :)
2013. júl. 24. 21:18
:) És minden nap csinálod?
2013. júl. 24. 19:24
Most végeztem, 12 perc volt mindössze, de ömlik rólam a víz, olyan érzés, mikor 40 perceket futottam... :). Nagyon jó érzés :)
2013. júl. 24. 19:06

Na, azt hiszem, mindent tudok. ;P Köszi.

Látom, hogy elég ügyes vagy. :))

Szerintem én is be fogok iktatni ilyet is. :)

Hajrá! :)

2013. júl. 24. 18:49
Én a Bodyrock.tv-n rámegyek az archívra és ott lehet úgy rendezni a találati listát, hogy időrendben növekvő (ascending). És legelőre kidobja a legelső videókat (ezek Zuzanásak). Én így megyek sorban, volt olyan edzés, amelyik pl állt 10 feladatból és mindegyikből meg kellett csinálni x-darabot és vége az edzésnek (ez időre megy, márminthogy Zuzka leírja, hogy mennyi idő alatt végzett vele, és próbálom megdönteni), de az edzések 95%-a intervallumos. Nekem nincs ilyen órám, de nem is kell, mert neten van, be tudod állítani, jelzőhanggal, intervallumokkal, mindennel. Megyek is, sztem nyomok egyet :)
2013. júl. 24. 18:38

Áhhá! :)

Mondjuk így most, hogy megnéztem 1 párat mind2 oldalról, úgy látom, hogy a bodyrocknál "népszerűbb" a szabályos intervallum, ZuzanaLighton meg még egyáltalán nem láttam, hogy használna órát..

Te milyeneket csinálsz inkább: "órásakat" vagy "óra nélkülieket"?? :)

2013. júl. 24. 18:11
Nem, nincs. Annyi, hogy egy idő után Zuzka kilépett a Bodyrock.tv-ből, mert elvált a férjétől (aki felvette videóra amúgy). Lisa-Marie csinálja tovább a Bodyrock.tv-n, de persze az archív poszt alatt még ott van Zuzana is, a régebbi videókban. Zuzana a válás után új oldalt hozott létre, ZuzanaLight címmel. Ennyi. Az edzés ugyanolyan hatásos és jó mindegyik, akármelyiket is választod, nekem Lisa-Maie edzései is tetszenek, csak Zuzka szimpatikusabb.
2013. júl. 24. 16:18

És van lényegi különbség a Zuzanna saját oldalán meg a bodyrockos oldalon lévő videók között? -.^

Nekem ez fura. :)

2013. júl. 24. 13:18
Szabadon választható, ez a legjobb benne, amelyik 15 perces bejön, azt lenyomod és kész. Azt vettem észre, hogy jobban megengedhetem magamnak a kisebb kilengéseket, mert tartja a súlyom és ez szuper dolog egy olyan embernek, aki szereti az ízeket, a házias, magyaros konyhát. Na nem azt jelenti, hogy minden este magamba tolok egy kiló töltöttkáposztát, csak napközben belefér egy-egy nasika, vagy jobb kaja :)
2013. júl. 24. 12:51

Ja, így már világos. :)

Azt hittem, van hozzá edzésterv, mint Enikőnél. :)

2013. júl. 23. 17:03
2013. júl. 23. 17:00
Azt még elfelejtettem megírni, hogy ezek az edzések nem egymásra épülnek, hanem tökmindegy melyiket csinálod meg éppen, van kifejezetten kardiós, hasas, popsis, erőnléti... Mikor mihez van kedved, akármelyikkel kezdheted és mindegy a sorrend, hogy melyikkel folytatod...
2013. júl. 23. 16:59

Sziasztok!


Na végre, hogy írt valaki... :). Youtube-on is rajta van az összes, csak annyit írsz be, hogy bodyrock és az elsők között kihoz egy ilyen csatornát: bodyrock.tv. Arra rámész és telis-tele van Zuzanával :). Amúgy én a hivatalos oldalról nézem az edzéseket, mert időrendben visszamentem a legeslegelső edzésekig és haladok szépen sorban velük. Amúgy a hivatalos honlapot úgy találod meg, hogy beírod, hogy bodyrock a google-be és kidobja rögtön az első találatként. Én ott az archívra megyek, mert ahogy elkezdtem, nyilván azok már régebbi videók. Van olyan is, amit töröltek az oldalról, de youtube-on fent van mind, én csak azért nézem a bodyrock-os oldalt, mert mindegyiket meg szeretném csinálni, olyan sorrendben, ahogy felrakták. Remélem segítettem.

2013. júl. 23. 12:25
Igen, ez engem is érdekelne, hogy hol vannak fent ezek a 15 perces edzések.
6. Glori33 (válaszként erre: 2. - Sziszi0528)
2013. júl. 23. 11:01
Sziszi0528 hol nézel te napi edzéstervet?
2013. júl. 22. 11:19
Végülis az a jó az egészben, hogy nem is kell hozzá olyan nagyon sok idő... Nekem átöltözéssel, előkészülettel (megnézni mi az aznapi edzés), edzéssel és zuhival kb. 30, max. 40 perc naponta. Csak azt sajnálom, hogy nem kezdtem el hamarabb, lehet mára már olyan jól néznék ki, mint Zuzka :)
2013. júl. 22. 10:58
Hajrá-hajrá :) Szemeztem vele én is, jó kis edzéseket lehet belőle összerakni, az tuti. Ha egy kicsit több időm lesz, szeretnék jobban belemélyedni.
2013. júl. 22. 06:55
Azt még elfelejtettem írni, hogy a Bodyrock olyan, mint a Péntek Enikő-féle zónaedzés, lehet valakinek így ismerősebben cseng.
2013. júl. 22. 06:52

Látom nem nagyon éled ez a fórum, de azért megosztanám veletek az elmúlt két hetem tapasztalatát, hátha ezzel is segítek valakinek, aki úgy érzi, mint ahogy én éreztem: az életmódváltás kudarcba fulladt...

Nos, 158 cm magas vagyok és jelenleg 61,2 kg. Vékony derekú, lapos hasú, vékony karú, de széles csípőjű és vastag combú... Évek óta tornázom Rubint Rékával és futok mellette - kisebb nagyobb megszakításokkal én ezt a mozgásformát választottam. Jól karban is tartott, aztán jött egy nagyon kemény és húzós vizsgaidőszak, és felszedtem pár kilót (magyarán mondva nem mozogtam, zabáltam és ültem egész nap a gép vagy a könyv fölött). 57,5 kilóról felkúsztam 64,5-re. Borzasztó. Alacsony vagyok, tehát bőven nem jó ez a súly, legjobban 56 kilósan éreztem magam. Sokan mondhatnák, hogy az is sok, de 10 évig karatéztam (12-22 éves koromig), és elég tömör csontozattal és izomzattal rendelkezem az átlaghoz képest, így nekem az 56 kiló jelenti a csinosságot (akkor tényleg vékony a combom és formás a fenekem). Elővettem újra Rékát meg a nyúlcipőt, le is fogytam 63 kilóig és utána semmi. Hetekig semmi. Szénhidrátot csak reggel eszek szinte (két szelet kockakenyér), 6 után már nem eszek, sokszor a futás jelentette a vacsimat. És semmi. Mérem magam centiben és kilóban, de nuku. Aztán még tavaly elkezdtem ezt a Bodorock-ot, csak abbahagytam (nem is tudom igazán miért), bevallom egy kicsit fenntartással közeledtem ahhoz a tényhez, hogy napi 10-15 perces edzés ugyanolyan hatásfokkal (vagy még jobban) égeti a zsírt, mint a több órás futások meg lábemelgetések. És való igaz: tényleg működik! Múlt héten kezdtem, és ma reggel már 61,2 kilót mutatott a mérleg! Csípőben és combban is vékonyodtam, centikben mérhető. Nem beszélve arról, hogy helyrehozza az anyagcserét, minden nap tudok wc-re menni, ami nálam óriási nagy szó. Szóval bárki, aki esetleg így járt, vagy hasonló cipőben van, mint én, szívesen segítek, mert nekem ez nagyon bejön. Csak felveszem a kis tornarucim, megnézem az aznapi edzéstervet (youtube-on is fent van mindegyik), rászánom azt a napi 10-15 (és nem több!) percet éés: fogyok! Sőt, ha bűnözök is néha-néha, nem szaladnak fel rám őrült módon a kilók, hanem sikerül egyensúlyban tartani.

2013. júl. 16. 15:41

Sziasztok!


Szeretném egy táborba gyűjteni azon kedves fórumozókat, akik Bodyrockoznak, vagy csak szeretnének, osszuk meg egymással a tapasztalatokat!

Bevallom, nekem Rubint Réka a hű edzőm már sokadik éve, róla nem akarok lemondani, már csak a DVD-k hangulata miatt sem, viszont úgy döntöttem, hogy a futást felcserélem Bodyrockra. Tavaly csináltam, és őszintén szólva tényleg kitikkasztott egy akár 12 perces edzés is - kb. olyan érzés, mintha lefutottam volna a maratont :). Nembeszélve arról, hogy nagyon felpörgeti az anyagcserét, ezért is egy piros pont jár ennek a mozgásformának!

Csinálja még valaki?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook