Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a teendő, ha elhagytam a személyi igazolványom?Mi a hivatalos procedúra ilyenkor? fórum

Mi a teendő, ha elhagytam a személyi igazolványom?Mi a hivatalos procedúra ilyenkor? (tudásbázis kérdés)

14. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - 4c35511f0b)
2008. márc. 9. 19:42

Jujj!

Nálunk fel is használták. Mert persze "Patópáloztunk".

2008. márc. 9. 13:14
Rendőrség ,ott jegyzőkönyv ,okmányíroda és persze többe kerül ,mert ilyenkor sokkal többet kell fizetni !
12. gerna (válaszként erre: 11. - XxLady)
2008. márc. 9. 11:24
Most már, elég, ha az okmányirodába mész, és elmondod, mi a helyzet. Vagy lejelentik onnan a rendőrség felé, hogy elveszett, vagy ha neked kell, ráérsz utána is.
11. xxLady
2008. márc. 9. 11:02

Köszönöm szépen a segítséget!


Én igazából nem tudom megmondani hogy mikor hagyhattam el - ugyanis nem használtam november óta :). A postán kérték el tőlem múlt héten, hogy egy csomagot át tudjak venni és akkor nem találtam a tokjában! Lehet hogy valahol kirántottam, nem tudom. Sosem hagytam még el okmányt, teljesen megsemmisültem a saját hülyeségemtől és pechemtől (szerencsére diákkal is ideadták a csomagot, mivel az is fényképes okirat).


Akkor holnap bemegyek először a hekusirodába, onnan meg az okmányba (de gondolom elmondják ott is hogy mit merre meddig), születési anyakönyvi kivonatom még jó hogy itt van.


Még egyszer köszönöm a sok hozzászólónak a jószándékát!

2008. márc. 9. 10:20

Bejelentési kötelezettséged van a rendőrség felé.

Ha ellopják, akkor "csak" 2.500.-Ft-ot kell befizetned az illetékes önkormányzat okmányirodájának, ha Te veszítetted el, akkor bizony ez az összeg is több. Ha van érvényes útleveled azt vidd magaddal. (most jártam végig én is ezt a procedúrát)

9. 4c35511f0b (válaszként erre: 8. - 754c7e07c3)
2008. márc. 9. 08:56

NEkem fordítva volt, mentem be bankba kivenni pénzt, s nem adták ki, azzal az indokkal :keresi személyimet a rendőrség...

Természetesen egyből bementem rendőrségre kiderült ELÍRTÁK a számot, amit valaki anno letiltatott.

NA nem kívánom senkinek azt a 4-5 órát amíg ez zajlott:)

2008. márc. 9. 08:31
Mindenképp jelentsd be a rendőrségen, hamar, mert felhasználhatják, és így tudod igazolni, hogy nem Te voltál. A többi le van írva.
2008. márc. 9. 08:29

DÍJ:


"Személyazonosító igazolvány pótlása elvesztés, eltulajdonítás vagy megsemmisülés esetén: 1.500 Ft, amennyiben nincs útlevél vagy kártya formátumú vezetői engedély az illeték : 3000 Ft."

2008. márc. 9. 08:29

Kimásolom neked:

"Személyazonosító igazolvány pótlása elvesztés, eltulajdonítás vagy megsemmisülés esetén:

-érvényes útlevél vagy 2001.01.01. után kiadott vezetői engedély, lakcímigazolvány


Ha a fenti személyazonosság igazolására alkalmas okmányok közöl egyikkel sem rendelkezik, ideiglenes igazolvány kiállítása szükséges

- születési anyakönyvi kivonat"

2008. márc. 9. 08:28
Szia xxLady!Nekem mikor elveszett /el lopták/akkor beszóltam a rendőrségre,hogy legyen nyoma annak,hogy nincs nálam a szig.,mert ha esetleg visszaélnek az én iratommal akkor igazolva van,hogy mikortól nincs nálam az igazolvány.Utánna okmányiroda,új személyi.
2008. márc. 9. 08:26
Vagyis más nem kell és semmit nem hagytam ki.
2008. márc. 9. 08:26

Szia!

Születési akvi kivonat kell, házassági (ha házasságban élsz), be kell menni az okmányirodába, kapsz csekket, amit be kell fizetned. Ha van más érvényes okmányod (jogosítvány, útlevél) azt is kérhetik, hogy azonosítsanak.

Azt hiszem mást nem hagytam ki.

2008. márc. 9. 08:24
Okmányiroda! születési anyakönyvi kivonattal, de elfogadják az érvényes útlevelet, jogosítványt is.
2008. márc. 9. 08:22
Tudja-e valaki, hogy mi a teendő, ha elhagytam a személyi igazolványom?Mi a hivatalos procedúra ilyenkor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook