Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt valaki, akinek a kutyája kapott "búrát"/"tölcsért" a fejére? Nem végzi el a kutyám a dolgát a tölcsérrel. fórum

Volt valaki, akinek a kutyája kapott "búrát"/"tölcsért" a fejére? Nem végzi el a kutyám a dolgát a tölcsérrel. (tudásbázis kérdés)


1 2
36. mandulacska2 (válaszként erre: 29. - Mézgapaula)
2013. júl. 14. 09:21
Van cső neki, igen, azon keresztül ürül a váladék. Megprómálom a higított betadinet, amit tanácsotatok. A nyaka oldalán, bal oldalt van a seb neki, elég hosszan, mert vágtak is ki neki egy darabot, mert elhalt egy rész, pedig azonnal vittük dokihoz. Eléri a lábával.
2013. júl. 14. 08:43
Az öblögetéshez annyit tennék hozzá, hogy próbáld meg nem tömény betadinnal, hanem higítottal. Kb 1/3 rész betadin, a többi sima csapvíz. Így kevésbé csíp, de a hatás ugyanaz. Ha közben még esetleg jutifalatot is kap, még többet dob rajta. Tudom, hogy egy beagleval amúgy sem egyszerű, de az ilyen praktikák sokszor beválnak. Hajrá-hajrá!
34. Miss Angel (válaszként erre: 33. - Miss Angel)
2013. júl. 14. 08:33

*kutyának


bocs a hibáért



egyébként tényleg kell azért kis idö a megszokáshoz,ahogy írták előttem is.a végére kicsit megrágta a műanyag gallért ahol érte,a szájánál,de kibírtuk:)

33. Miss Angel (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2013. júl. 14. 08:32
na most olvastam el,a legnagyobb beagle kutyánk se túl vastag a nyaka,próbáld úgy beállítani a tölcsért,hogy szorosabbra így keskenyebb is lesz,annyira hogy az orra ne érjen ki túlságosan,bár ha a nyakán van a seb,gondolom tölcsérrel már eleve nem tudj nyalni...az állat ösztönösen nyalni kezdi a sebét,és azért kapják ezt,hogy a seb normálisan begyógyulhasson és ne legyen baj
32. simple
2013. júl. 14. 08:31
Gallérnak hívják, és meg fogja szokni, és csinálni fog mindent ugyanúgy.
2013. júl. 14. 08:27

a kiskutyámat műtötték,3 hónapos alig vlt akkor...kapott tölcsért ő is,és kényelmetlen volt irtózatosan eleinte majd megszokta

először egy ngyobbat kapott amivel csóró közlekedni nem tudott a lakásban mert beleütközött mindenbe,aztán elmondtam a dokinak hogy gond van,és adott egy kisebbet,bár azt mondta figyeljem,nehogy kinyalja a sebet és kérjem vissza töle a nagyobb tölcsért,ha esetleg azt veszem észre,hogy a kutya eléri a sebét a hasán,mivel tacskó és hosszu az orra.

nem volt gond,megkönnyítettme a helyzetét ugy is hogy még ezt a kisebb tölcsért is a legszorosabbra állítottam és igy ugye már annyira sem volt széles mint addig,úgyhogy aztán egész jól elvolt...bár nemtom milyen fajta a kutyusod mert még nem olvastam vissza,de ezeket tedd,ha lehetséges.Persze ha beljebb állítod a tölcsért,akkor úgy állitsd,hogy az még a kutyának kényelmes legyen,ne vágja és ne szoritsa.Nekem ebböl a szempontból könnyebb dolgom volt talán,mert egy törpetacskónak vékony nyaka van.....

30. arrival (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2013. júl. 14. 00:40

Nekem tobbszor is volt mind a 3 kutyamon.

Eves, ivas, setaltatas kozben vedd le. Mikor tudsz ra figyelni nem kell, hogy rajta legyen.

Jobbulast neki !

29. mézgapaula (válaszként erre: 28. - Bige)
2013. júl. 13. 23:30

A gallér is a nyakán van:-)

Ha megharapták, valszín a sebbe tettek egy csövet, ami a váladékot vezeti el. Ha nem tettek, akkor valszín nem varrták össze teljesen és öblögetni kell. Ha a nyakán van a gallér, egyrészt nehéz kezelni, másrészt a gallér önmagában irritálja a sebet, harmadrészt befülledhet miatta stb.

Ha a nyaka felső részén, egészen elöl, majdhogynem a fején van a seb, akkor van csak értelme a gallérnak. Ha a nyaka hátsó részén van, ugyanúgy tudja vakarni gallérban is. Ha középen, irritálja a gallér. Ha alul, akkor is:-)

28. bige (válaszként erre: 5. - Mézgapaula)
2013. júl. 13. 22:47

vakarni tudja a nyakán a sebet - azért a gallér.


a miénknek is volt nemrég. mi is levettük a séta és az evés idejére. addig figyeltük. sőt, amikor otthon igazából tudtunk rá figyelni - nem volt rajta a gallér, csak mikor egyedül volt otthon, illetve éjszaka.

27. mandulacska2 (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2013. júl. 13. 22:42
Köszönöm. Párom hétfőn meg is kérdezi majd a dokit, hogy rövidebbre nem lehet e vágni a tölcsért, pont emiatt. Szegény máris élénkebb volt picit, hogy nem volt rajta a tölcsér. De most éjjelre felkerül, mert amikor levettük, rögtön kapott volna oda.
2013. júl. 13. 22:40
Köszönöm a válaszokat. Most végre pisilt. Nagy wc-t még nem végezte el, de remélem, holnap fog. Megetettük, ivott is. Csak fertőtleníteni nem tudjuk neki, mert nem hagyja, Betadine-nal próbáltuk, azt mondta a doki, de alig érek hozzá, már vonyít, és elrántja a fejét. Remélem, sikerül. Hétköznap nem tudom, hogy fogom megoldani, akkor párom dolgozik, én a kisfiammal vagyok itthon. De majd valahogy megoldjuk. Köszönöm még egyszer.
25. Ata06 (válaszként erre: 21. - Mandulacska2)
2013. júl. 13. 22:37

Ajjaj! A játék sok verekedés eredménye. Sőőőt volt már olyan ,hogy a vízért vagy juti falatért is összeverekedtek.

Ha több kutya van, ezeket jobb mellőzni. Főleg ha olyan kutya is van a társaságban, amelyik általában nem falka kutya.

2013. júl. 13. 22:36

Úgy kellene méretezni azt a tölcsért, hogy az orra hegye kiérjen belőle. Hadd tudjon szaglászni is.

Vagy a séta idejére leveszitek róla, akkor úgyis felügyelet alatt van.


Jobbulást, azaz gyógyulást kívánok!

23. mandulacska2 (válaszként erre: 18. - Ata06)
2013. júl. 13. 22:12
Igen, nagyon sokszor csak áll. Sokszor lassabb, megáll, és csak úgy áll, pláne, hogy a fekhelyére is nehezebben tud befeküdni (asztal alatt volt), és mindig beleakad.SZerencsére alszik valamennyire, de sokat mászkál, nyüszög. Bódítót kapott, altatót nem biztos.
22. mandulacska2 (válaszként erre: 19. - Lulullu)
2013. júl. 13. 22:11
Igen, amiatt, mert szokta vakarni magát, és hogy ne kapjon a sebhez.
21. mandulacska2 (válaszként erre: 10. - Lulullu)
2013. júl. 13. 22:10
Ok. köszönöm szépen. Most levettük, remélem, vissza tudjuk neki tenni mert a nyakörvére lett erősítve neki. Az fogta fel ugyanis a kutya harapását a futtatón. Úgy tudtuk csak kiszabadítani, hogy a nyakörv kikapcsolódott. Igazából a mi kutyánk is hibás volt, mert nem szereti, ha szagolják, megugatta a másikat, ráadásul labda is volt. A másik elfordult, az enyém futott utána, erre a kutya megkapta, a miénk megadta magát, lefeküdt, erre a másik még jobban behergelődött, és nekiesett. Remélem, most pisilni fog, a férjem levitte.
2013. júl. 13. 22:09

Szia, tenyésztő vagyok.adjál neki egy fél nos-pát(májkrémbe rejtve), mert lehet hogy hólyag görcse van a stressz miatt.

Hidd el pisilni fog.A gallért akkor használd, amikor nem tudsz rá figyelni.

2013. júl. 13. 22:05
Amúgy valószínűleg azért kapott gallért, hogy a lábával is minél kevésbé tudja piszkálni a sebet.
18. Ata06
2013. júl. 13. 22:05

Nyugodtam vedd le neki a tölcsért! Csak akkor tedd rá, ha nem vagy vele és nem tudsz figyelni rá!

Az én kutyám csak állt benne és lihegett. Nem evett ,nem ivott le sem feküdt csak állt míg össze nem rogyott a kialvatlanságtól. Így aztán levettem és megoldódott a probléma.

A viselkedését befolyásolhatja az altató, meg az átéltek is. Légy vele türelmes, egy hét alatt rendbe jön a kis lelke.

2013. júl. 13. 22:05
És ismét mondom, egy sokkos kutya nem eszik és nem iszik. Úgyhogy nyugi! :)
16. bnedora (válaszként erre: 5. - Mézgapaula)
2013. júl. 13. 22:04
Ez nekem is furcsa. Szerintem is le lehet venni róla.
2013. júl. 13. 22:04
Értem. Akkor se pánikolj elsőre! Vegyétek le a tölcsért, menjetek egy próbakört, aztán ha még mindig semmi, akkor lehet orvoshoz fordulni. De akkor mindenképpen. És tényleg fontos, hogy utána kerüljön vissza a tölcsér!
14. mézgapaula (válaszként erre: 8. - Mandulacska2)
2013. júl. 13. 22:02
Akkor most már biztosan nagyon tele van a hólyagja. Vedd le nyugodtan, csak éjszakára tegyétek vissza (bár ha pont a gallér alatt van a seb, az sem túl szerencsés). Nem kell szétszedni a gallért, csak húzd le a fejéről.
13. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Lulullu)
2013. júl. 13. 22:02
Párom azt mondja, hogy nem kapott infúziót. Kint volt, amíg varrták. Elvileg nem volt akkora seb, de szétnyílt a bőre, elég csúnyán néz ki, de azt mondta a doki, hogy nem súlyos, szerencséje volt, mert ha arrébb harap a másik, akkor az ütőeret találja el.
2013. júl. 13. 22:02
Vedd le róla amíg sétáltatod.A tölcsér csak akkor kell,ha nem tudsz rá figyelni.Egy nap elég sok,hogy nem pisilt,vissza kellene vinni orvoshoz,lehet valami más baj is van!
2013. júl. 13. 22:01
Ha megtörtént a dolog, akkor viszont vissza a tölcsérrel
2013. júl. 13. 22:01
Nem kell kapásból megijedni!!!!! Az a kutya, amelyik sokkos, nem eszik és nem iszik! Vedd le a tölcsért, és vidd ki sétálni! :)
9. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Lulullu)
2013. júl. 13. 22:00
És mit lehet tenni?
8. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - Mézgapaula)
2013. júl. 13. 22:00
Úgy eszik, hogy beletoljuk a tányért a tölcsérbe, meg egy kisebb ivós tálat, és úgy tud inni. Ettől a nyamvadt tölcsértől mindenbe beleütközik. nyüszög is szegény.
2013. júl. 13. 21:59
Gyanítom a sebösszevarrás környékén sokktalanították is a kutyust, ami viszont infúzióval is jár, ami meg vizelet képződéssel. Egy előző napi eset miatt lenne sokkos az állat, akkor kb már haldokolna, vagy nem élne. Az hogy zavarja a tölcsér, sokkal valószínűbb. Sok kutya van, amelyik nem hajlandó elvégezni benne dolgát, a kopó félék inkább hajlamosak is erre
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook