Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell eltenni az ecetes szilvát télire? fórum

Hogyan kell eltenni az ecetes szilvát télire? (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 14. 05:27
Én a boltban kapható savanyúság tartósítót használom, és a magok helyére fokhagyma gerezdeket rakok.
2013. júl. 13. 14:05

szívesen :)

én most görög joghurtos meggyet csináltam..tudod amilyet lehet kapni közértekben...és rá kell borítani a meggyes finomságot... isteni lett :) csak hibádzik mert nincs hibiszkuszom friss,se szárított.... de azért isteni fini lett :)

2013. júl. 13. 14:03

[link]


itt minden van:)

2013. júl. 13. 14:02
Köszönöm szépen! :)
2013. júl. 13. 14:02

[link]


neten találtam,nézd meg ezt is

2013. júl. 13. 14:01
de magok helyére fokhagymát is szoktak dugdosni és ugy bele rakni... :)
2013. júl. 13. 14:00

Ecetes szilva


A teljesen hibátlan, nem túl érett, még kemény szilvákat megmossuk, üvegekbe rakjuk. Az üvegeket teletöltjük hideg vízzel – így mérjük meg, hogy mennyi lére lesz szükségünk , majd a vizet leöntjük, beleteszünk literenként 1 dl ecetet, 25 dkg cukrot,kis kínál mustár magot jól felforraljuk!! 2 kisebb fej fokhagymát és egy kisebb torma negyedét cikkekre vágjuk,majd a megtöltött üvegekbe dugdossuk a szilvák mellé .... utána Leve langyosra hűtjük, és az üvegekbe tett szilvára szűrjük....Jól felforraljuk, A tetejére egy késhegynyi benzoesavas nátriumot teszünk, lekötjük, és mindjárt a helyére tehetjük, nem kell kigőzölni.

2013. júl. 13. 13:52
Nem a fahéjas-szegfűszeges változatra gondolok, hanem amit savanyúságként fogyasztunk.
2013. júl. 13. 13:51
Hogyan kell eltenni az ecetes szilvát télire?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook