Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A ti óvodátokban beadják a gyerekeknek a tartósan szedett gyógyszereiket? fórum

A ti óvodátokban beadják a gyerekeknek a tartósan szedett gyógyszereiket? (tudásbázis kérdés)


13. lilibe
2013. júl. 14. 15:17
Nálunk ha volt szakorvosi papír, akkor beadták a gyógyszert.
12. Sakinah (válaszként erre: 10. - Yasamano)
2013. júl. 13. 11:28

Én is azt tudom mondani amit az elöttem szóló,hogy próbálj vele beszélni ls ha nem megy akkor irány a fenttartó ami Nállunk a gamesz.

Ha papírotok van és életbe vágó a gyógyszer de amúgy a gyerek járhat közösségbe,be kell hogy adják Neki.Ne hagyd magad!!!!!!

11. Kismanó86 (válaszként erre: 10. - Yasamano)
2013. júl. 13. 10:59
Próbálj beszélni vele, ha nem megy, akkor keresd meg a fenntartót.
10. yasamano (válaszként erre: 9. - Sakinah)
2013. júl. 13. 10:37

Sajnos más oviban nem így van.

Kislányom ősztől fog járni, és a beiratkozánál azt mondták, beadják neki a déli gyógyszerét. Leadtam a szakorvosi javaslatot is. Közben volt egy vezetőváltás, és innentől nem adhatja be az óvónő a gyógyszert.

Nem tudom, így hogyan fogjuk megoldani az óvodát. Pici kora óta szüksége van erre a gyógyszerre.

2013. júl. 13. 10:29

SZia!

Én oviban dolgozom!Nállunk úgy van hogy ha van papírotok a gyógyszerről,hogy szednie kell akkor beadjuk Neki.Sőt az eggyik csoportban van cukorbeteg gyerkőc és őt inzulinozzák.


De persze köptetőt meg antibiotikumot mi sem adunk.Betegen nem lehet gyereket oviba adni.


A lázcsillapító is úgy van ahogy lentebb írták,ha van beleeggyező nyilatkozat akkor csillapítunk.De csak akkor.


Én úgy tudom hogy nadjából az összes oviban így van.:)

8. Kismanó86 (válaszként erre: 7. - Mkriszti81)
2013. júl. 13. 10:20
Ja igen tényleg. Mondták, hogy náluk pl. Nurofen van, de ha mást szoktunk, akkor vigyek és beadják azt is. Ez minden gyerkőcnél van.
7. mkriszti81 (válaszként erre: 6. - Kismanó86)
2013. júl. 13. 10:09

Utóbbit minden ilyen intézményben aláíratják, nekünk a bölcsiben is volt ilyen mondat a szerződésben.

(csak azért írtam, hogy ez a mondat nemcsak a tartós betegeknél van, hanem mindegyik gyereknél aláíratják)

Sőt azt is meg kellett adnom, hogy melyik lázcsillapítót szoktuk használni.

2013. júl. 13. 10:05

A Lányom most fog majd oviba menni. Mondták szülőin, hogy ha van olyan, akkor szakorvosi papírral természetesen beadják a gyógyszereit, bemondásra persze nem.


Sőt, aláírtunk egy papírt, hogy ha belázasodik, adhatnak neki lázcsillapítót, amíg valamelyikünk oda nem ér.

2013. júl. 13. 10:02
Ezek szerint ki vannak zárva az óvodai ellátásból a cukorbeteg, allergiás, asztmás gyerekek, akik amúgy tökéletesen egészségesek, csak éppen tarós gyógyszerezésre van szükségük?
4. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - Dindin19)
2013. júl. 13. 10:01
Ez logikusnak tűnik, de akkor hogy jár óvodába/iskolába pl egy asztmás gyerek??
2013. júl. 13. 09:58
óvodában nem lehet gyógyszert adni, mivel oktatási intézmény, nem pedig egészségügyi
2013. júl. 13. 09:46
Nyilván nem köptetőre, vagy antibiotikumra gondolok, hanem szakorvosi javaslatban szereplő, folyamatos szedésű gyógyszerekre.
2013. júl. 13. 09:45
A ti ovitokban beadják a gyerekeknek a tartósan szedett gyógyszereiket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook