Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 4 éve nincs szex egy házaspár életében fórum

4 éve nincs szex egy házaspár életében (beszélgetős fórum)


1 2
33. 19Rejka88 (válaszként erre: 28. - Krisz42)
2013. júl. 14. 10:06

Teljesen félre értetted amit, írtam....nem a szó szoros értelmében kell venni mindent...általánosság...


arra akartam kihegyezni a mondandóm,hogy fontos a figyelem,még akkor is ha a "világ össze van esküdve ellenünk"....


én sem muszájból vagyok a párommal,hanem mert szeretem és boldog vagyok vele..


Nyílván a legtöbb ember azért van a másikkal,mert szereti...de mindenkinek az életében vannak mélypontok ,amikor minden összejön és akkor sem dobhatjuk el a másikat,söpörhetjük szőnyeg alá a számára fontos dolgokat..


Nem "így kell élni egy kapcsolatban",senki nem mondta ezek csak "támpontok" és nem kőbe vésett szabályok....


És ha elolvastad a hozzászólásom pontosan azt írtam le,hogy mindkét félnek akarni kell,de az első lépéseket megtehetjük...


Másrészt nem azért írtam ,hogy bárkivel is vitába szálljak.


A fórumot indítóhoz szerettem volna szólni,mert valószínűleg ezért indította...

32. Bcicus
2013. júl. 14. 03:08
Ha 1 hónapja nem lenne sex (persze kivéve eü okok) már válnék, ennek így semmi de semmi értelme.
2013. júl. 13. 21:26

"Néhány trükköt elmondok neked. Először is minden "bánatnak" van egy természetes gyógyulási ideje. Fáj, de közben gondolj rá: "Jó, hogy fáj!" Mert Érlel, Gazdagabbá, Bölcsebbé, Elmélyültebbé tesz.


A Lelki Nemesség mögött mindig ott vannak a fájdalmak érlelő tapasztalatai. De! Egy percnél tovább se maradj bennük, mint ameddig kell. Utána vedd a kalapod, sapkád, és menj tovább. Ne engedd, hogy az emlékek a hatalmukban tartsanak. Épp fordítva: Te tartsd a hatalmadban őket, s ne akkor emlékezz, ha rád tör a múlt, hanem akkor, ha te akarod felidézni. Lépj tovább! Kezdj új életet!


Jusson eszedbe, hogy az élet, egyetlen élet is: tapasztalatok sorozata. Akik pedig úgy vélik, van reinkarnáció, azoknak ez a szám végtelen. Ahhoz, hogy tudj élni, és a hajód menjen tovább, rengeteg érzést, fájdalmat, sorscsapást, gyászt, csalódást, nyomorúságot kell a hajófenékbe, az emlékezet passzív tartományába dobni.


Valahol ott van, le lehet szállni érte a mélybe, de nincs mindig szem előtt. A hajó megy tovább. Új partok, új kikötők felé. Vár a jövő, várnak a tapasztalatok, örömök és persze a csalódások is.


De hová teszed az újat, ha még mindig a régivel bíbelődsz?"


/Müller Péter/

30. 0aeae8324f (válaszként erre: 25. - Inlex09)
2013. júl. 13. 21:09
Értékes perceidet pazarlod, miközben lehetnél boldog is!Megérdemled a boldogságot,saját tapasztalat alapján mondom: nem érdemes halasztani a dolgokat. Nem szabad úgy élni,ahogy nem akarsz,ha nem érzed jól magad a kapcsolatban, és semmilyen téren nem felel meg, ne várj! Lelkileg nagy nyomás ez, hosszabb távon testi vagy szervi betegségben nyilvánulhat meg, lásssuk csak melyik szerveket érinti: szív,gyomor,vese.
29. adb76203b8 (válaszként erre: 26. - Inlex09)
2013. júl. 13. 19:59

Miért vagytok még együtt?


Nézd, ez a házasság, mint férfi-nő kapcsolat nem működik.


Váljatok el. Fiatalok vagytok, lehettek még boldogok, valaki mással.

28. Krisz42 (válaszként erre: 22. - 19Rejka88)
2013. júl. 13. 19:55

Szerintem elég szomorú,ha úgy kell élni egy kapcsolatban,mint amit írtál.Hallgassuk meg,ha nem is érdekel,stb.Mintha nem az lenne a legfontosabb,h azért legyenek együtt,mert szeretik egymást,hanem ha nem megy,akkor tegyünk erőszakot,próbáljuk máshogy.

Én boldog házasságban élek anélkül,h olyt kellene tennem,mint amiket leírtál.Amit mond,az érdekel,nem azért szerelmeskedünk,h ő elégedett legyen,hanem mert élvezzük,h adhatunk egymásnak.Tele has...Van,amikor párom főz,de mostanában ritkán volt közös ebéd,mert mindenki máshol volt,stb.Este pedig ő már nem eszik.A lényeg,csak olannal legyen együtt,akit szeret és aki őt is szereti olyannak,amilyen.Itt már szó sincs erről,ráadásul az kevés,ha csak az egyik akar bármit is tenni.

27. 55416fb8e2 (válaszként erre: 26. - Inlex09)
2013. júl. 13. 14:44
ha tudod, hogy valtoztatni kell, akkor valtoztass :)
26. inlex09 (válaszként erre: 21. - Minocska)
2013. júl. 13. 14:36

Kb úgy élünk mint két testvér.,37 évesen. Folyamatosan piszkál,semmi nem jó amit csinálok és mindig mond rám valami jelzőt,a legfőbb baj,hogy kislányom is hallja. Sajnos.

Nem így akarom leélni az életem,tudom,hogy változtatni kell.

2013. júl. 13. 14:29

Azt hiszem mi csak a gyerek miatt vagyunk együtt,ami nagy hiba tudom jól.

A gyerek születése után szembesültem azzal,hogy nem tudja mi az hogy eltartani egy családot. Nem voltunk és vagyunk olyan helyzetben,hogy válogasson a munkák között,hónapokig nem is keresett. Akkor két évig nem dolgozott,a változatosság kedvéért most sem dolgozik pár hónapja,én már igen.

2013. júl. 13. 14:05

a nővéremék 6 évig nem voltak együtt...válás lett a vége...ez már 3 éve történt és ma már mind ketten boldogok egy másik szerelemben.

Ami nem megy azt nem szabad eröltetni,mert rá mentek,és még lehettek boldogok valaki mással.

Ez a babának sem jó...:(

23. e58e847666 (válaszként erre: 5. - Inlex09)
2013. júl. 13. 13:45
Akkor min csodálkozol?
2013. júl. 13. 13:39

Ez szomorú...De csak rajtatok áll,hogy ezen változtattok vagy nem ,mert egyedül nem megy..mindkettőtöknek akarni kell.


Gyerek születése után sok nő esik abba a hibába ,hogy nem törődik a külsejével,elhanyagolja magát,illetve a gyerek mellett nem jut elegendő ideje,türelme arra hogy a párjára figyelmet szenteljen...


Egy bölcs ,tanult kollégám mondta nekem hogy két szót kell megtanulnom a férfiakról és minden működni fog...Üres-tele-üres....


Ami annyit tesz,hogy ürítsd ki a fejét,hallgasd meg mit akar és ha nem is érdekel legalább tégy úgy mintha...A férfiak szeretik,ha a nő figyel ,esetleg felnéz rájuk..Azzal ha hajtogatjuk az igazunkat,leszedjük a fejüket csak az ellenkezőjét érjük el.Nem véletlenül van a bölcs mondás mi szerint a férfi a fej,de a nő nyak...


Tele:itt is csak a nagy igazság:a férfi meg a hasa,ez mindenkinél működik..


Üres:intimitás...ezt sem ragoznám túl...


Ez nem azt jelenti,hogy egyedül a nőnek kell csak tenni..de megtehetjük az első lépéseket..

első a kapcsolat,aztán az ágy...mert kinek van kedve állandó veszekedések közt ágyba bújni..


Senki sem mondja azt, hogy egyszerű egy párkapcsolatban folyamatosan fent tartani a másik érdeklődését..De amint erről elfeledkezünk észre sem vesszük azt,hogy a dolgok már rég kicsúsztak a kezünkből,úgy hogy közben olyan károkat okoztunk amik visszafordíthatatlanok....



Majdnem mindig van megoldás...ha még van mit menteni és nem csupán a közös vagyon vagy a gyerek tartja össze a kapcsolatot..


A párommal például megbeszéltük,hogy minden héten van egy vagy két óra ,amit együtt töltünk de nem otthon...Ilyenkor leülünk a parkban,iszunk egy üdítőt vagy sétálunk és megbeszéljük a dolgainkat...


Ezt azért találtuk ki,mert rengeteget veszekedtünk kiabáltunk egymással a feszültség,a folytonos rohanás miatt..és már ott tartottunk,hogy ha nem változik a helyzet előbb -utóbb szakítani fogunk..


persze ennek ellenére is veszekszünk,de lényegesen kevesebbet.A lényeg hogy megpróbáljuk megoldani...


Meg kell találni ebből a kiutat,mert ez sem neked sem a párodnak,de még a gyerkőcnek sem jó.


Ha tényleg nincs más,akkor viszont nem ér annyit az egész, hogy a mindennapos feszültség megkeserítse a család életét ...


Kívánom a legjobbakat!

2013. júl. 13. 11:02
Akkor éltek egymás mellett, mint a testvérek? És ha jól veszem ki, akkor mint a rossz testvérek. Ennek mi értelme van? Négy év nagyon sok idő. Ezalatt semmi biztató nem történt, nem voltak enyhültebb időszakok, amikor úgy érezted most talán rendbejöhetnek a dolgaitok? Ráadásul nem is lehettek olyan idősek, ha ez a baba születése után kezdődött. Mert olyat már láttam, hogy 25 év házasság után szünt meg a szexuális kapcsolat a pár között, de nem akarták eladni a közösen épített házat, amiben most úgy élnek, mint ha csak szomszédok lennének. De rögtön a baba után? És felteszem elég fiatalon? Tényleg így akarod leélni az életed?
20. 55416fb8e2 (válaszként erre: 6. - Inlex09)
2013. júl. 13. 10:57
te akarsz valtoztatni ezen?
19. spinneli (válaszként erre: 1. - Inlex09)
2013. júl. 13. 10:43
Párterápia.
2013. júl. 13. 10:32
Itt egy jó pszichológus tudna segíteni,akár párterápiával. Viszont nem olcsó,ha magán praxist vesztek igénybe. SZTK alapon is vannak nagyon jó pszichomókusok,de nem tudom,hogy párterápia van e így.
17. Az idő partján (válaszként erre: 13. - D41005143d)
2013. júl. 13. 08:30

Az élet velejárója...

...így kell megtudnom hogy már meghaltam?:)

16. 388b941089 (válaszként erre: 12. - 76a5050894)
2013. júl. 13. 08:03
Uhh basszus!!!
2013. júl. 13. 08:02
De persze téged is megértelek,ott a baba egy fizetés kiesik, mindenki feszült de azért nem kellett volna ennyire nekiesned, hanem inkább támogatni. Mondom ezt úgy , hogy nem ismerem a másik fél hozzáállását.
14. 051afb3266 (válaszként erre: 5. - Inlex09)
2013. júl. 13. 08:00
Nem bántásból de ezt te rontottad el de nagyon. Legalábbis amiket eddig írtál, nem tudom, hogy a párod, hogy viselkedett veled. egy férfit lelkileg nagyon megvisel ha nincs munkája főleg ha még folyton a fejéhez is vágják.
2013. júl. 13. 07:20
ez nem normalis kiveve ha vmelyikuk komoly beteg.a sex az elet velejaroja.
2013. júl. 13. 03:09
mintha csak magam mondtam volna
2013. júl. 13. 02:49
Nem túl bíztató helyzet. Talán vissza lehet találni a másikhoz, de biztos sok ráfordítás kell érzelmileg és időben is. Sok türelem, a sérelmek megbocsatasa stb....
2013. júl. 13. 00:24
Ez már csak időhúzás, ami elromlott, visszafordíthatlan. Amikor már egyik fél sem tudja tisztelni a másikat, a kapcsolat meghalt. Lehet húzni-vonni mint a rétestésztát, ám a lényegen nem változtat. Tovább kell lépni. Külön-külön még lehetnek boldogok.
2013. júl. 13. 00:14

Sajnálom, hogy így alakult.

Ez így nem mehet sokáig ám.

2013. júl. 13. 00:08
van , csak szerintem mással, és így már nem olyan fura
2013. júl. 13. 00:04
4 éve nincs szex? A férj ehhez mit szól? A nő? Nem normális dolog....Ha nem változik semmi válás lesz a vége. Kommunikáció. Mi az oka az elhidegülésnek?
6. inlex09 (válaszként erre: 4. - Bolygó hollandi)
2013. júl. 12. 23:46
Én vagyok a párból az anya.
5. inlex09 (válaszként erre: 3. - Mion)
2013. júl. 12. 23:43
Jól álltak,nagyon akarták a gyereket,szülés után jöttek a gondok,apa munkanélküli lett,anya unszolta a munka keresés miatt,onnan kezdve mindennek elmondta,lehülyézte,leállatozta,cifrábbnál cifrább jelzőkkel illette.
2013. júl. 12. 23:43

Magánügyük!

Honnan ismered a párt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook