Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műtét után bentmaradt varrat...Járt már így valaki? fórum

Műtét után bentmaradt varrat...Járt már így valaki? (tudásbázis kérdés)


17. Rubin17 (válaszként erre: 16. - Vandi2)
2021. dec. 20. 17:45
Azóta mi történt veled?
16. Vandi2
2019. márc. 14. 15:33
Sziasztok.Látom nagyon rég nem volt senki aktív de én csak teszek egy próbát. 😔 Ma voltam varrat szedésen. Mell kissebitesem volt. A doki a jobb civiből se perc alatt kivette a varratot. Nem mondom hogy nem volt kellemetlen sőt... De a bal mellem iszoynazsan fájt. Azt rángatta, cibalta, és bele szakadt kB 10-13 cm varrat. Megnyugtatott hogy vannak akik ezzel élnek de előbb utóbb ki fogja magát forrni. Legközelebb 3 hét múlva megint neki esik 😢😢😢
2014. szept. 2. 11:26
Amit nem bír a szervezeted azt úgy is kilöki akár évek múlva is.Engem 3x műtöttek ugyan ott vágtak 20 centis vágás van a hasamon szeméremdombtól egészen a köldökig, tudom miről "beszélek".Sajnos ez egy hosszú folyamat.Vannak belső varratok is amit színtén problémát okozhatnak begyulladhat gennyesedhet a seb.Én most pont itt tartok.Ez egy ördögi kör.Javaslat :Legyen otthon betadin kötszer szükséges durvább esetben orvos.Ne keseredj el kezelhető.
2013. júl. 12. 21:04
Köszönöm a válaszokat.
13. gizus58 (válaszként erre: 3. - Bársonyfüles)
2013. júl. 12. 16:24
Gyomor műtét után, 10 évvel is jött ki nem felszívódó varrat nálam!:)Begyulladt, és szépen kidolgozta magát.Nálad még friss nagyon.Ki fog lökődni magától.
12. 408020f45e (válaszként erre: 10. - Bársonyfüles)
2013. júl. 12. 15:21

Szerintem minnél hamarabb menj vissza és legyen az ő felelősségük a te gyógyulásod! Mert a legkönnyebb lesz visszahárítani a felelősséget, ha felülfertőződsz. Nekem a császár után, még a kórházban megfázott a sebem és begyulladt.A vágáson 2 helyen is szilvamag nagyságú góc lett. Visszamentünk, lekezelték és rendbe jött.

menjél vissza és mutasd meg. Nehogy az legyen, hogy te vagy a gondatlan és nem szóltál időben.

11. Ficánka5 (válaszként erre: 1. - Bársonyfüles)
2013. júl. 12. 15:15

Iiiiigen! A műtét után 2 évvel, második nekifutásra magától kijött. Először begyulladt, Addig semmi tünet. De meggondolta magát és megszűnt a gyulladás.

Egy hónap múlva ismét kezdődött elölről. Mire rászántam magam, hogy orvoshoz menjek, szépen kijött magától. Mikor a kezembe vettem, akkor döbbentem rá, hogy mi az. Megdöbbentő volt.

10. Bársonyfüles (válaszként erre: 8. - Tejespite)
2013. júl. 12. 14:32
Hát maximum a 6 hetes kontrollra ha megyek,akkor kiszedi a doki.A vicces az,hogy most kb úgy fáj,mint mikor hazajöttem a kórházból.
9. Bársonyfüles (válaszként erre: 6. - Mafalda)
2013. júl. 12. 14:30
Ó dehogyneeeeeeeeem! :)))) Ilyen alacsony fájdalomküszöbbel,mint ami nekem van?! :) Elég ha ránéz. De viccet félretéve,próbálta kihúzni,de nem nagyon jött ki.Szerintem beszáradt a "levedzés" miatt,s azért nem...Amúgy 3 hetes a seb.viszonylag friss.
8. Tejespite (válaszként erre: 3. - Bársonyfüles)
2013. júl. 12. 14:28
Pedig sztem jobb lenne elmenni. Nekem mint írtam, belső varrat volt, de váladékoztam, mindig azt hittem majd az épp aktuális varrat-kiszedés után elmúlik, de nem. Mikor AZT a bizonyosat kivették, abszolut megszűnt. Én foghúzás után jártam úgy, h szinte 'belegyógyult' a varrat, nem mentem időben, és rosszabb volt. Lehet, h símán kijönne ha a férjed kivenné. Nincs egy eü dolgozó ismerősöd, akár még a körzeti doki asszisztense is, ha olyan a kapcsolatotok v ismered mások elmondásából?
7. Bársonyfüles (válaszként erre: 3. - Bársonyfüles)
2013. júl. 12. 14:27
Természetesen ég a képem a sok helyesírási hibákért. :)
6. mafalda (válaszként erre: 5. - Bársonyfüles)
2013. júl. 12. 14:23
De ne félj ha a férjed kiszedné!Ez már nem fáj:)))
5. Bársonyfüles (válaszként erre: 2. - Mafalda)
2013. júl. 12. 14:22
Jájjjj...:) Nekem is ez a gondom.Bár a férjem kiszedné,de fosok. :)
4. Tejespite (válaszként erre: 1. - Bársonyfüles)
2013. júl. 12. 14:21
Gerincműtétem után kb 4 évvel 'mászott ki' egy varrat kb 5 cm-re a műtét helyétől, nőgyógy műtét után 2 évig (!) jártam varratszedésre. Mikor mentem ellenőrzésre, mindig találtak még belső varratot. Egy darabig normális, de már én is untam - enyhén szólva.
2013. júl. 12. 14:21

Cászármetszés hegén,egy öltés,nem felszívódó anyagból.Elvágtuk a göb alatt a két szárat.Az kijöt,a másik része bent maradt.A bentmaradtat nem tudok kiszedni,mert nem látom,úgy becsúszott.(Elég "göröngyös a heg,aki látott már ilyet tudja miről beszélek. :) )

Kilökődik magától? Nem mennék el ezzel dokihoz...Kicsit fáj,levedzik minimálisan,de gondolom ez az idegen test miatt van.

2013. júl. 12. 14:17
Igen.A mellemből vettek ki csomót.Egy varrat bent maradt,itthon vettem észre hogy bök.A szomszéd eü.-i dolgozó kihúzta.Én nem mertem magamhoz nyúlni:)))
2013. júl. 12. 14:15
Műtét után bentmaradt varrat...Járt már így valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook