Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek hogyan hozhatnám helyre a cipőmet itthon? (kép az adatlapomon) fórum

Szerintetek hogyan hozhatnám helyre a cipőmet itthon? (kép az adatlapomon) (tudásbázis kérdés)

2013. júl. 31. 20:31
en is, mert egyebkent nagyon kenyelmes =) tisztara cipeszek leszunk :D
15. 18e79e1970 (válaszként erre: 14. - A6f6bb6c75)
2013. júl. 17. 07:45
Én is a minap alakítottam át egy papucsomat. :) Azon sem látszik, hogy eredetileg nem olyan volt(voltak rajta a pántján korongok,de felvágták a lábamat :S) Örülök, hogy végül megoldódott a probléma! :)
2013. júl. 16. 17:38
Nem tudom érdekel-e vkit, de gondoltam megírom mi lett a sorsa :) A mosógépes mosás után még rosszabb lett, de mint kiderült a keresztben lévő pántok közül az egyik, de csak az az egy...engedte a színét és az fogta meg a felsőrész is. Végül is levágtam azt a részt, de nem látszik egyáltalán, így is maradt egy jó kis sarum, bár pont az volt benne a "pláne". :) Sorstársaknak azt ajánlom ilyen esetben vagy vmi speciális tisztítót használjanak vagy valami por állagú fertőtlenítőt, amivel átkefélhető az anyag.
2013. júl. 12. 14:33
Nem szeretném én sem visszavinni meg nem is tudnám, mert turis, ezért volt muszáj kimosnom :/ Hát köszönöm akkor a végső megoldás valószínűleg a festés lesz vagy esetleg a cipész még tud vmi ajánlani. Jelenleg a gépben van. Szerintem egyébként nem teljesen ugyanaz az anyag a cipők felsőrésze, ezért csak az egyik lett csúnya :(
12. elbb (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2013. júl. 12. 14:26
És milyen indokkal? Mosni semmilyen cipőt nem lehetne, pláne velúrosat. Sajnos ezen szerintem a festés sem igen segítene.
11. szafaripók (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2013. júl. 12. 13:31

Ezt már tuti nem veszik vissza...

Fesd át!!

2013. júl. 12. 12:33

Nekem a hasított bőr csizmámon van folt. Nem ekkora, de sajnos én nem tudtam, hogy nem túl jó ötlet sima mósószerrel mosni, és azzal estem neki. Hála Istennek, éppen csak látni, de akkor is.


Szerintem is inkább fesd át.

2013. júl. 12. 12:21
én visszavinném a boltba.
2013. júl. 12. 12:19
Szerintem nem fog kijönni a géptől sem belőle, óvatosan mosd ki nehogy még nagyobb legyen a kár. Lehet, hogy tényleg az lenne a megoldás,hogy ha befestenéd a másikat.
2013. júl. 12. 12:06
Ja és kint a napon szárítottam őket.
2013. júl. 12. 12:02

Szia! Igen ennek ez volt az első mosása :s Legelőször úgy mostam, hogy áztattam egy kicsit. Azért nem is értem, hogy miért csak az egyiknek lett baja.

Köszönöm a tippeket, a mosógépet még kipróbálom ennél rosszabb már nem lehet úgysem :(

2013. júl. 12. 11:57
Szia! Most mostad először? Hol szárítottad meg őket? Hasított bőrt mosogatószerrel mosni? Langyos vízben kellett volna áztatni, és olyan szerrel, amivel pl a selyemruhát, is áztatjuk. Lehet, hogy cipőboltban (Deichmann, Salamander stb) lehet kapni erre a fajtára valami szert. Lehet ezek után bedobnám a mosógépbe a bebarnultat
2013. júl. 12. 11:52
Szerintem festesd be, mert ez nem hiszem, hogy javítható...
2013. júl. 12. 11:51
Ui.: Azt elfelejtettem írni, hogy a jobb oldali, mintha kicsit meg is keményedett volna, a 3. mosás után már csak rosszabb lett, de a másik felét is így mostam, annak meg semmi baja...Nem értem, mert már többször is tisztítottam így ilyen cipőt is.
2013. júl. 12. 11:46

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy kimostam a cipőmet: vízzel meg folyékony fertőtlenítős szappannal, majd mosószerrel is, mosogatószerrel is, de már nincs több ötletem :( Ahogy a képen is látszik a bal oldalinak semmi baja, szép tiszta lett, a jobb oldali viszont bebarnult és nem tudom eltüntetni. Az anyag szerintem hasított bőr lehet. Kérlek mondjátok, hogy helyrehozható a dolog.

2013. júl. 12. 11:42
Szerintetek hogyan hozhatnám helyre a cipőmet itthon? (kép az adatlapomon)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook