Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben...van ilyen törvény? fórum

Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben...van ilyen törvény? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
163. didris (válaszként erre: 158. - Cserebogár8)
2013. júl. 20. 21:44

Köszönöm! Nagyon kedves vagy!!! :)

Igen, mi is csináltuk már, de nem sokat. Nehéz elkezdeni... még többször kelnek éjjel... macera... nem is tudom. Talán úgy lennék nyugodtabb, (meg másnap kipihentebb) ha ők aludnának ott. Megbeszélném a naggyal és bele is menne... :)

Majd nemsokára megpróbáljuk!

162. forrest2010 (válaszként erre: 161. - Loch ness)
2013. júl. 19. 19:21
Szerintem meg az veszi el a gyerekszerető emberek kedvét a gyerekszüléstől , h esetleg nincsen munkájuk , esetleg nincsen fedél a fejük felett , esetleg látnak az orruknál tovább is , ha már most nincsen rá fedezet , a nyomorultak számát nem akarják szaporítani , mert nem azok vállalnak ma 3-4-5-6-7 gyereket , akinek olyan a háttere is , h megengedhetné magának . Ez csak vélemény azok alapján , h látom azt , h a 20-on fős osztálynak a fele nem azért nem nősült meg , ment férjhez , mert minden tökéletes , hanem mert nincsen kilátás semmi jóra !
161. loch ness (válaszként erre: 160. - Lavanda)
2013. júl. 19. 16:30
Az az ő dolga, de ilyen sarkos beszólást tenni tapasztalat nélkül, elég durva. Szerintem az ilyenek veszik el sokszor a gyerekszerető szülők kedvét a gyerekvállalástól. Nem lesajnálni kellene, akik gyereket vállalnak és beszólogatni nekik, hanem kalapot emelni előttük. Most már szinte bocsánatot kér az, aki szül, pedig nem ez lenne a legtermészetesebb? Bárcsak nekem is lehetett volna gyerekem. Szívesen gürcöltem volna velük otthon. Fel nem foghatom, hogy van olyan, aki önként lemond a gyermekvállalásról.
160. lavanda (válaszként erre: 159. - Loch ness)
2013. júl. 19. 14:53

Mondhatod Te ezt olyannak, aki a tudatosan vállalt gyermektelenek klubjának tagja...


Egyébként minden szavaddal egyetértek.

159. loch ness (válaszként erre: 8. - 051afb3266)
2013. júl. 19. 14:21
Az ilyen hozzászólásoktól megyek a falnak. Van szerencsém többgyerekes családokat ismerni, időnként gyerekre vigyázni náluk, egy-két óra alatt a nyelvem lóg... De azért, aki otthon van a gyerekével, az nem dolgozik, az lusta naplopó, aki a társadalmon élősködik és van pofája gyerekekkel gyarapítani a csökkenő létszámú társadalmat...
158. Cserebogár8 (válaszként erre: 157. - Didris)
2013. júl. 19. 13:59

Szerintem nem kötekedés van itt, hanem ki-ki vélemény alkotása. Persze, van, hogy eltérnek a "tárgytól", mint most én is :)

Az én gyerekeim a "jól berúgást" úgy oldják meg, hogy emgem rendelnek a gyerekek mellé, így a saját környezetében alszik a gyerkőc.

Gratula a csemetéidhez és jó ovikezdést, beilleszkedést kívánok.

157. didris
2013. júl. 19. 07:31

Húúúhaaaa! Te aztán jól megkaptad!!!!

Nekem most kezdi az ovit a lányom és itthon vagyok a 8 hónapos babámmal. Nálunk az óvónő azt mondta, már döntsük el az elején mikor akarjuk hazavinni.

Amúgy délig úgy elmegy az idő, mint a sicc! Eleve 8-ra viszed, aztán még bemész boltba, ide-oda, mire hazaérsz még ebéd főzés, meg a többi... és igen 11-körűl el kell indulni, mert fél 12-re már ott kell lenni. Az, hogy most az oviban alszik, nem otthon, hát nem nagy dolog. Vagyis, de!!! Legalább kicsit szokja a máshol alvást is és hátha végre alszik majd a mamánál is és -ez nektek szól ti kötekedők!!!- végre el tudunk menni a férjemmel jól berúgni!!! :)

156. forrest2010 (válaszként erre: 154. - Noarashi)
2013. júl. 19. 05:41
Bármennyire is hihetetlen , volt , van és sajnos lesz is ilyen , meg még ilyenebbek ! / Talán nem valamirevaló !!! /
155. Macskanita (válaszként erre: 150. - Dina68)
2013. júl. 18. 18:53
Nos, akkor nem tudod, miről beszélek...tehát ne alkoss ilyen véleményt, hogy "aki otthon ül".
154. Noarashi (válaszként erre: 153. - Selena78)
2013. júl. 18. 17:02

Azt nem akarom elhinni, hogy egy valamire való óvodapedagógus meg akármilyen pedagógus a gyereken toroljon meg bármit is.

Az a tanár, vagy óvónő akkor a szakma szégyene.

153. selena78 (válaszként erre: 152. - Dina68)
2013. júl. 18. 16:52

Pereskedést írtál, nem perlekedést.:)


Hát ha nincs ilyen törvény, akkor miért kellene a topikindítónak hazavinnie a gyereket, ha neki az nem jó megoldás? Le is írta miért.


Mi történik, ha "megkérik rá", és ő nemet mond?

Kiteszik a gyereket az óvoda elé? Megtorolják a gyereken?

152. Dina68 (válaszként erre: 149. - Selena78)
2013. júl. 18. 08:30

nem biróságra értettem:)lehet pattogni az óvodavezetőnél,hogy márpedig nem viszem haza.Nálunk van óvodai részleg,ott is haza kell menni ebéd után annak,akinek anyukája otthon van,nem tudom,hogy csinálja a dirinő,behivja a szülőt,elebszélget vele,nem tudom.

Amúgy a fóruminditó kérdése az volt,van-e törvény..hát nincs..ennyi..nem azt kérdezte,hogy én miről beszélek!

151. Dina68 (válaszként erre: 145. - Macskanita)
2013. júl. 18. 08:27

Nem rosszindulat,én nem irtam,hogy megörző,mert igenis jó munkát végeznek a legtöbb óvodában,én csupán arról irtam,aki otthon ül,mindegy miért,igenis ebéd után hazaviheti a gyermekét.

Egyforma jogok vannak persze ebben igazad van,én nem vitázni szeretnék,csupán véleményt alkottam,nem kell egyetérteni.

150. Dina68 (válaszként erre: 142. - Macskanita)
2013. júl. 18. 08:24
Nekem van egy majd 18 éves lányom,és egy 20 hónapos,tehát nem érint a dolog:)
149. selena78 (válaszként erre: 138. - Dina68)
2013. júl. 17. 15:37

"De az óvodavezető határozhat úgy,hogy megkér,délben vidd haza a ygereket.Ha nem tetszik,pereskedhetsz,mert törvény nem tiltja a délutáni ottlétet."


Én meg határozhatok úgy, hogy nem viszem. Pereskedni? Miről beszélsz?

148. tücsimücsi (válaszként erre: 147. - Macskanita)
2013. júl. 17. 13:16

Valószínű körbe volt véve segítséggel (nagymamik, barátnő, szomszéd), de az is biztos, hogy majd nemsoká jön és ezt megcáfolja. Amit én meg nem fogok elhinni. Segítség nélkül még egy gyerekkel is elég nehéz.

Bár lehet egy univerzális szuperanyuval állunk szembe :-D

147. Macskanita (válaszként erre: 146. - Tücsimücsi)
2013. júl. 17. 12:46
nos én azt hittem, a hozzászólónak nincs gyermeke...pedig igen...elképedtem.
2013. júl. 17. 12:27
Na legalább azt is megtudtam, hogy az etetés, altatás etc. kitaláció! Komolyan mondom becarás az egész! Pff....:/
2013. júl. 17. 11:51

az óvoda nem gyerekmegőrző, ahol szívességet tesznek a dolgozók, hogy "vigyáznak" a gyerekre, amíg az anyja, apja munkában van...

szerintem.

az óvodában minden gyereknek egyforma joga van...tekintet nélkül, mi a származása, szegény-e vagy gazdag, dolgozik -e az anyja, vagy nem, vagy gyesen van-e vagy nem...

Rohadt mód nem kellene keverni a gyest azzal, hogy otthon veri valaki a ....munka nélkül...

Ahhoz meg nincs az óvodának köze, hogy otthon mennyi gyerek van még az ominózus óvodáson kívül.

Amit Dina írt, az meg merő rosszindulat.

144. Macskanita (válaszként erre: 142. - Macskanita)
2013. júl. 17. 11:48

Most látom, kettő, és óriási korkülönbséggel...ja, hogy nálatok már nem volt óvodás a nagyobb gyerek, amikor megszületett a kisebb???

nos...amelyik kutya ugat, az nem harap...:-)

143. Macskanita (válaszként erre: 141. - Dina68)
2013. júl. 17. 11:46

"Gyerekválallás előtt az ember láyna tudja,mit vállal. "

Az óvónő, és az óvoda is tudja, mit vállal, amikor felveszi a gyereket az óvodába...

vazzzzze...:-)

142. Macskanita (válaszként erre: 141. - Dina68)
2013. júl. 17. 11:44

huhú. mennyi gyereked van? :-) Te hogyan oldottad meg? minden nap hazavitted?

Nálunk speckó akkor vannak orvosok, akik mindent kitalálnak, hogy közösségben legyen a gyerek? :-)

jáááááj.....

141. Dina68 (válaszként erre: 140. - Noarashi)
2013. júl. 17. 08:48

Igazat adok neked.Az oviban van elég ygerek,ahol a szülő dolgozik 8 órában és valóban oviban kell hagynia a ygereekt,sokan reggel 6-kor már állnak az ajtóban és várják a nyitást.

De sokan vannak,akik úgy gondolják,elég nekik a kisbaba otthon,minek vesződjenek otthon kettővel,midnent kitalálnak,most etetni kell,altatni kell,nem érnek rá elmenni a nagyért ebéd után.

Gyerekválallás előtt az ember láyna tudja,mit vállal.

Én igazat adok a vezetőnőknek,aki otthon van,gyeden,gyesen vagy munkanélküli és a ygerek iskola előtt áll,igenis ebéd után vigye haza a gyerekét.Otthon foglalkozzon vele délután.

2013. júl. 16. 13:40

Egyébként nem támadólag, de meg lehetne kérdezni a vezetőt is hogy ezt hogy gondolja. Szóval induljunk ki abból, hogy az óvónők nem velejéig gonoszak :)

Mert igen, van szülő, aki simán zárásig oviban hagyja a gyerekét, amíg ő strandol. (Sajnos tapasztaltam). De a legtöbb szülő azért szereti a gyerekét, és jót akar neki, ahogy a legtöbb óvónő is így van ezzel.

Én azért nem tartom jó ötletnek a joggal, és jegyzővel és hasonlókkal támadni, mert ha én oda akarom a gyerekem járatni, akkor ez nem a legcélravezetőbb megoldás. De ha megmondom a vezetőnek meg az óvónéninek, hogy nekem így meg úgy van a napi program, és nem a vadangyalt nézem egész nap, nem ezért hagynám délután is ott a gyerekem, akkor szerintem megértenék.

Persze ettől függetlenül én még gyerektelenül azt gondolom, ha én otthon leszek amúgy is, akkor gyerekem nem hagyom ebéd után ott az oviban. Én sem aludtam sosem ott, mert anyám otthon volt. De mint ahogy valaki írta már, máshogy fogom gondolni, ha majd lesz gyerekem. Lehet...

139. Dina68
2013. júl. 16. 11:53
Szóval nem kell hazahoznod hivataosan ebéd után,törvény nem tiltja.
138. Dina68 (válaszként erre: 126. - Macskanita)
2013. júl. 16. 11:52
A törvény azt mondja ki,iskola előtt álló gyereknek köteelző a délelőtti foglalkozás.A délutáni nem.Mert az szabadidős tevékenység.De az óvodavezető határozhat úgy,hogy megkér,délben vidd haza a ygereket.Ha nem tetszik,pereskedhetsz,mert törvény nem tiltja a délutáni ottlétet.
137. 4c1a787e8f (válaszként erre: 133. - Vidámanyuka)
2013. júl. 16. 10:25

Én is így gondolom, ez is következik a jogszabályi környezetből, csak valami írástudótól is szeretném hallani.


A gyes és a gyed ugyanis a kisebb gyerekre vonatkozik, utána, az "ő jogán kapjuk". Semmi köze ehhez jogilag a nagyobb gyerek ügyének. Ugyebár bölcsődébe nem lehet vinni, amíg a gyedről le nem mondunk, szóval az az alapelv, hogy UGYANAZ A GYEREK UTÁN két helyről nem lehet állami ellátást igénybe venni. Se betegállomány+ gyes gyed, se gyes és gyed együtt nyilván nem mehet. Ez érthető is, viágos, miért is járna.. Ez le is van így írva a törvényben.


De a nagyobb gyereknek ehhez nincs köze.


Én egyébként egyszerűen megmondtam, hogy nem viszem haza őket, és kész. Egy-két hónapig fújtak, aztán megszokták. Én mindig, gyed mellett is tanultam, dolgoztam - nem feltétlenül pénzért, hanem tanácsadóként, stb.. Sohase tudtam a fenekemen megülni, és igényem volt, hogy napi 1 órát mással is foglalkozzak (pl a szakmámmal), mint a sz.os pelussal. Mivel a férjem éjszaka jár haza, reggel ment, nagymama napi szinten nem segít, mert még ő is aktív, ezért akkor van az az 1 órám, amikor megteremtem magamnak. Ennyi.


Ugyanis tőlem gyerekek után is teljesítményt, nyelvtudást, naprakész műszaki tudást kértek a munkahelyemen, sőt a férjem se egy lelakott hájas nőhöz óhajtott hazajönni, néha megcsináltam néhány felülést, vagy megmostam a hajam legalább, vagy megtanultam pár angol szót, vagy elolvastam egy szakcikket.


Merthogy ugye amikor fél4-kor elmentem a nagyokért (azért nem este hatkor nyilván), utána nekem még egy 6 órás műszak jött egyedül este a 3 gyerekkel a délelőtti után...


Vissza is tudtam menni még 3 gyerek után is dolgozni gond nélkül. A nagy gyerekeim meg kitűnő tanulók, a példám után ők is tanulnak, "le akarnak kőrözni", hogy ők még többet tudnak már tanulni, mint anya... Szóval nem lettek lelki betegek attól, hogy én magamat se hagytam el, és 1-2 órával később mentem értük, hanem jó példát vesznek rólam.


A legtöbben az én környezetemben maguk is hasonlóan élnek. Az a pár meg, aki beszólogat valójában sikertelen, szerencsétlen és irigy. Férreértés ne essék, nem gondolom, hogy csak így lehet élni, sőt tudom, hogy más utak is vannak, legyenek is, ahogy szőkék-barnák-humán-reál-kövér-soványak vagyunk, úgy mindenünk más. Akik pl. kertes házban vannak, rögtön másként gondolkodnak, másként tudják osztani a délutánt, a levegőztetést, altatást stb.. mint én a két emeleti szobában a harapós szomszédokkal. Én sohase gondoltam, és nem is mondtam másnak, hogy aki 5 évesen viszi a gyereket oviba, annak antiszociális lesz, vagy ilyen lesz, meg olyan lesz.. Ezt tényleg mindenki maga tudja, érzi, nem működünk egyformán.


A jogszabály, meg az ország törvényei adta kereteken belül mindenki úgy osztja idejét, munkáját, teherbírását, ahogy neki jó.


Viszont a saját véleményünket, vagy az óvónők általános véleményét, felfogását meg kéréseit ne keverjük a valós törvényekkel, mert ezek a dolgok egy jogállamban nem így működnek. Ha joga van ott lenni 6-tól hatig, akkor joga van, ha meg ezt valamilyen írott törvény korlátozza, hát akkor melyik az a törvény, jogszabály..


Ezért lényeges az alapkérdése a fórumindítónak. Az összes többi magánvélemény kategória, amit természetesen meg lehet osztani, de nem erről szólt a kérdés.

136. tücsimücsi (válaszként erre: 135. - Lilibe)
2013. júl. 16. 07:14

Ez hülyeség és el ne hidd már!!!

Olyan nincs hogy nincs elég fekhely! Pont hogy a férőhely szerint határozzák meg a létszámot MINDENHOL!! Ha nem lett volna férőhely, fel se veszik a gyereket. Nem szortíroznak külön hogy : ez itt marad déluánig, az hazamegy, főleg nagycsoportban.

Nagycsoportban pedig a legtöbb helyen pontosan ahhoz ragaszkodnak, hogy egész napos legyen a gyerek, hiszen már iskola-előkészítős.


Amikor a fiam ovijában felújítás volt, mivel én munkanélküli vagyok, szóltak hogy 1 hétig ha tudom vigyem haza délbe a gyereket. Én mondtam az óvónéniknek, hogy nekem ez nem felel meg. Mert: 1 órahossza az út az otthonunktól az oviig 18 perc buszozás 15 perc gyalog a buszmegállótól, a buszok 20 percenként járnak, ha lekéssük szobrozhatunk a megállóba. Ha ebéd után érte mentem volna, akkor csak a 12.40-est érjük el, 1 óra után érünk haza, viszont nekem már a 3 órásival inulnom kell vissza a lányomért a suliba, ami azt jelenti hogy 2.40 perckor el kell indulnom hogy elérjem a buszt. És akkor a fiamat ennyiszer járkáltassam? Otthon meg nem hagyom egyedül. Elmondtam és MEGÉRTETTÉK!!! Nem fújtak rám, többet nem is hozták szóba, tudták, hogy a külvárosból járunk be.

135. lilibe (válaszként erre: 130. - Tücsimücsi)
2013. júl. 15. 22:59
Értem a problémáját, hogyne érteném, de kit kérjenek meg az óvónők, ha nincs elég fekhely, azt a szülőt, aki meg munkában van, hogy vigye el? Csak azt tudja, aki otthon van akármilyen célból is.
134. lilibe (válaszként erre: 130. - Tücsimücsi)
2013. júl. 15. 22:52
Sajnálom, hogy ilyen óvónőket fogtatok ki, de ez még nem jelenti azt hogy minden óvónő ilyen. Nekem is van rossz tapasztalatom szülő terén (a gyereknek egész évben járnia kellett oviba reggeltől estig, a szülő meg egész nap a fb-on volt), mégsem állítom, hogy minden szülő ilyen lenne.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook