Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Májbeteg kutya fórum

Májbeteg kutya (beszélgetős fórum)


2013. nov. 16. 16:34
Sajnos már az én kutyusom is az örök vadászmezőkön kergeti a macskákat. Reggel feladta a harcot.
29. c383f88f42 (válaszként erre: 28. - Attilaxxx)
2013. nov. 15. 07:56
Szia! Sajnos az én kutyám is visszaesett. Ma újra kihívom az orvost tegnap sugárban hányt,újra nem fogad el ételt és már vizet sem.Nagyon ki vagyok borulva , és átérzem a Veletek történteket.Most úgy gondelom nállunk is ez fog történni. Már nem tud lábra állni sem. A Lányom nagyon ragaszkodik hozzá mert az apjától kapta aki azóta meghalt (szintén máj áttét-ben) Szóval nagy harc ez és megszakad a szívem amiért igy kell befejezni.
2013. nov. 14. 01:29
ciao! Elaltattuk szegényt,nem birtam tovább nézni ahogy szenved..:(( Csinált neki vérképet a 3.orvos. 38 mmol volt a vércukra,/10 körül a normalis/ leálltak a veséi, hasnyálmirigy baja volt,mája.. szal a szervei kezdtek leállni. A testhőmérséklete a normálisnál alacsonyabb volt. Ételt egyáltalán nem fogadott el akármit főztünk neki, még a kedvencét sem,hiába tukmáltuk. Gyógyszereket kihányta akármit adtunk neki.Még ezt a pasztát is. Nagyon legyengült az orvos azt mondta h 1-2 nap.. Sokszor ki akart menni a lakasból a kertbe,volt h egyedül találtunk rá , kibotorkált,mindig egy bizonyos helyre ment... Nem akart elöttünk meghalni én mindig visszahoztam onnan. Ugy éreztük hogy el akar menni,nem akart már harcolni látszott a szemében, sajnos nem javult az állapota csak fokozatosan romlott. Volt neki 1 párja Ö májusban halt meg májdaganat miatt..:/ Lehet hiányzott már neki. Most találkoznak a szivárványhidon ,remélem hogy még egyszer én is újra láthatom Oket...! Nagyon rossz most potyogtak a könnyeim is de megnyugtat az valamelyest hogy nem szenved tovább szegénykém! Nagyon köszönöm a segitségedet és hogy naprakész voltál. Te kutyusodnak és Neked is kivanok minden jót és jó egészséget.
27. c383f88f42 (válaszként erre: 24. - Attilaxxx)
2013. nov. 12. 18:16
Majd írd meg mit mondott a másik doki. Csak kézből próbáld kínálgatni a falatkákat,nekem is úgy kellett simogatni mire elfogadott 1-et. Nagyon sok türelemmel. Jelezz mindenképp,főleg ha változás van.
2013. nov. 12. 10:17
Sajnos a mi kutyusunk már nagyon öregnek számít,több daganat eltávolító műtéten esett túl az elmult években,de harcol és ezért sem tudom elengedni.
2013. nov. 12. 10:14

A szteroidot elősször azért próbálta meg hátha felpörgrti egy kicsit és elkezd enni. Aztán mivel nem segített abbahagytuk. A mi kutyznk abszolutt nem evett ezért kapta az antibiotikumot injekcióban. Magam adtam be neki minden nap,mert nem bírtuk volna megfizetni a mindennapos házhoz kiszállását a dokinak.Baromi rendes volt egyébként.

Aztán mikor elkezdett csipegetni,eszegetni akkor már annyira legyengült,hogy nem bírt lábraállni, ezért kap tablettában szteroidot ami sokat javít a mozgásán. Ne adjátok fel , mert visszafordítható gondolom szervezetfüggő a javulás. Próbáljátok a paszta után főtt hússal kínálni,én főztem többfélét elsőnek csak a marhát fogadta el.

2013. nov. 11. 20:41
Hello! köszi a gyors választ,rendes vagy nagyon! Nálunk is hasnyalimirigye van begyulladva és a mája beteg. Most elvisszük valamelyik másik orvoshoz is hátha mond valami okosat mert a másik westienk-et is félrediagnosztizálták és el kellett altatni!:/ A pasztát mi is adjuk neki de nem akar enni sajnos már 3 napja.. Most már vizet sem iszik annyit eléggé el vagyunk szomorodva. Adott a doki májra gyógyszert Epato a neve és antibiotikumot, annak meg Xiclav ,azokat is kapja minden nap. Szerinted injekcioban adjunk neki antibiotikumot? Szteriod az miben segit ebben az állapotban? Már mindent megpróbáltunk teljesen tanácstalanok vagyunk. A Te kutyusod hogy van remélem hogy sikerült meggyógyitani?
2013. nov. 10. 17:22
Elfelejtettem írni olyan gyenge volt,hogy lábraállni sem tudott kb 6 napig a fejét sem emelte fel napokig rettegtem,hogy elveszítem,csont soványra fogyott ami azóta sem lett jobb viszont éber, feláll kimegy elvégezni a dolgát....
22. c383f88f42 (válaszként erre: 21. - Attilaxxx)
2013. nov. 10. 17:06

Mindenképp adjatok neki kalo pet pasztát nállunk segített 5 vagy 6 napig nem evett egy falatot sem majd ahogy elkezdtem a pasztát második napon az első adag után evett egy kis főtt húst, aztán minden evés előtt paszta és utánna elfogadta a húst.

Nekem azt mondta a doki csak sovány szárnyast adjak de végül a puhára főzööt marhát fogadta el.Közben még kapta az antibiotikumot,bőr alá,és szteroidot is.Nállunk vagy hasnyálmirigy gyulladás vagy máj lassú leállása volt a diagnózis. Szintén rengeteg vizet iszik.14éves németjuhász. Bőr alá kapott vitaminokat és enzimeket,és ez a paszta segít,hogy ne haljon éhen és étvágygerjesztőként is hat napi 3x kapta most csak akkor ha nem fogad el ételt.

2013. nov. 10. 01:06
hello! nekünk is májbeteg a kis westienk 8 éves. Azt mondta az orvos hogy 2 hete van neki. kapott anitbiotikumot és májvédő gyógyszet. Egyeltalan nem eszik semmit és nagyon kedvtelen rengeteget iszik. De mi nem akarjuk feladni és mindent megteszünk érte. Meg tudnád mondani hogy milyen módszerrel és gyógyszerekkel tudtátok meggyógyitani?
2013. júl. 20. 21:10
Hurrá:DD Jó ezt hallani!!
2013. júl. 20. 17:43
Ez nagyon jó hír! Csodás gyógyulás
2013. júl. 20. 14:05
Jobban van a kutyuskááánk!!:-))) Nagyon sok viz lement a hasából! A doki is csodálta.:) Nagyon jól van, eleven, és boldog.:) Rendeltünk neki egyébb májvédő vitaminokat is, és kap vizhajtót és sót is. Köszönöm szépen a sok tanácsot, és a dokit is megkeresem a Fb-on. Köszönöm szépen!:)
2013. júl. 13. 22:12
semmi hír??
2013. júl. 13. 09:32

Szia,


Én is rákérdeztem és az alábbi választ kaptam:


"a hasvíz nyomást mindenképpen csökkenteni kell, leszívással

kaphatna laktulózt, ami a vastagbélben segíti az emésztést

hát ugye mindenképpen májdiétás étrend, nem tudom mit eszik a kutyus

K vitamin, B vitamin komplex, máriatövis ( szamárkóró) és benedekfű tea, ezek jó tisztítók

ami segíti a májfunkciókat: majoranna, zsázsa, kakukkfű, ezt lehetne adagolni hozzá, esetleg főtt rizzsel keverve kaphatná

a kaját kicsi adagokban elosztva kapja, napi 4-5 szörre


elég magas az elhullási arány sajnos, de ha a gazdi rászánja a sok mindenfélét anyagilag is, akkor talán sikerül kicsit helyrebillenteni"


És egy szer, ami segíthet:

[link]


Továbbá keresd meg a fb-on PATADOKI-t. ő egy állatorvos, aki alapból lovakkal művel csodát, de kutyás-macskás témában is nagyon ott van. kimondottan természetes gyógymódokat ajánl, de nagyon sokan dícsérik.


Jobbulást a kutyinak!

2013. júl. 12. 20:39

kutyatapeu.blogspot.hu/2013/01/mergezes-es-majbetegseg-eseten.html


ez fontos ,asillimarin az embernél is nagy segítség!!

Silegon a patikában kapható vény nélkül, vagy a LIver D-tox fuel a Twinlabtól....nagyon jók a koxosok is ezzel méregtelenítenek..

2013. júl. 12. 20:35

Májmegbetegedések

A májbeteg kutyák táplálásában nagyon fontos a máj védelmét, regenerációját szolgáló speciális diéta betartása. Májbeteg kutyáknak főleg zsírokkal és szénhidrátokkal fedezett nagy energiatartalmú tápokra van szükségük melyek jól emészthetőek. A fehérje ellátásnál törekedni kell a korlátozott mennyiségű, de kifogástalan minőségű fehérje etetésre. Kedvező, ha a táplálék rostban és vitaminokban gazdag. (B vitaminok, C, A, D3 vitaminok) A nyomelem ellátásnál fontos odafigyelni a cink pótlására. Fontos a táplálékok ízletessége, lehetőleg olyan ételek nyújtása, amelyet a kutya szeret. A kutyát naponta többször, kis adagokban, frissen készült étellel kell kínálni. Ha a májbetegek egyáltalán nem esznek, mesterséges táplálás indokolt.

[link]


[link]

MÁJGYULLADÁS

.

A májgyulladásban szenvedő állat táplálása meglehetősen komoly feladatot ró a tulajdonosra, tudniillik szervezetének teljes működését megváltoztatja az a tény, hogy a mája beteg. Márpedig a máj "méregtelenítő képességének" elvesztése kihat az állati szervezet minden egyes szövetére és sejtjére, emiatt a májelégtelenségben szenvedő kutya számára előírt diéta és egyéb gyógyszeres terápia betartása szinte életbe vágó fontosságú.

.

A májgyulladásos állat többnyire teljesen étvágytalan, ezért a tulajdonos minden leleményességére szükség van ahhoz, hogy kutyáját egyáltalán megetesse. Az ilyen eb tápláléka csak minimális mennyiségű zsírt és mindössze annyi fehérjét tartalmazzon, amennyi elegendő a normális anyagcsere-veszteség pótlására. Ugyanakkor nagy mennyiségű szénhidrátra, B-vitaminokra és zsírban oldódó vitaminokra van szüksége. A zsírfogyasztást egyébként azért kell mérsékelni, mert a zsírszegény étel, egyrészt az epekiválasztást kevésbé serkenti, másrészt pedig a gyomor és a bél munkáját is csökkenti.

.

A beteg kutya könnyen emészthető ételeket fogyasszon, s mivel a májbetegséget gyakran gyomor- és bélhurut is kíséri, ezt is figyelembe kell venni az élelmiszerek összeválogatásánál.

A hiányos, egészségtelen táplálkozás olykor különféle bőrbetegségekjelentkezésével bosszulja meg magát. A belső paraziták is okozhatnak bőrbetegséget, mert gátolják a tápanyagok normális felszívódását.

[link]

2013. júl. 12. 20:30
Hogy vagytok???
2013. júl. 12. 07:10
Szia, Rákérdezek én is a problémára több helyen, hátha sikerül megtalálni a bölcsek kövét. Addig ig kitartást a kutyusnak! Szorítok értetek.
2013. júl. 11. 22:06
És nagyon szépen köszönöm előre is!
2013. júl. 11. 22:05
Semmit nem írtak rá..májelégtelenség..semmi mást nem mondott, és hogy teli van a hasa vízzel...meghogy minek lecsapolni , úgyis két hét mulva ujra teli van...Visszük jövő héten másik orvoshoz is, mert ez nem győzött meg.Hát annyit kérdezz meg légyszíves, hogy volt e olyan akinek szintén ilyen beteg volt a kutyusa..és mit kell vele tenni , mivel lehet könnyíteni neki, és meddig élnek...
2013. júl. 11. 21:22
Mit írtak a papírra milyen májbetegség??? Mire kérdezzek??
8. katykóca (válaszként erre: 6. - 051809cc90)
2013. júl. 11. 21:19
ÓÓ annyira sajnálom...értem,hidd el,tavaly ilyenkor ment el az ötéves vizslalánylényem...próbálok kérdezni...
7. 051809cc90 (válaszként erre: 5. - Katykóca)
2013. júl. 11. 21:03
Hol vannak ilyen fórumok?Nem tudod megkérdezni nincs e valakinek tapasztalata e téren??Vagy semmiképp nem lehet elkerülni az elkerülhetetlent?
2013. júl. 11. 21:02
Valószínű megmérgezhették pár hónapja, és azt túlélte, pedig egy áldott jó kutyus, nem ugatós, nem mérges, egy rossz mozdulata nincs az emberek felé...befogadott kutyusként került a családhoz, kiskutya korában.Nagyon okos kutya.Szeretnénk mindent megtenni érte!!!!
5. katykóca (válaszként erre: 4. - 051809cc90)
2013. júl. 11. 20:57
ÓÓÓ ezt szerettem volna kérdezni mennyi idős...dehát tényleg fiatal ehhez :( basszus..Sok kuttyos fórumban vagyok tag ,nem emlékszem májbetegre....
2013. júl. 11. 20:44

Azt mondta ma az állatorvos, egy hónapja van vissza... :-((


A hasürege teli van vízzel..így derült ki ma...


Kapott vízhajtót, és májvédőt...ha használ, akkor jó...ha nem akkor csak imádkozhatunk hogy minél később kezdődjenek a fájdalmai, mivel a rekeszizmokat nyomni fogja a sok víz..és jobb lesz ha elaltatják..ezt mondta ma a doki.


És arra lennék kiváncsi van e itt olyan akinek ilyen beteg a kutyusa...májelégtelenség ez a diagnózisa...meddig élhet így? És mivel lehet esetleg segíteni neki? Mégcsak 7 éves a kutyus.

2013. júl. 11. 20:19
Ez miből áll???Hogy derült ki nála??
2013. júl. 11. 20:15
Van itt valaki akinek a kutyusa májbeteg lett???Kérlek írjon ha van ilyen...Köszönöm előre is...
2013. júl. 11. 20:15
Májbeteg kutya

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook