Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire jó a Stevia (Sztívia)? fórum

Mire jó a Stevia (Sztívia)? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mire jó a Stevia (Sztívia)?

24. suidi
2009. jún. 5. 19:08

Ha csak kóstolsz belőle, elsőre valóban keserű.

Én is a candidám miatt használom és szerintem nagyon jó édesítő. Tésztában, joghurtban stb keverve csak az édes ize érezhető. Persze, ezt el kell találni. Nekem porban van, szerintem azt jobban lehet adagolni mint pl tablettában vagy cseppben.

2009. jún. 5. 14:19

Ezt a cikket ma kaptam:



Stevia elszabadulhat az Európai Unióban



Egy francia kereskedelmi cég a Groupe Lavollée Chimie felgyorsította a stevia természetes édesítőszernek az engedélyezését Franciaországban, miután aláírt egy kizárólagos kereskedelmi megállapodást az argentín Stevia Internacional nevű termelővel. A francia élelmiszerbiztonsági hivatal (AFFSA) ez év elején szabad utat adott a forgalmazásnak, és a nyárra várható a Franciaországban szükséges minisztériumi hozzájárulás is.

A teljes Európára érvényes engedélyezés csupán 2010 végére várható, mivel az európai hivatal (EFSA) még mindig bízik abban, hogy a cukor és a szintetikus aszpartam az egyedüli üdvözítő édesítőszer. Viszont a tagállamoknak van lehetőségük maximum két éves időtartamra engedélyezni egy ételt az EFSA hozzájárulás nélkül is. Ezt a kiskaput használja ki most Franciaország és előzi meg ezzel az összes tagállamot, beleértve a hazánkat is. A hivatalos jóváhagyás előtt másfél évvel.


A többi ország tétovázását kihasználva a francia disztribútor nem csupán Európára, de a Közel-Keletre és Afrikára is kizárólagosságot szerzett a Stevial nevő 98%-os tisztaságú stevia kivonat forgalmazására. Ezt a kivonatot a gyártó (Stevia Internacional) sok éves tapasztalattal állítja elő és Argentína legjobb termőterületeit felvásárolva évek óta fejleszti és választja ki a legtermékenyebb stevia fajtákat. Jelenleg lehetőségük van évi több száz tonna tiszta kivonat gyártására. Midezt úgy, hogy a teljes termelésük az un. "Fair Trade" irányelveknek felel meg, tehát úgy termelik meg a növényt és a kivonatot, hogy ezzel semmi módon nem károsítják a környezetet és az élővilágot.


Miért fontos a Stevia

A stevia egy édes növény. Sokkal édesebb, mint a cukorrépa vagy a cukornád. A belőle készült kivonat amellett, hogy 300-szor édesebb a cukornál, teljesen kalória mentes és az elmúlt 20 évben nem találtak semmi negatív mellékhatását. Süthető, főzhető és számos krónikus betegségre van pozitív hatással. A diabétesz járványos terjedésének megállítását ennek a növénynek az elterjedt használatától várják a szakértők.


Édesítőszerként a világ fejlettebb demokráciáiban régóta alkalmazzák. Európában, ahol az adóbevételek egy jelentős részét a cukorgyártásba, és ezzel áttételesen az üdítőital és csokigyártásba forgatjuk, amiből a rohamosan növekedő cukorbetegségi arány származik, a mai napig üldözött növény.

Az EFSA és magyarországi jobbkeze az OÉTI nem engedélyezi édesítőszerként való alkalmazását, mert ezzel komoly károkat okoznának a cukoriparnak, a kólagyáraknak és a RedBullnak.


Arra lennék még kíváncsi, hogyan fogja elérni a kizárólagosság betartását valaki egy olyan növény és kivonata esetén, ami megterem bármelyik kiskertben és a kivonásához sem kell különleges eljárás.

2009. ápr. 24. 22:02
Sziasztok! Valaki nincs olyan, aki tudna sztívia palántát küldeni?
21. helenhadsell (válaszként erre: 18. - NOA)
2009. febr. 17. 12:24
Keseru???
2008. máj. 20. 16:28
Tudna valaki küldeni nekem Stevia palántát?
2008. jan. 29. 11:10
Az én családom és ismerőseim folyamatosan használják a sztíviát. A Sunridertől vesszük és nagyon jó. Ott Suncare néven fut. Nekem segített a candidában, a hugomnak teljesen rendbehozta a lábgombáját, az anyukámnak pedig beállította cukrát, és nem kell inzulint használnia. Én imádom. Elsőre furi íze volt, de megszoktam és van hogy csak megnyalintom ha édességet majdszolnék és már jobban is vagyok. Sok más terméküket is használtam ugyan a fogyásomhoz, de ez volt a fő komponens ahhoz, hogy egy év alatt leadtam 16kg-ot. Most jól érzem magam és azt akarom, hogy így is maradjon! :)
18. NOA
2007. nov. 2. 13:10
Nekem nem ízlik rettenetesen keserű.
17. cleakm
2007. nov. 2. 08:40
Semmilyen májmegterhelő hatása nincs?És a palanta mennyire igényes? Megmarad egy lakásban?
16. Sztoja (válaszként erre: 7. - Paksi.timea)
2007. okt. 18. 17:00
Ha candidás vagy írj emailt, mert a téma sokkal bonyolultabb,ugyanakkor egyszerűbb mint ahogy ezt a fehérköpenyesek próbálják......
15. Haci
2007. okt. 8. 19:25
Sziasztok, ha veszek edesfuvet (palantat) akkor azt hogyan tudom majd hasznalni? ugy ertem hogyan lesz belole edesitoszer? meg kell majd szaritani a leveleit es osszeapritani? vagy? Koszonom a segitseget, Haci
2007. aug. 20. 15:51
Már a Coca Cola is kisérletezik a szteviával :)
13. Borágó (válaszként erre: 12. - 'szti)
2007. aug. 20. 15:17

Szia!

Igen énis láttam, csak hát az egy cserép, jólenne, ha folyamatosan teremne, hogy lehet ezt szaporítani?

12. 'szti
2007. aug. 19. 11:28
Ha valaki otthon akar ilyen növénykét nevelgetni, a legutolsó Sieberz katalógusból rendelhető 995.- Ft.
11. Borágó (válaszként erre: 2. - Bazsó)
2007. aug. 19. 11:06

Szia!

Hol lehet az édesfűvet kapni?

2007. júl. 7. 17:43
Jázmin Pakóca a régi magyar neve.Álítólag a japán lakosság 90% használja édesítőszer helyett.Én is. Nagyon jó a kandidára,és cukorbetegeknek is!!!A japán teakeverékekben is benne van.Mindenkinek ajánlom!
2007. jún. 24. 14:29
Tapasztalatom szerint több, mint édesítőszer. Elveszi az éhségérzetet és kiegyensúlyozottabbá tesz a vércukorszintet.
2007. ápr. 12. 22:16
Én is használom a Stíviát, de nekem ugyanolyan íze van, mint a tobbi édesítőszernek. Véleményem szerint ízélményben többet nem ad, csak annyit, hogy TERMÉSZETES!
2007. ápr. 12. 10:09

Tudna valaki küldeni Stivia recepteket? Candida beteg vagyok és a Stivia az egyetlen dolog, ami segít(het) az édesség iránti vágyam kielégítésében!!!!

Köszi, Timi

6. 'szti (válaszként erre: 5. - Bazsó)
2007. febr. 26. 10:56

csak előszedtem a mélységekből a steviás cuccokat, mert valaki indított egy újat :-)

amúgy tényleg kevés kell, azt mondják ;-)

5. Bazsó (válaszként erre: 4. - 'szti)
2007. febr. 26. 10:53

Kedves 'szti ennyire kevés kell belőle?:)))

(mint az a pici pötty?)

2007. febr. 26. 10:47
.
2007. febr. 20. 01:22

nálunk,erdélyben,a stevia,egy savanykás izü ,soskához halonsló ,zöld növény,

levesek és főzelékek készitésére használnák.

2007. jan. 30. 13:45

Stevia,más néven édesfű.


Míg Dél-Amerikában hagyományos édesitőszer a teához,Európában cukrászsütemények,pékáruk izesítésére használják.

Megtalálható sok szakácskönyvben mint cukorpótló.

Túrós ételek,pudingog,sütemények,lekvárok.


A növény további előnye,egyszerű nevelés és könnyű gondozás.


Magyarországon is kapható növény.

2006. jún. 18. 09:01
A Stevia Rebaudiana Bertoni a fészkesek családjába tartozó szubtrópusi, évelõ, Paraguay-ban õshonos növény. A Stevia családba tartozó 154 faj közül csak kettõnek édesek a hajtásai, a Rebaudiana Bertoni az egyik.

Ugrás a teljes írásra: Mire jó a Stevia (Sztívia)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook