Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Barátságok fórum

Barátságok (beszélgetős fórum)

28. Zamila (válaszként erre: 25. - Anya4005)
2013. júl. 12. 08:45
Nálunk meg pont fordítva van,páromnak vannak haverjai,de barátja nincs,nekem két olyan barátnőm van akikkel több évtizedes a barátságunk.A volt férjemnek sem volt,kimondottan barátja csak inkább olyan haverok.
2013. júl. 11. 23:18

"Minden relatív, csak a vodka abszolút."


(he-he)

26. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 23. - Regin_a)
2013. júl. 11. 23:16
Nagyon sokszor bajban derül ki. Így van. Okoztak már nekem is meglepetést. Sokszor a 20-adik ember jön oda, akihez semmi közöd nincs, a haverod/"barátod" meg lelép, mert úgy támad kedve.
25. anya4005 (válaszként erre: 22. - Gomboc7)
2013. júl. 11. 23:00
Ismerős szitu: csak akkor jönnek,ha kell valami. Mondjuk az én páromnak van 2 igazi barátja,bár az egyik Svájcban él,de rendszeresen tartják a kapcsolatot,ha itthon van,mindig jön hozzánk,a másik srác meg az egyik gyerekünk keresztapja. Szóval,nekem úgy tűnk,a pasik jobban meg tudják tartani a barátságokat,mint a nők (bár erre 1 ellenpéldát láttam már). Azt vettem észre,hogy a csajokat megszédíti egy új kapcsolat (akár),és már túl is lépnek a barátnőjükön.
2013. júl. 11. 09:34

Hogy ne offoljak

Gyenge példa , de példa

Tegnap kerestem egy barátomat egy gond/segítség miatt

"A szám nem kapcsolható"

Ebben a pillanatban hívott vissza, külföldön van,

de szivesen segitett volna


Aztán humorizáltunk, hogy szombaton nem dolgozik és ha gondolom hazaugrik, csak 400km :)

2013. júl. 11. 09:25

Barátot barátnőt keresni??


"tök jól eldumcsiztunk"

Ha ennyi elég, akkor nincs tisztában az érintett a barátság fogalmával

Én is nagyon jól eldumálok sok emberrel, még szimpik is vagyunk egymásnak, de semmi esetre sem barátok

Apró segitségek is megesnek néha, mégsem nevezem barátságnak.

A barátság évtizedek alatt alakul ki, szinte észrevétlenül. A barátot akarok , nem jácc!

Szokták mondani, bajban ismerni meg ki a barát

2013. júl. 11. 08:53

Én el sem tudom képzelni, milyen egy igazi barátság. Bár sokszor gy érzem, nem is hiányzik (amiket látok legalábbis, az nyilván nem barátság, de az emberek annak nevezik). Páromnak van egy "barátja", a legjobbnak nevezi, de igazából úgy látom, hogy csak akkor szagol felé, ha valami nyomja a kis lelkét...nem szeretem az ilyet, mikor azt se kérdezi, mi újság, sőt, a Párom több mondatos üzeneteire egy "ok cső" a válasz kb...na, ilyenek nekem ne jöjjenek...:)

egyébként engem érdekel a szaros pelenka is, meg a gyerekeket is imádom :D. ebbe viszont hosszú távon tényleg bele lehet bolondulni, hogy egy mukk emberi szót nem hallok napi 6-8 órában...vagy ha igen, az is tök idegen embertől jön :D. ha nem lenne kiskutyám, talán már meg is bolondultam volna :D

(na meg aztán el is lehet tunyulni rendesen...)

2013. júl. 11. 00:22

Barát nem sok van az életben. Ha mégis, az nagy szerencse. Az már igazi sorsközösség. Amit most "barátnak" hívunk, az még talán a haverság szintjét sem közelíti meg. Mindenki fut valahová, csak hogy ne legyen egyedül. Így lesznek érdekközösségekké, egyfajta menekülés a tükör elöl. A tükör az élet, ami önmagunkkal szembesít, legmélyebb magányunkban.


Barát csak az lehet, aki igényes önmagára, odafigyel magára, így mások felé is oda tud fordulni.


Ami a kapcsolatokból hiányzik, az a MINŐSÉG.

2013. júl. 10. 22:57

Sziasztok!

Nekem volt a középiskolában egy barátnőm,akinek a családjával is jó volt a kapcsolatom. Az anyukája temetésén átölelt,és a fülembe súgta: "Légy erős!". (az ő anyukáját temettük) Suli után itthon celeb lett egy időre,majd Londonba költözött. Néhányszor leveleztünk közösségi oldalon,majd egyszer megemlítettem,hogy abban az évben,ha nem jön a nagy szerelem,kimegyek én is. Reakció: nem tudok állást szerezni! Nem is kértem,sőt,eszembe sem jutott,hogy ő adjon munkát az étteremben. Sőt: írni sem jutott eszembe többet neki! Nem értem,hogyan változnak meg így az emberek! Nincsenek barátaim,2 gyerekkel vagyok itthon,a párom állandóan dolgozik. De ettől még tudok másról is beszélni,mint szaros pelenkáról,mégsem érdekel senkit!

19. Mya01
2013. júl. 10. 22:29

Sziasztok! Átérzem a helyetet, igaz gyerek nélkül, munka mellett, de egy cipőben járunk...

Azon szoktam elgondolkodni,hogy ezek lehet nem is barátságok voltak, vagy szimplán ott akkor az adott helyzetben "jóbarátok" lettünk,de valójában teljesen mások vagyunk, nem tudom.....Régebben azt hittem vannak barátnőim, ma már tudom,hogy nincsenek.

Külső szemlélők persze tök hülyének néznek emiatt...."mert olyan nem létezik,hogy valakinek nincsenek barátai, ha így van,az csakis az ő hibája"...hát ezzel nem értek egyet. Miért van az, ha valaki párkapcsolatba lép, megházasodik, gyereke lesz, a barátokat szépen lassan "elkoptatja"?

18. Zamila (válaszként erre: 10. - Gomboc7)
2013. júl. 10. 21:44
Szintén zenész :))) A párom csak fél 7 körül ér haza ,én meg bóklászok a lakásban egész nap :S
17. ina87
2013. júl. 10. 14:57
Uncsi egy magában az embernek otthon :-(
2013. júl. 10. 13:22
nekem ki lesz a barátnőm?
15. cryy (válaszként erre: 13. - Gomboc7)
2013. júl. 10. 13:11
:)))jah igen
14. cryy (válaszként erre: 13. - Gomboc7)
2013. júl. 10. 13:11
nem rád gondoltam :)
2013. júl. 10. 13:07
Én nem élcelődök, legalábbis nem annak szántam. Ne haragudjatok, ha úgy vehető ki. Teljesen megértem a barátnő hiányát. Nem is a a barátnő hiányzik (ha jól tudom), hanem bárki, akihez nem gügyögve beszélsz...aki felnőtt, aki színt hoz a szürke hétköznapokba.
12. cryy (válaszként erre: 10. - Gomboc7)
2013. júl. 10. 13:00
amúgy aki nincs ilyen helyzetbe könnyen élcelődik.
11. cryy
2013. júl. 10. 12:58
ez is megoldás
2013. júl. 10. 12:58

Nekem nincs gyerekem itthon, és én is viszonylag egyedül vagyok. Nekem is voltak ilyen nagy barátnőim...aztán volt olyan is, hogy én szakítottam meg a kapcsolatot: nem írtam sms-t a szülinapjára (mert csak ez volt már a kapcsolat). aztán ő sem írt, és ennek már 5-6 éve. Sokszor eszembe jut, de aztán rájövök, hogy akkor jó volt, kollégiumban. Akkoriban is veszekedős barátnők voltunk, ma már nem hiányzik ez. Na meg, már nincs is miről beszélgetni sajnos. más az életünk, más van körülöttünk, egyszerűen nem lehet elmagyarázni a dolgokat annak, aki nincs benne. Volt már másik régi barátnőm is, akivel kitaláltuk, hogy majd együtt főzünk! na, annak is csak a néma kuktáskodás lett a vége, részemről kínos volt. de a minap megkeresett, hogy kétezer éve nem látott, ha hazamegyek, összefuthatnánk. hát jó, egy próbát megér.


Egyébként nem begolyózás a barátnőkeresés, főleg a kismamáknak, friss anyukáknak kell a társaság, úgy látom. Át is érzem, bár nekem most nem sír egy gyerek sem sehol...:D Egyedül vagyok, a Párom 5-ig dolgozik, én a kutyával itthon csinálom a nagy semmit. Mert egész nyáron nem lehet takarítani sem...:D

9. e58e847666 (válaszként erre: 1. - Cryy)
2013. júl. 10. 12:54
Én úgy csinálom, hogy ha fal van előttem, kikerülöm...
8. cryy (válaszként erre: 7. - Miramira77)
2013. júl. 10. 12:53
:-) jahhh én is bevagyok golyózva
2013. júl. 10. 12:49

Leszel a barátnőm?

Egy begolyózott anyuka...

6. cryy (válaszként erre: 3. - Mafalda)
2013. júl. 10. 12:40
igen már több mint egy hónap:(
5. tünde027 (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2013. júl. 10. 12:39
Sajnos vagy sem, de bizony így igaz. Nekem is ilyen tapasztalataim vannak ún. régi "barátokkal". Már nem foglalkozom velük. Beleuntam, hogy mindig csak én kerestem őket.
4. cryy (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2013. júl. 10. 12:39
na ez az, tökéletesen igazad van..csak azért érdekes. mert ha egy nem reagál az még érthető, de hogy egyik sem?! mivel most a kislányommal itthon vagyok kicsit elszigtelve, kicsit nehéz.
2013. júl. 10. 12:39

Még ne írd le őket!

Lehet,hogy épp nincsenek is otthon,sok gondjuk van,beteg valaki,stb.Tehát lehet,h van rá magyarázat.

Persze ha már 1 hónap telt el a megkeresésed óta,akkor ez ennyi volt.

2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Cryy)
2013. júl. 10. 12:30

En ezt azzal magyarazom, hgy mindig azok az emberek vannak korultted, akarki is legyen az, akire szuxseged van!

Nekem hasonlo "elmenyem" volt, altalanos iskolai barino 1-8 ig nem reagalt, hmmm. Haaat,akkor barino volt, mstmar nem az, ennyi. Sztem nyiss uj kapcsolatok fele, sosem keso.

Egy baratsag akkor mukodik, ha megvan egymas irant a kolcsonosseg. Ha mindig te keresed, mindig te irsz,mindig te hivod, akkor meggondolando. Az emlitetek kozul en egyiken sem gondolkodnek.

1. cryy
2013. júl. 10. 12:20

1.középiskolai legjobb barátnőmmel próbáltam felvenni a kapcsolatot, de nem reagál az üzeneteimre, pedig nem haraggal váltunk el csak egy idő után megszakadt a kapcsolat.


2. egy barátőmmel összevesztünk én is hibás voltam. békülni akartam volna nemrég vele szintén semmi reakció.


3.akivel egy napon szültem a kislányom megkerestem neten tök jól eldumcsiztunk (még a korházban,) nem reagál.


miért ütközöm falakba????? megmagyarázhatatlan

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook