Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért ehet az, hogy amint diétába fogok, hasmenésem lesz? fórum

Miért ehet az, hogy amint diétába fogok, hasmenésem lesz? (tudásbázis kérdés)


19. kszb (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2013. júl. 11. 09:18
:) jaja :)
18. emagdi (válaszként erre: 17. - Kszb)
2013. júl. 11. 09:12

akkor meg is van a megfejtés :)))



marad az eritirol, az nem jut el a belekig :)

17. kszb
2013. júl. 11. 09:08

"A nyírfacukor könnyen feldolgozható a szervezet számára. Egy kis része felszívódik a vékonybélen keresztül, és a vérkeringéssel jut el a májhoz, ami átalakítja glükózzá. A nyírfacukor legnagyobb része, a lassú felszívódásnak köszönhetően emésztetlenül halad át a vékonybélen és nem alakul glükózzá majd testzsírrá. "


Ebben a lényeg, h csak egy kis része szívódik fel, a többi emésztetlenül halad tovább.... és ezért irritál. Minden olyan dolog irritálja a belet, ami nme tud megemésztődni, így hasmenést is okoz.

16. kszb (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2013. júl. 11. 09:04
hát persze, h megnő az ozmolaritás, ha nem emésztődik... a szervezet arra törekszik, h mielőbb kiürítse azt, ami piszkálja, ezért a vizet sem szívja fel a bélből, így hasmenéssel tud ürülni a bántó tényező. Mint a laktózosoknál.
15. emagdi (válaszként erre: 13. - Kszb)
2013. júl. 11. 08:59

vagy nem:)

ezt találtam róla (xilit):


"A túlfogyasztás hasmenést okozhat, mert a bélben megnövekedett ozmolaritás (koncentráció) visszatartja a folyadékot, ezáltal a széklet nem tud besűrűsödni a vastagbélben (ez egyszeri 30 g feletti mennyiség elfogyasztásánál fordul elő, de a szervezet ehhez képes alkalmazkodni, így nem kizárható, hogy csak az első néhány alkalom okoz ilyen panaszokat)."

14. emagdi
2013. júl. 11. 08:55
amúgy próbáld ki az eritrit-et, az 100%ban kiválasztódik a vesében, a vastagbélbe nem jut, így nincs hashajtó hatása sem.
13. kszb (válaszként erre: 11. - Libus2000)
2013. júl. 11. 08:48
valószínűleg azért, mert mi emberek nem tudjuk emészteni, ezért irritálja a bélnyálkahártyát.
12. emagdi (válaszként erre: 11. - Libus2000)
2013. júl. 11. 08:38

nyírfacukornak nincs mellékíze.

igazából csak nagyobb mennyiség elfogyasztása után szabadna hogy hasmenéses tüneteket okozzon. de lehet, hogy esetleg te különösen érzékeny vagy rá.

11. Libus2000 (válaszként erre: 10. - Cippora)
2013. júl. 11. 08:08
A nyírfacukor milyen? Annak nincs fura íze? Még nem próbáltam. Érdekes, hogy vajon miért okoznak ezek hasmenést... Hm. Majd utánaolvasok.
10. Cippora (válaszként erre: 9. - Libus2000)
2013. júl. 10. 20:09
Én édesítőszer alatt a steveát és a nyirfacukrot is értettem.Nekem a xilittől is megy a hasam,és nem csak nekem,hiába természetes.
2013. júl. 10. 15:54
Nem szeretnék senkit megbántani, és természetesen mindenki azt eszik-iszik-szed, amit akar, de azért had próbáljalak meg titeket lebeszélni az édesítőszerekről! Rendkívül károsak, sokszor rosszabbak, mint a cukor, tele vannak mérgekkel. Ráadásul nagy részük étvágyat csinál, tehát fogyókúrázáshoz nem is ideális. Vannak természetes édesítőszerek is (pl. stívia), de annak meg furcsa mellékíze van. Én azt javaslom, hogy aki nagyon ragaszkodik az édeshez, az vagy szokja meg a mellékízét a természetesnek, és legalább nem mérgezi magát, vagy szokjon le az édes ízekről. Én az utóbbit tettem az első fogyókúrám óta nincs cukor a kávéban, teában, sőt sokszor olyan főzelékekben sem, amibe pedig standard tenni szoktak (pl. sóska, finomfőzelék), szerintem finomak cukor nélkül is. Azt a néhány ételt meg, amibe kell, megcsinálom cukorral, nem attól lesz senki nagyon kövér, vagy nagyon beteg.
2013. júl. 10. 15:47
Két dologtól leet.Vagy hogy felcserélted a cukor édesítőre,ezeknek az arra érzékenyeknél hashajtó hatása van (nálam is) vagy hogy az eddigiekhez képest sokkal több rostot viszel be (zöldség,gyümölcs) és emiatt "tisztulsz" .Ha megszokja a szervezeted,akkor abbamarad pár nap múlva
2013. júl. 10. 13:13
édesítő?
2013. júl. 10. 12:55
Tényleg attól függ, hogy milyen diéta. A sok folyadék, zöldség, gyümölcs simán meghajthat. Én a 90 napost szoktam csinálni, és bizony gyümölcsnap után én is szaladgálok.. De szerintem ez normális. Ha nem vagy igazán rosszul, nem fájdalmas és bántó a hasmenés, hanem csak annyi, hogy kicsit többször mész, és esetleg kicsit lazább, akkor nem hiszem, hogy probléma, csak ürül a víz, meg a méreg a szervezetedből. Ha olyan mértékű a probléma, hogy akadályoz a mindennapi dolgaidban, munkádban, vagy tényleg kimondottan betegnek érzed magad, akkor szerintem ne csináld, hanem beszélj szakemberrel, orvossal, hogy neked milyen diétát javasol.
5. kszb
2013. júl. 10. 12:24
sztem ereszted el a vizet a diétával, és azért.
2013. júl. 10. 12:10
szerintem lehet, h attól van, h több zöldséget- gyümölcsöt eszel, esetleg többet iszol. Min változtatsz az étkezésedben, ha diétázol? Vagy lehet, h használsz vmi édesítőszert, amit egyébként nem? Nagyobb mennyiségben az édesítő hashajtó.
2013. júl. 10. 12:08
Lehet olyat eszel, amit normál esetben nem, vagy nem annyit és az miatt van.
2013. júl. 10. 12:01
Mindenki arról szokott panaszkodni, hogy székrekedéssel küzd, ha diétázik, nálam az ellenkemyője igaz? Mi lehet a 'baj'?
2013. júl. 10. 11:59
Miért ehet az, hogy amint diétába fogok, hasmenésem lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook