Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túl jó gyerek, kis/nagy gondokkal fórum

Túl jó gyerek, kis/nagy gondokkal (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. Tótágas (válaszként erre: 56. - Youlcsi)
2013. júl. 16. 10:40
Tudom,hogy igazam van...ezzel a nevelési elvvel ne csodálkozz,ha kamaszként "belédrúg"mert nem veszel meg neki valami cuccot....Kívánom,hogy ne így legyen.
2013. júl. 15. 22:31
Az en szelid fiamra is raszallt egy gyerek, kilokte az uttestre, kidobta kukaba a tornacipojet, stb. Szerencsre az ovono - akinek amugy is a bogyeben volt az a kisfiu, mert sok probelma volt vele - le tudta rendezni a dolgot. Eloszor is ugyelt ra, hogy a ket gyerek lehetoleg kulon legyen es a fiammal megigertette, hogy azonnal szol, ha a Victor piszkalja. Ugy latom, mindenhol vannak ilyen verekedos, agressziv kolkok.
2013. júl. 15. 21:39

Küzdősportot csak 7 éves kortól javasolják:(

Vagyis a hozzánk legközelebb álló városban csak ekkortól van lehetőség beíratkozni.

A kisfiút egy rokon tanítja bxolni, ezért tudtak ők beiratkozni...

Mi lesz ebből...:(((

63. youlcsi (válaszként erre: 58. - A0c1361e44)
2013. júl. 11. 08:54
mondjuk ez gáz :/
62. youlcsi (válaszként erre: 57. - Kismanó86)
2013. júl. 11. 08:53

én is :9 mmint örülök :D


1. amíg kisbaba volt, addig sem engedtem, hogy bárki játékát csak úgy elvegye a játszón, hanem elkértem, elkértük együtt.

2. igenis, NE engedje, hogy másik gyerek a kezéből kivegye a játékot, védje meg ami az övé!!! amivel nem játszik, azt el szoktam magyarázni, hogy vihetik, majd ha ő szeretné, szólunk, visszakérjük.

3. egy 2,5 éves már álljon ki magáért, és ne csak tűrje, hogy elveszik a dolgait, megütik, fellökik, stb... ha ilyenkor mindjárt a szülőhöz, gondozóhoz menekül, panaszkodik, egy idő után senki nem fog vele játszani, mert ő lesz az "árulkodós gyerek"

61. a0c1361e44 (válaszként erre: 60. - Fagyii)
2013. júl. 11. 06:49

"És szerinted ő, mint kissé visszahúzódó gyerek, mennyire tudna érvényesülni egy küzdősportban? "


Erre írtam.


Én judóztam és sosem voltam agresszív. Nem azért mentem erre a sportra és nem is lettem a sporttól agresszív.

60. fagyii (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2013. júl. 10. 23:11

"A küzdő sport nem az agresszívaknak van kitalálva."


Az agresszió nem egy olyan tulajdonság, amin ne lehetne változtatni. És kordában is lehet tartani, amire pont, hogy jó a küzdősport. Részben azért, mert a gyerek levezeti ott a felgyülemlett feszültséget és energiákat, részben pedig azért, mert önfegyelmet tanul.

59. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Kismanó86)
2013. júl. 10. 20:45

A küzdő sport nem az agresszívaknak van kitalálva.


Szerintem jó ötlet, mert önbizalmat adna neki,

58. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Roreliyh)
2013. júl. 10. 20:39

Én elsőre az óvónénivel beszéltem, majd jött a kisfiú, és utána az anyukája. Nem volt egyszerű menet, mert nem történt először semmi, de többedjére igen. Az fiamat nem "csak" megverte, hanem a cuccait elvette és a wc-be dobta, csúfolta, stb., így elsőként az óvónéni visszaadatta a fiammal. Tehát ha beledobta az egész zsákját a wc-be, akkor a fiamnak is ezt kellett tennie, illetve a kisfiúnak haza kellett vinni a fiam cuccait kimosni.

Szép lassacskán leszokott az ilyen viselkedésről...

57. Kismanó86 (válaszként erre: 56. - Youlcsi)
2013. júl. 10. 18:32

De most szerinted tényleg az a helyes, hogy ha elveszik a játékát, akkor odacsap? Hát örülök, hogy a gyerekem nem a tiéddel jár egy csoportba.

És azt elmagyaráztad neki, hogy kisbabát nem ütünk meg, mert ő még nem tudja elkérni? Ebből még lehet baj később.

Nálunk a játszótéren pl. amit viszünk, az közös. Mi is odaadjuk és más is. A kisebb gyerek elkérni nyilván nem tudja, én a 2,5 évesemtől már elvárom, hogy elkérje és megköszönje, illetve oda is adja a sajátját, ha éppen nem kell. Szép is lenne, ha minden gyerek csapkolódna, ha valaki más játszik a játékával.

56. youlcsi (válaszként erre: 54. - Tótágas)
2013. júl. 10. 17:41
végülis igazad van... had üssék a gyerekemet, ő meg tűrje csak nyugodtan...
2013. júl. 10. 16:04
A küzdősport még korai ebben a korban.És ott nem azt tanítják,hogy a maga "megvédésére"használja a tudását,sőt az tilos is.Ellenben önfegyelmet,toleranciát,tartást tanúlnak.
54. Tótágas (válaszként erre: 45. - Youlcsi)
2013. júl. 10. 16:02
A lehető legrosszabbat teszed vele.Agresszióra nem agresszió a megoldás.Ha azt hallja a szülőtől,hogy szabad ütni,lökni,verekedni,akkor fog is,és ő is olyan lesz mint a posztban írt gyerek.Később természetes lesz neki, hogy elveri az osztálytársát,feleségét,gyerekét az utcán bárkit aki csúnyán néz rá.Aki így nevel az miért csodálkozik ha a másik gyerek is ilyen? Lehet ő is ezt tanúlja otthon
2013. júl. 10. 12:30

még az jutott eszembe, hogy a kisfiú mindenkivel verekedős, vagy csak a te gyerkőcödet bántja?


mert nálunk pont utóbbi fordul elő. a másik kisfiú is általában véve szelíd, de a fiammal valamiért mindig összeakadnak... ami nyilván annak köszönhető, hogy a fiam csinál valamit, amit a másik gyerek rosszul tűr. mondtam már neki, hogy ha nem üt vissza, akkor legalább ne is menjen oda hozzá játszani, játsszon mással.


van egy kislány, ő általában agresszív, csapkod, lökdös. Áron mondja néha, hogy Abi gonosz volt... de ettől függetlenül újra és újra odamegy, mert azért ő szejeti Abit :D

2013. júl. 10. 12:19

Hasonló gondokkal küzdottünk mi is.

A fiam nem akart játszani az egyik csoporttársával, mert folyamatosan piszkálta, bántotta.

Tobb hónapokig húzták ezt és szemmel láthatóan rosszul érezte magát a fiam.

Mivel jól ismerjük egymást az anyukával, így egyszer ő vitte el a fiam hozzájuk, egyszer pedig én hoztam el. 4 alkalom volt, együtt játszottak, szépen beszéltek egymással. Azóta kisbarátok lettek és a tanév hátralévő részében nem volt panasz rájuk.

51. fagyii (válaszként erre: 37. - Roreliyh)
2013. júl. 10. 12:17
Ilyen pici korban a drámapedagógia elsősorban nem a szerepjátékokról szól, hanem a szociális képességek fejlődéséről... Türelem, odafigyelés, empátia, és főleg együttműködés. A fiadnak meg kell tanulnia csoportban működnie és dolgoznia, mert ahogy olvasom, ezzel nagy problémája van, és nem (csak) a verekedős gyerek miatt.
50. tündér74 (válaszként erre: 3. - Roreliyh)
2013. júl. 10. 12:06

Szia! Nagyon együtt érzek Veled.! Én fiam is teljesen ilyen kis szelíd, megfigyelő típus volt.

Aztán elkezdődött az óvoda, nehéz volt az "átprogramozás". Nehéz, de a gyerek érdekében muszáj volt. Kisfiam magas erős fiú, egy kis izomgolyó, aki soha senkit nem bántott, mindenkihez szeretettel fordult és most is ilyen, csak egy kicsit már "felveszi a kesztyűt" bizonyos gyerekekkel szemben.

Azt még hozzá kell tennem, hogy nálunk volt oviváltás, mert a régi oviban az óvónők nem álltak a helyzet magaslatán. Vannak esetek amikor bizony jót tesz a váltás.

49. Roreliyh (válaszként erre: 48. - Miramira77)
2013. júl. 10. 12:06
Van egy kisfiú a csoportban, őhozzá a kis verekedősünk közel sem mer menni... De sajnos a szüleit nem ismerem... Az ő játékához pl. nem mer senki hozzányúlni, mert odamegy és odacsap az illetőnek. Lehet, hogy beszélnem kellene a szülőkkel, és nyárra össze kéne hoznom a 2 gyereket? Lehet, hogy erősödne mellette...
2013. júl. 10. 11:54

Sziasztok!

Volt egy hosszabb bébiszitter időszakom.

Az általam felvigyázott kisfiút rendszeresen bántotta egy másik. A másik gyereket meg a bátyja piszkálta. Körforgás.

Sajnos ismerem anyukát, a gyerekek emberszámba sem veszik. Szegény nő, egyáltalán nem tud fegyelmezni, fenyegetőzik, de nem következetes (a szüleim szomszédai, szegről-végről rokon is)

Miután tudtam, hogy sem az ovónőkre, sem az anyukára nem számíthatok, elcsíptem a kisfiút és annyit mondtam: nem akarom mégegyszer látni, hogy bántod az Petit. Értetted?

Csúnyát mondok: ebben a korban a gyerekeket könnyen hasonlíthatjuk egy falkához. Vannak alfák, béták, omegák. A béták a problémásak. Tudják, hogy nem lesznek alfák, ezért az omegákat piszkálják, hogy önbizalmuk legyen. Te pedig eléálsz mint egy alfa, kihúzod magad (ne te neveld. Ne guggolj le hozzá!) éreztesd vele, hogy neked tekintélyed van. Ne fenyegetőzz, ne kiabálj, mond határozottan, tárgyilagosan.

B-terv: hívj meg magatokhoz egy alfát. Azt a gyereket, akit nem mer piszkálni ez a fiucska.

2013. júl. 10. 11:54

Sziasztok!

Volt egy hosszabb bébiszitter időszakom.

Az általam felvigyázott kisfiút rendszeresen bántotta egy másik. A másik gyereket meg a bátyja piszkálta. Körforgás.

Sajnos ismerem anyukát, a gyerekek emberszámba sem veszik. Szegény nő, egyáltalán nem tud fegyelmezni, fenyegetőzik, de nem következetes (a szüleim szomszédai, szegről-végről rokon is)

Miután tudtam, hogy sem az ovónőkre, sem az anyukára nem számíthatok, elcsíptem a kisfiút és annyit mondtam: nem akarom mégegyszer látni, hogy bántod az Petit. Értetted?

Csúnyát mondok: ebben a korban a gyerekeket könnyen hasonlíthatjuk egy falkához. Vannak alfák, béták, omegák. A béták a problémásak. Tudják, hogy nem lesznek alfák, ezért az omegákat piszkálják, hogy önbizalmuk legyen. Te pedig eléálsz mint egy alfa, kihúzod magad (ne te neveld. Ne guggolj le hozzá!) éreztesd vele, hogy neked tekintélyed van. Ne fenyegetőzz, ne kiabálj, mond határozottan, tárgyilagosan.

B-terv: hívj meg magatokhoz egy alfát. Azt a gyereket, akit nem mer piszkálni ez a fiucska.

46. bowie
2013. júl. 10. 11:53

Nálunk is volt egy ilyen gyerek..másik oviból került át, onnan eltanácsolták..ppff..na mármost a mi óvónőink igazi lelkes tyúkanyók voltak, de ezzel a gyerekkel ők se bírtak..megjegyzem, az anyjának is simán nekiment, és ő volt a főnök..nálunk az vált be, mikor már az óvónők nem tudtak mit csinálni, hogy átvitték a nagy gyerekekhez...:DD Ott legyen legény..:)))És velük töltötte a napot, sírva könyörgött, hogy engedjék vissza..:)))

Nagy csoportig nem is volt semmi gond..akkor újra kezdte, akkor meg a kicsikhez küldték át, azért, mert olyan dedós, hogy odavaló..az meg ugye ciki volt a gyereknek..nálunk így oldódott meg ez a jellegű probléma.:)

45. youlcsi (válaszként erre: 3. - Roreliyh)
2013. júl. 10. 11:53
én bizony biztatom a bölcsisemet, hogy ha Zolika fellöki, keljen fel és lökje fel Zolikát... ha megüti, üssön vissza... tegnap a strandon először fordult vele elő, hogy egy kisfiú el akart tőle venni egy játékot és ő meg odacsapott... eddig ha ilyen történt, majdhogynem mondta is utánna "tessék!"... aztán meg jött panaszkodni, hogy elvették tőle.
2013. júl. 10. 11:38
ja és én is beiatom szeptembertől küzdősportra. Kipróbáljuk, ártani nem fog. Úgyis olyan kicsike, törékeny.
43. 408020f45e (válaszként erre: 38. - Evamaria0803)
2013. júl. 10. 11:38
Persze!:) Ilyen melegben olyan, mit egy zuhany!:) Sőt olyan is van, aki megeszi.:) Este úgy is fürdik. Ebből nem kell gondot csinálni. Az más dolog, ha úgy szórja, hogy másnak a szemébe, szájáva száll. meg kell beszélni vele.:)
2013. júl. 10. 11:35

Szia az én lányom hasonló helyzetben van jelenleg. Egy kisfiú és egy kislány is van a csoportban akik verekedősek a többiekkel. Az én lányom csendes volt, visszahúzódó, de most hogy ez hosszabb idelye fenn áll, már ő is agressziv lett. Nem is kell hogy atrocitás érje, oda csap akkor is ha csak közel van az a kisfiú. Valószinűleg flusztrációból előre védekezik.

A szülők tehetetlenek nálunk is, a rossz kisfiú sokat szocializálódott egyébbként, de még mindig nagyon vad.( a szocializálódás köszönhető egyébbként az itteni hozzáálláshoz. Németországban élünk. Másképpen állnak a rossz gyerekhez mint otthon.)

A lányom mostmár eléggé verekedős, nekem is oda csap akár.


Nem tudom tehát mi a megoldás, a visszacsapás biztos nem, de egyszeri bokánrúgás.... Na az lehet hogy használna.


A küzdősportban a gyereked megtanulná, hogy van ereje, meg azt is hogy ezzel nem szabad visszaélni. Szerintem jó ötlet, mert önbizalma lehetne. Nem kell hogy megüsse a másikat, ha a viselkedése nem megalázkodó, máris nem lesz célpont. De ez sok dőt is igénybe vehet, nem megy az egyik napról a másikra.


Én a magam részéről mindent bevetek. Néha este a verekedős kislányról szól a mese, új ovit is kerestünk, ami egyébbként is közelebb van ( A jelenlegi ovivl más bajunk is van, azért is döntöttünk igy) Meg türelmesen próbálom leszoktatni a csapkodásról, beláttatni vele, hogy más a megoldás.


Ha ilyen nagy a baj nálatok ( szerintem nagy ) Akor neked is talán több úton kéne elindulni. Vagyis mindent bevetni. Nyigás az ovónőknek, összefogás a szülőkkel, küzdősport a gyerekednek....Meg ami csak eszedbe jut.

41. 408020f45e (válaszként erre: 37. - Roreliyh)
2013. júl. 10. 11:35
Ha elég érett arra, hogy mehet, nem szabad visszatartani. De az jó lesz, ha elválasztható lesz attól a gyerektől. Legyen sokat együtt a barátaival, akikkel megérti magát.
40. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Roreliyh)
2013. júl. 10. 11:34

Ezt az intézményvezetövel beszéld meg!

Az óvodáknak bevett gyakorlata, hogy melyik csoportot ismételtetik, ezek szerint nálatok a kiscsoportot. De mivel a középsöbe jól be tudna illeszkedni, szerintem van rá esély. Ès majd ismétli a nagycsoportot. :)

Ez annyiból is jó lenne, hogy a konfliktus esélye csökkenne, de mivel az udvar közös, nem lenne teljesen konfliktuskerülés.

Szerintem járható út. :)

39. Roreliyh (válaszként erre: 36. - 408020f45e)
2013. júl. 10. 11:34
Igen, ezt a fórumot megmutatom hétvégén az apukának, hogy ő is lássa, és hogy együtt tudjuk majd kezelni a helyzetet. Egyébként is apás a kicsi, így apára nagyon hallgat:) Kivéve, hogy védje meg magát, azt nem akarja (ezt mondja).
2013. júl. 10. 11:33
Nálunk a bölcsiben voltak ilyen problémák. Volt egy harapós gyerek a csoportban. Időnként úgy megharapta az unokámat, hogy hetekig ott volt a nyoma. Hiába figyeltek oda, hiába volt bármi. Már óvodás a kicsink, nem bánt senkit, egy probléma van vele, hangos, és állítólag szóra a homokot a saját fejére! Hallottatok már ilyet?
2013. júl. 10. 11:30

Ő szerintem még nem értené a szerepjátékokat. Minden gyerekkel jól kijön, ez a kisfiú az egyetlen, aki nem hagyja békén, és emiatt a játékhoz való lelkesedése is csak akkor van meg, amikor az a kisfiú nincs a közelében. Most éppen homokozik az oviban a kis bunyós, a fiam pedig csúszdázik(átlátok az oviba), de ha azt nézem, akkor kb. 1 hónap kellett ahhoz, hogy a fiam felmenjen a csúszdára a többiekkel. Labdás közös játék szintén 1 hónapot vett igénybe, pedig imádja a csúszdát is és a labdát is.

Még egy ötlet jutott most az eszembe... Ő most kiscsoportos volt, és ismét kiscsoportos lesz, mivel januárban született... A csoport szeptemberben ketté lesz szedve, szerintetek engednék őt középsőbe? Mert az összes barátja középsőbe megy, viszont épp ez a kisfiú szintén kiscsoportos maradna, és így ők ketten...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook