Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csírákkal az egészségért fórum

Csírákkal az egészségért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csírákkal az egészségért

2016. jún. 22. 20:42
Há'?
2014. júl. 17. 16:31

Nagyon szeretem a csírákat. Főleg ha friss zsenge. ÉS tényleg kiváló, szendvicsekbe salátákba. Kedvencem a lucerna csíra.

Legjobb ha lehet kombinálni, retek lucernával, brokkolival.

6. kódok (válaszként erre: 5. - Vikyci)
2013. júl. 24. 11:28
Én inkább vásárolni szoktam ,nem vagyok jó kertész :)))
2013. júl. 10. 20:52

Én is szoktam csíráztatni, bár inkább csak télen, ilyenkor nyáron megvan a vitaminforrás.

Amiket én szoktam csíráztatni: retek, zsázsa, lucerna, brokkoli, vöröskáposzta, rukkola, és legutóbb vettem mustármagot is.

Szendvicsekbe rakom, zöldséges rizsre, paradicsomszószos tésztába keverem...

2013. júl. 10. 15:57
Én rendszeresen csíráztatok. Szerintem nagyon lcsón jön ki ez a szuper táplálék, ha otthon csíráztat az ember. Megéri venni egy csíráztató tálat, praktikus. 1-3 nap alatt bármi kicsírázik. Én jellemzően búzát, mungóbabot, vörös lencsét szoktam csíráztatni és általában joghurtba, salátába keverem, de sokmindenbe lehet belecsempészni. A lényeg, hogy ne tegyük ki hőhatásnak, ne főzzük, mert úgy elvesznek belőle az értékes tápanyagok.
2013. júl. 10. 10:52
Én is nagyon szeretem :) Mi főként salátákhoz szoktunk tenni, csíráztatni még nem próbáltam, boltit szoktam venni. ÉS az ízük is nagyon finom! Némelyikben nagyon intenzíven lehet érezni a kifejlett növény ízét. És minden mellett csupa-csupa vitamin :)
2013. júl. 10. 09:12
a csírákat én is szeretem :) bár én szendvicshez szoktam használni, nem vagyok valami nagy konyhatündér egyenlőre :D amúgy az a baj, hogy ha a boltban veszed a kész bio csírát az úgy drága, de ha otthon csinálod akkor sokkal olcsóbb. én már vettem is csíráztatót, csak még csíráztatni valót nem :D
2013. júl. 10. 09:08
Csírákat enni jó és egészséges. (Receptekkel)

Az ember lánya oly sokszor hajlamos előítéletekkel viseltetni az új dolgok iránt, hogy emiatt számos kedvező élettani hatású alapanyagot nélkülöz a mindennapi étrendjéből. Így voltam ezzel jómagam is, amikor az egyik barátnőm a biocsírák kedvező és semmivel sem összehasonlítható előnyeiről mesélt lelkesen.

Ugrás a teljes írásra: Csírákkal az egészségért

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook