Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy ember 2 napja az utcában ücsörög és figyel. A rendőrök erre az infóra tuti nem jönnek ki, a polgárőrség tud bármit tenni vele szemben? fórum

Egy ember 2 napja az utcában ücsörög és figyel. A rendőrök erre az infóra tuti nem jönnek ki, a polgárőrség tud bármit tenni vele szemben? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Lara1984 (válaszként erre: 33. - Fagyii)
2013. aug. 23. 05:32
Egy életjel, végre! :-)
33. fagyii
2013. júl. 19. 14:43
Jaj, bocsánat, hát nagyon nem néztem errefelé, mert megszűnt a "veszély". :) Másnap még itt volt, de nem csak én vettem észre... A szomszéd odament hozzá, és megkérdezte, mi járatban van errefelé. Azóta nem láttuk.
32. sajert (válaszként erre: 29. - Ce24db56a5)
2013. júl. 13. 00:25

Inkább írj lekicsinylően, minthogy megtudd milyen szar érzés ha a környékeden betörők járkálnak. A szomszédasszonyunkat, fényes nappal rabolták egy ki egy nagy forgalmú főút mellett! Úgy, hogy a másik oldalon egy autószerelő műhely van. Ez is csak kifigyeléssel működhetett, mivel a szomszéd egy órát nem volt otthon! Pont mivel forgalmas helyen lakom - meg eleve csak este vagyok itthon - fel se tűnik, hogy valaki figyeli a házakat.

Pedig a környék Magdi Anyusa is lehetnék - a férjem szerint :-). A kutya ugatásából tudom mi a helyzet kint (előttünk sétálnak, szembe sétálnak, kutyát sétáltatnak stb.).

Azóta pláne figyelek ezerrel. Ha bárki gyanúsat látok, fényképezek. Nem érdekel, hogy kinek milyen joga van.

2013. júl. 12. 21:22

Látom, jártál ma a Hoxán, ha itt a fórumon nem is; így legalább tudom, hogy a gyanús idegen nem tett kárt benned...


Ha erre jársz, írj, hogy mi lett az ügyböl!

30. Lara1984 (válaszként erre: 9. - Fagyii)
2013. júl. 12. 12:37
Megjelent a fickó másnap is? Ha igen, mit tettél? S azóta mi a helyzet?
29. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - Fagyii)
2013. júl. 11. 17:10
Lehet, hogy amerikai kém...vagy orosz.Manapság nem könnyű megtudni ki az ellenség:)
2013. júl. 11. 10:23
A "tuti nem jönnének ki", rossz felfogás. Nyugodtan tégy bejelentést a rendőrségen, hogy gyanús alak fürkészi a környéket. Elméletileg igazoltatniuk kellene.
2013. júl. 11. 07:25
tegyél ki egy táblát a ház falára jó nagy betűvel hogy kamerával megfigyelt terület. (még akkor is ha effektív nincs felszerelve fix kamera) A fotót és a kamerafelvételt én is jó ötletnek gondolom.
26. töprengő (válaszként erre: 21. - Dominós)
2013. júl. 9. 22:45
Bár az lenne, de a " boszorkányos megérzések " bizonyára nem azt súgják...
2013. júl. 9. 22:41
Nem, nem tud.
24. fagyii (válaszként erre: 18. - Cimoka)
2013. júl. 9. 22:31
Mi is "kisváros" vagyunk (amúgy nem, csak a környék olyan... kertvárosi övezet, mindenki 10-30 éve itt lakik), ezért is tűnt fel nekem is az idegen alak. Főleg hogy egymás után két reggel is ugyanott ücsörög, meg járkál...
23. fagyii (válaszként erre: 19. - Beatav)
2013. júl. 9. 22:29
Köszi. :) Ha holnap reggel is jön, akkor felhívom a polgárőrséget, aztán majd ők teszik, amit jónak látnak.
22. fagyii (válaszként erre: 20. - Milup2)
2013. júl. 9. 22:29
Én is ezért fényképeztem le, de igazából inkább megelőzni kéne a bajt...
2013. júl. 9. 11:21
Lehet, a régi szerelmét várja, lesi...
20. Milup2 (válaszként erre: 7. - Fagyii)
2013. júl. 9. 11:05

Engem is nagyon idegesítene....Hiszen az ilyen tényleg rosszban sántikálhat..

Esetleg fényképezd le, ha vmi lenne, tudjál róla fotót mutatni...

19. beatav
2013. júl. 9. 11:03
5 éve,két fő nézelődött a környéken,gyanusak voltak,figyelték a terepet.A rendőrség értesítve lett,arra gurultak gépkocsival és igazoltatták őket,azóta nem settenkedtek a környéken és nem volt a rendőrséggel sem semmi probléma.
18. cimoka
2013. júl. 9. 10:48
A szüleim kisvárosban élnek, ott feltűnik egy nézelődő (rosszarcú)idegen. Apukám mindig megkérdezi, segíthet-e valamiben, mi járatban erre?! Ilyenkor odébb állnak. Ha úgy adódik, én is simán hozzászólok ilyen alakokhoz. :)
2013. júl. 9. 10:18

Hát igen. Rengeteg ok fordulna meg bennem is.

( lehet nem ártana ha rendszeresen alapos terepszemle után mennék el otthonról én is? )

Következő gondolatom : Pont azért mert hajléktalannak, kicsit szakadtnak látszik ( ha így van ), lehet hogy alkalmas helyet talált betörésre. És ő a kifigyelő.

Ez a rosszabbik változat.

Paranoiásnak néznek, az nem olyan nagy baj. Inkább legyünk résen.

2013. júl. 9. 10:13

Még az is lehet, hogy régen arrafelé lakott...

Sétáljatok oda néhányan, majd egy valaki menjen közelebb, és kérdezze meg, tudtok-e segíteni valamiben.

2013. júl. 9. 10:10

Én a helyedben felhívnám a rendőrséget. Elmondod hogy mi a helyzet, arra gyanakodsz, hogy "kifigyeli a terepet" megkérdezed, hogy mit lehetne tenni.

NÉzd max paranoiásnak néznek. Bár amennyire szaporodnak a betörések... Ha továbbrais ott figyel és nem vár valakire, akkor kérd, hogy jöjjön erre egy járőr.

2013. júl. 9. 10:06
vigyetek neki kavet, szendvicset
2013. júl. 9. 10:01
Kérdezzetek rá, hogy mit akarnak. Esetleg keresnek e valakit, valamit? :) De lehet, hogy szimplán csak zizi, és ebben éli ki magát, ha másokat figyel.
12. emagdi (válaszként erre: 10. - Fagyii)
2013. júl. 9. 10:00
de az lenne a lényeg, hogy lássák hogy lefényképeztétek v videóztátok őket, illetve hogy jól megfigyeltétek hogy ott vannak.
11. emagdi
2013. júl. 9. 09:59

esetleg feltűnően menjetek oda hozzájuk, és köszönjetek rájuk. (mindenki aki az utcában lakik).

az is egy jelzés, hogy észrevettétek és jól megfigyeltétek őket.


nem tudom a polgárőrök mit tehetnének, nem küldhetik el őket, ha közterület. :((

10. fagyii (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2013. júl. 9. 09:59
Lefényképeztem, bár csak az ablakból, de szerintem látott. Legalábbis a mozgást biztosan.
9. fagyii (válaszként erre: 6. - Katie_rose)
2013. júl. 9. 09:58
Köszi, ha holnap is itt lesz, felhívom őket.
2013. júl. 9. 09:58

videózzátok le őket, úgy hogy ők is lássák. hátha akkor elriadnak és mégsem nálatok terveznek majd "akciózni".


nekik joguk van közterületen ácsorogni, nektek meg jogotok van közterületen videózni.

7. fagyii (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. júl. 9. 09:55
Köszi, de nem lesz lomtalanítás. :) Reggelente itt ül, nekitámaszkodva egy villanyoszlopnak, és nézegeti az embereket, házakat... Nagyjából, mint aki "felméri a terepet".
6. katie_rose (válaszként erre: 1. - Fagyii)
2013. júl. 9. 09:41
A Polgárőrség, olyan,mint felénk,akkor szívesen segít ebben az esetben!
5. Ildianya (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. júl. 9. 09:37
Ugyan erre gondoltam én is:DD
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook