Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát várok, állást keresek fórum

Babát várok, állást keresek (beszélgetős fórum)


2013. júl. 10. 08:20
Néha már azt hiszem kezd tisztulni a kép de egyre inkább belezavarodok. :( Persze nem mindegy a 9 hónap se, hogy mi lesz de utána ahogy elnéztem eléggé bekorlátozták, hogy ki kaphat GYED-et, TGYÁS-t. Nagyon félek, hogy úgy járok, hogy közlik, hogy nem vagyok jogosult :( Azt hiszem legjobb lesz ha bemegyek a TB-hez hátha dűlőre tudok jutni a dologgal. Végül is azért vannak ott, hogy segítsenek ilyen helyzetben, igaz? :)
2013. júl. 10. 00:23
Ennek nézz utána ,mert most hoztak be változásokat. Úgy hallottam,már nem az utolsó 6 hónapból számolják a GYED-et! Na,a híradás végét nem hallottam,mert 2 gyerekkel nem lehet híradót nézni,de az biztos,hogy változások vannak a kiszámításban!
2013. júl. 10. 00:23

[link]


Nézd meg ezt, hátha segít a számolásban! (Gondolom, megint a szóközöket majd ki kell venni, ha van.)

16. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Bubbaboo)
2013. júl. 10. 00:17
Tudtommal 15 napot fizet a munkáltató a táppénznél, utána a TB fizeti.
15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Bubbaboo)
2013. júl. 10. 00:16
Ha így veszed, akkor abban igazad van, hogy addig is keresel valamennyit... Bár rajtam már 6 hetesen kiszúrta a kolleganőm, hogy terhes vagyok.
14. Bubbaboo (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2013. júl. 9. 22:24

Az lehet, de ha fel is mondanak próbaidő alatt, akkor az addig keresett bérem is beleszámít a GYED-be, nem? Tehát mindenképp fórban vagyok ahhoz képest ha nem dolgozok.


Januártól júliusig volt folyamatos munkaviszonyom. Ha ezután nem lesz akkor ergo feleannyi pénzt fogok kapni mintha végigdolgoztam az évet? Vagy hogy van ez? Marha bonyolult :(

2013. júl. 9. 22:14

Hmmm...az a ciki és bocs, hogy ezt nem említettem, de kicsit bonyolult a helyzet, ugyanis ismerős a pasas - és nem részletezem, hogy miért, de nem akarom kínos helyzetbe hozni mert keresztbe tehet ha akar elég rendesen.


Tehát...a táppénzes ötlet...azt nem neki kell fizetnie? Viszont ha jól tudom az olyan havi 20 ezer körül van, nem? És a TB-m közben fizetik? Mert havi 20-al nem vagyok kisegítve, bár a semminél az is jobb, persze.

12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Timycat)
2013. júl. 9. 21:55
akkor ez sem járható út :(
11. timycat (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2013. júl. 9. 21:47
Felmondási tilalomnál nem a teherbeesés időpontja számít, hanem az az időpont amikor a főnöknek bejelented
10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bubbaboo)
2013. júl. 9. 20:59
gyorsan szereznék a nőgyógyásztól egy papírt a helyedben, h mennyi idős terhes vagy
9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bubbaboo)
2013. júl. 9. 20:50
Igen, terhes nőt nem nagyon alkalmaznak. A próbaidő pedig vagy 3 vagy 6 hónap, ami alatt bármikor felmondhatnak indoklás nélkül. Tehát ez az út nem annyira járható.
8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bubbaboo)
2013. júl. 9. 20:48
Az időpontokat nézd meg! Mikor lettél terhes, és mikor mondtak fel Neked? Szerintem ha már akkor is terhes voltál, lehet, hogy nem mondhatott volna fel. (Bár nem tudom, mennyire függ a bejelentésed időpontjától)
7. youlcsi (válaszként erre: 1. - Bubbaboo)
2013. júl. 9. 14:28

szerintem is beszélj vele! mondd meg, mi a helyzet, hiszen elvileg ha nem jelentetted be előre, babásan akkor sem bocsájthat el... de lehet, ez változott...


megbeszélitek, hogy azonnal elmész táppénzre, aztán csókolom!

2013. júl. 9. 14:08
szóval ha nem jelentkezel be munkanélkülinek, akkor is biztosított vagy még 45 napig a munkaviszony megszűnésének napjától.
2013. júl. 9. 14:06
ha munkanélküli vagy, levonják a munkanélküli segélyedből a tb járulékot meg még ezt azt, 10%-ot kb. de ha már megszűnt a munkaviszonyod, még attól a naptól 45 napig biztosított vagy a tb-nél.
2013. júl. 9. 11:41
Mikor mondtak föl?
2013. júl. 9. 11:17

Családban van vállalkozó ismerős? Ha nem sikerül munkát találnod, akkor papíron ő is bejelenthet, mondjuk ilyenkor a járulékot általában magad után kell fizetni.


GYED kalkulátor itt található:


[link]


a szülést megelőző évben számít a béred. legalábbis ez alapján

2. vberni01 (válaszként erre: 1. - Bubbaboo)
2013. júl. 9. 11:15
1. beszélj a főnökkel!!!! Hátha....
2013. júl. 9. 07:40

Kedves Lányok, Asszonyok!

A tegnapi napom mérlege: egy pozitív terhességi teszt és hogy munkanélküli lettem. (Teljesen véletlenül alakult így, a (volt) főnököm nem tudja.


Tehát: ha márciusban születik a baba, nekem legalább az év végéig dolgoznom kéne! Munkanélküli nem igazán akarok addig se lenni, vagy az is egy opció? De akkor nincs fizetve a TB-m, ugye?

Kérdéseim:

- mi alapján számítják ki a GYED-et, mert nagyon nagy szükségem lenne majd rá!

- ha most szerencsém lesz és gyorsan kapok állásajánlatot, elhallgathatom-e hogy babát várok, mert gyanítom terhes nőt nem alkalmaz senki!? :/



Van már 2 gyermekem, Ő lenne a harmadik.


Mit csináljak, SEGÍTSen aki ért picit a dologhoz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook