Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért fontos ennyire a szerelem? fórum

Miért fontos ennyire a szerelem? (beszélgetős fórum)


1 2
58. grizus (válaszként erre: 56. - Krisz42)
2013. júl. 17. 06:35
Micsoda mázlista vagy, ugye tudod? Gratulálok a hosszúnak nevezhető kapcsolatodhoz.
2013. júl. 13. 17:52

Rescue: csak akad más nyelv is, ami megkülönbözteti a két érzést.:)


Krisz42: de azért szomorú lesz az ember, ha elhagyják,szerintem.

56. Krisz42 (válaszként erre: 55. - Rescue)
2013. júl. 12. 09:50
Bocs,de eh a legnagyobb baromság,amit írhattâl.Az igazi szerelem az,mikor képes vagy önzetlenül szeretni és adni akarsz,nem kapni,mert önzetlenül szereted a másikat és jól esik adni,mert nem azért adsz,h visszakapd,hanem mert szereted.És ha el akar menni,akkr nem féltékenykedsz,hanem elengeded,mert a legjobbat akarod neki.És tudod miért nem szenvedsz utána sem?Mert arra gondolsz,h boldog vagy azért is,h ennyi ideig megtapaztalhattad az igazi boldogságot és ha csak egy nap is volt,már azért is megérte élni.Én most ilyen párkapcsolatban élek 8éve és így érzek.Azon kìvül mindennap kívánom a párom,szenvedélyesen,szerelemmel szeretjük egymást és nem azért nem megyünk el,mert nem lehet,hanem mert nem akarunk.Fiatalon nem gondoltam,h tényleg ennyire önzetlen lehet a szerelem,de ez legjobban a szerelmi életünkben mutatkozik meg.Mindkettőnket az izgat,az tesz boldoggá,ha adunk.Viszont pont azért kapunk,mert nem várunk el semmit,csak adni szeretnénk.Ésmostanra eljutottunk odáig,h mindenben ez jön visdza.Csak ehhez partner kell,mert különben kihasználás lesz belőle.Azt és annyit kell adni,ami és amennyi szívesen van.
55. Rescue (válaszként erre: 1. - Gesztenyeszirom)
2013. júl. 11. 22:30

Szeretet vagy szerelem? Mindkettő együtt! Nem hinném, hogy más nyelvben volna ilyen végtelenül finom megkülönböztetés e két fogalomra.

A szeretet adni akar ellenszolgáltatás nélkül. A szerelem birtokol. Akit elhagynak, őrjöng a féltékeny fájdalomtól. Párja inkább haljon meg, mint másé legyen. A szeretet nem köt, hanem old.

2013. júl. 11. 22:29

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.:)


albino jegesmedve szerintem volt akkor is.


Csöpp: szerintem a viszonzatlan szerelem nem igazán jó...akkor jó esetleg, ha nem "tiltott", vagyis pl. felesége van... De ha tudja az ember, hogy tiltott...

Arra, hogy voltam-e. Áh, inkább hagyjuk.:D

53. Krisz42 (válaszként erre: 52. - Csöppp)
2013. júl. 11. 12:36
Mikor unokái vannak az embernek,akkor is a legfontosabb.Mert akkor úgy ézed,volt értelme az életednek a magad számára is.
2013. júl. 11. 11:46

Hogyhogy miért fontos? nem is értem a kérdést! Akkor a kérdező még sosem volt szerelmes?

Amúgy szerintem fontos dolog a szerelem, mindenkinek át kell élnie az életben legalább egyszer! Nyilván nem a legfontosabb az életben, meg egy idő után, pl. mikor már unokái vannak az embernek, akkor nem a legfontosabb, de ez olyan valami, amit mindenkinek meg kell tapasztalnia. Mert iszonyatosan jó érzés. Jó érzés, ha szeretsz valakit és ha viszont szeretnek! Sőt, szerintem akkor is jó (utólag visszaemlékezve), ha csak mi szeretünk valakit , de ő nem szeret viszont! Azért fontos, mert az egyik legjobb dolog az életben! :)

Ahogy egy dal is mondja : "Ki a szerelemért még nem halt meg, az soha nem élt! " :)

51. Lara1984 (válaszként erre: 50. - 76a5050894)
2013. júl. 10. 22:11

Biztos van rá példa esetenként. De nem azt írtam, hogy "bingó", hanem azt, hogy közel jársz. ;-)

(De: hivatásról, valamint politikai nézetekröl nem szándékozom a Hoxán kitárulkozni.) :-)

50. 76a5050894 (válaszként erre: 49. - Lara1984)
2013. júl. 10. 05:25
Na neeee...Már azok is éjszakáznak????
49. Lara1984 (válaszként erre: 48. - 76a5050894)
2013. júl. 10. 05:07
Nem is jársz messze az igazsághoz! ;-)
48. 76a5050894 (válaszként erre: 47. - Lara1984)
2013. júl. 10. 03:37
Csak nem biokémikus vagy?
47. Lara1984 (válaszként erre: 27. - 342402de6d)
2013. júl. 10. 03:03
+ színtiszta biokémia. ;-)
46. 130454e42d (válaszként erre: 44. - 84c6df2a20)
2013. júl. 9. 21:51
Kedves Fene, igazad van, pontatlan voltam. Én nem utaznék más miatt, nagyon esetleg meló, ha nagyon-nagyon sokat fizetnének :)
45. Krisz42 (válaszként erre: 42. - 84c6df2a20)
2013. júl. 9. 21:48
Miét lenne tanult dolog?Akkor nekem 8éve van tudatâllapotom és ez a tudatállapot olyan dolgokat idéz elő,amiket csak most vagyok képes átêlni,mert vannak olyan érzések,amikhez sok éves kapcsolat kell.Akkor vagy képes átlépni bizonos határokat,főleg lelki síkon.Akkor jön el az,h akkor már csak kapsz,sokkal többet,mint amennyit adtâl,holott adni sem azért adtál,h kapj,hanem azért,mert az is jòl esett.És ez nem tanult folyamat,hanem jön magától,viszont sokan nem jutnak el idaig,erre már rájöttem abból,ahogy reagálnak dolgora,de sokan panaszkodnak vagy pròbálnak keresni vkit,akibe szerelmesek lehetnênek,tehát igenis hiânyzik az érzés és ha nem kellene,akkor nem élnênk a szabad párválasztás jogával.
44. 84c6df2a20 (válaszként erre: 43. - 130454e42d)
2013. júl. 9. 21:33

Mondtam,hogy szubjektív:)

Az utazással kapcsolatban csak annyit,hogy szólíts ezentúl Fenének:D

Mert én bizony annál többet szoktam rendszeresen,és nem azért:D

43. 130454e42d (válaszként erre: 42. - 84c6df2a20)
2013. júl. 9. 21:31

Az érzelmek is az agyban alakulnak ki, hol máshol?

A szerelem az egyik legerősebb érzés, olyanokra képes az ember amire egyébként nem, mert nem lenne motivációja. Fene se utazna rendszeresen 600 km-t bármi más miatt :)

2013. júl. 9. 21:28
A szerelem nem is érzés szerintem.Inkább egyfajta tudatállapot.Vagyis az agy "állítja"elő.Bár persze ez szubjektív vélemény,és egyáltalán nem ad választ arra,hogy a szerelem ösztönös,vagy "tanult" dolog.
41. Krisz42 (válaszként erre: 40. - 130454e42d)
2013. júl. 9. 21:20
Az lehet,h a házasságok nem szerelemből kötettek,de a megcsalásoknál már az is közrejátszott.Mert miét tartott volna ki vki ugyanannál a személynél,ha csak a szex kedvéért csinâlta volna?Híres emberekről is köztudott,h volt szeretőjük,aki életük végéig ugyanaz volt.Ráadásul ez egy èrzés,nem lehet "erőszakolni",nem lehet divatból csinálni és kb.mindenkinél ugyanaz a reakció.Középkorban volt egy ügyvéd?,már pontosan nem emlékszem,a lényeg:semmi hallás,hang,de képes volt addig gyakorolni,tanulni,míg a szerelmének képes volt tökéletes hangon szerenádot adnimert imádta és meg akarta lepni.Aztán voltak olyan házasságok is,amelyek nem érdekből kötettek,néha kitagadással is végződtek.Manapság is történnek olyan dolgok,amik bizonyítják,h van,nekem elég a saját tapasztalatom is,de szerintem lehetünk többször is szerelmesek,csak én fiatalon nagyon nehezen hagytam el az első férjem,mert akármilyen szemét is volt,szerettem csak a két gyereket néztem.Mert képes voltam feltétel nélkül szeretni,de nem voltam boldog,mert azt nem vette figyelembe,h nekem,a gyerekeknek mi jò.A lényeg,h a szerelem nem lehet mostani dolog,hiszen egy érzés,ahogy volt féltékenység is,ami szerintem összeegyezhetetlen a szerelemmel,de pl.a kapzsiság se mostani érzés,a szerelem pedig tényleg magától jön,mert nem csak a szexre vágyunk,hanem valakire,akivel bensőséges kapcsolatunk lehet,gondolom erre régen is vágytak az emberek.
40. 130454e42d (válaszként erre: 39. - Krisz42)
2013. júl. 9. 19:24

A szerelmi házasság nem olyan régen vált általánossá. A szaporodáshoz meg nem szerelem kell, hanem szex.

A keleti kultúrákban valóban fontos volt a szex, de a zsidő-keresztény kultúrkörben bűnös dolognak, "szükséges rossznak" számított, ami sajnos szükséges a gyereknemzéshez.

Ma se mindenki ugyanazt érti szerelem alatt, így lehetett ez a régebbi korokban is.

39. Krisz42 (válaszként erre: 38. - 130454e42d)
2013. júl. 9. 19:17
Ha csak az lett volna,akkor kihaltak volna:)Szerintem csak pár meleg nem volt lusta papírra vetni a gondolatait.A nem melegek pedig megmaradtak a nőknêl.És ugye a szexre is nagy hangsúlyt fektettek bizonyos népeknél és a tantraszex se mai találmány,az pedig csak akkor léezhet,ha egy pár elég közel kerül egymáshoz érzelmileg.
38. 130454e42d (válaszként erre: 37. - Krisz42)
2013. júl. 9. 19:13

A régi görögök szerint igazi szerelem csak két férfi közt létezhet. Biztos, hogy azt értették alatta amit mi?

Szerintem elég sok közünk van az állatokhoz, de természetesen sok mindenben mások vagyunk.

37. Krisz42 (válaszként erre: 35. - 84c6df2a20)
2013. júl. 9. 19:04
Maradt fenn elég íráos,na meg nem írásos emlék is,mese is,vers is,stb.a szerelemről,tehát régen is létezett.Kleopátráròl pl.nem tanultâl,olvastál?Ez nem találmány és hogy lehetne divat egy érzés?Egyébként bizonyos fajta kötődés állatoknál is van,pedig néha nem szolgál biológiai érdekeket.De nem biztos,h sok közünk van az âllatokhoz.
36. 130454e42d (válaszként erre: 35. - 84c6df2a20)
2013. júl. 9. 18:48
Érdekes kérdés, sokat vitáznak rajta. Kíváncsi lennék én is, ki mit gondol róla.
35. 84c6df2a20 (válaszként erre: 34. - Krisz42)
2013. júl. 9. 18:45

Nem állt szándékomban szét offolni a fórumot,csak kíváncsi lettem volna,hogy a szerelem egy viszonylag újkori úgymond kitaláció vagy mélyebben gyökerezik az ember tudatalattijában.

Illetve,hogy erről ki mit gondol?

De ha ezzel megbántottam,meghökkentettem,elüldöztem volna bárkit is,hát elnézést kérek.

34. Krisz42 (válaszként erre: 33. - 84c6df2a20)
2013. júl. 9. 18:38
Ez most komoly?...vagy csak unalmadban szétoffolod a fórumot?
33. 84c6df2a20 (válaszként erre: 1. - Gesztenyeszirom)
2013. júl. 9. 18:12

Ez egy jó kérdés!

És,vajon csak "divatból" létezik a szerelem,vagy ösztönös?

Volt már mondjuk ezer évvel ezelőtt is?

32. Krisz42 (válaszként erre: 31. - Ittmost)
2013. júl. 9. 18:06
Nekem mindkettő má,de mindkettő nagyon fontos.Már csakazért is,mert mindkét èrzés szükséges ahhoz,h más dolgokat is megtapasztalj.Ezért nem tudom sokszor elfogadni,ha vki úgy ír vmiről,h ő nem élte át,pl.féri részletezi a női orgazmust-jó,ha nőktől szedte össze a tudást,de mikor tudományosan úgy,h ő pl.orvos,na akkor kiakadok:)
2013. júl. 9. 18:00
Szerintem azért,mert szinte minden más érzéstől nagyobb örömet tudunk benne érezni(kivéve az anyaság:gondolom az is valami földöntúli öröm lehet sokaknak)
30. Krisz42 (válaszként erre: 28. - Gesztenyeszirom)
2013. júl. 9. 17:43
Ên tudom azt is,miért szeretem a párom,ugyanis azért ész is volt a párválasztásnál:)Régen nem internet volt,hanem sms-s társkereső.Mivel az elsőomoly kapcsolatomnál nagyon durván fizetnem kellett a naívságomért,tudtam milyen vok,mit várok a másiktòl és nem a férjem volt az első,de jótt ő is.Persze kellett vmi kisugárzás,,de nem úgy mentem egy kapcsolatba,h csak komoly erdekel,férjet keresek,de az igényeimből nem engedtem a két gyerekem mellett sem.Persze párommal már telefonon is órákat beszélgettünk,úgyhogy minél előbb találkozni akartunk,de csak azért,h együtt is lehessünk.És persze mindkettőnknek tetszett a másik.Végül is,ésszel kezdődött és szívvel végződött,de hülyeség,h ésszel szeretünk.A gyerekeimet nem azért szeretem,mert tudom,h kell,hanem mert születêsüktől râm vannak utalva és egyfajta kötődés is kialakult.Csak az érzések számítanak.
2013. júl. 9. 17:33

panna anyuja: ez jó hosszú okfejtés volt.:)

" Másban is lehet örömöt, boldogságot találni, de az ember társas lény, (..) vágyik egy párra, amihez a szerelem kell. "

Milyen igaz...


Krisz42: :)


cherry coke: betegség, ez tetszik.:D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook