Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Benéznél néha gyermeked kicsi lelkébe, gondolataiba, érzéseibe? fórum

Benéznél néha gyermeked kicsi lelkébe, gondolataiba, érzéseibe? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 26. 18:32
Igen,nagyon szeretnék.
2008. máj. 18. 16:07
A kisebbik fiam 23 elmúlt, de néha igen...
2008. ápr. 5. 21:13
én a majdnem 17 éves lányom fejébe látnék szivesen )))
2008. ápr. 5. 20:59
..én most nagyon benéznék.Meghalt a dédi a napokban,és szavakkal ki nem mondja,de tudom,hogy bántja..Vajon hogy értelmezi egy 9 éves,hogy nincs többé?....
2008. ápr. 5. 20:41

nem, semmiképpen, pedig a fiam 20 éves

(a lelki "magánélet" mindenkinek jár)

21. o.andi
2008. ápr. 5. 20:35

igen mindenképpen ha lehetne:-))

pedig a fiam 2o éves...

20. sodrak
2008. márc. 19. 09:11
Igen, fiam hisztijeikor, ill "..azért, mert.." válaszainál; lányomnál rajzolás közben
19. supin
2008. márc. 18. 08:00
Igen!Nagyon érdekelne az unokáim gondolata..
2008. márc. 18. 07:49

Igen!


Ugyanis néha nehéz megérteni őket. Pl. miért van az, ha egész nap vele foglalkozol, akkor még a wc-re is alig jutsz ki, míg ha kicsit magára hagyod, hogy játszon, nem is érdekli, hogy hol vagy?

17. Laryan
2008. márc. 17. 21:46

Nem néha ,hanem szinte mindig benézek.Mert Ő ugyanolyan mint mi felnőttek csak Ő picike.

És Ők őszínték és tiszták,mindent megértenek és nagyon érzékenyek!Mi mindent megbeszélünk a lányukkal pici kora óta :)

2008. márc. 9. 09:24
Hm..Sziasztok!:)Szoktunk beszélgetni,de tényleg nem lehet úgy,olyan kérdéseket feltenni egy gyereknek,mintha egy veled egykorúval beszélgetnél.Pedig mostanában nagyon ez a felfogás,hogy kezeljük a gyereket felnőttként.Mint ahogy más a beszélgetést,fürkészést túlzásba viszi,néha én is átesem a ló túloldalára,és a helyzettől függetlenül olyan viselkedést várok el,mint egy felnőttől.Bezzeg az én időmben...úgy emlékszem nekem még volt gyerekkorom (persze ehhez vidéken kellett felnőnöm),míg ugyanezt nem mondhatom el minden gyerekről.Ahogy elkezdődik az ovi-suli,mintha megszűnnének gyerekek lenni...Szépen elkalandoztam..Bocsi:)
15. Kiniand (válaszként erre: 14. - 7934d1ac97)
2008. márc. 8. 16:20

Azt hiszem félreérthető volt, amit írtam, nem arra gondoltam, hogy hagyja ki a megbeszélést, hanem a felnőtt érzelmekről nem lehet velük úgy beszélni, mint egy másik felnőttel. Attól függetlenül persze velük is meg kell beszélni a saját életüket érintő változásokat.

A hatéves lányom múltkor azt kérdezte: hogyan lehet valakit elégetni, aki egyszer már bajnok volt? Nem értettem. Aztán elmagyarázta.

Mindenki élete úgy indul, hogy sok millióból ő volt az első. Ha valakinek mégsem lesz babája mert meggondolja magát, akkor azt nem eltemetik, hanem biológia veszélyes hulladékként megsemmisítik. Szóval szerintem ez elég példája,annak hogy szerintem is meg kell beszélni a dolgokat, néha túlzásba is viszem.

14. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12. - Kiniand)
2008. márc. 8. 15:25

én nem hiszem, hogy túl kicsik lennének a gyerekei ahhoz hogy beszélgessen velük már most.


Csak egy saját példa!!


2 éves volt a fiam amikor már a második trimeszterben jártam a terhességemmel, és elkezdtem neki mondogatni hogy ott van bennt anya hasában Emese baba és hogy majd ha megnől és megszületik akkor együtt leszünk itthon anya, apa, Csono és Emese baba. ezt és ehhez hasonló dolgokat meséltem neki, kb. fél évig és akár hányszor meglátott egy terhes nőt mindig mondta hogy ott a hasába a baba.

Én állandóan kételkedtem, hogy tuti nem is érti, és hogy majd akkor fog lekoppani hogy miről is beszélek, ha a baba majd itthon lesz.

bekerültem a kórházba, még szülés előtt be kellett feküdnöm, és mikor anyuék jöttek látogatóba és hozták a fiamat is, ő kérdezte hogy Emese baba? mondom neki hogy még itt van anya hasába, még nem született meg, erre ő: fogta a kabátját és mondta a mamának hogy akkor menjünk!!! Na mondom szép. akkor ő már 2,5 év körüli lett.

Mikor megszületett a babó és ismét eljöttek, akkor is egyből kérdezte hogy hol a baba, megmutatuk neki, és ott állt az üveges ajtó túl oldalán és folyton dumált neki, nagyon örült neki.

Mikor haza hoztuk a babát akkor is nagy örömmel fogadta, és azóta is nagyon szereti, a tesóját, puszilgatja, simogatja, becézgeti!! Jó ránk féltékeny, mert azt akarja hogy többet foglalkozzunk vele, de akkor is nagyon ledöbbetett minket, hogy felfogta, hogy egy új élet van születőben, és velünk fog lakni, pedig még ő is mennyire pici.


Sztem sosem késő, ha gyermeki nyelven is, de akkor is mindent őszintén elmondani a gyereknek, hogy mi van, mire készüljön fel. Ha kell elmondm neki százszor, vagy ezerszer, de én hiszem hogy ők többet fognak fel a körülöttük lévő világból, mint amit mi sejtenénk.

2008. márc. 8. 12:36
Jó kérdés ..és nagyon fontos ... egy jó szűlő megteszi .
12. Kiniand (válaszként erre: 11. - Fb919dc887)
2008. márc. 8. 11:40
Ahogy nézem, még elég kicsik a gyerekeid, hogy leülj velük face to face, de éreztesd velük, hogy fontos a véleményük. Hogy azért mert elválltatok, ők ugyanúgy mindkettőtök életének legfontosabb részei. Ha nem hallják nap, mint nap a veszekedést még lehet, hogy jót is tesz nekik a válás. De ahogy olvasom, nem kell attól félned, hogy a lurkók elhanyagolva érezhetik magukat.
2008. márc. 8. 11:21

Kedvesek vagytok,és fura érzés olvasni,hogy másoknak milyen problémái vannak/voltak,és ilyenkor az én kis életem,úgy,ahogy van,már mellékesnek tűnik,és az ugrik be elsőként,hogy "Istenem..mennyien vannak rajtam kívül is nehéz helyzetben,és ha máshogy nem is tudok segíteni-végigolvasom,meghallgatom."Hmm..

Azt azért tudnotok kell,hogy semmiképp nem egyszerű az elválás,még akkor sem,ha nincsenek már érzelmek(13 évig tartott a kapcsolatunk),és elsődleges szempont nálam a gyerekem.Nagyon sokszor árgondoltam,hogy tényleg mi is lenne a helyes,vagy nekik a legjobb.De arra jutok minden alkalommal,hogy legyen egy új életük,ahol nyugalom van,igaz nincs minden nap "apukám"-mert ez nem változott,azóta ia így hívnak bennünket:anyukám,apukám(lés ez hihetetlen jó),de nem hallgatják szinte napi szinten a civakodásunkat.(Aminek ugye semmi értelme..)Szóval köszi,hogy beszélgetünk,és kicsit "belelátunk" egymásba:)

10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - Fb919dc887)
2008. márc. 8. 09:35

szia!


sztem meg tök jó hogy törődsz gyermeked lelki világával, én nagyon örülnék ha ilyen anyukám lett volna/lenne, én 10 éves voltam amikor bár nem váltak el a szüleim, "csak" a nagypapám halt meg de nekem akkor ő fontosabb volt még anyunál is és apunál is. Nem foglalkoztak a halál eset után velem, nem tudtam feldolgozni, 4 évnyi szenvedés után (egyéb viselkedési dolgaim után) megállapították, hogy kamaszkori depresszióm van/volt. Ez rá ment a tanulás rovására is. Majdnem 20 is voltam már, mire kilábaltam belőle, pár évre rá meghalt apukám, akkor az viselt meg, aztán a fiam születése után sikerült szülés után depressziósnak lennem. Szóval azt hiszem ez már míg élek el kísér.


Sztem nagyon szuper ha odafigyelsz a gyerek lelkivilágára is, próbálj vele sokat beszélgetni, és ha ő nem akarja ne eröltesd, de a ő maga megy oda elmesélni a dolgait, akkor hagyd abba amit csinálsz és figyelj rá. Beszélgess, vele, így tudsz leginkább a bizalmába férkőzni. Ma én ezt már nagyon tudom. Sajnos. Csak anyu nem.

9. Kiniand (válaszként erre: 3. - Fb919dc887)
2008. márc. 8. 09:25
Szia Nullaromantika (sajnálom, hogy ez a nickneved), azt hittem csak úgy általánosságban kérdezel, mert bitony én szeretném tudni, hol jár a lányom agya, mikor öltözködni kéne, fogatmosni vagy csak egyszerűen odafigyelni. De sajnos a Te próblémád konkrétabb. Én csak a saját lelkivilágomat tudom Neked elmesélni, mikor az én szüleim váltak el. Bár én akkor már nagyobb voltam, tinédzser. Akkor minden teljesen természetesnek tűnt, hiszen, amit az ember szülei csinálnak, egy gyereknek az a minta. Anyámnak is egyből volt új partnere, sőt talán amiatt váltak el. Ez is természetes volt. Elfogadtuk a palit. A gond akkor kezdődik, amikor felnő az a gyerek és úgy néz vissza a gyerekkorára, hogy van már viszonyítási alapja. Ha TE végig a gyerekeid mellett vagy, nem hanyagolod őket egy új férfi miatt, ha az édesapjukkal is ugyanúgy tarthatják a kapcsolatot, mintha nem váltattok volna el, akkor szerintem nincs mitől félned. De ha fontosabb az új kapcsolatod, ha apát csak kéthetente percre kiszámolva láthatják csak, akkor azt nem most, ha nem felnőtt korukban fogják a szemedre vetni. Kívánok neked több romantikát és békés családot a jővőben is!
2008. márc. 8. 09:22
hú bizony bele, de csak amíg ilyen kicsi, nagy korában már úgy gondolom, van magán élete, most azonban nagyon tudna érdekelni, hogy bizonyos dolgokat miért tesz, mit gondol miért teheti meg, hogy látja a világot stb. érdekes dolog lenne.:)
7. fb919dc887 (válaszként erre: 5. - 38113ab761)
2008. márc. 8. 08:54
Igen,úgy tűnik párhuzamban:)Köszönöm a szurkolást,remélem ez az új helyzet lesz az igazi mindenkinek...Azért...nagyon jó dolog anyának lenni:)[Még így is,hogy ilyen nagyon érzelmi alapon működök..
2008. márc. 8. 08:29
hát csak annyira, amennyire én is hagynám.Tehát ebből következteve inkább nem.Elégnek tartom a nagy beszélgetéseket.
5. 38113ab761 (válaszként erre: 3. - Fb919dc887)
2008. márc. 8. 08:27
Azt hiszem párhuzamban írtunk... Egyáltalán nem baj, hogy lelkizős vagy! Nagyon természetes, hogy ebben a új helyzetben ilyen gondolatok járnak a fejedben. Ez egy felelőségteljes anyát mutat. Persze, hogy vannak jelek, hiszen teljesen megváltozik az életük, azt hiszem az lenne a baj, ha nem "méláznának"... Ne "aggódj" miattuk, amíg Te ilyen odafigyelő vagy irányukban... :) Szurkolok nektek az új helyzet rendezésében..
2008. márc. 8. 08:21

Hm...Jó kérdés... :)

Csak módjával. Szerintem, nem baj, ha megvan a maga "rejtett" kis világa, de néha jó lenne tudni mi játszódik le benne, hogy átsegíthesem őt valamin, ha erre szüksége van...

Bár azt gondolom, mi anyák, azért sokat tudunk róla (mármint a lelkéről)... Persze gyermeke válogatja, hiszen vannak nyitottabbak és zárkózottabbak, könnyen megfejthetők és nehezebben...

2008. márc. 8. 08:19

Sziasztok!Lehet,hogy ez a kérdés nem ebbe a rohanó világba illik,és sokan néztek most nem normálisnak emiatt,de mégis..Én épp válás közben vagyok,költözés után,mondhatjuk,hogy egy új,friss párkapcsolatban,ami nem csak nekem változás,de a gyerekeimnek is,akik elfogadják a helyzetet,és teljesen érettek módjára viselkednek.De néha kis jeleket mutatnak,(illetve lehet,hogy csak én érzem jeleknek),máshogy állnak a dolgokhoz,elméláznak és hasonló.Szóval..én ilyenkor(és persze sokszor máskor is)úgy szeretném megtudni,hogy mi is jár a pici fejében,mit érez,merre kalandozik a saját kis világában.

Tehát ha néha Neked is van hasonló késztetésed,kérlek írd le,hogy ne gondoljam azt,csupán én vagyok ilyen lelkizős:)Köszi.

2008. márc. 8. 08:18
En meg nem vagyok anyuka, de az biztos, hogy nem csak a hozzam legkozelebballo gyermekem lelke erdekelne, de olyan embereke is, mint a csaladom, volegenyem...
2008. márc. 8. 08:11
Benéznél néha gyermeked kicsi lelkébe, gondolataiba, érzéseibe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook